Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balkáni és örvös  (Megtekintve 423064 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #465 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 18:11:39 »

Most jöttem meg gerlézésből, mindjárt elmesélem, csak lezuhanyzok, mert ragad mindenem!!

 Effendi Wave


"csak lezuhanyzok, mert ragad mindenem!!"--------EZ mekkora labda!  Vadász Vadász Vadász
 Röhög
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #466 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 18:48:50 »


"csak lezuhanyzok, mert ragad mindenem!!"--------EZ mekkora labda!  Vadász Vadász Vadász
 Röhög

 Ördög Ördög Ördög

Tündidündi kis huncut....
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #467 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 18:54:14 »

Ördög Ördög Ördög

Tündidündi kis huncut....
Már nevet is adtál annak a két gerlének amit ma terítékre hoztál? Azoktól ragadtál?
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #468 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 18:54:42 »

 Emelem
  Egeret szoktunk csepstoppal fogni  Ördög Ördög Stoel
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #469 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 19:17:53 »

Mocskos fantáziával megvert kretének vagytok... Ördög Ördög
Az izzadságtól ragadtam, kis szivárványfesztiválosok! Tasli

Ma Labs kolléga felhívott délben, hogy kettőkor menni kell egy tanya mellé, megvédeni azt a mérhetetlen vadkártól, amit a gerlék okoznak. Vadász
Egy hodály mellé osztottak, jobbra kb.2 kilométerre a falu, balra kb. 1 kilométerre egy nagy magtár...
Gondolhatjátok... :Mosolyog
Már a megérkezésünk pillanatában telve volt egy szabad terület galambokkal, Effendiségem rögtön egy találattal és a visszaforgókból egy parasztdubléval mutatkozott be.
Szórványosan érkeztek a kisebb-nagyobb csapatok, voltak közöttük kurva drága gerlék, akik 11 lövés után is vigyorogva repültek tovább, de voltak olyan csapatok is, amikből hírmondó sem maradt.

Olyan esetem volt, hogy el sem hiszem,ha nem látom...
Szóval, egy gerle egy akol mögé esett le, láttam.
Néhány perc múlva odamentem, hogy a fennhatóságom alá vegyem, erre mit látok?
A galamb sebzetten ücsörög a földön, mellette már ott settenkedik egy fekete cica!!
A macsekot elsicceltem, beszaladt egy tárolóba, ahol bálák voltak.
Az én galambom,gerlicém meg felrepült a tetőre.
Hiába hessegettem, nem moccant.
Ekkor, mint az amerikai filmekben látjuk, egy fadarabot dobtam mellé és a magasba reppenő gerlét - Allah bocsássa meg- porrá lőttem. (a gyengébbek kedvéért lődtem.)
Átesett a másik oldalra, de mire átértem, mit látok?
Az az ótvaros macska már szaladt is vele!
A szemét tróger ellopta a galambomat!

Hülye picsa. Macs

Visszamentem a helyemre, volt még sok szép helyzet, lövés, de a koronát az tette fel a délutánra, hogy mikor már nagyon fogytán volt a lőszerem (és az is, amit Labstól rekviráltam...), sikerült egy szép, igazi dublét is lőnöm.

Labs, megtettem személyesen, megteszem most is:

Köszönöm ezt a szép vasárnap délutánt!!

 Emelem Effendi Patron
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #470 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 19:36:12 »

 Igen  Emelem
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #471 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 19:53:01 »

 Emelem Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #472 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 19:58:56 »

Gratula! De legalább a tolvajnak is jó napja volt, nem csak neked! Azóta is röhög rajtad...  Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #473 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 20:06:04 »

 Igen

Mondanám, hogy miért nem vitted el a kutyádat, de mégis inkább jobb így. Akkor lehet, hogy a macsek Csipeszt vitte volna el a gerle helyett.  Ördög Stoel
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #474 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 20:12:31 »

Kackac-rihihihi, majd egyszer megmutatja Csipesz mester a tudományát a jó öreg Csabibácsi ülepén, oszt lesz könyörgés tébétámogatásért a seggplasztikához!!! Ördög Ördög

Labsnak egyébként ott volt a kutyája, szokás szerint fantasztikusan dolgozva, fáradhatatlanul, hűségesen és örömmel végezve a "munkáját"!

 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #475 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 20:27:08 »

Sába, grat a gerlékhez!   Igen Piál Emelem

Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #476 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 20:41:12 »

Üdv ! Régit is lehet feltenni ?  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #477 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 20:42:30 »

A múlt héten történt, hogy három vadásztárssal kimentünk egy nagy napraforgó táblához gerlézni, vittem magammal 4 hónapos kis vizslámat is. A kutyának ez volt a negyedik-ötödik közös útja velem a területen, szoktatom az erdő-mező járáshoz, vadászathoz. Otthon a kertben már ügyesen apportíroz, akkor a nagy melegben el sem mozdult mellőlem, lefeküdt az árnyékba, míg a gerlék szépen jöttek, ellőttem már egy doboz patront, esett is sűrűn a galamb, de azokat én szedtem össze, Bella horkolva aludt mellettem Ördög
Egyszer csak azt vettem észre, hogy eltűnt mellőlem a kutya, fütyülök, hívom, semmi... A gerlék még jöttek, lőttem párat, de mivel nem jött vissza Bella,így keresésére indultam, körbe a tábla szélén mentem, folyamatosan hívtam. Körbetelefonáltam a társaim, de senki nem látta a vizslát. Természetesen, mikor az autótól legtávolabbi részén jártam a napraforgónak, szól a telefon, a kocsinál van a kutya, már mindenki ott van, engem várnak. Leizzadva, porosan nagy sokára megérkezem, már messziről kiabálnak, nehogy bántsam a kutyát (eszemben sem volt) nézzem meg mit csinál... A szökevény a biztos ponthoz ( autó) visszament és a táblába ki-be járva hordta ki a kollégák által fel nem vett galambokat Meglepődött . Persze megdicsértem, bár gondolatban a "területbejárás" alatt elátkoztam párszor. Vigyorog Azóta volt pár esetem vele, majd a megfelelő topicban folytatom..
 Emelem
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #478 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 15:27:45 »

A múlt héten kétszer látogattam meg a napraforgókat. Kedden 10.30-tól, 16.30-ig 6db gerlét lőttem 17 lövésből. Tegnap viszont nagyon jót vadásztam, 15 órától 17-ig 88 lövésből 27 balkáni gerle és 7 örvös galamb. Mind a két alkalommal 30 fokos meleg, a kutya is vízhűtéssel dogozott nem győztem locsolni.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #479 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 17:48:30 »

Úgy látom, tegnap mindenkinek jött a ritmus!

Gratulálok, szépek a vízhűtésesek is!

 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: