Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balkáni és örvös  (Megtekintve 423381 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #240 Dátum: 2009. Szeptember 13. - 11:50:58 »

Köszönöm a meghívást Robi!
Én azt gondolom, ha az ember veszi a fáradtságot és megtalálja a megfelelő töltényt és a puska is jól fekszik a kezében (nem csak úgy hiszi, hanem tényleg jól és fekszik!), no és némi érzéke is van, akkor azért lehet az emberből akár jó sörétlövő is. Kacsint
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #241 Dátum: 2009. Szeptember 13. - 22:05:06 »

Kedves Róbert!
Számomra különleges élmény, hogy Te, aki nem szeretsz gratulálgatni, ilyen szép elismerést adsz vadásztársainknak. Gratulálok Robi! Igen
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #242 Dátum: 2009. November 20. - 13:04:01 »

Sziasztok!

Azt írja egyik ismert írónk frissen megjelent riportkönyvében, hogy egyik nagyvárosunkba komoly gondot okoznak a galambok (betegségek, ürülék, élősködők, stb.), méghozzá az elszabadult házigalambok és balkáni gerlék keverékei.
Ilyen van? Összepározhat a két faj? Én eddig ilyenről nem hallottam...
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #243 Dátum: 2009. November 20. - 13:11:14 »

Sziasztok!

Azt írja egyik ismert írónk frissen megjelent riportkönyvében, hogy egyik nagyvárosunkba komoly gondot okoznak a galambok (betegségek, ürülék, élősködők, stb.), méghozzá az elszabadult házigalambok és balkáni gerlék keverékei.
Ilyen van? Összepározhat a két faj? Én eddig ilyenről nem hallottam...

Szerintem ez tévedés vagy elírás lesz... az egyik gerle-faj, a másik galamb. (Igaz, előfordul kereszteződés két faj között-pl. öszvér, mulard kacsa-, de az eltérő kromoszómaszámok miatt az utódok szinte mindig képtelenek a továbbszaporodásra.  Ha netalán mégis szaporodnának, akkor viszont az F2generáció nem szaporodik tovább.) Gerle- (vad-, balkáni-, esetleg kacagó, vagy bármi más) és galamb fajok egymás közötti keveredése már valószínűbb és hihetőbb is. Wave

Bár példálózhatunk a lótücsökkel, a szarvasbogárral, stb., de az más Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #244 Dátum: 2009. November 20. - 13:16:21 »

Gerle- (vad-, balkáni-, esetleg kacagó, vagy bármi más) és galamb fajok egymás közötti keveredése már valószínűbb és hihetőbb is.


Szerintem ezek között sem fordulhat elő keveredés. Szerintem.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #245 Dátum: 2009. November 20. - 13:25:04 »

Gerle- (vad-, balkáni-, esetleg kacagó, vagy bármi más) és galamb fajok egymás közötti keveredése már valószínűbb és hihetőbb is.


Szerintem ezek között sem fordulhat elő keveredés. Szerintem.

Vadgerle és kacagó, balkáni és kacagó között tuti, hogy van kereszteződés és ez szaporodóképes is,de ezek nagy része csak díszmadártenyésztőknél fordul elő. Vadgerle és balkáni közötti hibrid valami miatt rémlik, de ebben nem vagyok biztos.
Örvösgalamb és postagalamb keresztezéséről is hallottam már, de szintén díszmadarasoknál.
És ami mesterséges körülmények között létrejöhet, az létrejöhet a természetben is, ha egy idegen faj keveredik a helyiek közé (pl. kiszabaduló kacagó).

De hogy gerle és galamb kereszteződjön egymással, azt már csak morfológiai-, viselkedésbeli-(pl. hívóhang, násztánc) és szaporodásbeli különbségek(párzási idő, kotlásidő, kelési idő) miatt sem tartom valószínűnek.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Ropi
Vendég
« Új üzenet #246 Dátum: 2009. December 29. - 15:58:23 »

Örvös galamb és házi galamb keresztezésről hallottam galambászok között de az utód már nem volt szaporodóképes mint az öszvér. Ugyan ezt hallottam házi nyúl és vad nyúl között is de ez sem volt szaporodóképes.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #247 Dátum: 2009. December 29. - 18:32:14 »

A házinyúl és üregi keresztezéséről nem csak hallottam, de csináltuk is anno. A mezei és házinyúl tudtommal nem keresztezhető. Bár mindég van új a nap alatt! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #248 Dátum: 2010. Január 30. - 12:26:50 »

Üdv Urak.

Galambász téma,nem ide tartozik de máshol nincs rá topic úgyhogy megkérdem.

Most kaptam egy pár kacagó gerlét,ha van esetleg valaki aki tart,tenyészt.

Tartással kapcsolatban mindenféle információ érdekelne.

Köszönöm.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #249 Dátum: 2010. Február 07. - 17:07:38 »

Itt kicsit off ez a téma, keress meg privátban, és el beszélgetünk a dologról..

Üdv:Norbi
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #250 Dátum: 2010. Február 14. - 17:47:52 »

Eléggé "leült" ez a topic.
Gondoltam földobom egy kicsit.

A mai vadásznap eredménye feketén-fehéren:
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #251 Dátum: 2010. Február 14. - 20:54:15 »

Hihetetlenül jó ez a fekete-fehér kép.  Igen Igen Igen Igen
Naplózva
Ropi
Vendég
« Új üzenet #252 Dátum: 2010. Július 04. - 11:41:26 »

Nálunk idén az örvösök már a faluban is fészkelnek egyre jobban urbanizálódnak. Van másnak is ilyen megfigyelése?
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #253 Dátum: 2010. Július 04. - 13:01:11 »

Sajnos én egy lakótelepen lakom,nálunk már 3éve visszatérően fészkel egy örvös pár. Úgy sétálnak az emberek közt,mint a balkáni gerlék.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #254 Dátum: 2010. Július 04. - 18:19:15 »

Az V. kerületben a Károly kertben is fészkelnek. Ott sétálgatnak a járdán!
A szarkákról, és szürkékről már ne is beszéljek. Ha így megy tovább, mi költözünk az erdőbe! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: