Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226333 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #450 Dátum: 2014. November 02. - 20:34:52 »

 Igen
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #451 Dátum: 2014. November 02. - 21:19:37 »

 

 ( ha jol tudom a “dobnule” nevet a romanoktol kapta ami zsargonosan urat is jelent)


A románok nem hiszem, hogy domnulézték volna, elég sok bajt okozott nekik, én úgy tudom "őrült magyar"-nak hívták. Magyar nyelvterületen pedig a bosnyák szabadcsapatával "oláhölők"-ként emlegették.
Mostanság pedig ő lenne a retyezáti rambó.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #452 Dátum: 2014. November 04. - 12:40:15 »

 Jó ez a "retyezáti rambó"!!! Én még kölyökként egy könyvgyűjtő özvegyétéől vettem meg az első 1942-ben kiadott könyvét. Minden tiszteletem amúgy az öláhölőé, és bizony a farkasos megállapításával részben egyet kell értsek. Ugyanakkor nem tudom "gyilkosnak", "vérengzőnek" tekinteni a szürke lopakodót mert nem az. Farkasnak született és nem élhet úgy mint egy őzike. Slussz-passz. De Magyarországon, ma semmi helye nincs. Se az ökoszisztémába se a vadgazdálkodásba nem illesszkedik. Aki nem hiszi, kérdezze meg az Aggtelek környéki vadőröket-természetvédelmi őröket milyen volt arrafelé idén a szarvasbőgés. A bikák állítólag (én nem jártam ott, csak megbízható emberekkel beszélgettem a témáról) nyikkanni sem mertek.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #453 Dátum: 2014. November 04. - 19:24:19 »

Se az ökoszisztémába se a vadgazdálkodásba nem illesszkedik. Aki nem hiszi, kérdezze meg az Aggtelek környéki vadőröket-természetvédelmi őröket milyen volt arrafelé idén a szarvasbőgés. A bikák állítólag (én nem jártam ott, csak megbízható emberekkel beszélgettem a témáról) nyikkanni sem mertek.
 

Mashol is vannak farkasok (talan tobb is mint kellene) meg van szarvasboges is!
Ha pl.logikusan gondolkodunk az ember sokkal tobbet art a szarvasnak mint a farkas de a szarvas sohasem tette fuggove a bogest az ember jelenletetol. Mit ne mondjak, a halalt okozo puskak is bogesben szolalnak meg, Vadász ami megincsak okot adna a szarvasnak a boges bojkottalasat de, meg sem teszik Fejvakarás
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #454 Dátum: 2014. November 04. - 19:29:36 »

Elgondolkoztam a témán és arra a következtetésre jutottam,hogy a döhér bika szagát még én is érzem messziről. A farkas meg nagyon messziről.Szerintem ebből kifolyólag a bőgésbeli bikanémulást nem a farkas okozza. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #455 Dátum: 2014. November 05. - 13:00:52 »

Nemtudom a bőgést a farkas zavarja-e.
A nógrádi szórómat járja (járta) a sokat emlegetett medve.
Kilóméteres körzetbe a bőgőhelyek az idén üresek maradtak, eltünt a tarvad és az őzek is.
A disznót viszont látszólag nem zavarja.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #456 Dátum: 2014. November 05. - 14:33:18 »

A sokat emlegette medve az ami múlt időben van már?

Amúgy szerintem a tarvadak eltűnése az oka a bőgőhelyek ürességének.
Mert ha nincs tarvad akkor nem bőg a bika... szerintem...

 Wave
Naplózva

Üdv End
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #457 Dátum: 2014. November 05. - 16:18:12 »

A sokat emlegette medve az ami múlt időben van már?

Amúgy szerintem a tarvadak eltűnése az oka a bőgőhelyek ürességének.
Mert ha nincs tarvad akkor nem bőg a bika... szerintem...

 Wave
 
Szerintem ha jon az ingerenciaja a bikanak akkor tarvad nelkul is bog Táncol Az meglehet hogy elviszi a tarvad a bikat de akkor a medve meg a farkas is megy utannuk...... esetleg ilyen tapasztalotok van mar? Vagy olyan hogy, valahol a szarvasletszam brutalisan megszaporodotttobb? Mert hogy menni kellett valahova nekik.
Szetintem viszont egy medve nem csinal nyarat Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #458 Dátum: 2014. November 05. - 16:30:02 »

 
Szerintem ha jon az ingerenciaja a bikanak akkor tarvad nelkul is bog Táncol Az meglehet hogy elviszi a tarvad a bikat de akkor a medve meg a farkas is megy utannuk...... esetleg ilyen tapasztalotok van mar? Vagy olyan hogy, valahol a szarvasletszam brutalisan megszaporodotttobb? Mert hogy menni kellett valahova nekik.
Szetintem viszont egy medve nem csinal nyarat Emelem

Szia!

Ez a szarvas nem olyan ám, ha nincs miért akkor nem bőg magába. Ha van konkurencia, meg van tarvad is akkor van bőgés is. Ezek nélkül elég csendes lehet a dolog.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #459 Dátum: 2014. November 05. - 17:03:19 »

Ez a medve él még! Kb. két hete látták utoljára a nyomát.
Feltehetőleg többen vannak, én egy bocs nyomát láttam, a hírek meg anyamedvéről szóltak.
Májusba még minden rendbe volt, június elején hallottam éjszaka valami furcsa morgást az erdőbe, tőlem kb 50 méterre.
Nem tudtam hova tenni, ezért nagy jelentőséget nem is tulajdonítottam neki.
Néhány nap múlva hallottam hogy medve járja a környéket.
Következő héten láttam a bocs nyomát, aztán néhány nap múlva, az etetéssel megbízott ember az anyát is látta, 20 méterről két lábon állva és felé fordulva.
Innentől kezdve üresedett ki a terület.
Évek óta folyamatosan nő nálunk a szarvas létszám és a területen nem volt olyan tevékenység ami indokolná az eltűnését.
Gyakorlatilag 100 százalékosan erdősült, hegyes vízmosásos területről van szó.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #460 Dátum: 2014. November 05. - 23:51:45 »

Ez a medve él még! Kb. két hete látták utoljára a nyomát.
Feltehetőleg többen vannak, én egy bocs nyomát láttam, a hírek meg anyamedvéről szóltak.
Májusba még minden rendbe volt, június elején hallottam éjszaka valami furcsa morgást az erdőbe, tőlem kb 50 méterre.
Nem tudtam hova tenni, ezért nagy jelentőséget nem is tulajdonítottam neki.
Néhány nap múlva hallottam hogy medve járja a környéket.
Következő héten láttam a bocs nyomát, aztán néhány nap múlva, az etetéssel megbízott ember az anyát is látta, 20 méterről két lábon állva és felé fordulva.
Innentől kezdve üresedett ki a terület.
Évek óta folyamatosan nő nálunk a szarvas létszám és a területen nem volt olyan tevékenység ami indokolná az eltűnését.
Gyakorlatilag 100 százalékosan erdősült, hegyes vízmosásos területről van szó.

Látod Gézám, ha meg lenne még a 375-ösöd, ilyen csúfság nem lenne... Én meg persze mennék tanúsítani, hogy támadott, amikor megkapta a magáét!  Ördög  Röhög
Ha lenne egy jó szóróm, azon biztos nem garázdálkodna holmi medve büntetlenül...    Angyal
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #461 Dátum: 2014. November 06. - 09:43:57 »

Látod Gézám, ha meg lenne még a 375-ösöd, ilyen csúfság nem lenne... Én meg persze mennék tanúsítani, hogy támadott, amikor megkapta a magáét!  Ördög  Röhög
Ha lenne egy jó szóróm, azon biztos nem garázdálkodna holmi medve büntetlenül...    Angyal

Azér' na!  Tasli

Az egy dolog, hogy négyszemközt baráti körben el-el hangzik ilyesmi, de egy nyilvános fórumra kiírni....  Rííí

Dehát aszongyák bátor zsidó a templomban is fingik...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #462 Dátum: 2014. November 06. - 10:01:04 »

Azér' na!  Tasli

Az egy dolog, hogy négyszemközt baráti körben el-el hangzik ilyesmi, de egy nyilvános fórumra kiírni....  Rííí

Dehát aszongyák bátor zsidó a templomban is fingik...

Mi ezzel a probléma?

Ő csak arra gondolt, hogy ha a szóróra disznó helyett medve jön ki, lemászik a lesről és jól elveri.
Ezt semmilyen törvény nem tiltja.  Ördög
Naplózva
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #463 Dátum: 2014. November 06. - 10:44:51 »

Mi ezzel a probléma?

Ő csak arra gondolt, hogy ha a szóróra disznó helyett medve jön ki, lemászik a lesről és jól elveri.
Ezt semmilyen törvény nem tiltja.  Ördög

  Emelem

 ...vagy az ellenkezőjére... Vigyorog ...egy baráti ölelésre...  :Mosolyog  Ördög Tessék vigyázni!  Vigyorog Nem biztos, hogy "nyérc"bundába málnázó turistáról van szó...  Ördög Mielőtt jól hátba verjük...  Stoel
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #464 Dátum: 2014. November 06. - 10:57:33 »

Az egy dolog, hogy négyszemközt baráti körben el-el hangzik ilyesmi, de egy nyilvános fórumra kiírni....
Igen, jelenleg helytálló a meglátásod.

De sajnos nem van messze az az idő, amikor a közvélemény majd azokat a "szemét vadászokat" fogja húzni-vonni a médián keresztül, akik hagyták ezt a "vérengző fenevadat" elszaporodni az országban.
Ehhez sajnos nem kell majd más, minthogy egy ilyen édibédi kismackó megegyen egy-két kiránduló gyereket Stoel, vagy szétszedjen egy erdei munkást, gombászó embert, stb...
Hogy a haszonállatok közötti károkozásának lehetőségéről ne is beszéljünk.

Mert a medve nem egy hülye állat és ha rájön, hogy a környezetében mi a legkönnyebben hozzáférhető fehérjeforrás, akkor nem fogja kihagyni.
Valószínűleg hamar fog alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez és a lakott területekkel sűrűn szabdalt erdőkben is meg fogja találni az életfeltételeit.
Így hamar megdőlhet élőhelyként a "nagy érintetlen erdőségek" nimbusza.
Lásd a példát, hogy Romániában már a városok peremvidékén él, hiszen ott a korlátlan, legkisebb energiaráfordítással megszerezhető táplálék a kommunális hulladék formájában.

Addig még kicsit örülünk annak, hogy a számára teljesen alkalmatlan élőhelyen kényszerből megtelepedik, de ez nem fog sokáig tartani.....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: