Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226348 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #825 Dátum: 2020. Január 17. - 08:50:31 »

Ezzel a sunnyogós, betelepítósdivel nem kéne szórakozni. A hód is visszanyalt. Az aranysakál az ugyan magától jött, talán soha el sem ment, de arra is addig vigyázgattunk, hogy itt ott kezd nyűg lenni. Ami a vadászoknak kedves, azt eszi a dögvész, meg a gazdák lángot lehelnek miatta. Kijelenthetjük, hogy a mi szempontunkból sehogy sem jó. És csak halkan mondom, a hód köszöni szépen jól érzi magát, a felső Tiszán is, és elkezdte fogyasztani az ártéri erdőket. Még nem látványos a munkája, de jó úton halad. Ez a farkasosdi szakreferensúrék virtuális játszóháza, nagyszerű hír anyag a híradók utolsó etapjában, talán egy két PhD-t is fel lehet köhögni belőle, aztán az idő majd megoldja a problémát.
Mivel  a csapdával (drága pénzért) befogott hódokat védett állat révén nem lehet simán agyonütni és megfőzni, kiváló stratégiával elviszik őket oda ezek a barmok ahol még nincsenek. Ezzel meg van oldva a kérdés, átdobtuk a vakondot a szomszédba... Fej a falba
A természetvédelem kifizetőhelyként működik nagyjából regnáló hatalomtól függetlenül, cserébe az ehhez asszisztáló meg nem értett zsenik kis privát játszótere ahol felelősség nincs, szakértelem nincs, az igazmondás büntetendő... Mondhatnak ők bármekkora ökörséget, előállhatnak a legvadabb ötletekkel, nincs ki megcáfolja őket mert magas lóról leugatnak mindenkit...mindezt úgy, hogy egyetlen normális szakember sincs köztük aki esetleg a maga szűk kis területénél többet látna.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #826 Dátum: 2020. Január 17. - 08:54:49 »

Mivel  a csapdával (drága pénzért) befogott hódokat védett állat révén nem lehet simán agyonütni és megfőzni, kiváló stratégiával elviszik őket oda ezek a barmok ahol még nincsenek. Ezzel meg van oldva a kérdés, átdobtuk a vakondot a szomszédba... Fej a falba
A természetvédelem kifizetőhelyként működik nagyjából regnáló hatalomtól függetlenül, cserébe az ehhez asszisztáló meg nem értett zsenik kis privát játszótere ahol felelősség nincs, szakértelem nincs, az igazmondás büntetendő... Mondhatnak ők bármekkora ökörséget, előállhatnak a legvadabb ötletekkel, nincs ki megcáfolja őket mert magas lóról leugatnak mindenkit...mindezt úgy, hogy egyetlen normális szakember sincs köztük aki esetleg a maga szűk kis területénél többet látna.

Ülő Bika nagyfőnök jól beszél ! Csak sajnos odáig ahová kéne nem ér el a hangja !

Uff beszéltem !
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #827 Dátum: 2020. Január 17. - 09:08:16 »

Azért tegyük hozzá, hogy " valamikor régen " komolyabb teleken simán lejöttek a Kárpátokból a magyar falvakig a farkasok.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #828 Dátum: 2020. Január 17. - 09:10:00 »

Azért tegyük hozzá, hogy " valamikor régen " komolyabb teleken simán lejöttek a Kárpátokból a magyar falvakig a farkasok.
Egy pár darab itt is maradt közülük. Pl. Te... Vigyorog Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #829 Dátum: 2020. Január 17. - 09:33:49 »

Azért tegyük hozzá, hogy " valamikor régen " komolyabb teleken simán lejöttek a Kárpátokból a magyar falvakig a farkasok.

Aztán vissza is mentek...többnyire...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #830 Dátum: 2020. Január 17. - 10:07:00 »

Aztán vissza is mentek...többnyire...
Hát aminek nem száradt a bőre az vissza...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #831 Dátum: 2020. Január 17. - 10:20:52 »

Azért tegyük hozzá, hogy " valamikor régen " komolyabb teleken simán lejöttek a Kárpátokból a magyar falvakig a farkasok.


És tegyük hozzá azt is , hogy nem hozták , nem csalogatták , nem élt belőle jól egy szűk kör és bíza igen hamar kilyuggatták a bőrét . Rgo tűzzel vassal irtották nem pedig simogatták ! Csak kevesen tudják , hogy még sohasem volt annyi farkas és medve Európában mint manapság amikor nagy segítséggel és nagy ütemben szaporodnak . Ráadásul már az embertől való félelmüket is teljesen elveszítették ! Már qurvára nem kellene védeni őket ! Ajánlom mindenkinek az Amerikai Farkas c. könyvet ami igaz , hogy az USA farkasprogramját írja le egy "farkas simogató" által de nagyon korrekt és tájékoztató . Ha ezt nálunk is hasonlóan oldanák meg semmi baj nem lenne !

Üdv az Ogre
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #832 Dátum: 2020. Január 17. - 11:11:19 »

Hát aminek nem száradt a bőre az vissza...

Én nem vagyok farkasszakértő. Bár egy falka nálunk is egzisztál, látni csak egyet láttam. Lehet, hogy az sem az volt. De ismétlem, nem vagyok szakértő. Ha kilométerekre mindentől elém kerül egy nagy kóbor farkaskutya, azt csak ki kell venni onnan. Aztán ha fölötte állok sem tudom megmondani, hogy kutya vagy nem kutya. Én nem értek hozzá. Kutyát meg ugye nem eszünk, hát megy bele a legnagyobb vízmosásba. A többi meg a hollók, disznók dolga. Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #833 Dátum: 2020. Január 17. - 11:35:10 »

Hát aminek nem száradt a bőre az vissza...
Peti! Örülök, hogy előkerültél! Lehetnél aktívabb, tudnál mihez hozzászólni.... Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #834 Dátum: 2020. Január 17. - 12:03:00 »

Peti! Örülök, hogy előkerültél! Lehetnél aktívabb, tudnál mihez hozzászólni.... Igen
Ezért írtam amit írtam... Kacsint
Egy pár darab itt is maradt közülük. Pl. Te... Vigyorog Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #835 Dátum: 2020. Január 17. - 13:10:30 »

Én nem vagyok farkasszakértő. Bár egy falka nálunk is egzisztál, látni csak egyet láttam. Lehet, hogy az sem az volt. De ismétlem, nem vagyok szakértő. Ha kilométerekre mindentől elém kerül egy nagy kóbor farkaskutya, azt csak ki kell venni onnan. Aztán ha fölötte állok sem tudom megmondani, hogy kutya vagy nem kutya. Én nem értek hozzá. Kutyát meg ugye nem eszünk, hát megy bele a legnagyobb vízmosásba. A többi meg a hollók, disznók dolga. Vállat von
Egyszerű azt felismerni, csak figyelni kell  a nézését meg a járását, csípőjének a ringását.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #836 Dátum: 2020. Január 17. - 13:18:02 »

Meg a rajta levő jeladót meg a benne levő chippet! : Kávé
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #837 Dátum: 2020. Január 17. - 14:11:25 »

Sajnos leginkább csak a munkáját látjuk. Meg, hogy szarvas, muflon lassan beköltözik a faluba.

Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #838 Dátum: 2020. Január 17. - 15:45:40 »

Peti! Örülök, hogy előkerültél! Lehetnél aktívabb, tudnál mihez hozzászólni.... Igen
S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #839 Dátum: 2020. Január 19. - 08:57:45 »

És tegyük hozzá azt is , hogy nem hozták , nem csalogatták , nem élt belőle jól egy szűk kör és bíza igen hamar kilyuggatták a bőrét . Rgo tűzzel vassal irtották nem pedig simogatták ! Csak kevesen tudják , hogy még sohasem volt annyi farkas és medve Európában mint manapság amikor nagy segítséggel és nagy ütemben szaporodnak . Ráadásul már az embertől való félelmüket is teljesen elveszítették ! Már qurvára nem kellene védeni őket ! Ajánlom mindenkinek az Amerikai Farkas c. könyvet ami igaz , hogy az USA farkasprogramját írja le egy "farkas simogató" által de nagyon korrekt és tájékoztató . Ha ezt nálunk is hasonlóan oldanák meg semmi baj nem lenne !

Üdv az Ogre

Szerintem legyen Magyarországnak is egy farkas falkája . Lehetőleg vegán  egyedekből álljon, fogak kitépve, kanok kiherélve  Röhög  és jó helyen vannak azok Aggtelek környékén !  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: