Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226317 alkalommal)
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #555 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 07:18:19 »

http://index.hu/kulfold/2016/09/19/norvegia_levadaszna_a_farkasai_ketharmadat/

Amikor megláttam a címet, nem gondoltam, hogy 68 db farkas közül 47 elejtéséről van szó... Valahogy abba a környezetbe jobban bele tudom illeszteni a farkast.
És még így is sokallják? És kormányzati döntés születik az ügyben? Miért látják máshol tisztábban a dolgokat?!

Rövidesen nálunk is lesz ennyi, valahol a közelében járhatunk.  Fejvakarás
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #556 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 08:43:49 »

http://index.hu/kulfold/2016/09/19/norvegia_levadaszna_a_farkasai_ketharmadat/

Amikor megláttam a címet, nem gondoltam, hogy 68 db farkas közül 47 elejtéséről van szó... Valahogy abba a környezetbe jobban bele tudom illeszteni a farkast.
És még így is sokallják? És kormányzati döntés születik az ügyben? Miért látják máshol tisztábban a dolgokat?!

Rövidesen nálunk is lesz ennyi, valahol a közelében járhatunk.  Fejvakarás
A norvég talajadottságok miatt a juhtenyésztés sokkal hangsúlyosabb mint nálunk. A fórumunk tagjai pedig hamarosan kitüntetést kapnak a magyar juh-állományra fordított különleges figyelmükért... Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #557 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 12:06:47 »

A norvég talajadottságok miatt a juhtenyésztés sokkal hangsúlyosabb mint nálunk. A fórumunk tagjai pedig hamarosan kitüntetést kapnak a magyar juh-állományra fordított különleges figyelmükért... Röhög
Honnan tudják, hogy pont 68 db farkas van??   Kutyás
 Nem tudom elhinni, hogy   gondot okozna a norvég kormánynak 68 farkas" eltartása"- fennmaradása.
 Ez szerintem megint olyan átgondolatlan hír,mint Angliában  egy nyúl 1 hektár gabonát eszik meg.  Nyusz
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #558 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 13:03:37 »

Amikor megláttam a címet, nem gondoltam, hogy 68 db farkas közül 47 elejtéséről van szó...

Rövidesen nálunk is lesz ennyi, valahol a közelében járhatunk.  Fejvakarás

Hááááát...
Elnézve a másik topikba feltett cikkben lévő videót, ahol tíz farkast számoltam össze.....

Az a durva, hogy Norvégia - földrajzórai emlékeim alapján - lényegesen nagyobb és erdősültebb ország, mint Magyarország.
Ehhez képest a 68-as állomány (amely állománynagyságot biztos ugyanolyan tudományos módszerekkel állapították meg, mint az itteni nemnyivánoshogymennyit) mellett fölmerül(!!!) annak vadászata.

Ha valaki kiszámolná, lehet, hogy nálunk több a farkasok száma (db/1000 km2), mint Norvégiában. Aztán ha valaki fölvetné, hogy lehet, hogy itt-ott lőni kellene/lehetne...
Talán föl is akasztanák...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #559 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 13:08:58 »

Hááááát...
Elnézve a másik topikba feltett cikkben lévő videót, ahol tíz farkast számoltam össze.....

Az a durva, hogy Norvégia - földrajzórai emlékeim alapján - lényegesen nagyobb és erdősültebb ország, mint Magyarország.
Ehhez képest a 68-as állomány (amely állománynagyságot biztos ugyanolyan tudományos módszerekkel állapították meg, mint az itteni nemnyivánoshogymennyit) mellett fölmerül(!!!) annak vadászata.

Ha valaki kiszámolná, lehet, hogy nálunk több a farkasok száma (db/1000 km2), mint Norvégiában. Aztán ha valaki fölvetné, hogy lehet, hogy itt-ott lőni kellene/lehetne...
Talán föl is akasztanák...

Nem kell felvetni  Kacsint
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #560 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 13:23:38 »

Hááááát...
Elnézve a másik topikba feltett cikkben lévő videót, ahol tíz farkast számoltam össze.....

Az a durva, hogy Norvégia - földrajzórai emlékeim alapján - lényegesen nagyobb és erdősültebb ország, mint Magyarország.
Ehhez képest a 68-as állomány (amely állománynagyságot biztos ugyanolyan tudományos módszerekkel állapították meg, mint az itteni nemnyivánoshogymennyit) mellett fölmerül(!!!) annak vadászata.

Ha valaki kiszámolná, lehet, hogy nálunk több a farkasok száma (db/1000 km2), mint Norvégiában. Aztán ha valaki fölvetné, hogy lehet, hogy itt-ott lőni kellene/lehetne...
Talán föl is akasztanák...
Több mint 300 ezer km2.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #561 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 15:43:30 »

Honnan tudják, hogy pont 68 db farkas van??   Kutyás
 Nem tudom elhinni, hogy   gondot okozna a norvég kormánynak 68 farkas" eltartása"- fennmaradása.
 Ez szerintem megint olyan átgondolatlan hír,mint Angliában  egy nyúl 1 hektár gabonát eszik meg.  Nyusz

Miért ne ehetne meg annyit?  Ha egy hektáron csak 100 szál kalászos van, még kevés is 1 ha!  Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #562 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 17:22:04 »

Honnan tudják, hogy pont 68 db farkas van??   Kutyás
 Nem tudom elhinni, hogy   gondot okozna a norvég kormánynak 68 farkas" eltartása"- fennmaradása.
 Ez szerintem megint olyan átgondolatlan hír,mint Angliában  egy nyúl 1 hektár gabonát eszik meg.  Nyusz
A Norvégok tudják, van amiből egy is sok.
Képzelj el 1000 Km2-ként egy anyóst.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #563 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 17:23:03 »

A Norvégok tudják, van amiből egy is sok.
Képzelj el 1000 Km2-ként egy anyóst.
 Röhög

Elképzeltem! Norvégiában!  Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #564 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 17:25:13 »

Elképzeltem! Norvégiában!  Röhög
A Sarkkörön túl... Kacsint (az összes,éhes farkas között) Nyihi
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #565 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 17:28:34 »

A Sarkkörön túl... Kacsint (az összes,éhes farkas között) Nyihi

Te anyósfann  !   Ördög
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #566 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 17:42:15 »

Elképzeltem! Norvégiában!  Röhög
Na-na!
Onnan van fapados járat.
Észak-Kórea, se ki, se be.
És hogy bebiztosítsam magam, hetente felraknám a Facebook-ra, anyukák se a fegyverekről, se a létszámról nem volt pontos a jelentés.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #567 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 17:46:59 »

Na-na!
Onnan van fapados járat.
Észak-Kórea, se ki, se be.
És hogy bebiztosítsam magam, hetente felraknám a Facebook-ra, anyukák se a fegyverekről, se a létszámról nem volt pontos a jelentés.
 Ördög
Átállítanák és visszaküldenék....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #568 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 17:52:13 »

Átállítanák és visszaküldenék....
Sakac!
Te még nálam is gonoszabb vagy.
 Angyal
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #569 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 17:58:36 »

Na-na!
Onnan van fapados járat.
Észak-Kórea, se ki, se be.
És hogy bebiztosítsam magam, hetente felraknám a Facebook-ra, anyukák se a fegyverekről, se a létszámról nem volt pontos a jelentés.
 Ördög
Az enyémet el sem kell küldeni...eddig is ferde szemmel nézett rám... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: