Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226354 alkalommal)
Wilson
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #885 Dátum: 2020. április 18. - 14:01:32 »

Medve család a Mátrában.

https://sokszinuvidek.24.hu/mozaik/2020/04/17/medvecsalad-bukk-matra-koborlas/
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #886 Dátum: 2020. április 18. - 20:52:50 »

Hiányoztak azok is oda mint zsebbe a meleg sz@r...
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #887 Dátum: 2020. április 20. - 10:13:45 »

Hiányoztak azok is oda mint zsebbe a meleg sz@r...
Aki kiposztolta annak hiányoztak...ahogy nézem, minden lehetőséget megragad egy kis (ön)reklámra.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #888 Dátum: 2020. április 20. - 11:16:47 »

Aki kiposztolta annak hiányoztak...ahogy nézem, minden lehetőséget megragad egy kis (ön)reklámra.

Alighanem igazad lesz. Nálunk mi vadászok nem szólunk senkinek semmit, max magunk közt morgunk. A fakitermelők meg mióta pár éve a zöld fiúk 1 azaz egy darab fekete gólya miatt nemhogy termelni nem engedték őket, de még csak ki sem mehettek a kitermelt fáért, hát azóta akkor sem szólnának, ha Jézus vagy Mária jelenne meg előttük.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #889 Dátum: 2020. április 25. - 22:35:51 »

Alighanem igazad lesz. Nálunk mi vadászok nem szólunk senkinek semmit, max magunk közt morgunk. A fakitermelők meg mióta pár éve a zöld fiúk 1 azaz egy darab fekete gólya miatt nemhogy termelni nem engedték őket, de még csak ki sem mehettek a kitermelt fáért, hát azóta akkor sem szólnának, ha Jézus vagy Mária jelenne meg előttük.

Látod, itt a baj...  látszik,hogy mennyire nem érdekli a fakitermelőidet a természet. Szopják le magukat, ha azt a korlátozást nem bírják kivárni..  Pár éve még sokkal nagyobb volt a korlátozás, de mára az állambácsi ezt is levette mert kell a  pénz a fából az erdészeti vezetőknek új kocsikra, fizetésemelésekre.
Csak, hogy az  arányokkal tisztában legyünk az én megyémben van 7-10 pár fekete gólya, amiből 3-4 fészek ami sikeres költést produkál. de az öreg madarak sem élik meg a vándorlást mindig.. Nem véletlenül fokozottan védett.



Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #890 Dátum: 2020. április 25. - 23:12:50 »

Látod, itt a baj...  látszik,hogy mennyire nem érdekli a fakitermelőidet a természet. Szopják le magukat, ha azt a korlátozást nem bírják kivárni..  Pár éve még sokkal nagyobb volt a korlátozás, de mára az állambácsi ezt is levette mert kell a  pénz a fából az erdészeti vezetőknek új kocsikra, fizetésemelésekre.
Csak, hogy az  arányokkal tisztában legyünk az én megyémben van 7-10 pár fekete gólya, amiből 3-4 fészek ami sikeres költést produkál. de az öreg madarak sem élik meg a vándorlást mindig.. Nem véletlenül fokozottan védett.




Az ilyen hozzáállás miatt küldik el a természetvédőket a narkós kurva anyjukba.
Tudod haver, lehet, hogy a fakitermelő "kivárná" amíg kirepülnek a fiókák de a fatolvaj cigány nem fogja kivárni és a kitermelt anyagodat szépen ellopja és egyrészt nem lesz bevételed, másrészt a bősz természetvédő vadbarom még téged büntet meg mert "mégis bementél a fádért".
Sose felejtem el, még egyetemista koromban kijártunk a Hidegvíz völgybe az "alkotóházhoz" lazulni, pihenni, sütni főzni. A ház fölötti hegyoldalban 4-500 méterre volt egy feketególya fészek.
Egyik alkalommal Z.Zoli barátommal ketten voltunk kint a házikónál, a tűz mellett ültünk és pipázgattunk. Egyszer csak megjelent két zöldruhás majom és szó szerint letámadtak bennünket, hogy mit keresünk mi ott, hogy mertünk bejönni a sorompón és fel fognak jelenteni stb. Mivel udvarias és türelmes gyerek voltam, szép csöndesen elmagyaráztam nekik, hogy ha valami csoda folytán megtanultak olvasni, akkor ott a motorom, le lehet olvasni a rendszámot aztán lehet próbálkozni a feljelentéssel mert én ilyen ágrólszakadt félhülyéknek nem fogom az irataimat megmutatni amúgy meg nekem van ott hivatalosan is keresnivalóm rólunk viszont nem tudok semmit úgyhogy el lehet tiplizni. Miután látták, hogy a "befosatós" kezdés nem jött össze, szelídebbre vették a figurát és elmondták, hogy nem messze költ a fekete gólya és nagyon érzékeny a zavarásra. Kiröhögtem őket. A gólyafészek kb. ötven méterre volt a határsávtól amit a magyarok akkor már nem nagyon jártak az osztrákok viszont igen sűrűn járőröztek, gyalog is, autóval is. A fészek helyét azért tudtam pontosan mert tanúja voltam ahogy az egyik helyi madarász, az akkor még barátomnak tartott V.Miklós felmászott a szomszéd fára megkukkolni a fészket.
Aztán a bősz gólyacsőszök addig zaklatták "megfigyelés" címén a madarakat amíg azok otthagyták a fészket... Fej a falba
Ezért aztán, amikor ilyet hall a gazdálkodó, hogy "szopja le magát", akkor meglehet, átrendezi az illető fogsorát...teljesen jogosan.
Ezen gondolkozz el mielőtt ilyen dolgokat írsz...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #891 Dátum: 2020. április 26. - 00:19:42 »

Oké főnök!
elmondanám neked, hogy  én a vadászokhoz és természetvédőkhöz is tartozok, pontosan átlátom a helyzetet, úgyhogy engem nem kell okosítanod! Te általánosítasz az eseteddel mert kifogtál két keménykedő természetvédelmi őrt, Szerinted mind olyan? Gondolom megvolt az okuk, akár előző esetek miatt, amiért olyan hangnemben próbálkoztak be nálad...

Óvatosan azzal a fogsorral  Kacsint

A törvény az törvény, tartsátok be! (nem természetvédő aktivisták hozták létre)


Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #892 Dátum: 2020. április 26. - 09:34:39 »

Oké főnök!
elmondanám neked, hogy  én a vadászokhoz és természetvédőkhöz is tartozok, pontosan átlátom a helyzetet, úgyhogy engem nem kell okosítanod! Te általánosítasz az eseteddel mert kifogtál két keménykedő természetvédelmi őrt, Szerinted mind olyan? Gondolom megvolt az okuk, akár előző esetek miatt, amiért olyan hangnemben próbálkoztak be nálad...

Óvatosan azzal a fogsorral  Kacsint

A törvény az törvény, tartsátok be! (nem természetvédő aktivisták hozták létre)



Ez a fajta hozzáállás az, amiért annyira rühelljük a "természetvédőket". Fejvakarás
Az esetet csak a fekete gólya miatt hoztam fel, nem csak ők voltak tahó természetvédők, elég gyakran találkozni ezzel a fajtával akár a természetben, akár a netes fórumokon.
(Egyébként semmi okuk nem volt a bunkó kezdésre. Velük konkrétan még nem találkoztam, de több kollégájuk-a főnökük is-az egyetemről került ki akikkel jó viszonyban voltunk).
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #893 Dátum: 2020. április 26. - 11:26:07 »

Ez a fajta hozzáállás az, amiért annyira rühelljük a "természetvédőket". Fejvakarás
Az esetet csak a fekete gólya miatt hoztam fel, nem csak ők voltak tahó természetvédők, elég gyakran találkozni ezzel a fajtával akár a természetben, akár a netes fórumokon.
(Egyébként semmi okuk nem volt a bunkó kezdésre. Velük konkrétan még nem találkoztam, de több kollégájuk-a főnökük is-az egyetemről került ki akikkel jó viszonyban voltunk).
Jellemzően, ebben a szakmában mindenki innen kerül ki.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #894 Dátum: 2020. április 26. - 21:57:35 »

Látod, itt a baj...  látszik,hogy mennyire nem érdekli a fakitermelőidet a természet. Szopják le magukat, ha azt a korlátozást nem bírják kivárni..  Pár éve még sokkal nagyobb volt a korlátozás, de mára az állambácsi ezt is levette mert kell a  pénz a fából az erdészeti vezetőknek új kocsikra, fizetésemelésekre.
Csak, hogy az  arányokkal tisztában legyünk az én megyémben van 7-10 pár fekete gólya, amiből 3-4 fészek ami sikeres költést produkál. de az öreg madarak sem élik meg a vándorlást mindig.. Nem véletlenül fokozottan védett.





Csak, hogy te is tisztában légy az arányokkal. Mifelénk sose volt fekete gólya. A fehér is ritka sajnos. Az az egy ki tudja, hogy keveredett ide. Ellenben farkasról, medvéről nagyon is tudjuk. Hálásak is vagyunk érte erősen. Tele a terület kamerákkal a farkas, medve, hiúz miatt. Azt bújják állandóan, az, hogy tele vagyunk szeméttel, illegális lerakókkal, na az egy kicsit sem zavarja őket. Erre nincs kamera se ráérő idejük.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #895 Dátum: 2020. április 27. - 06:59:18 »

Tele a terület kamerákkal a farkas, medve, hiúz miatt. Azt bújják állandóan, az, hogy tele vagyunk szeméttel, illegális lerakókkal, na az egy kicsit sem zavarja őket. Erre nincs kamera se ráérő idejük.
Nem jól, mondhatni nem kellően szenzitíven közelíted a természetért lobogó lelküket.
Keress neki egy párszáz millió eurós támogató EU pályázatot szemétkutatásra, meglásd egyből az összes lelkesen kukázni fog Nem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #896 Dátum: 2020. április 27. - 07:27:04 »

 
Nem jól, mondhatni nem kellően szenzitíven közelíted a természetért lobogó lelküket.
Keress neki egy párszáz millió eurós támogató EU pályázatot szemétkutatásra, meglásd egyből az összes lelkesen kukázni fog Nem
Igen
Naplózva

Üdv Chris
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #897 Dátum: 2020. április 27. - 08:16:53 »

Nem jól, mondhatni nem kellően szenzitíven közelíted a természetért lobogó lelküket.
Keress neki egy párszáz millió eurós támogató EU pályázatot szemétkutatásra, meglásd egyből az összes lelkesen kukázni fog Nem

Ne legyetek már ennyire álszentek! Mintha eddig nem a PPP mozgatta volna a világot!

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #898 Dátum: 2020. Augusztus 08. - 14:27:32 »

https://24.hu/tudomany/2020/08/04/medve-farkas-nagyragadozo-patko-laszlo-wwf/?fbclid=IwAR0fERUnY2-jDH708HtU05o4jJTu_SdPTaDZvT5XPcMpu5bXl5ov3RKKoJ4
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #899 Dátum: 2020. Augusztus 08. - 15:05:45 »

"Bejön a medve, elviszi a tyúkot, lecsapja a disznót, „megmocskolja” a birkát, vagyis belerág."
Mert VEGETÁRIÁNUS!   Csodalk

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: