Oldalak: [1] 2   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadász mint jogalkotó  (Megtekintve 33822 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Dátum: 2008. Augusztus 27. - 15:20:14 »

Sziasztok!

Ide lehet írni a vadász- és fegyverjoggal kapcsolatos kritikai és fejlesztő hozzászólásokat.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 15:37:37 »

Sziasztok!

Ide lehet írni a vadász- és fegyverjoggal kapcsolatos kritikai és fejlesztő hozzászólásokat.

Akkó ide válaszolok...

Jól, gondoltam kiről van szóóóó, ezek szerint, nem lesz egyszerű menet, meg még meg is öszűlhetünk....
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 15:41:33 »

Sziasztok!

Ide lehet írni a vadász- és fegyverjoggal kapcsolatos kritikai és fejlesztő hozzászólásokat.

Akkó ide válaszolok...

Jól, gondoltam kiről van szóóóó, ezek szerint, nem lesz egyszerű menet, meg még meg is öszűlhetünk....

Sajnos egyetértek.

A vadász és fegyverjogot mozgásba hozni igen nehéz dolog, különösen hatékony érdekképviselet nélkül...

Végre van egy topic, ahol kimondhatom: az egész rendszer reformra szorul...
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 15:44:09 »

Nem vagyok jogász, tehát nem tudok konkrét paragrafus, bekezdés csere/javítás szintű javaslatokat írni, de ha egyszer odakerül csak lesz egy jogász aki ezt megteszi...

Így csak két szituáció, ami szerintem életszerű, és ami a jelenlegi szabályozás szerint problémát jelent:

Ad. 1.: Vadászni hívnak kedves barátaim az ország túlsó végére. A vadászat tart mondjuk egy hétig. Viszem magammal mind a sörétes, mind a golyós puskát, hisz lesz alkalom mind nagyvadra, mind apróvadra. A hét folyamán tervezve van pinceszer, és szombat este bál.

Ez a szitu (ha jól tudom) eleve négy problémát felvet:
1.: Az otthonmaradt puskáimat - mivel a távollét az öt napot meghaladja - vagy le kéne adnom a rendőrségre, vagy át kellene adnom valakinek.
2.: Mivel képtelenség tankolás/étkezés/pisiszünet/kakiszünet nélkül levezetni mondjuk 500km-t, a benzinkúthoz fizetni, az étterembe, a WC-re kétpuskásan kéne bevonulnom.
3.: Mi a teendő az egyik puskával, míg a másikkal vadászom (pl. fácánhajtásban lógjon a vállamon a tokbazárt golyós?), mert ugye csak a bejelentett szekrényben tárolhatom.
4.: Mi a teendő a pinceszer és a bál idején, hisz se nem vihetem magammal (hisz ittasan nem lehet szállítani), se nem zárhatom barátom szekrényébe a fent elmondottak miatt.

Ad. 2.: Bejelentett állandó lakcímemtől 100 km-re van a munkahelyem, ahol néha van lehetőség vadászni, ill. a munkából adódóan néha kell, hogy ott legyen a fegyver. A lakhelyemen hétvégén tartózkodom, a munkahelyen pedig hétközben.
Ebben az esetben mi a megoldás a fegyver tárolására, hisz nyilvánvaló, hogy az öt nap 90%-ban nincs rá szükség, valahol tárolni kéne, nem hurcolhatom magammal.

Persze a fentiek csak kitalált szituációk és - ahogy a filmekben mondani szokták - bárminemű hasonlóságuk a valósággal, vagy valós személyekkel csak a véletlen műve...  Nyihi OOO

Bár ez (ti. hogy bárminemű hasonlóságuk a valósággal csak a véletlen műve) sok jogszabályról is elmondható... Nem Figyelmes olvasás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 15:58:57 »

Sziasztok!

Tegnap voltam a rendőrségen fegyver kiviteli engedélyt kérni amit 4500 forintért meg is fognak csinálni.(Persze az ügyintéző 30 napot mondott először.)
De most olvastam egy cikket, hogy a határon 3000 forintért azonnal megcsinálják.
Ha pedig van EU-s fegyverútleveled akkor pedig ingyen csinálják.
Igaz ez? Vállat von
Naplózva

Üdv:Kapszli
Viktor
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 17:20:38 »

Sziasztok!

Tegnap voltam a rendőrségen fegyver kiviteli engedélyt kérni amit 4500 forintért meg is fognak csinálni.(Persze az ügyintéző 30 napot mondott először.)
De most olvastam egy cikket, hogy a határon 3000 forintért azonnal megcsinálják.
Ha pedig van EU-s fegyverútleveled akkor pedig ingyen csinálják.
Igaz ez? Vállat von


Hahó Cimbora!

A Jogszabályok topicban válaszolok, mert a válasz a hatályos jogszabályokon alapul.

Itt álmodozunk... Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 17:41:32 »

Mi a teendő


Imádkozni, hogy ne fuss össze valami keményebb rendőrrel. Teljesen igazad van, ez az egyik legnagyobb tré a mai szabályokban... látszik, hogy laikusok írták.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 19:31:11 »

Utólagos engedelmetekkel ezt bemásolom ide:

"Idézetet írta: Forend - Ma - 15:12:43
A vadászlapbban van egy cikk a "Lőtt lábú törvény nyomában"
Bár jogász emberünk szépen érthetően írta le a dolgokat, kíváncsi lennék a véleményetekre?
Lehet, hogy vége lessz egyszercsak a borzongós fegyveügyi túlszabályozásnak???

Válaszolt Erdőjáró:

Szia Forend!

Én is olvastam a cikkeket, és nagyon örültem neki!
Végre volt egy jogász, aki a küldöttként felemelte a szavát, és elért egy egyhangú szavazást a változtatás érdekében!
Talán megmozdul valami, főleg ha lesznek többen is akik a tekintélyüket latba vetve az ügyek mellé állnak!
És ha még a vadászokból/vadászatból jól profitáló jogászok is tennének valamit az ügyeink érdekében!

Külön öröm, hogy az OMVK Főváros és Pest megyei Területi Szervezete felvállalta (Nem csalódtam Bennük!) a szükséges lépések megtételét!"
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 08:52:04 »

Mi a teendő


Imádkozni, hogy ne fuss össze valami keményebb rendőrrel.

Ez azért ölég kevésnek tűnik...

Valamelyik Nimródban (talán a júniusiban) volt egy cikk a kamara jogászának (talán dr. Székely Istvánnak hívják  Vállat von) tollából, amiben az egekig magasztalta a fegyvertörvényt. Akkor első felhördülésemben megfogadtam, hogy a fenti két szituációt megírom neki, hogy adjon tanácsot ilyenkor mi a jogszabálykövető magatartás...
Sajnos azóta sem találom azt a Nimródot (ha valakinek megvan lefotózhatná a cikket és átküldhetné), de még nem tettem le erről a levélről.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 09:24:26 »

Mi a teendő


Imádkozni, hogy ne fuss össze valami keményebb rendőrrel.

Ez azért ölég kevésnek tűnik...

Valamelyik Nimródban (talán a júniusiban) volt egy cikk a kamara jogászának (talán dr. Székely Istvánnak hívják  Vállat von) tollából, amiben az egekig magasztalta a fegyvertörvényt. Akkor első felhördülésemben megfogadtam, hogy a fenti két szituációt megírom neki, hogy adjon tanácsot ilyenkor mi a jogszabálykövető magatartás...
Sajnos azóta sem találom azt a Nimródot (ha valakinek megvan lefotózhatná a cikket és átküldhetné), de még nem tettem le erről a levélről.

Hát sok okosat nem tudott volna mondani. Én sem tudok. És senki. Próbálkoztam az egyik egykori jogalkotóval, akivel munkakapcsolatban vagyok, de nem vezetett eredményre.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2009. Február 09. - 10:23:49 »

Itt beszélgethetünk az új Vhr.-tervezetről.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #11 Dátum: 2012. Július 09. - 13:17:12 »

Milyen legyen az új vadászati törvény?


http://huntingpress.eu/magazin/mi_valtozzon_a_vadaszati_torvenyben
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #12 Dátum: 2012. Július 09. - 13:40:51 »

Szia Lajos! Emelem

Én is feltettem pár hete, de egyetlen reagálás,  javaslat sem volt rá, pedig most itt lenne a lehetőség, hogy a fórum szintjén (kollektív) javaslatot tegyünk! Vállat von Fejvakarás Türelmetlenül

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #13 Dátum: 2012. Július 09. - 14:05:35 »

Rémlett, hogy volt már, de mintha egy általános szövegre emlékeznék.
Itt programpontokba van szedve a javaslat tervezet.
Konkrétumokra talán jobban megmozdul a fantázia.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #14 Dátum: 2012. Július 10. - 06:12:59 »

OMVK  (1997 , okt. 29 )  elnök Feiszt Ottó ,   OMVV  (2010 , dec. 03 )  ügyvezető elnök Pechtol János .
Ugyanez a két szervezet asszisztált a vadgazdálkodás és a vadászat ilyen szintre degradálásához !  Most meg a megmentő szerepében lépnek föl ??!!    Fej a falba  OOO  Nem

Naplózva
Oldalak: [1] 2   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: