Oldalak: 1 2 3 4 5 [6]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nyestkutya  (Megtekintve 58613 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2008. December 03. - 15:05:47 »

A hír komoly! Én viszont nem megyek sehova.. :Mosolyog

A fenébe... pedig lehet hogy jobban megélnénk, mint itthon... Vigyorog
Naplózva
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #76 Dátum: 2008. December 21. - 23:46:51 »

Egy kalandom volt a nyestkutyával, Tiszavalkon vadásztam egy barátomnál. A szóró melletti karvastagságú fán ültem a mászólesemen és az íjammal vártam a röfik megérkezését a nádas sűrűségből. Nem volt szerencsém, a sok órás ücsörgést követően kézzel fogható zsákmány nélkül tértünk haza. Harmadnap hívott a barátom, hogy másnap este azon a szórón lőttek egy nyestkutyát... Rííí
Ráadásul úgy, hogy még szinte világosban kijött a szóróra, leült és hosszú percekig bambult, mire a vadász eldöntötte, hogy meglövi azt a valamit, amit meg sem ismert...

Ha egy nappal hamarabb hozza arra a jósorsom akkor talán íjjal ejthettem volna el... :Mosolyog Hosszú évekig talán én lettem volna az egyedüli... Persze ezek miatt a "ha"-k miatt járunk vadászni... Hát-ha
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #77 Dátum: 2009. Július 18. - 16:32:54 »

S.Peti!

Visszatennéd valahogyan a témaindító képeket? Az egyész topicban incs egy darab nyestkutya-kép sem.
köszi!
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #78 Dátum: 2010. Február 18. - 18:35:55 »

Íme a nyoma a fenevadnak  Ördög Ördög Ördög :
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #79 Dátum: 2010. Február 18. - 19:16:06 »

Nyestkutya

 
A nyestkutya az emlősök osztályának a ragadozók rendjéhez, ezen belül a kutyafélék családjához tartozó Nyctereutes nem egyetlen faja.


Előfordulása
Eredeti hazája Szibéria, Mandzsúria és Japán tundrái és erdejei. Nagy szaporasága miatt több évtizede terjed nyugat felé, már megjelent Európában is. Felbukkanására elsősorban tavak, patakok közelében számíthatunk. Prémje miatt több helyen tenyésztik is. Jelentős állománya él a Duna-deltában. Az állat testhossza 55-65 centiméter, marmagassága jó 20 centiméter, testtömege 4?6 kilogramm. Bundája barnásszürke, lábai, valamint a feje a szájszeglettől a fülig sötétkék. Pofáján mosómedveszerű álarcot visel. A háton keresztet alkotó sötét sávok vannak. A nemek hasonlóak. Szőrzete hosszú és bozontos. Farka 18 centiméterre is megnőhet, többnyire lelógatja. Bundájának alapszíne kopottságától függően az okkerbarnától a feketésig változhat. A szőrszálak vége ugyanis sötét, befelé pedig egyre halványul, így a nyestkutya szőrzete a kopással ?kivilágosodik?.


Életmódja
Főleg éjszakai állat, nappal nehéz vele találkozni. Vadászterületét többnyire egyedül járja be, táplálékot keresve. A családi kötelék csak a szaporodási időszakban szoros, amelynek végén néha akár 6 fős kis csoportokkal is lehet találkozni. Téli álmot alszik ami a kutyafélékre nem jellemző. A nyestkutyák nem tudnak fára mászni, de nagyon ügyesen mozognak a legsűrűbb bozótban is, a rejtőzködésnek pedig valóságos mesterei. Zsákmányát jórészt orra segítségével kutatja fel. Mindenevő, tápláléka között állatok: kis rágcsálók, különösen a közönséges kószapocok és egyéb pockok, halak; és növények: különféle bogyók és gyümölcsök is megtalalhatóak, de a dögöt is megeszi. Egészséges halat csak ritkán tud fogni, többnyire döglött a partra sodort vagy súlyosan sérült példányok jutnak neki. Helyenként - például a Duna-deltában - a nyestkutya a vízimadarak fészkeit is kifosztja. Fészekrabló kártételét azonban az esetek nagy többségében erősen túlbecsülik. Így némileg túlzott az az aggály is, hogy a nyestkutya jelentősen fenyegetné az apróvadállományt. Az emberen kívül számottevő ellensége nincs. A nyestkutya hevesen védekezik a kutyákkal szemben is.


Szaporodása
A tél vége felé, elterjedési területének északkelet-szibériai részén pedig a téli pihenő befejeztével kezdődik a párosodás. Ilyenkor gyakran hallani panaszos, vinnyogó hangját - ugatni viszont nem tud. A vemhességi idő eléggé változó, az időjárástól és a földrajzi szélességtől függően 45 és 67 nap között mozoghat. A vemhesség után általában 6-7 kölyköt szül, de akár 9 is lehet. Így érthető a faj gyors elterjedése, hiszen a nagy szaporaság az elégséges ?utánpótlást? mindig biztosítja. A kicsinyek feketék, és őszre már elérik szüleik méretét. Mindkét szülö rész vesz a kicsinyek felnevelésében.

Forrás - http://hu.wikipedia.org/wiki/Nyestkutya

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #80 Dátum: 2010. Február 18. - 20:31:55 »

Köszönik...! Legalábbis remélem!

üdv
Karl Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: