Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226336 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #690 Dátum: 2018. Július 31. - 13:25:37 »

galoscsabus    12:50:48   Legutóbbi látogatása óta nem olvasott témákat böngészi.

Még nem ette meg a medve. Vagy ha igen, akkor a telefonjával együtt.  Ördög
Kémkedünk?😁
Jövünk haza fele, jó kis vadászút volt.
Majd otthon írok pár sort róla.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Július 31. - 13:43:43 írta Sakac » Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #691 Dátum: 2018. Július 31. - 20:48:08 »

Tegnapelőtt délután már korán a fára szerelt lesemen voltam.
Egy jól kijárt dagonya volt előtte, két lecsupasztott dörgölőző feketefenyővel.
Egyszer fordult egyet a szél, és irgalmatlan dögszagot csapott felém. Nem tudtam a dögről,
ha tudom, hogy ott van, akkor beépítettem volna a tervembe.
Szürkületig nem volt semmi, csak bőrig áztam a szakadó esőben.
Aztán megjelent egy róka, de már ment is a dög felé. Pár perc múlva egy másik is.
Ettek a dögnél, ami (mint utóbb kiderül) alig 30 méterre volt tőlem.
Aztán meghallottam, hogy jön még valami, de az már végig takarásban maradt.
Néha megállt, aztán megint hallottam, hogy finoman surran a rengeteg tüskén, ágon.
Egyszer hallottam valami morgás félét, amire a két rudics eszement tempóban vágtatott ki a mögöttem levő rétre.
Aztán elkezdett enni, néha hangos roppanások jelezték, hogy jó az étvágya.
Aztán fordult a szelem. Egy erőss mordulás hallatszott, majd egyetlen ágroppanás csupán, és eltűnt a nem látott vendég.
Jobbnak láttam némi hangoskodás után lemászni csak a fáról 😁
Tegnap reggel visszamentem, de az éjszakai felhőszakadás minden nyomot elmosott, csak egy jól megtermett
Fiatal koca maradványai árulkodtak az éjszakai történésekről.
Reggel hallotta a kísérőnk, hogy a helyszíntől kb. 2 kilométerre az éjszaka egy medve kirámolt egy birkást, több állattal végezve.
Szerinte ezt a medvét hallhattam, már jó ideje zaklatja a környéket.
Lőni nem lőttem semmit, de izgalomból kijutott bőven 👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #692 Dátum: 2018. Október 28. - 17:26:02 »

https://www.bnpi.hu/hu/hir/medvek-a-hatarban-lakossagi-tajekoztato-forum-salgotarjanban?fbclid=IwAR2Gta-fS3FRlBsYg4TH_ZzO2EAMQrxRPfLXF9H0tF73rsXTspzkaWlIIT0
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #693 Dátum: 2018. Október 28. - 19:42:17 »



Hoznak mondvacsinált "szakértőket", akik annyi medvêt láttak mint te meg én, vagy bármelyikünk. Hozzanak a szomszédból, Felvidékről, vagy Erdélyből. Na őket meghallgatom. Át sem mentem Péterkére, pedig szomszéd falu. Bocs Egon, város.  Stoel
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #694 Dátum: 2018. Október 29. - 07:48:16 »



Hoznak mondvacsinált "szakértőket", akik annyi medvêt láttak mint te meg én, vagy bármelyikünk. Hozzanak a szomszédból, Felvidékről, vagy Erdélyből. Na őket meghallgatom. Át sem mentem Péterkére, pedig szomszéd falu. Bocs Egon, város.  Stoel

Nekem az merült fel a program láttán hogy "Dr. Szemethy László (Pécsi Tudományegyetem): Mi hasznunk származhat a nagyragadozók jelenlétéből?"  című előadása után valaki meg a "Mi kárunk származhat " címen is tarthatott volna előadást .  Kacsint   Úgy lenne kerek .  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #695 Dátum: 2018. November 03. - 13:51:47 »



Hoznak mondvacsinált "szakértőket", akik annyi medvêt láttak mint te meg én, vagy bármelyikünk. Hozzanak a szomszédból, Felvidékről, vagy Erdélyből. Na őket meghallgatom. Át sem mentem Péterkére, pedig szomszéd falu. Bocs Egon, város.  Stoel
Egyoldalú "tájékoztatás" tele mélyen demagóg lózungokkal, a facebookon folyó vitákból unalomig ismert, egymás faszát szopkodó szekerét toló "szakértőkkel".  Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #696 Dátum: 2018. November 08. - 14:26:18 »


A hétvégén találkoztam a táblával a területünkön. Ajánlom figyelmetekbe a következő okos és hasznos tanácsot róla:

"Ne próbáljuk közelről lefényképezni ( szelfizni )"

Úgy elképzeltem, amint valamelyik okos karonkapja a medvét, hogy " öcse csináljónk má egy szelfit"  Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #697 Dátum: 2018. November 08. - 15:33:55 »



"Ne próbáljuk közelről lefényképezni ( szelfizni )"

Úgy elképzeltem, amint valamelyik okos karonkapja a medvét, hogy " öcse csináljónk má egy szelfit"  Ördög
Múltok olvastam két idiótáról, egyikük valami nagymacskához mászott be szelfizni egy állatkertben, a másik meg valami farmon a krokodilok közé, mert szentül
meg volt győződve róla, hogy őt nem bántják.
Mindkettő meghalt.
Cseppet nem csodálkoznék, ha nálunk is akadna ilyen defektes marha.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #698 Dátum: 2018. November 08. - 16:37:30 »

Múltok olvastam két idiótáról, egyikük valami nagymacskához mászott be szelfizni egy állatkertben, a másik meg valami farmon a krokodilok közé, mert szentül
meg volt győződve róla, hogy őt nem bántják.
Mindkettő meghalt.
Cseppet nem csodálkoznék, ha nálunk is akadna ilyen defektes marha.

Ennek az ellentéte:  Borsod megyében van egy barátomnak eg háza valamelyik hegyen, ott ahol nemrég a medvék kóvályogtak.  Ez egy régi un. kulcsosház volt amit vagy 30 éve bérelnek. Az erdőgazdaság még bekeríteni sem engedi, természetesen se víz, se villan, így a közeli forrásra járnak vízért. Amióta megjelentek a macik, a család nem mer ott lenni, kivéve a férfi jár fel néha megnézni a birtokot. Tudom, a világ sok pontján élnek emberek a medvék, farkasok lakta részeken, de itt el kell telnie pár évtizednek, hogy ezt megszokják.  Tényleg meg kell szokniuk?  Valóban szükségünk van nekünk ezekre a nagyragadozókra amelyek talán a XVII. században  éltek utoljára a mai Magyarország területén?  Aztán, ha a muflon és a dám "tájidegen" akkor ezek nem?   Ez nem más, mint néhány ember kutatási játszótere nagyon nagyon jó pénzért! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #699 Dátum: 2018. November 08. - 16:51:02 »

Ennek az ellentéte:  Borsod megyében van egy barátomnak eg háza valamelyik hegyen, ott ahol nemrég a medvék kóvályogtak.  Ez egy régi un. kulcsosház volt amit vagy 30 éve bérelnek. Az erdőgazdaság még bekeríteni sem engedi, természetesen se víz, se villan, így a közeli forrásra járnak vízért. Amióta megjelentek a macik, a család nem mer ott lenni, kivéve a férfi jár fel néha megnézni a birtokot. Tudom, a világ sok pontján élnek emberek a medvék, farkasok lakta részeken, de itt el kell telnie pár évtizednek, hogy ezt megszokják.  Tényleg meg kell szokniuk?  Valóban szükségünk van nekünk ezekre a nagyragadozókra amelyek talán a XVII. században  éltek utoljára a mai Magyarország területén?  Aztán, ha a muflon és a dám "tájidegen" akkor ezek nem?   Ez nem más, mint néhány ember kutatási játszótere nagyon nagyon jó pénzért! 


 Fejvakarás  Hogy is mondjam ? "Hallomásból" tudom hogy régebben is meg meg jelent néhány ritka nagyragadozó de jól megijesztették  Ördög  őket és eltűntek . Manapság meg a sok kamera nyomkövető stb.stb miatt már nem merik annyira megriasztani őket .     Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #700 Dátum: 2018. November 08. - 17:12:25 »

Fejvakarás  Hogy is mondjam ? "Hallomásból" tudom hogy régebben is meg meg jelent néhány ritka nagyragadozó de jól megijesztették  Ördög  őket és eltűntek . Manapság meg a sok kamera nyomkövető stb.stb miatt már nem merik annyira megriasztani őket .     Emelem
 

Bennfentesek szerint a macikon nincs  egyetlen nyomkövető sem, a farkasokat meg riogatják  az állattartók . Ott bég nagyon nagyon sok a "furkósbot"  Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #701 Dátum: 2018. November 08. - 18:45:47 »

Ennek az ellentéte:  Borsod megyében van egy barátomnak eg háza valamelyik hegyen, ott ahol nemrég a medvék kóvályogtak.  Ez egy régi un. kulcsosház volt amit vagy 30 éve bérelnek. Az erdőgazdaság még bekeríteni sem engedi, természetesen se víz, se villan, így a közeli forrásra járnak vízért. Amióta megjelentek a macik, a család nem mer ott lenni, kivéve a férfi jár fel néha megnézni a birtokot. Tudom, a világ sok pontján élnek emberek a medvék, farkasok lakta részeken, de itt el kell telnie pár évtizednek, hogy ezt megszokják.  Tényleg meg kell szokniuk?  Valóban szükségünk van nekünk ezekre a nagyragadozókra amelyek talán a XVII. században  éltek utoljára a mai Magyarország területén?  Aztán, ha a muflon és a dám "tájidegen" akkor ezek nem?   Ez nem más, mint néhány ember kutatási játszótere nagyon nagyon jó pénzért! 


Attila!

Kérdezd már meg a ződeket, akik a nyolcvanas években milliókért (a mi pénzünkből) betelepítették a hódot, hogy megbánták-e???

Egy biztos, ha az én jószágaimat ölné le éjszakánként a maci, vagy a farkas, nem mennék panaszkodni a jegyzőhöz, esetleg azután, hogy elástam őket! Már a macit, nem a jegyzőt!  Röhög

 Emelem
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #702 Dátum: 2018. November 08. - 19:27:32 »

Attila!

Kérdezd már meg a ződeket, akik a nyolcvanas években milliókért (a mi pénzünkből) betelepítették a hódot, hogy megbánták-e???

Egy biztos, ha az én jószágaimat ölné le éjszakánként a maci, vagy a farkas, nem mennék panaszkodni a jegyzőhöz, esetleg azután, hogy elástam őket! Már a macit, nem a jegyzőt!  Röhög

 Emelem

  Eásniiiii??????!!!!!!!!! Látszik, hogy nem kóstoltál még medve szalámit. Okos Kajat  Kacsint
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #703 Dátum: 2018. November 08. - 19:57:23 »

  Eásniiiii??????!!!!!!!!! Látszik, hogy nem kóstoltál még medve szalámit. Okos Kajat  Kacsint


Nem kell erlelni? :-)  Nekem se volt hozza szerencsem... :-)
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #704 Dátum: 2018. November 08. - 20:23:18 »

 

Bennfentesek szerint a macikon nincs  egyetlen nyomkövető sem, a farkasokat meg riogatják  az állattartók . Ott bég nagyon nagyon sok a "furkósbot"  Mosolyog

Tudod miért nincs rajtuk? Mert egy nyomorult nyomkövetőt sem tudnak tisztességesen feltenni. Emlékeztek mi volt májusban? Eléggé nagy nyilvánosságot kapott. Innen indult a fiatal kanmedve és Szeged környékén kaptàk el, de màr mint idősebb anyamedvét.  Vigyorog Nagy titokban visszahozták, nyomkövetőt.  raktak rá és megint elengedték errefelé. Másnap már nem tudták hol van, mert medve helyett csak nyomkövetőt találtak. Szerintem még aznap leszedte magáról.
Két faluval odébb egy birkanyàjat lerendeztek a farkasok. Azt a mismásolást, ami ott folyt... Mondjuk a farkast nemigen látod, mert elkerül, de a munkáját azt szinte minden nap. Nagyságrenddel nagyobb baj, mint a medve. Pontosabban a medve is nagy baj lesz, mert előbb, utóbb biztosan lesz medvetámadás. Ez nem is kérdés.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: