Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226171 alkalommal)
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #630 Dátum: 2018. Március 03. - 11:55:20 »


Elnézést kérek. Mellé kattintottam.

https://www.dunaipoly.hu/hu/hir/visszatert-a-farkas-a-borzsonybe
Naplózva

Renkecz Rafael
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #631 Dátum: 2018. Június 01. - 20:46:20 »

http://m.hatvanonline.hu/…/Barnamedve_jelent_meg_…/0/7/13528

Azért ez már nem a Márta, a Bükk "erdőrengetege".  Ez az M3-as!   Szívesen fektetném eléjük azokat akik  örülnek az ittlétüknek, had bizonyítsák, hogy a medve a mozdulatlan embert nem bántja!  De tőlem egy marék erőszakot is vehetnek rajta!

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #632 Dátum: 2018. Június 03. - 12:22:06 »

Kálon az utcán szaladt fényes nappal a barnamedve. És mennyi lehet még? Ha már ilyen helyeken is van napközben, mennyi lehet még, amit nem látnak. Amíg nem lesz baj belőle, addig ,,lapos" marad a téma, de, ha majd valakit megtámad, meg a háziállatokat ba..tatja, akkor majd lesz rinyálás a vadászok felé, hogy segítsünk.  Kacsint

Ha a kertemben meglőném a "macit" családom, állataim védelmében, mire számíthatnék?   (nem viccelek, komolyan érdekel a hatályos yogszabály) Szomorú
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #633 Dátum: 2018. Június 03. - 14:05:14 »

Hát izé...ha bajt okozna, veszélyeztetne, én nem hagynám neki...amúgy meg ásó, gödör, hallgatás. Mert a jogszabály a medvének adna igazat úgy is, a károsult ember meg le lenne szarva. Tudod, unióba vónánk, vagy mi. Itt első az ,,aranyos macika", az utolsó meg a ,,csúnya gyilkos vadász". De csak addig, amíg a medve bele nem harap a seggükbe a nyuszisimogatóknak!  Kacsint

Nem akarnék ebbe politikát belevinni, mert a "kárpátok géniusza" idejében is tilos vad volt a maci a pórnépnek, pedig akkor még a cuculizmust építettük, nem Bábel-Brüsszel tornyát. Van köztünk jogász, érdekel(ne) a véleménye.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #634 Dátum: 2018. Június 03. - 15:03:11 »

Kálon az utcán szaladt fényes nappal a barnamedve. És mennyi lehet még? Ha már ilyen helyeken is van napközben, mennyi lehet még, amit nem látnak. Amíg nem lesz baj belőle, addig ,,lapos" marad a téma, de, ha majd valakit megtámad, meg a háziállatokat ba..tatja, akkor majd lesz rinyálás a vadászok felé, hogy segítsünk.  Kacsint

 Emelem

Én néhányotokkal ellentétben nem tartom tragikusnak a farkas és medve megjelenését Magyarországon. Van elég olyan élőhely, ahol bőven elfér, tömegesen meg úgysem fog elszaporodni.

Viszont ez a maci, amelyik fényes nappal, lakott területen mászkál, valahogy nem kóser. Fejvakarás
Szerintem inkább valami  háznál nevelt / vadasparkból megszökött példány lehet.  Vállat von
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #635 Dátum: 2018. Június 03. - 15:22:45 »

Emelem

Én néhányotokkal ellentétben nem tartom tragikusnak a farkas és medve megjelenését Magyarországon. Van elég olyan élőhely, ahol bőven elfér, tömegesen meg úgysem fog elszaporodni.

Viszont ez a maci, amelyik fényes nappal, lakott területen mászkál, valahogy nem kóser. Fejvakarás
Szerintem inkább valami  háznál nevelt / vadasparkból megszökött példány lehet.  Vállat von

Egészen addig örülök neki amíg személyesen nem futok vele össze össze, akkor biztos bekarcolna a Túró Rudi. Pár éve még időben be tudtam ugrani a kocsiba egy csapat kóbor kutya elől. Még az autónak is nekiugrottak.
A medve viszont úgy bontaná ki a Suzukit, mint egy konzervet ha olyan kedve lenne. Ahogy Anti is írta, valahogy a békés együttélést kellene megoldani.  Fejvakarás
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #636 Dátum: 2018. Június 03. - 16:41:15 »

Hm. Ez még csak nem is veszélyes vad, "csak" egy jávor Svédországban:

Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #637 Dátum: 2018. Június 03. - 22:16:42 »

Emelem

Én néhányotokkal ellentétben nem tartom tragikusnak a farkas és medve megjelenését Magyarországon. Van elég olyan élőhely, ahol bőven elfér, tömegesen meg úgysem fog elszaporodni.

Viszont ez a maci, amelyik fényes nappal, lakott területen mászkál, valahogy nem kóser. Fejvakarás
Szerintem inkább valami  háznál nevelt / vadasparkból megszökött példány lehet.  Vállat von
Nem háznál nevelt medve, viszont elhiheted nem nagy öröm amikor tudod, hogy rendszeresen felbukkan a mackó a környéken. Utoljára tegnap este volt a szomszéd kertjének a végében és figyelte őket és a birkákat. Ja és ez még vilagosban történt, és az se bizalomgerjesztő, hogy egy hét alatt háromszor volt medve bent Pétervásárán amiből az első alkalommal nem egy hanem kettő medvéről beszélünk.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #638 Dátum: 2018. Június 03. - 23:00:02 »

Engem az érdekelne (ha egy ottani kolléga adna némi felvilágosítást), hogy ahol már többször, vagy rendszeresen
észleltek medvét/medvéket, ott mi a helyzet az illegális erdei bűvészkedőkkel?
Gondolok itt falopásra, hurkolókra, agancsozókra, iparszerű méretben vargányázó norvégokra, stb...
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #639 Dátum: 2018. Június 03. - 23:03:02 »

Engem az érdekelne (ha egy ottani kolléga adna némi felvilágosítást), hogy ahol már többször, vagy rendszeresen
észleltek medvét/medvéket, ott mi a helyzet az illegális erdei bűvészkedőkkel?
Gondolok itt falopásra, hurkolókra, agancsozókra, iparszerű méretben vargányázó norvégokra, stb...
Szerintem Te lecserélnéd a mackóra őket, ha a szúnyog is megy,  Én is benne vagyok.... Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #640 Dátum: 2018. Június 04. - 08:26:57 »

Szerintem Te lecserélnéd a mackóra őket, ha a szúnyog is megy,  Én is benne vagyok.... Wave
Csabának van álcaruhája,amire felveszi az ősi medvebőrt a kandalló elől. Néhány kóborlót megriaszt,aztán lesz nagy nyugalom az erdőben.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #641 Dátum: 2018. Június 04. - 08:31:45 »

Csabának van álcaruhája,amire felveszi az ősi medvebőrt a kandalló elől. Néhány kóborlót megriaszt,aztán lesz nagy nyugalom az erdőben.
Nemrég irt a disznó álcáról.  Tasli
Medvebőrben addig lőnék amíg ki nem fogynak lőszerből.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #642 Dátum: 2018. Június 04. - 09:40:37 »

Nemrég irt a disznó álcáról.  Tasli
Medvebőrben addig lőnék amíg ki nem fogynak lőszerből.
Röhög

De komolyra forgatva:
Jó 5-6 évvel ezelőtt járt nálunk egy zempléni erdészember dámbikára.
Hallotta a sok sakált jajveszékelni a téli éjszakában, nagyon érdeklődött irántuk.
Aztán pár nap múlva felhívott, hogy ha megoldanánk az élve csapdázását a sakálnak,
nagyon szívesen fizetne nagyon sok pénzt 10-20 darab élő sakálért, amit betelepítene
a területükre, ahol az erdei vadkár a legnagyobb ellentét alapja a földtulajdonosok és a vadászok között Meglepődött

Hasonló megfontolásból én is elgondolkodtam egy maci-telepítésen, csak én a kiaknázatlan és parlagon heverő etnikum
találékonyságának vélek vele gátat szabni Ördög

Ugyan itt élő medve, kapitális dámbika elejtésre cserélhető.... Piál
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #643 Dátum: 2018. Június 04. - 10:41:05 »

Pénteken Nógrádban voltunk vadkárban.
Mentem a kollégáért kicsivel éjfél előtt, amikor a kocsival megugrasztottam két medve bocsot, akik a búzában lihegve rohantak a cimbora felé.
Gyors tempó volt a kocsiig, nehogy a mama is megjelenjen.
Kicsit sem volt vicces...
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #644 Dátum: 2018. Június 04. - 11:24:52 »

Röhög

De komolyra forgatva:
Jó 5-6 évvel ezelőtt járt nálunk egy zempléni erdészember dámbikára.
Hallotta a sok sakált jajveszékelni a téli éjszakában, nagyon érdeklődött irántuk.
Aztán pár nap múlva felhívott, hogy ha megoldanánk az élve csapdázását a sakálnak,
nagyon szívesen fizetne nagyon sok pénzt 10-20 darab élő sakálért, amit betelepítene
a területükre, ahol az erdei vadkár a legnagyobb ellentét alapja a földtulajdonosok és a vadászok között Meglepődött

Hasonló megfontolásból én is elgondolkodtam egy maci-telepítésen, csak én a kiaknázatlan és parlagon heverő etnikum
találékonyságának vélek vele gátat szabni Ördög

Ugyan itt élő medve, kapitális dámbika elejtésre cserélhető.... Piál
Brumm! Röhög
Nyáron néhány éjszakát bevállalok.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: