Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226308 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #405 Dátum: 2014. április 01. - 21:02:53 »

A kamerám képei között bukkanta rá:

Ez komoly...ki is költöznék érte... Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #406 Dátum: 2014. április 01. - 21:10:43 »

Ez komoly...ki is költöznék érte... Igen
Ördög
Mikor Gyulajon még álltak a régimódi pajtaetetők, az egyiknek rendszeres téli lakója volt egy brutális méretű cirmos vad-kandúrbandi.
Szegény vadgondozómat több alkalommal is lekergette a padlásról, mert szénázáskor megzavarta a nyugalmában  Macs  Ördög nem vicelt, a gerendáról ráugrott, karmolt rajta párat és már pattant is tovább.
Szegény feri azt hitte, hogy valami démon leselkedik rá Vigyorog

Ritka ragadozó ide, ritka ragadozó oda, de mifelénk mostanában egyre gyakrabban lehet velük összefutni.
Na nem mondom, hogy tömeges a jelenlét, de októberben barcogás idején többen is láttak eltérő erületrészen belőlük, januárban egy kolléga előtt vagy másfél órát korzózott egy szerelmes kandúr, fel is hívott és a telefonban hallottam, ahogy szenvedett párkeresés közben a legény Vigyorog
Két éve favágók találtak egy döntött, tőkorhadt csertuskóban 3 kölyköt, az anyjuk elmenekült, őket állatkert fogadta be.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #407 Dátum: 2014. április 01. - 21:15:55 »

Ördög
Mikor Gyulajon még álltak a régimódi pajtaetetők, az egyiknek rendszeres téli lakója volt egy brutális méretű cirmos vad-kandúrbandi.
Szegény vadgondozómat több alkalommal is lekergette a padlásról, mert szénázáskor megzavarta a nyugalmában  Macs  Ördög nem vicelt, a gerendáról ráugrott, karmolt rajta párat és már pattant is tovább.
Szegény feri azt hitte, hogy valami démon leselkedik rá Vigyorog

Ritka ragadozó ide, ritka ragadozó oda, de mifelénk mostanában egyre gyakrabban lehet velük összefutni.
Na nem mondom, hogy tömeges a jelenlét, de októberben barcogás idején többen is láttak eltérő erületrészen belőlük, januárban egy kolléga előtt vagy másfél órát korzózott egy szerelmes kandúr, fel is hívott és a telefonban hallottam, ahogy szenvedett párkeresés közben a legény Vigyorog
Két éve favágók találtak egy döntött, tőkorhadt csertuskóban 3 kölyköt, az anyjuk elmenekült, őket állatkert fogadta be.
Nálunk szerencsére egyre több vadmacska van.
Van pár fotóm nekem is.
De állítólag egy sakálpárból kilőtték a szukát...a nyestkutyás vadász. Nem szól szám
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #408 Dátum: 2014. április 02. - 12:20:33 »

Nálunk szerencsére egyre több vadmacska van.
Van pár fotóm nekem is.
De állítólag egy sakálpárból kilőtték a szukát...a nyestkutyás vadász. Nem szól szám
Vadmacskát én is minden évben látok egykettőt itt délbaranyában, általában a Drávaártéren. Legutóbbi hatalmas volt,gondolom kandúrl lehetett.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #409 Dátum: 2014. április 15. - 13:16:48 »

 Jajj fiúk! Nekem a padlásomon lakik egy (sajnos nem 100 százalékban tisztavérű) szuka vadmacska. Májusban lesz egy esztendős és ha Káró kutyám nem őrizné az udvart már lelépett volna.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #410 Dátum: 2014. április 28. - 22:37:36 »

Azért a ritka ragadozókhoz teszem mert olyan ritka,hogy lehet,hogy nincs is... Stoel
Tegnap,mielőtt el nem ..sztam a renomémat az elállítódott távcsövemmel, láttam egy furcsa párost egy holtág fái közül előbújni. Nyuszt vagy görény színvilág (sötétebb barna sárgás foltokkal) fehér (világos) farok véggel...Kb. macska méretű...Sto éto?  Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #411 Dátum: 2014. Május 03. - 15:30:58 »

 Ha sárga színt láttál megvillani a mellyényénél valószínű nyuszt. Sanyival tavaly szalonkázás közben láttunk egyet Tuzsér környékén. Állítólag nemis olyan ritka manapság ez a ragadozó.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #412 Dátum: 2014. Május 03. - 15:52:02 »

Ha sárga színt láttál megvillani a mellyényénél valószínű nyuszt. Sanyival tavaly szalonkázás közben láttunk egyet Tuzsér környékén. Állítólag nemis olyan ritka manapság ez a ragadozó.
A nyusztot csak képről ismerem. Ezek valamivel vékonyabbnak tűntek... Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #413 Dátum: 2014. Május 03. - 15:56:49 »

Azért a ritka ragadozókhoz teszem mert olyan ritka,hogy lehet,hogy nincs is... Stoel
Tegnap,mielőtt el nem ..sztam a renomémat az elállítódott távcsövemmel, láttam egy furcsa párost egy holtág fái közül előbújni. Nyuszt vagy görény színvilág (sötétebb barna sárgás foltokkal) fehér (világos) farok véggel...Kb. macska méretű...Sto éto?  Vállat von

Sem a nyusztnak, sem a görénynek nem világos (fehér) a farka vége.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #414 Dátum: 2014. Május 03. - 16:03:11 »

Hmm azt a világos (fehér) farokvéget elnéztem. De átgondolva semmi okos nem jut az eszembe, azon kívűl, hogy kóbormacskák. Na de egy macskát meg csak felismer a vadászember? Talán megérné azon a részen lerakni egy pár ládacsapdát. Ki tudja hátha valami érdekesség kerül elő.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #415 Dátum: 2014. Május 03. - 16:08:04 »

Hmm azt a világos (fehér) farokvéget elnéztem. De átgondolva semmi okos nem jut az eszembe, azon kívűl, hogy kóbormacskák. Na de egy macskát meg csak felismer a vadászember? Talán megérné azon a részen lerakni egy pár ládacsapdát. Ki tudja hátha valami érdekesség kerül elő.
Nem macska volt,de a farokvég miatt töröm én is a fejem. Szépen párban voltak,azonos mintázattal. Fejvakarás Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #416 Dátum: 2014. Május 03. - 16:19:06 »

Nem macska volt,de a farokvég miatt töröm én is a fejem. Szépen párban voltak,azonos mintázattal. Fejvakarás Vállat von

Mennyire jól láttad őket? Fejforma mihez hasonlított?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #417 Dátum: 2014. Május 03. - 18:57:37 »

Nem kis rókák voltak?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #418 Dátum: 2014. Május 03. - 19:43:51 »

Mennyire jól láttad őket? Fejforma mihez hasonlított?
A fejforma nyest-nyuszt ördögpofa,foltos test,alapszín sötétbarna,hosszú világosabb végű farok. Kb. 200 méterről néztem őket keresőben,de egy barázdában távoztak, így kevesebbet láttam őket, mint kellett volna. Elsőre macskának hittem,szabad szemmel bele is törődtem,de amikor feltűnt mégegy,akkor már távcsővel bámultam őket. Először csak mellközépig látszottak,utána pedig a barázdában távoztak balra el,és már csak a világos farokvéget láttam utánuk lengeni... Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #419 Dátum: 2014. Május 03. - 20:20:34 »

Azért kérdeztem a fejformát, mert én is arra gyanakszom, amit Attila írt, hogy kisrókák lehettek azok!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: