Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226346 alkalommal)
troger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Új üzenet #390 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 23:29:44 »

http://hvg.hu/itthon/20130929_farkas_Bukk
Naplózva
troger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Új üzenet #391 Dátum: 2013. Október 22. - 10:10:57 »

Újabb hír!  Emelem

http://hvg.hu/itthon/20131022_Farkast_lottek_a_Bukkben
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #392 Dátum: 2013. Október 22. - 21:07:15 »


Apaaaaaaaaaaaaaaaa kezdődik... Nyihi

Esküszöm, hogy éreztem, nem fog beletelni pár hónap, és azok a csúnya vadászok máris kioperálnak közülük egyet-kettőt...

Amúgy valószínűnek tartom, hogy orvvadász lehetett a tettes, mivel egy átlag vadásznak nagyon sok vesztenie valója van, ha ilyenért elkapják! Tartási, vadászengedély elég hosszú időre ugrik...egy orvvadásznak meg szinte mindegy, a prémjéért kap valamennyit, és ezeket csak az érdekli!  Vállat von
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #393 Dátum: 2013. November 01. - 17:39:48 »

 Nem tudom Fiúk! Nállunk tavalyelőttig a farkast tűzzel-vassal irtották. Télen halt meg (84 esztendősen) Huteljuk Jura bátyám aki csapdával-fegyverrel 124 farkast elliminált élete során – ebben 9 kotorék volt – és többet felnevelt. Most a szaporodási időszakban védettséget élveznek, de igazság szerint ezt sokan nem tartják be. Ugyanakkor szerintem a farkaspopulációt nem a csapdavadászok és a puskások csökkentik, hanem a zsákmány és az élőhely csökkenése. Nálatok rengeteg a szarvas, disznó, stb. Megjelentek a könnyű kajáért (amit a vadászoknak köszönhetnek) hát ne őket kárhoztassák.
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #394 Dátum: 2013. November 03. - 14:25:20 »

Nem tudom Fiúk! Nállunk tavalyelőttig a farkast tűzzel-vassal irtották. Télen halt meg (84 esztendősen) Huteljuk Jura bátyám aki csapdával-fegyverrel 124 farkast elliminált élete során – ebben 9 kotorék volt – és többet felnevelt. Most a szaporodási időszakban védettséget élveznek, de igazság szerint ezt sokan nem tartják be. Ugyanakkor szerintem a farkaspopulációt nem a csapdavadászok és a puskások csökkentik, hanem a zsákmány és az élőhely csökkenése. Nálatok rengeteg a szarvas, disznó, stb. Megjelentek a könnyű kajáért (amit a vadászoknak köszönhetnek) hát ne őket kárhoztassák.

Én egy ideje nem nézek be semmilyen botanikai, gombász, rovarász stb. oldalra, és egy ideig nem is fogok, mert minden ezzel van tele, lassan felfordul a gyomrom a kommentektől.
Az még hagyján, hogy egy széplelkű vega vénlány nem képes felfogni, hogy itt nincs élőhelye a farkasnak, és ha lenne, már boldogan élnének itt a falkák, de az mindennek a teteje, hogy egy biológus, aki a természettudományi múzeumban dolgozik, annyit tud a dologhoz hozzá tenni, hogy örül, ha a vadászok disznónak nézik és lelövik egymást...
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #395 Dátum: 2013. November 28. - 09:03:57 »

"Szerinte a vadász nem téveszthette össze a farkast más állatfajjal. Mivel a farkasok mindig falkában vadásznak, nehéz őket például kóborló német juhászkutyákkal összekeverni."
  Fejvakarás

Mindig falkában? Pont ezeket az ivarérett kanokat veri ki a falka.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #396 Dátum: 2013. November 28. - 16:15:52 »

"Szerinte a vadász nem téveszthette össze a farkast más állatfajjal. Mivel a farkasok mindig falkában vadásznak, nehéz őket például kóborló német juhászkutyákkal összekeverni."
  Fejvakarás

Mindig falkában? Pont ezeket az ivarérett kanokat veri ki a falka.


Ok, de ezt sem egy állatvédő, sem egy újságíró nem kell, hogy tudja...  :Mosolyog
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #397 Dátum: 2013. November 28. - 16:57:19 »

Ok, de ezt sem egy állatvédő, sem egy újságíró nem kell, hogy tudja...  :Mosolyog

Szia Péter!  Emelem

Szerintem pedig egy újságírónak igen is kellene, hogy tudja. Az újságnak igen nagy közvélemény formáló, és ismeretterjesztő hatása van, éppen ezért úgy rúgnám t.kön az összes újságírót, aki nem néz utána annak amit leír, hogy csokorba szedné az utcai villanyoszlopokat! Bár itt már lehet írni akár mekkora baromságot, bele lehet gázolni bárkibe, legfeljebb az utolsó oldalon légytetűf@sznyi betűkkel kiigazítást írnak. Fejvakarás

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #398 Dátum: 2013. November 28. - 17:26:51 »

Szia Péter!  Emelem

Szerintem pedig egy újságírónak igen is kellene, hogy tudja. Az újságnak igen nagy közvélemény formáló, és ismeretterjesztő hatása van, éppen ezért úgy rúgnám t.kön az összes újságírót, aki nem néz utána annak amit leír, hogy csokorba szedné az utcai villanyoszlopokat! Bár itt már lehet írni akár mekkora baromságot, bele lehet gázolni bárkibe, legfeljebb az utolsó oldalon légytetűf@sznyi betűkkel kiigazítást írnak. Fejvakarás

 Wave Attila

Szia Attila!

Teljesen igazad van, én hamar küldtem el a hozzászólásomat, nem érződik ki belőle igazán a gúny, ami a szándékom lett volna.

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #399 Dátum: 2013. November 28. - 17:29:41 »

Az egy dolog, hogy az újságíró mit ír... lényegtelen.
A baj az, hogy valaki lelőtte a farkast! Úgy gondolom aki letette a vadászvizsgát, annak  tudnia kell megkülönböztetni a kutyát a farkastól. Tudnia kell, hogy a farkas nem lőhető...! (persze ha nem orvvadász volt a tettes)
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #400 Dátum: 2013. November 28. - 17:33:24 »

Szia Attila!

Teljesen igazad van, én hamar küldtem el a hozzászólásomat, nem érződik ki belőle igazán a gúny, ami a szándékom lett volna.

 Wave

OK! Pacsi
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #401 Dátum: 2013. November 28. - 18:42:44 »

 Van egy cimborám, a bátonyterenyei erdészet egykori vezetője, aki most éppen a természetvédelemnél dolgozik (Szabó Lajos). A Zemplénben kiválló farkasképeket sikerült csinálnia idén a falkáról, amint egy lerántott szarvast eszegetnek. A kollega nagyszerű ember de nagyon nehéz volt az új munkahelyén elfogadtatnia, hogy ő bizony vadászik. Ennek ellenére érdekes módon a farkasfelvételeket, valamint az egyik magaslesét körbeszaglászó vadmacskáról készült fotókat többre tartja mintha a falon enné a moly a bőröket. Ha tudtok jövőre gyertek el a Muzsikál az erdő gyöngyösi rendezvényére és megláthatjátok őket (ez itt a reklám helye mert a hugi is benne szokott lenni a rendezvényben)
Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #402 Dátum: 2013. December 05. - 18:40:22 »

http://www.origo.hu/tudomany/20131205-vadmacskat-fogtak-a-pilisben.html?

« Utoljára szerkesztve: 2013. December 06. - 04:18:36 írta Sakac » Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #403 Dátum: 2014. Január 15. - 12:30:19 »

Igaz,hogy nem is ritka,nem is ragadozó,de még csak nem is fehér...szóval a holló! Úgy elszaporodott és elszemtelenedett (legalábbis felénk a Mátrában),hogy nagyon.Régebben egy-két párról (költőhelyéről) tudtunk,mostanában pedig...a golyóslövés hangjára megjelennek,zsigereléskor már ott köröznek fölöttem és alig jövök el terepjáróval a belsőségtől pár száz méterre,már le is csapnak az ingyenlakomára.Alkalmanként 6-8 madárról van szó...Vállat von
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #404 Dátum: 2014. április 01. - 21:00:33 »

A kamerám képei között bukkanta rá:





Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: