Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 230755 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #270 Dátum: 2012. December 12. - 20:57:23 »

A sakál és a róka példádat nem is értem, azokat nem kell pátyolgatni, hanem irtani, mivel nagyon elszaporodtak. 

A sakál is pár "példánnyal" és védelemmel kezdte.  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #271 Dátum: 2012. December 12. - 21:00:41 »

A sakál is pár "példánnyal" és védelemmel kezdte.  Kacsint

Ne hasonlítsd össze a kettőt.
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #272 Dátum: 2012. December 12. - 21:01:05 »

A hiúz eddig is volt Magyarországon kis számban, ha nem léteznének vadfényképező, mozgás érzékelő kamerák a legtöbb esetben nem is látná őket senki. Ritka szerencsés aki elé bukkan.
A hiúz nem telepítve lenne, hanem a már amúgy is itt élő, vagy épp csak hozzánk átkóborló egyedet megjelölnék, így pontos adatokat tudhatnának meg róla. Követhetnék mekkora területet használ, merre jár, mit zsákmányolt stb.
Az őzállomány nem tűnik el, a hiúz is általában a betegeket, gyengébbeket ejti el. Szó szerint selejtez. Ráadásul van annyi vad mindenütt, hogy nem kellene félteni az állományt.

A sakál és a róka példádat nem is értem, azokat nem kell pátyolgatni, hanem irtani, mivel nagyon elszaporodtak. 

Úgy látom hiúzban otthon vagy...
Azért van annyi vad, mert féltjük...meg etetjük.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #273 Dátum: 2012. December 12. - 21:02:58 »






[/quote]
Ez már szolidabb módon egyszer (egy falu kitelepítése), de megesett Hazánk területén anno...




Igen, valahol én is olvastam róla.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #274 Dátum: 2012. December 12. - 21:03:28 »

Ne hasonlítsd össze a kettőt.

Miért?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #275 Dátum: 2012. December 12. - 21:11:53 »


Igen, valahol én is olvastam róla.

Üdv Attila!
1. Egy régi Nimród cikk volt Derenkről.
2. Dr. Tóth Sándor: Haragistya- Ménesvölgy
Mindkettőt érdekes volt olvasni.
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #276 Dátum: 2012. December 12. - 21:15:57 »

Sehol sem írtam, hogy a hiúzt telepítik! Vállat von

Minden ragadozó elsősorban a beteg egyedeket, fiatal egyedeket szedi össze, azon egyszerű oknál fogva, mert azt könnyebb elejteni. Persze, mindaddig amíg van, aztán ráfanyalodik az egészségesre!

De kérdezzétek meg azokat az északi területek vadásztársaságait ahol évek óta rendszeresen megjelenik,(van ahol esküsznek, hogy egész évben ott van) milyen változást okoz a vadállományban!

De ez megint csupán egy parttalan vita!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #277 Dátum: 2012. December 12. - 21:18:41 »

Üdv Attila!
1. Egy régi Nimród cikk volt Derenkről.
2. Dr. Tóth Sándor: Haragistya- Ménesvölgy
Mindkettőt érdekes volt olvasni.
Üdv: J. vadász Emelem

Szervusz Zoli!

Az előbb jutott eszembe, hogy a tv-ben láttam róla egy műsort pár éve, talán a Tízezer lépés Magyarországon, vagy valami hasonló műsorban.

Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #278 Dátum: 2012. December 12. - 21:21:06 »

Nálunk a Börzsönyben már vagy 20 éve van hiúz.Hol gyakrabban látni,de van úgy hogy fél évig fel sem bukkan.Nem tudni mennyi lehet.De van.Egy hónapja találtunk muflont,amit megfojtott és evett belőle.Vad pedig ugyan annyi van mint volt.Soha sem fog annyira elszaporodni,mint Somogyban a sakál.Érzékenyebb annál.
Az idei medve eset egy nagy kamu volt.A medve tavaly volt itt,de arról szerencsére nem zengett a média. Ördög
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #279 Dátum: 2012. December 12. - 21:22:02 »

Petya, Pati! Hiúz gradációra emberemlékezet óta nemigen volt példa, ettől szerintem (!) nem kell tartani. Nem az a jég hátán megélő faj.
Gaucho, felőlem minden ember arra adományozza a felesleges pénzét, amire óhajtja, de ami a WWF magyar fiókvállalatához kötődik, az engem nem győz meg túlságosan. Megjelenésük óta figyelemmel követem a tevékenységüket, és fokozatosan ábrándulok/ábrándultam ki belőlük.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #280 Dátum: 2012. December 12. - 21:30:07 »

Nem ugyanaz az értéke a hiúznak és a sakálnak...
 A sakál a rókához hasonlítható, gyorsan terjeszkedik, nagyobb  szaporulata. stb. (én arról sem hallottam, hogy védett lenne)
A hiúz egy nagyon érzékeny állat, nagy területeket használ, kevés utóddal. Helye van a faunában. Természetes szelekció amit csinál, a vadászok többsége pedig kontra szelekciót...
500.000 ft az eszmei értéke. Normális gondolkodásmóddal örülni kellene a hiúz visszatérésének.

Jelenleg nem a saját gépemről írok, majd később rakok fel anyagot hiúzzal kapcsolatban, de valaki bizonyíta már be hogy eltűnt az őz ahol megjelenik a hiúz...  Röhög
Arról van szó, hogy mindenki attól fél, hogy a hiúz megjelenésével korlátozódik vagy beszűkül a vadászati lehetősége embereknek. Vagy csak cinizmus beszél mindenkiből, vagy hozzánemértés....
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #281 Dátum: 2012. December 12. - 21:33:19 »


Azért van annyi vad, mert féltjük...meg etetjük.


 Röhög  Vadász   Röhög  Vadász

Én is féltem és etetem.   Kacsint De tudom, hogy a hiúz megjelenése nem jelentene  gondot, sőt...
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #282 Dátum: 2012. December 12. - 21:34:34 »

Nálunk a Börzsönyben már vagy 20 éve van hiúz.Hol gyakrabban látni,de van úgy hogy fél évig fel sem bukkan.Nem tudni mennyi lehet.De van.Egy hónapja találtunk muflont,amit megfojtott és evett belőle.Vad pedig ugyan annyi van mint volt.Soha sem fog annyira elszaporodni,mint Somogyban a sakál.Érzékenyebb annál.

 Igen
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #283 Dátum: 2012. December 12. - 21:40:32 »

Nem ugyanaz az értéke a hiúznak és a sakálnak...
 A sakál a rókához hasonlítható, gyorsan terjeszkedik, nagyobb  szaporulata. stb. (én arról sem hallottam, hogy védett lenne)
A hiúz egy nagyon érzékeny állat, nagy területeket használ, kevés utóddal. Helye van a faunában. Természetes szelekció amit csinál, a vadászok többsége pedig kontra szelekciót...
500.000 ft az eszmei értéke. Normális gondolkodásmóddal örülni kellene a hiúz visszatérésének.

Jelenleg nem a saját gépemről írok, majd később rakok fel anyagot hiúzzal kapcsolatban, de valaki bizonyíta már be hogy eltűnt az őz ahol megjelenik a hiúz...  Röhög
Arról van szó, hogy mindenki attól fél, hogy a hiúz megjelenésével korlátozódik vagy beszűkül a vadászati lehetősége embereknek. Vagy csak cinizmus beszél mindenkiből, vagy hozzánemértés....
Röhög  Vadász   Röhög  Vadász

Én is féltem és etetem.   Kacsint De tudom, hogy a hiúz megjelenése nem jelentene  gondot, sőt...

Mondta valaki, hogy eltűnik az őz?
És nem értek a hiúzhoz...de nem is akarok.
Szerencse hogy vannak okos emberek...akik tudják...sőt... Röhög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #284 Dátum: 2012. December 12. - 21:41:39 »

Igen
Nem vagy te vadgazdamérnök véletlenül?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: