Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balkáni és örvös  (Megtekintve 423404 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #225 Dátum: 2009. Augusztus 28. - 11:02:09 »

Majd 2-3 hét múlva haza megyek és akkor kimegyek veletek Én is,hogy lássatok gerlét .Tudom merre járnak a páncél ing nélküliek. Bion

Úgy látszik ez nem a "Gergők" vadászati módszere. Ördög

Majd,ha elfogy a napraforgó kint,akkor a TSZ majorba lesznek.


Karcsi!

Lám, jó az Öreg a háznál! Mosolyog
Hagyd csak Őket próbálkozni!  Vadász Vadász Vadász
Majd a pénztárcájuk vékonyodása után rájönnek, hogy a gerlét is csak akkor szabad lőni, ha lőtávolságban van!  Bion
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #226 Dátum: 2009. Augusztus 28. - 11:20:48 »


Karcsi!

Lám, jó az Öreg a háznál! Mosolyog
Hagyd csak Őket próbálkozni!  Vadász Vadász Vadász
Majd a pénztárcájuk vékonyodása után rájönnek, hogy a gerlét is csak akkor szabad lőni, ha lőtávolságban van!  Bion

Hát, azért elég nehéz lett volna több doboz lőszert ellőni arra a max. 10gerlére,amit a két nap alatt láttunk -de megpróbáltuk. Nyihi (Szerintem ketten nem lőttünk el 20-nál több patront gerlére.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #227 Dátum: 2009. Augusztus 28. - 16:20:53 »



Ettől függetlenül nagyon élveztük mindketten ezt a másfél napot és szerintem az elég sokat elárul a vendéglátásról, a helyről és Gergőről, ha elárulom, hogy Márti kijelentette, hogy bármikor megismételhetjük ezt a látogatást-pedig ő eléggé nehezen mozdul ki otthonról. Wave
Ennek örülök és bármikor. Wave

Legközelebb megpróbálok Én is otthon lenni.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #228 Dátum: 2009. Augusztus 28. - 16:24:14 »


Karcsi!

Lám, jó az Öreg a háznál! Mosolyog
Hagyd csak Őket próbálkozni!  Vadász Vadász Vadász
Majd a pénztárcájuk vékonyodása után rájönnek, hogy a gerlét is csak akkor szabad lőni, ha lőtávolságban van!  Bion
Persze,mikor a Gergő /mármint az enyém/már az összes trapp lőszeremet elkunyerálta. Ördög

Két dobozzal eltettem,hátha Én is kijutok.De,csak gyakoroljon.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #229 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 16:36:18 »

Sziasztok!

Korábban feszegettük, hogy kezdő gerlézőknek mivel érdemes célba venni "a repülő vadászgépeket", főleg a golyóálló mellényeseket.
Szóval múlt héten, egy eléggé járt napraforgót vadásztunk hárman, mindannyiunk megelégedésére madár is volt bőven, de nem csak a fellegekben, hanem terítéken is.
A vadászatot zárva visszasétáltam a vendégemhez, hogy érdeklődjek, hogyan zárta a délutánt. A teríték elég tisztességes volt, "el is vártam", hiszen szólt a puska rendesen.
Viszont megjegyezte, hogy voltak darab, megkezdett dobozai mindenféle gyártmányú 10-es lőszer. Amíg ezeket csattogtatta, nem nagyon akartak csomagolni a gerlék.
Amint váltott a trap lőszerre, sokkal eredményesebb volt. Kicsit szkeptikus voltam.  Fejvakarás
A hétvégén ismét meglátogattuk azt a táblát. Vadász lőszerrel kezdtem, 16 lövésből 3 madár esett, na mondom soha nem lőttem ilyen sz@rul.  Nem
Jött a sorba a trap lőszer, és csodák csodájára jöttek az eredmények, többször csak másodikra, de jó párszor egy lövés, egy madár.
A vadász lőszer RC volt, a trap NIKE. Vagy nem kellet volna annyit eléfogni, amit a NIKE-nél megszoktam, vagy ennyivel többet kihagy a vadászlőszer, hiszen többször "porzott" a tolla a gerlének, de nem jött le.
A két esetet tekintve mostantól csak skeet, vagy trap, amit magammal viszek.  Vadász  Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #230 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 20:01:44 »

A skeet is jó, de max 27-28 m-ig.
A hétvégén ellőttem belőle 3 dobozzal, de 30 m körül már jónéhány esetben csak tollfelhő, recsegés és a gerle ment tovább.
Aztán jött a Nike 2.5-es trap és minden OK lett.
Nekem a legjobban a 2.5 mm-es Nike Trap Parcours és a sajnos már nem gyártott 2.5mm-es Nike Trap Mondial vált be.
Mindkettő 28 gr-os, de a Mondial azért valamivel gyorsabb, "keményebb" töltény (volt).
No ez törte a gerlét...meg a kacsát is. Kacsint
A legolcsóbb töltények egyike, gerlére, szárnyas dúvadra és őszi kacsára, csörgőre, fácánra is elegendő, feltéve ha jól viszi a puska.
Naplózva
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #231 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 21:40:40 »

Üdv. Mosolyog
Mi is kint voltunk, egy barátommal egy kis ideig gerlézni, tegnap délután. Nyugati szél enyhén fújt, de kellemes, napsütéses idő volt.
Mozogtak a galambok szépen, sikerült is néhányat elejtenie a haveromnak. A kutya is jól dolgozott, mi is jól éreztük magunkat.
 Wave
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #232 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 08:35:32 »

A skeet is jó, de max 27-28 m-ig.
A hétvégén ellőttem belőle 3 dobozzal, de 30 m körül már jónéhány esetben csak tollfelhő, recsegés és a gerle ment tovább.
Aztán jött a Nike 2.5-es trap és minden OK lett.
Nekem a legjobban a 2.5 mm-es Nike Trap Parcours és a sajnos már nem gyártott 2.5mm-es Nike Trap Mondial vált be.
Mindkettő 28 gr-os, de a Mondial azért valamivel gyorsabb, "keményebb" töltény (volt).
No ez törte a gerlét...meg a kacsát is. Kacsint
A legolcsóbb töltények egyike, gerlére, szárnyas dúvadra és őszi kacsára, csörgőre, fácánra is elegendő, feltéve ha jól viszi a puska.

Aha, de azt azért tedd hozzá, hogy közel 80-90%-os teljesítményt nyújtottál... Bion
Nekem a hétvége tanulsága az volt, hogy az eddig használt használt RC trapp és 2,7mm-es Armusa helyett Nike trapp vagy Gambours töltényt kell használnom. Nagyon jól vitte a puskám, ami meglátszott a vasárnap délutáni és a hétfő reggeli eredményem különbségén is (pedig a többi Nike patronnal eddig nem sok eredményt értem el.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #233 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 16:50:24 »

Neked is a megfelelő töltényt kellett betölteni - trap - és egyből jöttek a potyogó gerlék. Kacsint
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #234 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 07:50:47 »

Neked is a megfelelő töltényt kellett betölteni - trap - és egyből jöttek a potyogó gerlék. Kacsint


Valóban-a 2,75mm-es Armusa és a Nike skeet(aranyhüvelyes) sz*rt sem ért. Az első nap szinte csak az RC trappal lőttem gerlét. Kár, hogy abból nem vittem többet. De a legjobban a Robitól kapott Gambours-szel ment a lövés. Az nagyon bejött! Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #235 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 09:22:43 »

De a legjobban a Robitól kapott Gambours-szel ment a lövés. Az nagyon bejött! Bion

Ja kérem! Az olasz (potyalínó Vigyorog) töltényben is jó!  Nyihi  Nyihi  Nyihi
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #236 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 09:34:31 »

 Üdv  Wave  "  Gambours " Melyik cég terméke?
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #237 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 17:55:52 »

Üdv  Wave  "  Gambours " Melyik cég terméke?

Gamebore... Kacsint

Gergő!

Azért az arany hüvelyes sz.rt nem érő Nike Skeet előző napon nem azt mutatta, hogy valóban sz.rt nem ért, ugyanis akkor én csak skeet-tel lőttem.
Hja, persze nem 40-50 m-ről... Ördög
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #238 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 19:41:43 »

Gamebore... Kacsint

Gergő!

Azért az arany hüvelyes sz.rt nem érő Nike Skeet előző napon nem azt mutatta, hogy valóban sz.rt nem ért, ugyanis akkor én csak skeet-tel lőttem.
Hja, persze nem 40-50 m-ről... Ördög

Nekem nem jött be-de hát ugye az emberek és puskák is különbözőek... és még a távolsággal sem volt baj-lásd másnap-de abban igazatok volt, hogy jobban elé kell tartanom...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #239 Dátum: 2009. Szeptember 12. - 19:38:09 »

Na elfogyott a kitiltásom! Szóval van ugye a mondás, hogy "amelyik kutya ugat az nem harap" na én ezen felbuzdulva meghívtam gerlézni Wetzlárt meg másik két vadász társat /róluk majd később/. Gondoltam ez a pali mindig 'süketel itt a lőszerekről, kaliberekről meg grantokról, grammokról, 6-os 8-asokról meg valami ballisztikáról, na mondom az ilyen elméleti tudós majd jól beég kinn a napraforgóban, még az is lehet a fegyvert fordítva veszi a vállához. Erre van itt két tanú ez az ipse úgy lövi a gerlét /meg a kacsát is/ hogy az már, már kimeríti a szemétség, a vadásztársak lealázásának fogalmát.  Én mondom láttam néhány jó sörétest, na, de olyat aki rendesen rosszul érzi magát, ha véletlenül nem lő dublét!? Szóval tisztelt jogosultak bánjatok csínyján a meghívásával mert aki beengedi a területére annak még a 2015-ös szaporulata is veszélybe kerül.
Roli! Mindezzel együtt köszönöm, hogy eljöttél, szerintem nagyjából elment az idő, az éheztetésért meg még egyszer elnézést kérek! /Mondjuk nem hízni, vadászni hívtalak benneteket!/
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: