Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226296 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1215 Dátum: 2023. Június 04. - 10:01:42 »

Üdv. mindenkinek!

Végre hozzánk is megérkezett. Bibíí

Főként Gálos Csaba figyelmébe ajánlom.

😁👍

Elemér most, legutóbb is mutatott medvenyomot egy víznyomásos vetés kopasz foltján.
Tavaly is volt náluk mackó, láttam a kamera fotókat is.
De mivel megkértek rá, hogy ne csináljak neki reklámot, igyekeztem megőrizni a diszkrét titkot😇😃
Most, hogy nyilvánvaló a helyzet, már nem köt a titoktartás.

Érdekes dolog ez, hogy ha megjelenik egy új faj, akkor mennyi időnek kell eltelnie ahhoz, hogy belakja a vidéket.
Ez biztosan sok tényezős dolog, legalább annyira függ a környezettől, mint az adott faj sajátosságaitól.
A medve esetében azt hiszem, hogy lesz meglepetés.
2008-ban jártam Szlovéniában a Triglav NP által kezelt vadászterületen.
Akkor úgy tartották, hogy van állandóan 4-5 anyamedvéjük, amikhez időnként csatlakozik 1-2 vándorló kanmedve.
A szaporulat pedig a második életévében elvándorolt a területről.
Sokat foglalkoztak a mackókkal, rengeteg kamerát helyeztek ki miattuk, nem csak találgatásokon alapult a véleményük.
Mára napi szintű probléma lett az emberi környezettel inkompatibilis, kb. 250-300 medve állandó jelenléte.
Az országosan becsült létszám meghaladja az ezret.
Rendszeres a legeltetett háziállatok körében történő támadás, a mezőgazdasági kultúrákban és gyümölcsösökben
a jelentős károsítás, de minden évben történik néhány, ember elleni támadás is.
Ez jellemzően az állatait, vagyonát védelmező emberek ellen irányul, de ott is ért már támadás sportolókat és turistákat is.

Talán a megélhetési természetvédelem ott nem annyira kardinális kereseti forrás a más területen érvényesülni képtelen selejtek
számára, mert meghallgatva a polgárok akaratát úgy döntöttek, hogy első körben legalább 25%-kal csökkentik a populáció
mértét (a nemzeti parkban is), aztán a tapasztalatokat értékelve döntenek arról, hogy hogyan tovább.
Valahol ott kezdődik a valódi demokrácia, ahol a polgár jelene és jövője, valamint az emberi lét biztonsága felül írja a
más faszával való csalánverést, és a bármi áron való gyors gazdagodást.👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1216 Dátum: 2023. Június 04. - 22:40:22 »

Medveügyi laikusként mindig úgy gondoltam(tuk), hogy a medve természetes élőhelye az erdőkkel borított hegyvidék. De itt a Szamos-Tisza köze lapos, mint az asztallap, kiterjedt nagy ősrengetegek sincsenek, javarészt mezőgazdasági területek, ráadásul sűrűn, egymástól 2-3km távolságra levő aprófalvas tájegység. Ezért érthetetlen, hogy mit keres itt és honnan jött.
Már tavaly is volt a környéken vadkamerás észlelés, csak akkor nem lett nagy nyilvánosságra hozva, mert a vadász nem akarta, hogy bolondnak vagy csalónak nézzék.

Úgy tűnik a kép alapjân, hogy egy leválasztott kamaszmedvéről van szó, ami keresi a helyét a vilâgban. Ki tudja honnan jött és hova tart? Itt mi nem csodálkozunk rajta, hogy van. Közel a szlovák határ, egy tanulmâny az ország legnagyobb egybefüggő erdejének írja le a környéket, ami ráadásul lakatlan. Csak körben vannak faluk. Mi Óbükknek tiszteljük. Szomszédos tájegység a Medves. Na az se véletlenül kapta a nevét. Van ott is medve most is.
Anno, még az átkosban a szórvanyos zempléni farkaslátogatást vagy az aggteleki medvemegjelenést megszakértették az akkori (nyolcvanas évek, ha emlékszik valaki) szakértők, miszerint a sűrű településhálózat, a mezőgazdasági, erdőművelési munkâk etc... nem teszik lehetővé, hogy a nagyragadozók megtelepedjenek nálunk. Kizárt dolog, hogy ez megtörténjen mert nincs meg a zavartalan életterük hozzá. Csak ezt velük nem beszélték meg. Most tekintsünk el attól, hogy hozták-e őket vagy maguktól jöttek, itt vannak és köszönik szépen szemlâtomâst jól érzik nâlunk magukat. Mi meg vakarózhatunk, hogy mi legyen.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #1217 Dátum: 2023. Június 04. - 23:02:17 »

Úgy tűnik a kép alapjân, hogy egy leválasztott kamaszmedvéről van szó, ami keresi a helyét a vilâgban. Ki tudja honnan jött és hova tart? Itt mi nem csodálkozunk rajta, hogy van. Közel a szlovák határ, egy tanulmâny az ország legnagyobb egybefüggő erdejének írja le a környéket, ami ráadásul lakatlan. Csak körben vannak faluk. Mi Óbükknek tiszteljük. Szomszédos tájegység a Medves. Na az se véletlenül kapta a nevét. Van ott is medve most is.
Anno, még az átkosban a szórvanyos zempléni farkaslátogatást vagy az aggteleki medvemegjelenést megszakértették az akkori (nyolcvanas évek, ha emlékszik valaki) szakértők, miszerint a sűrű településhálózat, a mezőgazdasági, erdőművelési munkâk etc... nem teszik lehetővé, hogy a nagyragadozók megtelepedjenek nálunk. Kizárt dolog, hogy ez megtörténjen mert nincs meg a zavartalan életterük hozzá. Csak ezt velük nem beszélték meg. Most tekintsünk el attól, hogy hozták-e őket vagy maguktól jöttek, itt vannak és köszönik szépen szemlâtomâst jól érzik nâlunk magukat. Mi meg vakarózhatunk, hogy mi legyen.

Az igaz, hogy légvonalban nincs messze(30-40km) a Kárpátok vonulata akár ukrán, akár román viszonylatban(Gutin-hg) és a medve nem a határátkelőn jön útlevéllel.
Anno vagy 40 éve lőttek errefelé farkast is.
Nem tudom a medve hogy viszonyul a vízhez, de a Tisza-, Szamos-, Túr-, Batár-, Kraszna-folyó, hogy csak a nagyobbakat említsem, mind onnan a hegyekből jön lefelé és itt folyik a Szatmári-síkon.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1218 Dátum: 2023. Június 05. - 10:02:33 »

Az igaz, hogy légvonalban nincs messze(30-40km) a Kárpátok vonulata akár ukrán, akár román viszonylatban(Gutin-hg) és a medve nem a határátkelőn jön útlevéllel.
Anno vagy 40 éve lőttek errefelé farkast is.
Nem tudom a medve hogy viszonyul a vízhez, de a Tisza-, Szamos-, Túr-, Batár-, Kraszna-folyó, hogy csak a nagyobbakat említsem, mind onnan a hegyekből jön lefelé és itt folyik a Szatmári-síkon.
Sajnos nem csak ez az egy van, de szerencsére nem publikus minden egyed.
Farkas rendszeresen több is...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #1219 Dátum: 2023. Június 05. - 12:06:15 »

de szerencsére nem publikus minden egyed.

Csak nem Te is arra gondolsz, hogy valahol valamikor valakikkel készül róluk egy közös fotó... Ördög
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1220 Dátum: 2023. Június 05. - 14:26:27 »

Az igaz, hogy légvonalban nincs messze(30-40km) a Kárpátok vonulata akár ukrán, akár román viszonylatban(Gutin-hg) és a medve nem a határátkelőn jön útlevéllel.
Anno vagy 40 éve lőttek errefelé farkast is.
Két éve ott a szomszédban, hajnali cserkelésen hiúzt láttam.
Félve említettem meg, mert mégis csak gáz, ha a zembert hülyének nézik….😁
Aztán senki sem csodálkozott rajta.
Azt mondták, hogy ez is megesik😇
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1221 Dátum: 2023. Június 05. - 16:49:36 »

Csak nem Te is arra gondolsz, hogy valahol valamikor valakikkel készül róluk egy közös fotó... Ördög
Csuda jól mutatna egy termetes kanmedve, az oldalához támasztva egy jófajta Steyr Mannlicher. Ördög Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #1222 Dátum: 2023. Június 05. - 18:15:53 »

Két éve ott a szomszédban, hajnali cserkelésen hiúzt láttam.
Félve említettem meg, mert mégis csak gáz, ha a zembert hülyének nézik….😁
Aztán senki sem csodálkozott rajta.
Azt mondták, hogy ez is megesik😇

Én 1991-ben jártam így hiúznyomokkal, akkor hihetetlennek tűnt, azóta változott a helyzet ezen a téren is. De a 60-as években ezen a környéken lőtték az országban az első nyestkutyát is. Azt is láttam már.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #1223 Dátum: 2023. Június 05. - 18:19:21 »

Csuda jól mutatna egy termetes kanmedve, az oldalához támasztva egy jófajta Steyr Mannlicher. Ördög Ördög Ördög
Egy Mauser sem rontana az összképen... Stoel
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1224 Dátum: 2023. Június 05. - 21:27:38 »

Csak nem Te is arra gondolsz, hogy valahol valamikor valakikkel készül róluk egy közös fotó... Ördög
Nyugodj meg... szerintem mindenki kint van aki teheti. Mosolyog
Még a nyakörv előtt egyszerűbbnek ítélik meg a fotókat.
A hiúz sem maradt kép nélkül.  Vigyorog Annak az elejtője már nem veszélyes csak esetleg a verebekre.
Mondjuk a nyestkutya publikus volt...

Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #1225 Dátum: 2023. Június 06. - 15:23:24 »

A csegöldi önkormányzat most tett közzé egy figyelmeztető felhívást, hogy Csegöld és Császló között egy anyamedve tartózkodik két boccsal.
Az anyáról már az elmúlt években készültek felvételek, a bocsok viszont újdonságnak számítanak.
Ez is szomszéd terület, kíváncsi vagyok nálunk mikor bukkan fel valamelyik.
Mondjuk az előző a lakásomtól kb. 3-4km-re tanyázik. :Mosolyog
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1226 Dátum: 2023. Június 07. - 07:04:42 »

A csegöldi önkormányzat most tett közzé egy figyelmeztető felhívást, hogy Csegöld és Császló között egy anyamedve tartózkodik két boccsal.
Az anyáról már az elmúlt években készültek felvételek, a bocsok viszont újdonságnak számítanak.
Ez is szomszéd terület, kíváncsi vagyok nálunk mikor bukkan fel valamelyik.
Mondjuk az előző a lakásomtól kb. 3-4km-re tanyázik. :Mosolyog
Szép nagy szőke maci...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1227 Dátum: 2023. Június 07. - 21:33:22 »

Hát akkor van 4 medve a környéken...
Nemsokára vendéget is fogadnak rá.  Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #1228 Dátum: 2023. Június 07. - 22:10:24 »

https://24.hu/elet-stilus/2023/06/07/meztelen-boszorkany-bizarr-video-vadkamera-szarvas-tetem-kanada/?fbclid=IwAR2naZej7jaQ2U1rO_88PEHzZX81LcdVElAfuiQoog0D73sEVQP5m8cVi5M_aem_th_AYZ0hthX4Rj5c5qM1jncGvr9fIE6GACeVuUiLWI1qiRj-ebkZsXpIQAkEbZ4EkDiL1B4PXEQIJWOKOgIxLP076_q

Aztán mindent rafognak a macira meg a farkasra.
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #1229 Dátum: 2023. Június 07. - 22:29:11 »

Hát akkor van 4 medve a környéken...


És a bocsok kitől lettek? Ha nem az inszeminátor termékenyítette meg az anyjukat, akkor csak lenni kellene apjuknak is Vállat von
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: