Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226352 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #570 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 19:27:03 »

Akkor inkább maradjon itt, itt legalább nem láttam már 18 éve! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #571 Dátum: 2016. Október 03. - 02:14:15 »

A farkas falka.
A farkas egy rettenetesen sociális közösségben élő állat. Egy működő  sociális egységet nevezünk csak falkának. A farkas vonul , vadászik egy egységben és szinte minden aktivitást amit végez a falkához tartozó többi farkas jelenlétében, azokkal együtműködve,  együttesen végzik. A falkás élet, az alap szociális élet a farkas életeben, amit általában egy családból származó egyedek alkotnak. Az egymáshoz való kötődés adódik a vér szerinti egybetertozásból is.
A falka magját az egymást kölcsönössen kiválasztott (általában egy életre szolóan)kan és nöstén farkas alkotja akik párosodnak és utodokat hoznak létre. A falka többi tagjait a kölykök, az egy és kétévesek valamint a háromévesek alkotják. A falka mennyiségileg változó, legtöbb áll 6-7 tagból, habár van olyan falka is ami 15 tagot is számlál. Mennyiségi mérete a falkának attól változhat hogy mennyi variálható egyed tartozik az adott farkas populácioban, az élejthető élelem a területen, milyen az együtélő farkasok szociális összeférhetősége a falkán belül.
Minden egyes falkán  belül van egy bonyolult hierarchia. Ez ami legtöbször áll, az Alpha kan és nösténből, az alattuk levő társaság tagjaiból akik a nem parzó felnöttek, egy belölük aki a rangidős, a befogadott farkasok gruppja akik kiközösültek majd befogadta öket az adott  falka, és a még kifejletlen feljövőben  levő farkasok csapata. Nemely fiatal farkas a falkaból elmegy a mar más falkák által elfoglalt területekre es párt választ. ………
Minden egyes farkas a falkában diferentált szabajokkal vagy hozzáállással voszonyul a grupp többi tagjához. A szülő pár játsza a vezető szerepet a falkában – az alpa kan és nöstén. ( Alpha az az első betű a Görög ABC-ben) Az alpha pár a legöregebb tagja a falkának és a legnagyobb gyakorlattal rendelkezik a vadászatban, védeni a vadászterületet, és minden más fontos müveletben.  Minden egyes falkatag elismeri a poziciojukat, és követik a vezetőt szinte minden mozzanatában.  Az alfa farkas az aki eldönti hogy mikor megy a falka vadászni vagy mikor megy a falka az egyik területről a másikra. Mindattól eltekintve minden egyes falkatagnak meg van a poziciója a falkában az alfa pátrtól függetlenül, attol függően hogy milyen hellyen áll a belső nierarchiaban. A fiatal felnőtt farkasok, akik az alpha pár gyerekei egy speciális szabály alatt élnek a szülők szabájozásával. Nemelyik megengedheti magának hogy főnökösködik , uralkodik a fiu vagy lanytestvéreivel szemben, mert valamilyen uton ezt ő kiharcolta, vagy beképzeli magának. Ez a felsőbbrendűség lehet fizikai vagy pszihikai fölényérzet de leginkább az egyéniségre alapozható.  Uralkodó  farkast általában agresszivitás jellemzi  és  erélyessebb mint  a vele egyidős farkasok. 
Az ifjukori vagy kölyök korban levő farkas kettő év alatt mem tölt be semmi idéglenes poziciót a belső hirearchiában.  Ök  alávetik magukat a szülők és öregebb testvérek szabájaiknak, de az egyidősök grupján belül is az egymáshoz valo viszonyulás  álandóan változik.  Játék közben és egyébb tevékenykedés közben is álandóan azt bizonyitgatják az anyának hogy jelen pillanatban melyikük a vezér farkas a saját grupjukon belül.  A barátság közöttük megtanitja őket a szoros egymásmellett élésre valamint arra a komplikált életmódra amit a falkán belül kell majd élniük.
Ez a rövid kis összefoglaló talán leginkább  bepillantást nyujt a farkas, falkán belöli életéről, természetesen számtalan nyitottan hagyott kérdéssekkel .
Gondolva ilyesmire hogz mi történik az alfa párral mikor kiöregednek, vagy megsérülnek? – hiszen az átlag farkas csak 15 évig él.  És a falkáért vivott harcokban szerzett sebektől mulik ki általaban még idő elött.
Mi az a vadászok által történt rossz kilövés , és a kovetkezmenyei?
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #572 Dátum: 2016. Október 03. - 12:34:48 »

 Emelem köszi hogy irtál szerintem sok embert érdekel nem csak engem.Föleg hogy a késöbbiekben
majd a hazai kártételével is számolnunk kell.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #573 Dátum: 2016. Október 03. - 18:17:44 »

A téma iránt érdeklődőknek még ajánlom Jurán Vidor: Kárpáti ordasok c. könyvét. Én a múlt héten vettem meg, igen tetszik.  Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #574 Dátum: 2016. Október 11. - 23:24:23 »

http://hvg.hu/elet/20161011_farkasfalka_aggtelek_vaddiszno
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #575 Dátum: 2016. Október 12. - 08:29:37 »


Most "csak" kilenc farkas látható - remélem jól táplálják őket .  Nem szól szám
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #576 Dátum: 2016. Október 12. - 12:29:59 »

Most "csak" kilenc farkas látható - remélem jól táplálják őket .  Nem szól szám
Abba biztos lehetsz hogy jól tartják őket, mert van ott nem "csak 9" hanem 99 is van Angyal !
Kihelyezett kamerák eddig is voltak, még sem vette fel, csak ha járt kelt akkor látta őket vagy a nyomát.
Most már ha ilyen falkát látni és ilyen alommal felnőnek, akkor ott van ellátmány!
Igaz az 50-80 egyedet számláló szarvas rudlit se sok helyen látni szabad területen? lehet, az is lehet, hogy nem járok sok felé Fejvakarás.
Vagy olyat se nagyon láttam, hogy a folyó partján ahol megy a főút látótávolságon belül 2 szarvas rudli (2 x 8-10 egyed) és mellette a disznókonda 2 koca, 10-12 malaccal, és a kan is ott somfordál a csalitosba.
Sajnos nem vagyok hozzáértő, sem szakember, de én úgy gondolom, és a növekedést látva, hamarosan lesz farkas nem csak a hírekbe, vagy Aggtelken, lesz az mindenhol.
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #577 Dátum: 2016. November 15. - 18:40:10 »

Szombaton felhívtak, hogy a nógrádi szóróm környékén láttak egy anyamedvét két bocsával.
Ma felhívott az emberem, hogy kint volt etetni és medvenyomokat látott a szórómon.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #578 Dátum: 2016. November 15. - 20:27:15 »

Szombaton felhívtak, hogy a nógrádi szóróm környékén láttak egy anyamedvét két bocsával.
Ma felhívott az emberem, hogy kint volt etetni és medvenyomokat látott a szórómon.
 Emelem
Akkor jövőre már ne is almát vigyél a szóróra,hanem málnát... Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #579 Dátum: 2016. November 19. - 16:37:07 »

Összeér az olló. Délután váltottunk pár szót egy fórumtárssal,akinek a szórójától kelet-észak-keletre kb. 1 km-re rendszeres vendég a farkas. A másik irányból meg megérkezett a sakál. A szomszéd társaságban meglőtték az első toportyánt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #580 Dátum: 2017. Január 10. - 13:06:51 »

Üdv.!

Délelőtt a friss hóba fényképeztem a nyomat, szerintetek farkas vagy kutya?







 Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #581 Dátum: 2017. Január 10. - 15:37:12 »

Szervusz .

szerintem kutya . a farkas lésésben hasonlóan "zsinoroz" mint a róka, de fútás közben is majdnem egy vonalban a nyomkép.

üdv:HSanyi
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #582 Dátum: 2017. Január 10. - 15:53:43 »



Autós kutyasétáltatás.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #583 Dátum: 2017. Január 10. - 16:00:02 »

Én,mint a fórum legtapasztaltabb nyomkeresője Stoel (vágtató bika=remetekan)  Ördög meg sem merek szólalni,mert lehet,hogy ez egy vérfarkas. De inkább kutya. Neten szerzett hegyivadász tapasztalatom alapján. Tavaly egy ilyen nyom gazdájára igen fentem a fogam,de az már másik történet.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #584 Dátum: 2017. Január 10. - 16:06:58 »

Én,mint a fórum legtapasztaltabb nyomkeresője Stoel (vágtató bika=remetekan)  Ördög meg sem merek szólalni,mert lehet,hogy ez egy vérfarkas. De inkább kutya. Neten szerzett hegyivadász tapasztalatom alapján. Tavaly egy ilyen nyom gazdájára igen fentem a fogam,de az már másik történet.
Röhög Röhög Röhög

Na mesélj, Bátya!
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: