Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászat madárral  (Megtekintve 83632 alkalommal)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2009. Február 10. - 16:35:59 »

Szervusz Fabrigo!

Ismerve a farkasok szívósságát, hihetetlen, amit ezek a madarak véghezvisznek. Bevallom őszintén, amikor először hallottam, hogy sasokkal farkasokat pedzenek, nem is igen hittem el...

A felvételen az egyik madár komoly bajba is került, sikerült a farkasnak felülkerekednie (örült is a farkas, látszott), de ment rá a másik madár rögtön.

Kiváncsi lennék azért, hogy meddig húzzák ezek a vakmerő madarak halálos sérülés nélkül.

Félelmetes.
Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #16 Dátum: 2009. Február 10. - 20:17:38 »

Üdv Anti.

Szervusz Fabrigo!

Ismerve a farkasok szívósságát, hihetetlen, amit ezek a madarak véghezvisznek. Bevallom őszintén, amikor először hallottam, hogy sasokkal farkasokat pedzenek, nem is igen hittem el...

A felvételen az egyik madár komoly bajba is került, sikerült a farkasnak felülkerekednie (örült is a farkas, látszott), de ment rá a másik madár rögtön.

Kiváncsi lennék azért, hogy meddig húzzák ezek a vakmerő madarak halálos sérülés nélkül.

Félelmetes.


Hát igen, bámulatos mire is képesek ezek a madarak. Édesapám minap volt kint Szlovákiába a főnöke barátjánál. Kimentek a nádasok szélére, "bemutatni" mit is tudnak ezek a madarak. Mikor a vizsla ugrasztotta a rókát, a sast szabadjára engedték. Amint beérte a frakkost (nem telt bele pár másodpercbe) le is ütötte. Édesapám csak ámult a látottakon. Ezek után mutattam meg neki a fenti videót, szintén csodálkozva nézte Vigyorog Vigyorog

Üdv:Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #17 Dátum: 2009. Február 17. - 17:51:41 »

Egy gyönyörü harris hawk.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #18 Dátum: 2009. Február 18. - 12:08:48 »

Ha jól tudom a harris hawk, nem európai madár...???
Reptereken szokták sűrűn használni, az ölyvnél sokkal ügyesbb, de a  hélyák "telsesítményét" nem éri el. Jól tudom????
Láttad vadászni????
 Wave Wave
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #19 Dátum: 2009. Február 18. - 12:51:04 »

Egy gyönyörü harris hawk.

Karcsi-azt a képet tedd fel,amikor épp rászáll a húsra. Az tökéletes!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #20 Dátum: 2009. Február 18. - 13:12:24 »

Karcsi-azt a képet tedd fel,amikor épp rászáll a húsra. Az tökéletes!
Felrakom,csak sajnos homályos lett.Kéne már egy komolyabb gép.Nem tudok vele mozgót fényképezni.Vagy nem értek hozzá. Rííí
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #21 Dátum: 2009. Február 18. - 13:24:16 »

Ha jól tudom a harris hawk, nem európai madár...???
Reptereken szokták sűrűn használni, az ölyvnél sokkal ügyesbb, de a  hélyák "telsesítményét" nem éri el. Jól tudom????
Láttad vadászni????
 Wave Wave
Egyre több van már a solymászoknál.Szerintem sokkal könnyebben kezelhető,mint bármelyik sólyom vagy héja.
Ez az egyetlen ragadozó madár amelyik vadon is csapatban vadászik.Igy az embert társának tekinti.Úgy jön az ember után az erdőbe,mint a kutya.Na nem szó szerint,hanem fáról fára szállva követi a gazdáját.Nem is igen szoktak elveszni.
Ügyességével pedig nincs gond,ha az üregi nyulat meg tudja fogni.Igaz szombaton elhibázta /aminek Én igen örültem/
Mondjuk nagyon sürü volt az erdő és utána bebujt egy nagy rakás gally alá,ahonnan nem birtuk kizavarni.Bolond lett volna mikor a madár már kétszer rávágott csak a nyúl mindig akkor ért a legsürübb részre.
És nem is túl drága.Azt mondják 800-1000 EUR az ára./sajnos ez minden nap drágább/
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #22 Dátum: 2009. Február 19. - 09:52:00 »

Ez az igazi mikor saját tapasztalatból irod meg miként vadászik....
Gondolom élvezetes vadászat lehetett.

 Wave Wave
Naplózva

Üdv End
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #23 Dátum: 2009. Február 19. - 10:08:41 »

Egyre jobban vonz a madárral való vadászat.Csak sajnos időhiányba szenvedek /ezzel sokan küzdünk Nyihi/
Nekem sokkal jobban tetszik a héjával,harrissal történő vadászat,mint a sólyommal.
A sólyom nagyon szép madár csak túl nyugis.Legalább is számomra.Ott mikor a kutya megállja a fácánt,akkor le kell sapkázni,várni mig sz..ik egyet és után lehet felhajtani a fácánt.Utána már nagyon szép,de addig...
Nem úgy a héja vagy a harris.Ők kézen sapka nélkül vannak.Pláne a harris.Az szabadon is követi az embert. Aztán,ha repül a fácán vagy ugrik a nyúl azonnal kezdődik a vadászat.Nekem ez sokkal jobban bejön.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 19. - 10:09:49 írta Horrido » Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #24 Dátum: 2009. Február 19. - 11:42:01 »

Én is nagyon szeretem ezeketa  madarakat, nagyon sokszor van olyan, hogy a somséd galambjainak menekülését figyelhetem néha solyón, de igen sokszor hélya kergeti őket. Szinte visszajáró vendégek, persze a balkánikkal kezdik, elég sok sikeres vágást sikerült már megfigyelnem, csak sajnos mint te is mondtad ez egy életforma amihez minimum idő kell, így saját madram egy ideig biztos nem lesz...
 Wave
Naplózva

Üdv End
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #25 Dátum: 2009. Február 19. - 20:43:00 »

 OffTopic

A mai vadásznapon négy rétisast látunk és egy vándorsólymot. Három sast egyszerre, az egyik evett valamit. Amikor elszállt megnéztük. Addigra egy rétihéja volt a maradékon mire odaértünk. Egy öreg nagylilik volt már csak a nyaka fejjel és a csontja volt meg.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #26 Dátum: 2009. Február 20. - 08:15:32 »

Üdv.


Érdekesen vadásznak egyébként a sasok a lúdfélékre. Egyetemi tanárom mutatott róla saját videót, és már többször is tapasztalta.
Reggelente a sas lecsapott a ludak közé, de nem nagyon bírt elsőre a madárral és sokszor mellé is vágott. Később már annyira megszokták a libák, hogy ott sétál köztük a sas. Az meg szépen a gyengébbet, vagy amelyik nem volt annyira éber a földön ütötte el. Mindig megvotl a biztos falat.

Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
YZXPF
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132



« Új üzenet #27 Dátum: 2009. Március 16. - 02:22:22 »

Én egyszer egy német solymásztól őzet láttam fogatni szirti sassal hááát életem egyik maradandó élménye.
Alföldn történt az eset engedéléyel persze az aktuális évi nemzetközi találkozón.
Viszont a hazai viszonyokhoz a héják felelnek meg leginkább,
Naplózva

Láss a szimatoddal!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #28 Dátum: 2009. Május 14. - 08:46:51 »

Ő ki lehet szerintetek?

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #29 Dátum: 2009. Május 20. - 15:05:00 »

Én egyszer egy német solymásztól őzet láttam fogatni szirti sassal hááát életem egyik maradandó élménye.
Alföldn történt az eset engedéléyel persze az aktuális évi nemzetközi találkozón.
Viszont a hazai viszonyokhoz a héják felelnek meg leginkább,

Alföldön inkább a sólyom vagy a sas...de mindegyiknek megvan az előnye. A héja eredményesen, a sólyom szépen pedz...
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: