Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balkáni és örvös  (Megtekintve 423388 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #360 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 16:44:58 »


A zavaró körülmények ellenére csodás két órát töltöttem kint. A labim is tette a dolgát, ahogy kell.


Gratulálok!  Igen Emelem


Én a múlt héten nehéz perceket éltem át. Tarlón récéztünk és egyetlen kacsám ferdén ereszkedett le a távolabbi kukorica szélébe. Keresésére csak a húzás után kerülhetett sor.
A földet érés helyét is csak hozzávetőlegesen saccoltam meg.
Bella az első fordulóból gyorsan visszatért, üresen. Úgy gondoltam, hogy még egy próbát teszek, kissé odébb újra keresni küldtem. De már későn eszméltem, illetve a sebzett madár megtalálásának vágya elnyomta a figyelmeztetést, hogy a kutyám már öreg és meglehetősen süket. A zörgő kukoricásban pár méterről sem hallja meg a hívásomat, tök sötét van, és messze elment. A pár száz méternyire levő műúton közlekedő autók zaja miatt én sem nagyon hallom őt...
Egyedül abban bíztam, hogy alapos rutinja van már a visszatalálásban (sokat ellógott mellőlem és mindig visszatalált, pedig azt gyanítom, fiatalkorában ilyenkor a Földet is megkerülte  Vigyorog), de mégis, szörnyű volt az a 6-8 perc, mire ismét felhangzott a közeledő csörtetés és a szuszogás. Hú, de megkönnyebbültem!
És a récét is hozta... Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #361 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 19:54:07 »

godena! Gratulálok, szép teríték!  Igen 

Én is jártam már így gerlézés közben, hogy túrázók vettek körbe. De a legjobb az volt, hogy jó hangosan elküldtek melegebb éghajlatra a gerlék lövöldözése miatt. (nem a lövés hangjával volt bajuk). Csak akkor kaptam szívinfarktust, amikor egy lövés után egy gyerek rohan a tarlón és papírsárkányt ereget. Azthittem p.csán lövöm!  . Rohan utána az anyja, és mondja a gyereknek, merről fúj a szél, engem meg rendre utasít, hogy amég a gyerek játszik, nehogy merjek lőni, mert kihívja a rendőröket meg a természetvédőket, aztán lecsukat Röhög.
A gyerek befejezte az eregetést, én meg az afrikáig menekült galambokból visszatérőket aprítani még egy kicsit. Egyszer a gyerek ott áll mögöttem, és megkér hadd nézze, hogy vadászom. Mondtam az anyjának meg neki, maradhat, ha a hátam mögött marad. A 3. madárért már ő szaladt. Olyan jóba lettem vele, meg a szüleivel is, hogy 3 évig mindig jött velem, ha gerlézni, dúvadazni mentem. És persze kérdezte a gyerek, hogy milyen a galambleves, erre adtam nekik 5 db gerlét megpucolva.  Mosolyog
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #362 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 20:27:08 »

 Godena!
Gratulálok!  Emelem

 Baikalbock!
Neked külön gratula!!   Igen Taps Wave

"Egyszer a gyerek ott áll mögöttem, és megkér hadd nézze, hogy vadászom. Mondtam az anyjának meg neki, maradhat, ha a hátam mögött marad. A 3. madárért már ő szaladt. Olyan jóba lettem vele, meg a szüleivel is, hogy 3 évig mindig jött velem, ha gerlézni, dúvadazni mentem. És persze kérdezte a gyerek, hogy milyen a galambleves, erre adtam nekik 5 db gerlét megpucolva."
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #363 Dátum: 2011. Szeptember 27. - 12:46:31 »

Köszönöm szépen mindenkinek!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #364 Dátum: 2011. Szeptember 27. - 22:26:50 »


Egyedül abban bíztam, hogy alapos rutinja van már a visszatalálásban (sokat ellógott mellőlem és mindig visszatalált, pedig azt gyanítom, fiatalkorában ilyenkor a Földet is megkerülte  Vigyorog), de mégis, szörnyű volt az a 6-8 perc, mire ismét felhangzott a közeledő csörtetés és a szuszogás. Hú, de megkönnyebbültem!
És a récét is hozta... Igen

Péter!
Szerencsére jól végződött az eset, de nem lettem volna a helyedben, az tuti. Mindezen lükeségeik ellenére annyira lehet imádni ezeket a "nyomikat"...  Igen
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #365 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 10:23:32 »

Péter!
Szerencsére jól végződött az eset, de nem lettem volna a helyedben, az tuti. Mindezen lükeségeik ellenére annyira lehet imádni ezeket a "nyomikat"...  Igen
 Emelem

Lehet, hogy túlreagáltam az esetet, hiszen nem hülye, saját nyomán eddig is mindig visszatalált, de a süketsége miatt most sokkal tehetetlenebbnek éreztem magam. Rossz érzés volt...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Zoltán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #366 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 21:44:07 »

Kedves Hozzáértők!

Segítséget szeretnék kérni, hogyan tudok képet föltenni az üzenethez?

Köszi, Zoltán
Naplózva

"Még egy megfélemlített, galamblelkű írnok is őrzi, ha csak elcsökevényesedett formában is, az egykori vadászok örökségét, és ha meghallja a vadászkürt hangját, a szíve, ha félénken is, de megdobban"  (Robert Ruark)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #367 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 05:23:06 »

Kedves Hozzáértők!

Segítséget szeretnék kérni, hogyan tudok képet föltenni az üzenethez?

Köszi, Zoltán

Mivel a fórumnak saját tárhelye nincsen maradnak a nyílvános helyek.
Mit,miért és hogyan leírás itt található.
http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=242.0
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Zoltán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #368 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 08:34:34 »

Mivel a fórumnak saját tárhelye nincsen maradnak a nyílvános helyek.
Mit,miért és hogyan leírás itt található.
http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=242.0

Köszönöm!
Naplózva

"Még egy megfélemlített, galamblelkű írnok is őrzi, ha csak elcsökevényesedett formában is, az egykori vadászok örökségét, és ha meghallja a vadászkürt hangját, a szíve, ha félénken is, de megdobban"  (Robert Ruark)
Zoltán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #369 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 22:04:23 »

Kedves Vadásztársak!

Örülök, hogy megoszthatok veletek egy szép vadászélményt. A múlt vasárnap Érd határában jártunk Tamás cimborámmal gerlézni délután. Kb. 4 órán keresztül szólt a puska, szépen jöttek a madarak. Egy learatott napraforgó és kukorica tábla határában alakítottuk ki a leshelyet, a gerlék a hátunk mögül érkeztek, hol egyesével, hol kisebb-nagyobb csapatokban. A szemben leereszkedő nap és némileg hiányos lőtudásunk ugyan kicsit akadályozott, de így is egy 27-es terítéket sikerült végül prezentálni és természetesen az avatás sem maradt el.


Üdv mindenkinek: Zoltán (bal oldalon)


Elsősorban gratulálok  Emelem. De az imagerz nem méretezi le a képet. olvasd el e témában a gyakorlótér topikot.

« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 01. - 05:20:30 írta Sakac » Naplózva

"Még egy megfélemlített, galamblelkű írnok is őrzi, ha csak elcsökevényesedett formában is, az egykori vadászok örökségét, és ha meghallja a vadászkürt hangját, a szíve, ha félénken is, de megdobban"  (Robert Ruark)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #370 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 22:19:52 »

Gratulálok az elejtőknek! Igen Emelem A szotyisok nem lopnak tovább Ördög.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Zoltán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #371 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 22:35:13 »

Gratulálok az elejtőknek! Igen Emelem A szotyisok nem lopnak tovább Ördög.

Nagyon köszönjük! Emelem
Naplózva

"Még egy megfélemlített, galamblelkű írnok is őrzi, ha csak elcsökevényesedett formában is, az egykori vadászok örökségét, és ha meghallja a vadászkürt hangját, a szíve, ha félénken is, de megdobban"  (Robert Ruark)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #372 Dátum: 2011. Október 01. - 04:37:29 »


 némileg hiányos lőtudásunk ugyan kicsit akadályozott, de így is egy 27-es terítéket sikerült végül prezentálni és természetesen az avatás sem maradt el.


Gratulálok nektek Zoli!   Emelem


Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Zoltán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #373 Dátum: 2011. Október 01. - 12:08:18 »

Gratulálok nektek Zoli!   Emelem

Nagyon köszi Wipe! Emelem



« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 01. - 13:02:25 írta Sakac » Naplózva

"Még egy megfélemlített, galamblelkű írnok is őrzi, ha csak elcsökevényesedett formában is, az egykori vadászok örökségét, és ha meghallja a vadászkürt hangját, a szíve, ha félénken is, de megdobban"  (Robert Ruark)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #374 Dátum: 2011. Október 02. - 11:47:39 »

Zoltán gratulálok!
Nem nálunk vadásztatok véletlenül a Magyar-tanyán?
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: