Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 224642 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #585 Dátum: 2017. Január 10. - 17:51:02 »

Szervusz .

szerintem kutya . a farkas lésésben hasonlóan "zsinoroz" mint a róka, de fútás közben is majdnem egy vonalban a nyomkép.

üdv:HSanyi



A farkas futas kozben a ket hatso labat a ket elso laba koze rakja ugy, hogy az egyik elorebb van mint a masik. A hatso lab lenyomatai nagyobbak mint az elso labe. Csipesz
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #586 Dátum: 2017. Január 11. - 07:54:56 »

Én,mint a fórum legtapasztaltabb nyomkeresője Stoel (vágtató bika=remetekan)  Ördög meg sem merek szólalni,mert lehet,hogy ez egy vérfarkas. De inkább kutya. Neten szerzett hegyivadász tapasztalatom alapján. Tavaly egy ilyen nyom gazdájára igen fentem a fogam,de az már másik történet.

 'Girl
Naplózva

Üdv Chris
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #587 Dátum: 2017. Január 17. - 08:02:05 »

http://harmonikum.com/szabadon-engedtek-14-farkast-egy-parkban-de-senki-sem-volt-erre-felkeszulve-hihetetlen-ahogy-a-termeszet-meggyogyitja-onmagat/
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #588 Dátum: 2017. Január 17. - 11:06:00 »


Elragadott a fantáziám. Ad absurdum:

1. A Bükkbe azért telepítették a farkasokat, hogy a Sajót visszafordítsák a szlovákokra? Ördög

2. Ha ennyire áldásos a farkasok tevékenysége, szerintem kellene pár darabot telepíteni a Parlamentbe is.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #589 Dátum: 2017. Január 17. - 12:02:55 »

....
2. Ha ennyire áldásos a farkasok tevékenysége, szerintem kellene pár darabot telepíteni a Parlamentbe is.

Aztán pár nap múlva olvashatnánk: A Parlamentbe telepített farkasok a romlott képviselőktől húsmérgezést kaptak és elpusztultak!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #590 Dátum: 2017. Január 17. - 12:38:11 »

Azt érdekes módon elfelejtik említeni a Yellowstone Parkkal kapcsolatban,hogy a vapiti állomány olyan szinten túl volt szaporodva,hogy telente 500-1000 nagyságrendre pusztultak éhen. Ilyen helyzetben egy jól sikerült  csúcsragadozó visszatelepítés természetesnek vehető,hogy sikeresen lesz minden szempontból.
Hazánkban a farkasnak azért nincs helye,mert a vadászatot nem is kevés költség terheli,ezzel szemben,ha azt vesszük Amerikában a vadászatot valami minimális költségek terhelik. Nálunk kell a haszonvad,különben összeomlik ez a pénzorientált gazdálkodás (bevallom nem bánnám a dolgot,de mi kispénzűek így is alig jutunk vadászati lehetőséghez,olyan esetben meg még drágább lenne minden).
A parlamentbe én inkább rozsomákot telepítenék,az elég szívós egy jószág,biztos ami biztos alapon (természetesen előtte őket is leoltatnám minden lehetséges fertőzés ellen  Ördög )
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #591 Dátum: 2017. Január 17. - 12:51:08 »

Jobb lenne a medve. Védett , de hatékonyabb .  Ördög
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #592 Dátum: 2017. Január 17. - 15:52:08 »

Jobb lenne a medve. Védett , de hatékonyabb .  Ördög

Nem biztos.. a rozsomák az egyik legkeményebb jószág a világon..., csak nem szereti a társaságot, meg a meleget... így pont jó helye lenne.
 Emelem
Naplózva

Üdv End
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #593 Dátum: 2017. Január 17. - 19:26:30 »


Régebben olvastam, hogy valami "üzletember" kiharcolta, hogy a parkot télen használhassák a motoros-szános "kirándulók". Ennek véletlenül jó következménye (is) lett, a bölények között kevesebb lett a téli elhullás, mert a szánok nyomain kezdtek közlekedni a méteres hóban, nem gyengültek annyira le, mint régen.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #594 Dátum: 2017. Január 17. - 20:46:27 »

a rozsomák az egyik legkeményebb jószág a világon

Meg a jegesmedve!...



 Röhög
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #595 Dátum: 2017. Január 17. - 21:38:23 »



A farkas futas kozben a ket hatso labat a ket elso laba koze rakja ugy, hogy az egyik elorebb van mint a masik. A hatso lab lenyomatai nagyobbak mint az elso labe. Csipesz
Ezt a hozzászólást humor topikba szántad?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #596 Dátum: 2017. Január 18. - 20:24:26 »

Ezt a hozzászólást humor topikba szántad?


Szervusz tanult baratom!

Hat, mondjuk mar elege  regota  varatott magara ez a valasz. Mondjuk nem foltetlen toled vartam,  barkitol vagy akarkitol is johetett volna, elinditva egy diszkurzust erol a nagyon erdekes allatrol amirol annyi mindent lehet beszelni.
A forumon torteno lahikusnak tuno hozzaszolasom egyertelmuen csak azert fogalmaztam ugy ahogy,  mert remeltem hogy valakinek szembetunik es ad ra valaszt.

Igen , talan ahogy leirtam siman elmenne egy viccrovatba eppezert hogy, megis bizonysagod legyen arrol hogy a farkas ugy nem teljesen idegen szamomra itt leirom hogy valojaban en hogy is gondolom a farkas futasat:
Talan kezdem avval hogy az elso mancs a nagyobb  es a hatso a kissebb (ennek is van oka de ez nem tema most, talan kesobb) Az allat mikor rohan, altalaban ezt a futasmodot a predaja lerohanasakor alkalmazza, az elso labait ketoldalt megelozve rakja a hatso labakat. Vagyis az elso labak kerulnek a hatso koze. Az elso labak egymas utan a hatsok egy mas melle. Van agy masik futasmodja ami leginkabb jellemzo ra. Ez az ami elol keves allat menekul, evvel uldozi a kiszemelt predate, fuggetlenul attol hogy a preda milyen gyorsan fut elotte. Ez a galopszeru mozgasa az amit kilometereken keresztul tud tartani es ez az ami az uldozott alatot kifarassza.
Ez a futas ugy nez ki hogy, az egy oldalon levo labait ha nezzul az elso nyomba rakja a hatsot. Ugyan igy a masik oldalon is de ugy idozitve hogy, egy idoben csak egy mancsa eri a foldet. Ilyenkor a nyolok sorossak.

Vadaszudv:
Miklos
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #597 Dátum: 2017. Február 01. - 22:52:49 »

A múltkori vadászatomon jött ki elém.

Naplózva

Üdv! Viko.
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #598 Dátum: 2017. Február 02. - 15:18:06 »

Szia svk.
Nagyon szerencsés helyzetben vagy mert igen jó területen vagy .Ritkán kerül igy szemelé a Vadmacska ( ami  már lehet,hogy nem tiszta vérű, igen szép példánya a fajtájának).
Bár  a feje lehetne egy kicsit nagyobb de tényleg jó felvétel.

üdv:HSanyi
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #599 Dátum: 2017. Február 02. - 17:18:16 »

A múltkori vadászatomon jött ki elém.


Gratulálok a felvételhez!
Hol készült, ha nem titok?
Ez szerintem egy nagyon fiatal példány, talán még egy éves sincs.
Az anyja és a testvérei is a környéke lesznek még.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: