Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balkáni és örvös  (Megtekintve 423382 alkalommal)
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #285 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 17:15:54 »

Ez igy igaz. De mentségünkre legyen még ez volt az első vadászatunk és az izgalom hevében nem törtük meg a puskát. De ígérem legközelebb figyelmesebbek leszünk.  Tasli   

És ugyan azt a 3 gerlét lőttétek ketten. Itt valaki nagyot mond!!!  Fejvakarás
De ez már tényleg csak kötekedés....  Stoel  Stoel  Ördög  Ördög  Ördög
Egyébként  Igen az elsőhöz!
Naplózva
Bagamerik
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #286 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 19:52:12 »

És ugyan azt a 3 gerlét lőttétek ketten. Itt valaki nagyot mond!!!  Fejvakarás
De ez már tényleg csak kötekedés....  Stoel  Stoel  Ördög  Ördög  Ördög
Egyébként  Igen az elsőhöz!
Közösen lőttük. Csak egybe raktuk és úgy fotóztuk. De a nap végére akár lehetett volna ez is mert összesen 3-3-at lőttünk. Ez a 10 órási állás volt.
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #287 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 21:23:59 »

Este kutya sétáltatást irányoztam elő az egyik közeli erdőnknél.
Bár a fő cél Liza könnyed megmozgatása volt, de azért biztos ami biztos csak vittem a puskát is...  Kacsint

Cél a falu melletti erdő


Ideális hely, az éjszakára beszálló örvösök itt forogtak


Kár lett volna nem lefotózni


Az idei első


Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #288 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 21:35:00 »

 Emelem


 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #289 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 11:05:46 »

Sziasztok!
Gratulálok Péter!
Sikerült szerdán az IB ülés előtt egy kicsit körbenézni Hetényegyházán, az egyetlen napraforgó táblánk közelében és alig 1 óra leforgása alatt mintegy 40 patronnal 22 gerlét elejteni. Sajnos nekem nincs kutyám, úgy mint Péternek, így 3 elveszett a gazban. :'(
Íme, a teríték...
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #290 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 11:35:57 »

Sziasztok!
Gratulálok Péter!
Sikerült szerdán az IB ülés előtt egy kicsit körbenézni Hetényegyházán, az egyetlen napraforgó táblánk közelében és alig 1 óra leforgása alatt mintegy 40 patronnal 22 gerlét elejteni. Sajnos nekem nincs kutyám, úgy mint Péternek, így 3 elveszett a gazban. :'(


Gratula!  Emelem

"Sajnos nekem nincs kutyám,..."  Akkor vegyél, szerezz, keríts egyet!  Kacsint   Wave 
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #291 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 13:04:05 »

Sajna, a volt barátnőm (most már kis feleségem Vigyorog) allergiás mindenféle szőrre, virágporra, így nem megoldható! No, meg persze a zuglói lakásunk sem alkalmas kutyatartásra.
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #292 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 16:12:09 »

Sajna, a volt barátnőm (most már kis feleségem Vigyorog) allergiás mindenféle szőrre, virágporra, így nem megoldható! No, meg persze a zuglói lakásunk sem alkalmas kutyatartásra.


Így érthető hogy miért nincs.
Viszont ha így van, akkor keríts egy kutyás vadászcimborát, és némi ellenszolgáltatásért( Piál )biztosan segít neked!  Ördög Ördög
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #293 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 20:02:52 »

Lőhettünk volna jobban is de így is nagyon jól éreztük magunkat.  Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #294 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 21:09:18 »

Jól lőttünk mi , csak a fránya örvösök nem tudták hogyan köll esniük  Mosolyog
Örülök, hogy jól érezted magadat, nekem is jól esett. Mint ahogyan jól esik most a sörike is a tikkasztó nap után!
Várlak legközelebb is!
(A Fég bock tulajdonosa...)

Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #295 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 21:13:07 »

Jól lőttünk mi , csak a fránya örvösök nem tudták hogyan köll esniük  Mosolyog
Örülök, hogy jól érezted magadat, nekem is jól esett. Mint ahogyan jól esik most a sörike is a tikkasztó nap után!
Várlak legközelebb is!
(A Fég bock tulajdonosa...)



Alig bírom nyitva tartani a szemem  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #296 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 21:28:48 »

Hát támogassad ki mondjuk gyufaszállal.... Mosolyog (má a szemedet)

Közben visszaolvastam kicsit, igen dícsérik itt a trap lőszert többen is. Én eddig vadászlőszert használtam mégpedig 10-es söréttel. a Nike skeet finoman szólva nem jött be, pedig erősen szűkített a bock és 76 cm a csőhossz. Az automata sem vitte jól. Lehet meg kéne próbálni a trap lőszert? A Nike Jagd Parcours az igen jó volt régen de nem tudom lehet-e még valahol kapni olyant? Én annakidején ajándékba kaptam.
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #297 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 23:10:05 »

Idézet
Viszont ha így van, akkor keríts egy kutyás vadászcimborát, és némi ellenszolgáltatásért(  )biztosan segít neked!   
Van már, bár ő se nagy ivó. Ráadásul nem vadászik, csak műkedvelő vizslás! De segítőkész!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #298 Dátum: 2010. Augusztus 28. - 23:20:47 »

 Emelem
Nálunk lement az első vendégvadász-turnus a szezonban. Sajnos a mai (valamint a tavaszi, nyár eleji még rosszabb) időjárás miatt a vártnál kevesebb gerle és galamb esett, de két és fél nap alatt így is több, mint 600 madár feküdt a terítéken. A dán vendégvadászok között volt egy-két szenzációs sörétlövő (nem volt ritka a triplázás sem a Browning és Beretta öntöltőkkel), de a nagy többségük nem muzsikált valami fényesen. Az én emberem tegnap legalább 50-60 gerlét lőhetett volna, ehelyett 20-at szedtem fel. Ellenben nagyon fegyelmezettek voltak, a kijelölt lehetséges lőirányokat valamennyien betartották, nem volt ész nélküli lövöldözés.
A napraforgó nem érett még meg teljesen, de a felpucolt madarakból így is dőlt. Néhány nap alatt egy ezres gerlecsapat nem semmi kárt tud okozni. Találtam olyan beszállóhelyet, ahol a tányérok harmada/fele már ki volt szemezve.
Remélhetőleg az imagerz nemsokára magához tér és tudok képeket feltenni!
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #299 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 07:11:14 »

Godena  Wave   Igen   
A Képtároló.hu  működik  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: