Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászat madárral  (Megtekintve 83633 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Dátum: 2008. Augusztus 30. - 11:32:51 »

Témaindítóként egy kép:



Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 09:39:30 »

Mi ez, harris hawk?
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Modok Imre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Október 02. - 13:23:31 »

 Segítségeteket szeretném kérni!

Templomunknál jelentős kárt okoznak a galambok. Próbálkoztunk elektromos riasztóval, de annyit ér mint halottnak a csók. Valami használható, megoldást ha tudtok ajánlani, megköszönjük. Jöhet magánban is! (modokimre@vadkert.net)

Köszönettel: Modok Imre
Naplózva

"Jó néha csendben maradni!"
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Október 03. - 18:54:18 »

Vannak solymászok, akik vállalnak galambriasztást, a neten van elérhetőség, check gugli.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Október 05. - 09:38:51 »

Témafolytatásként két kép ...

üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Október 05. - 09:44:24 »

Még egy nagy távolságról készített (rossz) kép ...

Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Október 05. - 09:56:38 »

Solymászok az iskolában ... A gyerekek (és a tanítók) 1 óra alatt többet tudtak meg a ragadozómadarakról, mind ez egész eddigi életük alatt...

Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. December 18. - 18:21:46 »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! SŰRGŐS!!
Ma úton Boldog felé, az elöttem haladó teherautó, elütött egy egerész ölyvet. megálltam és megnéztem mi van vele, mert nem akartam az úton hagyni, mert a következő autó biztos átmegy rajta. Láttam hogy él, de van valami baja, nem tud elmenni. Felvettem és jobb híján beraktam magam mellé a fülkébe. (magához tért, nem kis műsor volt. :-) )Az első boltnál kértem egy banános kartont és nem kis küzdelem árán beletettem. Végigtapogattam törést sérülést nem látok rajta. Felhívtam az állatorvost, de azt mondta mivel sötét van, nehogy elengedjem, mert nappali madár és lehet, hogy sérült is, reggelre el fog pusztulni, mert nem repül sötétben. Szóval most így állunk, a madár a dobozban, (megitattam fecskendővel).
Az a kérésem, ha van valakinek lehetősége, és helye a tartására, amig kiderűl hogy nincs e baja, hogy el lehessen engedni, kérem jelentkezzen. Ha nem találok neki helyet, reggel kénytelen leszek elengedni.(20)938-4218 Veresegyházon van a madár. Tudom, hogy a törvény nem engedi a tartását, de nem hagyhattam elpusztulni.


Naplózva

Jó szelet!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #8 Dátum: 2008. December 18. - 22:42:14 »

Tudom, hogy a törvény nem engedi a tartását, de nem hagyhattam elpusztulni.




 Igen

Eddig ezt találtam:

http://www.nimfea.hu/programjaink/madarmenhely.htm
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. December 19. - 06:23:19 »

Köszönöm.
Időközben talán megoldódik a dolog. Sikerűlt felvennem a kapcsolatot egy madarásszal.  Azt mondta, ha reggel nem repűl el magától, akkor értejönnek, gondjukba veszik, rendbeteszik és elengedik. Igen
Naplózva

Jó szelet!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. December 19. - 08:56:03 »

Köszönöm.
Időközben talán megoldódik a dolog. Sikerűlt felvennem a kapcsolatot egy madarásszal.  Azt mondta, ha reggel nem repűl el magától, akkor értejönnek, gondjukba veszik, rendbeteszik és elengedik. Igen


Igen Meghajol Wave
Naplózva

Üdv End
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. December 19. - 17:12:45 »

A madár reggel visszanyerte a szabadságát. Látszólag semmi baja, szépen elrepült. Valószínüleg csak elkábúlt az ütéstől.
Naplózva

Jó szelet!
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #12 Dátum: 2009. Január 08. - 22:59:00 »

Egy kis érdekesség, hogy meg ne haljon a topic!

http://www.youtube.com/watch?v=Re644qgnCtw&eurl=http://forum.stredoasiat.info/viewtopic.php?f=33&t=1288

Üdv:Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #13 Dátum: 2009. Január 09. - 16:40:08 »

 Igen Igen Igen Igen
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Ropi
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2009. Január 09. - 18:12:55 »

Segítségeteket szeretném kérni!

Templomunknál jelentős kárt okoznak a galambok. Próbálkoztunk elektromos riasztóval, de annyit ér mint halottnak a csók. Valami használható, megoldást ha tudtok ajánlani, megköszönjük. Jöhet magánban is! (modokimre@vadkert.net)

Köszönettel: Modok Imre
Bemennek a padlásra?
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: