Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226341 alkalommal)
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #375 Dátum: 2013. április 19. - 15:18:28 »

Vidrával kapcsolatban van egy jópofa történet, hogy igaz-e, vagy urban legend, azt nem tudom, magam csak hallottam róla, a szereplőit személyesen nem ismerem.
Történt a dolog, hogy egy természetvédelmi irányelvekben, ideológiailag kevésbé képzett, idősebb vadásztárs a halastavak melletti lesen ült róka ügyben. Egyszer csak kijött neki egy "nyest"... Meg is lőtte gyönyörűen karikára, ahogy a nagy könyvben írva vagyon. Büszkén mutogatta zsákmányát, miről később kiderült, hogy egy szép nagy kanvidra. Közölték az öreggel, hogy az eszmei értéke (akkor még) százezer forint (ma már 250.000.)...
Ezen az öreg fellelkesedve, a vidrát a hóna alá csapta, majd bekocogott az FM hivatal vadászati osztályára, és megkérdezte: "-na, akkor, hogy is lesz az enyím az a százezer forint???"  Fejvakarás

Hogy megtörtént eset-e, vagy csak egy jópofa kitalált történet, tényleg nem tudom, de el tudom képzelni, hogy van olyan vadásztárs, akivel ez simán megtörténhetett volna...  OOO  Wave
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #376 Dátum: 2013. április 20. - 17:33:01 »

Még egy kis adalék a vidrához. Ma hajnalban (kettőkör keltem, háromkor indultam) Abádszalók irányába nyomom a "kakajót" mikor a négyesen, vagy 6-8 kilométerrel a kunhegyesi letérő előtt mit látok. Egy elütött vidrát. Ha nem lett volna sürgős az utam, meg nem tartottam volna a négyesen "állomásozó" yardtól, biz isten megállok és levágom e fejét, hogy legalább ennyi megmaradjon belőlle. Sajnos objektív okok miatt nem tehettem így csak sajnáltam, de nagyon.
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #377 Dátum: 2013. április 22. - 18:16:34 »

Szia Hucul Emelem
Fájdalomdíjba, itt egy erdélyi vidralegény koponyája. 
Naplózva

Üdv Chris
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #378 Dátum: 2013. Május 23. - 17:39:37 »

 Szerbussztok. Első sorban rohadtul sajnálom, hogy kimaradtam a Fórumtalálkozóból, no de azért zajlik nállam is az élet. Történt, hogy az egyik "kvartalomban" (bocs, de nem tudom hogy van magyarul az erdőgazdálkodás alap egysége) tarvágás zajlik. Tudom, május meg minden, de itt Ukrajnában kissé másképp mennek a dolgok, szóval ne vágjatok hozzám egy holland fapapucsot. Szóval megy a tarvágás, én meg Huszton küzdök a bürokráciával, amikor felhív az egyik favágó, hogy menjek ki mert nagy híre van. Azt hittem baleset, de szerencsére nem. A fűrész alá vett tölgyfa odvából ugyanis elmondása szerint kivágódott egy vadmacska. Szerencsére volt annyi becsület a fiúkban - sok "nyakolajba" kerül az ilyesmi -, hogy szóltak. Hazarohantam, kimentem és az ominózus tölgyfaodúban három kis vadmacskára leletem. Tökéletes vadmaccsoknak tűnnek, már ha Heltai Mikós annak idején jól verte a fejembe a beleverni valókat, meg aztán a kitermeléshez kb 5 kilométerre van a legközelebbi falu. Ilyenkor aztán bajban van a magamfajta, hogy mit tegyen. A tölgyfát ígyis ugyis kivágják. Az öreg vagy visszajön a kölykökért vagy nem. Összeszedtem hát az apróságokat és irány haza. A vadmalacos affér óta blátom (komoly renomém) van az egyik kecskésnél, hát rögtön kecsketej, gyermektápszer 30 milis fecskendők és az alig kinyilt szemú macskuszoknál mától én vagyok a szárazdajka. Fejenként 8-10 milit becumiztak a kecsketjből, aztán meglátjuk. Holnap fotók mennek addigis minden jót nektek.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #379 Dátum: 2013. Május 23. - 19:21:16 »

Lassan nyithatsz egy kisállat simogatót.Vagy vadasparkot. Röhög Röhög A kismacskákat ne csak etesd,hanem az ellenkező oldalra is figyelj:ha nem megy maguktól,ingerelni kell...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #380 Dátum: 2013. Május 23. - 21:03:07 »

három kis vadmacskára leletem

Szervusz Hucul!

Hát, nem alakultak jól a dolgok. Gondolom nem lehetett megoldani, hogy a kivágott fát az odúval és kölykökkel otthagyjad, és a fatermelők egy másik oldalon folytassák a vágást. Az is jó, hogy egyáltalán szóltak a favágók.
Jó, hogy elfogadják a tejet. Nedves ruhával törölgesd a hátsójukat, ez ingerli is őket, hogy ürítsenek, nameg tiszták is lesznek.
Sajnálom szegényeket, ha fel is nőnek...persze jobb, mint elpusztulni. Nekem is sok lehetőségem lett volna mindenféle vadat tartani, de -egy uhu kivételével- mindig távol tartottam magam ettől (a tollas persze már fogságban született).
Jó vadasparkokat kéne keresned mielőbb. Főleg ahol már van vadmacska. Jók lesznek vérfrissítésnek.

Le a kalappal, hogy dajkálgatod őket!

Különben egy volt kollégámnak a szálkás tacsi szukája nekiállt szoptatni három fehér macskakölyköt, amikor azok anyja feldobta valamiért a pacskert (pedig amúgy az idegen macskákat utálta, kotorékozott is rendszeresen).
Egy jó dajka leegyszerűsítené az életedet. Meleg+kaja+törődés, Te is tudod.

Vadászüdv! Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #381 Dátum: 2013. Május 23. - 21:15:01 »

Szerbussztok. Első sorban rohadtul sajnálom, hogy kimaradtam a Fórumtalálkozóból, no de azért zajlik nállam is az élet. Történt, hogy az egyik "kvartalomban" (bocs, de nem tudom hogy van magyarul az erdőgazdálkodás alap egysége) tarvágás zajlik. Tudom, május meg minden, de itt Ukrajnában kissé másképp mennek a dolgok, szóval ne vágjatok hozzám egy holland fapapucsot. Szóval megy a tarvágás, én meg Huszton küzdök a bürokráciával, amikor felhív az egyik favágó, hogy menjek ki mert nagy híre van. Azt hittem baleset, de szerencsére nem. A fűrész alá vett tölgyfa odvából ugyanis elmondása szerint kivágódott egy vadmacska. Szerencsére volt annyi becsület a fiúkban - sok "nyakolajba" kerül az ilyesmi -, hogy szóltak. Hazarohantam, kimentem és az ominózus tölgyfaodúban három kis vadmacskára leletem. Tökéletes vadmaccsoknak tűnnek, már ha Heltai Mikós annak idején jól verte a fejembe a beleverni valókat, meg aztán a kitermeléshez kb 5 kilométerre van a legközelebbi falu. Ilyenkor aztán bajban van a magamfajta, hogy mit tegyen. A tölgyfát ígyis ugyis kivágják. Az öreg vagy visszajön a kölykökért vagy nem. Összeszedtem hát az apróságokat és irány haza. A vadmalacos affér óta blátom (komoly renomém) van az egyik kecskésnél, hát rögtön kecsketej, gyermektápszer 30 milis fecskendők és az alig kinyilt szemú macskuszoknál mától én vagyok a szárazdajka. Fejenként 8-10 milit becumiztak a kecsketjből, aztán meglátjuk. Holnap fotók mennek addigis minden jót nektek.
Szevasz Hucul.
A gyerek tápszert cseréld macska tápszerre.
A távolság el hanyagolható köztünk ,de én még soha nem láttam "szőlő macskát" a vidéken ,vad macskák lesznek azok amik nem igazán lesznek kezesek.
Szerintem hatalmas élmény ilyen kis jószágokat felnevelni.
 Emelem Emelem
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #382 Dátum: 2013. Május 25. - 12:36:10 »

Szia Hucul! Emelem
Gratulálok az újabb pótmama állásodhoz. Nem kevés nyűgöt vállaltál ismét. A neveléssel járó fáradozásért meg ott lesznek az élmények meg a lelkiismereted.  Wave 
Naplózva

Üdv Chris
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #383 Dátum: 2013. Május 26. - 15:27:00 »

 Nem nekem találták ki a képfeltöltést az tény, de azért majd Chris mester talán kisegít. Addigis annyit, hogy ez a macskapesztonkázás elképpesztő dolog. Ha jóanyám nem segítene (legalább kap unokapótlékot) esélyem sem lenne, mert nekem ugye dolgoznom is kell. Azok a nyavalyás szőrpamacsok meg 5 alkalommal esznek naponta. A bébitápszer bevállt, nincs hasmenésük, úgy kell kibűvülni belőllük a végterméket. Nőnek is, már kettejüknek kinyílt a szeme, az etetés meg egy szabadfogású birkózás. Olyan karmaik vannak, hogy egy hét múlva kesztyűt kell húzzak. Minden jel szerint (hússzínű orrtükör, fekete talpfolt, zárt farokgyűrűk) tisztavérú valódi vadmacskák.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #384 Dátum: 2013. Május 26. - 15:30:18 »

Azért vigyázz velük, mert soha nem szelídülnek meg!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #385 Dátum: 2013. Május 26. - 15:38:59 »

 Nem is tervezem megszelidíteni őket. Sokan próbálták senkinek sem sikerült. A Marci nevú macska amelyiket a húgom nevelt fel, erőssen (legalább 50 százalékban ) hibrid volt, de ezek a vadócok nagyon nem úgy viselkednek mint a boldogult Márton. Ha minden terveim szerint alakul majd szerzek nekik magyar állampolgárságot valamelyik vadmacskaprojekt keretein belüll.
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #386 Dátum: 2013. Május 26. - 19:27:52 »

Szervusztok! Emelem
Hucul kérésére mellékelem a cinákról készült fotókat:
Naplózva

Üdv Chris
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #387 Dátum: 2013. Július 06. - 10:24:42 »

 Néhány adalék a vadmaccsokhoz. Megkerestem Heltai Mikit (képzeljétek ő is olvassa a Fórumot). Próbált segíteni, de mindenhol papír meg papír meg papír kellene a védenceimhez. Úgy tűnik maradnak nálam, mert CITES engedélyt, származási igazolást, meg tudj isten miféle dolgokat nem tudok egy tölgyfáról se szakítani. Rossebb ebbe a szabályzásba. Az ember tisztességgel, minden ellenszolgáltatás nélkül jót szeretne egy tényleg veszélyeztetett faj egyedeinek, aztán mindenféle tintanyaló áll az útjába.
 Amúgy a fejlődésük. Olyan 7 hetesek lehetnek, hatalmas étvággyal tömik magukba a húst. Hála az égnek megkezdődött az aratás és a magtárak tájékán légpuskás akciókkal elég szépen ki lehet venni a vámot az elvadult galambokból.  Ezen kívül szoktam nekik busát is venni. A galambot+ halat összedarálva, csukamájolajjal, főttojással és vitamin meg ásványianyag kiegészítővel megspékelve kapják. Az extra Whiskastól (nem tudom miért) csúnyán fostak, de ez a kotyvalék nagyon ízlik nekik.
 A minap anyám kinn olvasgatott az udvarunkon álló diófa alatt, a vérszopóim meg a palotapincsivel játszottak, amikor átjött egy kis pletykára az egyik szomszédasszony, aki "jaj, de szépek"felkiáltással meg akarta simogatni őket. A három macsek azonnal zárta sorait majd eszméletlen fújással köpködéssel nekimentek a szomszédasszonynak. Azok a hat hetes vakarékok olyan komolyan odacsaptak, hogy felhasították a néni kezét. A legszebb viszont az, hogy amint anyám lehajolt hozzájuk azonnal megnyugodtak és elkezdtek dorombolni. Szóval nem háziállatok, de az inteligenciájuk és  ragaszkodásuk túltesz a házimacskán.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #388 Dátum: 2013. Július 06. - 12:50:05 »

"...Heltai Mikit (képzeljétek ő is olvassa a Fórumot)....."

Azért ilyenkor elgondolkozok, hogy mi lenne ha esetleg az ilyen "szaktekintélyek (mert tudomásom van róla, hogy van itt más is!) esetleg felfednék kilétüket, és ne adj Úristen  kérdezni is tudnánk tőlük!? Fejvakarás
 OK! Kihúztam a kezemet a biliből! :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #389 Dátum: 2013. Július 06. - 16:15:16 »

 Attila, kérdezni mindig lehet. Aki meg renedes ember, örül ha a birtokában lévő információval - ami ugye nem kerül pénzbe - segíteni tud másoknak. Nem azért mert villoghat, hogy hú de kutya okos vagyok, csak egyszerűen jó dolog másnak segíteni. Ha meg az a másik ember meg ráadásul ahhoz a sokfelőll szidott közösséghez tartozik akiket úgy hívnak "magyar vadászok", na akkor meg pláne köteles vagy segíteni a "bajtársadnak".
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: