Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226330 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #750 Dátum: 2018. November 25. - 18:32:19 »

Ugye jól emlékszem hogy egyik legnagyobb természetfilmünk a Gyöngyvirágtól lombhullásig  "főszereplőjének" egyik hőstette a farkas meglövése volt vonszalékon  FejvakarásEmelem

 Emelem
Jól emlékszel. Igen

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #751 Dátum: 2018. November 25. - 20:13:33 »

Magyar Vadász 1967


Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #752 Dátum: 2018. November 25. - 20:15:23 »

Ugyanaz az évfolyam.


Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #753 Dátum: 2018. November 26. - 00:39:09 »

Pedig ha már lehet választani a jóból akkor már inkább pár szuri a hasfalba semmint májátültetés.
Már huszonöt évvel ezelőtt sem hasfalba adták a veszettség elleni oltást.
Negyven éve még igen, szegény apám még oda kapta a teljes sorozatot.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #754 Dátum: 2018. November 26. - 06:40:30 »

Már huszonöt évvel ezelőtt sem hasfalba adták a veszettség elleni oltást.
Negyven éve még igen, szegény apám még oda kapta a teljes sorozatot.
Meséljek? Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #755 Dátum: 2018. November 26. - 10:12:38 »

Itt egy kép. A Bükkben "lelőtt" farkasról. Nem látok rajta lövésnyomot.

Viszont a hatásvadász című cikkben simán leírják a hazugságot, hogy .
Ebben egy cseppet sem zavarja őket, hogy a farkasjárta erőkből eltakarodik a vad ellenben a parkerdőket kedveli, sőt, bejár a falvakba, elővárosokba...
Sajnos a természetvédők bármit hazudhatnak, a média átveszi a valóság pedig a tömeget a legkevésbé sem érdekli.

Alighanem megvilágosodtam soraidtól.  Emelem   Úgy egy hónapja vettem észre dámok jelenlétét a szórómon. Azóta mondhatnám kisajátították. Szombaton délelőtt is, amikor szórót tölteni mentem, egy 8-10 fős rudli tartózkodott az akácosban. Ehhez tudni kell, hogy minálunk a legészakibb részeiken jelenik meg a dám időnként, váltóvadként. Nem is szerepel a lelövési tervünkben. Fenn az erdészetnél a szlovák határig van,de nem sok. A szórom pedig nem messze a falutól (kb 2km) van. Azóta a szarvas és az őz eltűnt a szóróról, a disznó az hálistennek nem. Lehet, hogy a farkasok elől húzódnak lejjebb? Nálunk a legtöbb szarvasból és muflonból esik a farkasok áldozatául, de az erdészetnél a dám is szerepel az étlapon.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #756 Dátum: 2018. November 27. - 14:09:44 »

Ugyanaz az évfolyam.




 Jajj Istenem!!! Egész megfiatalodtam a tudattól, hogy jól emlékeztem erre a cikkre. Akkoriban különben a baráti körben a jugó szexlapok mellett a Nimród volt az "irodalom" és a diákvaluta. Emlékszem egyszer egy Delfin8 peremorsót (na az is hiánycikk volt) adtam a régi Nimród két lapszámáért. Boldog békeidők az 500 kérdés.... sorozattal ( azokat a teszteket persze jobban kentem-vágtam mint az axonometriát, meg a biokémiát az erdészetiben), a gyorsan megboldogult Venátus magazin egy-két száma.... Micsoda kincsek voltak akkor ezek a Szovjetunióban egy magyar vadászpalánta kezében....
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #757 Dátum: 2018. November 27. - 14:16:54 »

Már huszonöt évvel ezelőtt sem hasfalba adták a veszettség elleni oltást.
Negyven éve még igen, szegény apám még oda kapta a teljes sorozatot.

Kb 15-20 éve meghalt egy kiskatona a nagypaládi határőr-állomáson mert megmarta egy veszett borz, a részeges katonaorvos meg b...ott a gyerekkel foglalkozni. A haláleset után az egész "zasztavát" megszurkálták veszettség ellen és bizony hasfalba kapták a szurit. Mégpedig ha jól emlékszem egy hármas sorozatot. Engem meg a vadásztársam is meg akartak döfölni (több veszettnek bizonyult róka és borz került akkor elő egy határszakaszon), de mi hősiesen ellen álltunk, mondván ha nem viszik innen azt a kurva tűt, lelőjük a dögészt.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #758 Dátum: 2018. November 28. - 13:56:44 »

Kb 15-20 éve meghalt egy kiskatona a nagypaládi határőr-állomáson mert megmarta egy veszett borz, a részeges katonaorvos meg b...ott a gyerekkel foglalkozni. A haláleset után az egész "zasztavát" megszurkálták veszettség ellen és bizony hasfalba kapták a szurit. Mégpedig ha jól emlékszem egy hármas sorozatot. Engem meg a vadásztársam is meg akartak döfölni (több veszettnek bizonyult róka és borz került akkor elő egy határszakaszon), de mi hősiesen ellen álltunk, mondván ha nem viszik innen azt a kurva tűt, lelőjük a dögészt.
Egyetemista koromban két sorozatot is "felvettem", én már vállba kaptam. Ennek sajnos már huszonöt éve.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #759 Dátum: 2018. November 28. - 14:00:04 »

Most kapom vállba. Az első 2 egyszerre,utána 1 hétre kaptam egyet,majd két hét múlva kapom az utolsót. 5 év múlva lenne még egy... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #760 Dátum: 2018. November 28. - 14:34:11 »

Most kapom vállba. Az első 2 egyszerre,utána 1 hétre kaptam egyet,majd két hét múlva kapom az utolsót. 5 év múlva lenne még egy... Ördög
Ok, de Te nem veszettség hanem hipochondria ellen kapod... Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #761 Dátum: 2018. November 28. - 14:51:49 »

Ok, de Te nem veszettség hanem hipochondria ellen kapod... Wave
Ugyanolyan sebes kézzel nyúztam hétvégén nyulakat. Ördög Várom a leptospirózis tüneteit. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #762 Dátum: 2018. November 28. - 15:03:25 »

Ugyanolyan sebes kézzel nyúztam hétvégén nyulakat. Ördög Várom a leptospirózis tüneteit. Vigyorog
A tüneteid alapján már (kerge) marhát is nyúztál... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #763 Dátum: 2018. November 28. - 15:11:40 »

A tüneteid alapján már (kerge) marhát is nyúztál... Ördög
De abból bikát... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #764 Dátum: 2018. November 28. - 15:33:21 »

Ugyanolyan sebes kézzel nyúztam hétvégén nyulakat. Ördög Várom a leptospirózis tüneteit. Vigyorog

Ha van valóságtartalma annak, amit Feri írt, akkor nemhiába várod. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: