Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nyestkutya  (Megtekintve 59156 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 14:08:38 »

Gratulálok az elejtőnek!

Eddig még terítéken is csak a Szabó Péter: Kotorékozás gyakorlata c. könyvben láttam!
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 14:10:54 »

Gratulálok az elejtőnek!

Eddig még terítéken is csak a Szabó Péter: Kotorékozás gyakorlata c. könyvben láttam!
Tűrhető a könyv, ha jól emlékszem, Peti egy párt lőtt.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 14:19:54 »

Gratulálok az elejtőnek!

Eddig még terítéken is csak a Szabó Péter: Kotorékozás gyakorlata c. könyvben láttam!
Tűrhető a könyv, ha jól emlékszem, Peti egy párt lőtt.

És hogy megdöbbent, amikor az "érdekes színű valami" előbújt a kotorékból!  Vigyorog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 14:32:42 »


Szerintem se rossz könyv. Én személy szerint sokat tanultam belőle. Akkor még kotorékoztunk sokat...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 18:46:16 »

Erről lemaradtam, mi az a ragadozó Big Five?
Vagy félreértettem? :Mosolyog

Szia jani!

Poénkodtunk Janika fórumtárssal, hogy el kéne a Róka-Borz-Aranysakál-Nyestkutya-Mosómedve (ha jól emlékszem ezek voltak benne) ötöst a magyar ragadozó-big five-nak keresztelni Mosolyog 

Király!
Mondjuk a róka-borz részt begyűjteném 3 nap alatt, a másik hármat meg további 30 év alatt. Bion Talán...
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 22:43:24 »

Király!
Mondjuk a róka-borz részt begyűjteném 3 nap alatt, a másik hármat meg további 30 év alatt. Bion Talán...

Szia Jani!

Hát igen, a róka így nyáron viszonylag egyszerű, egy érmes koponyájú öreg kant főleg télen, koslatáskor téli szőrben vagy ki tudsz ülni és Diana is elédtereli, vagy nem... A borz sem túl nehéz, sokszor inkább az okozza a problémát ahogy a múltkor egy beszélgetés során kiderült, hogy a kotorékot megtalálják. Itt rengeteg borznyomot láttam már a területen, a nyomok tulaját még csak egyszer télen nappal elsuhanni a bozótban (fotózni voltam kinn egy szép havas napon), de amúgy a nyomok végére sosem értünk mert mindig átment a füvön és elvesztettük a nyomot...
A másik 3 szép és ritka ragadozó pedig valóban "életmű" Kacsint

 Mosolyog Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 23:27:49 »

Király!
Mondjuk a róka-borz részt begyűjteném 3 nap alatt, a másik hármat meg további 30 év alatt. Bion Talán...

Szia Jani!

Hát igen, a róka így nyáron viszonylag egyszerű, egy érmes koponyájú öreg kant főleg télen, koslatáskor téli szőrben vagy ki tudsz ülni és Diana is elédtereli, vagy nem... A borz sem túl nehéz, sokszor inkább az okozza a problémát ahogy a múltkor egy beszélgetés során kiderült, hogy a kotorékot megtalálják. Itt rengeteg borznyomot láttam már a területen, a nyomok tulaját még csak egyszer télen nappal elsuhanni a bozótban (fotózni voltam kinn egy szép havas napon), de amúgy a nyomok végére sosem értünk mert mindig átment a füvön és elvesztettük a nyomot...
A másik 3 szép és ritka ragadozó pedig valóban "életmű" Kacsint

 Mosolyog Wave

Tudod miért nem lesz ez felkapott dolog? Mert nem megvehető.
Milyen jól mutat a vadászújság közepén nagyjaink fotója, amint a világ átellenes csücskében pózolnak valami egzotikus kecskével. Hát már csak nem fényképezkednek borzzal meg nyestkutyával?! Amire tök sok időt kéne rászánni, és még csak nem is drága. Na nee...
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 23:32:08 »

Király!
Mondjuk a róka-borz részt begyűjteném 3 nap alatt, a másik hármat meg további 30 év alatt. Bion Talán...

Szia Jani!

Hát igen, a róka így nyáron viszonylag egyszerű, egy érmes koponyájú öreg kant főleg télen, koslatáskor téli szőrben vagy ki tudsz ülni és Diana is elédtereli, vagy nem... A borz sem túl nehéz, sokszor inkább az okozza a problémát ahogy a múltkor egy beszélgetés során kiderült, hogy a kotorékot megtalálják. Itt rengeteg borznyomot láttam már a területen, a nyomok tulaját még csak egyszer télen nappal elsuhanni a bozótban (fotózni voltam kinn egy szép havas napon), de amúgy a nyomok végére sosem értünk mert mindig átment a füvön és elvesztettük a nyomot...
A másik 3 szép és ritka ragadozó pedig valóban "életmű" Kacsint

 Mosolyog Wave

Tudod miért nem lesz ez felkapott dolog? Mert nem megvehető.
Milyen jól mutat a vadászújság közepén nagyjaink fotója, amint a világ átellenes csücskében pózolnak valami egzotikus kecskével. Hát már csak nem fényképezkednek borzzal meg nyestkutyával?! Amire tök sok időt kéne rászánni, és még csak nem is drága. Na nee...

Hát akkor önző módon kívánom magamnak és nem önző módon Neked és minden kedves barátomnak aki szeretné, hogy lője meg ezt a magyar Predator Big Five-ot Mosolyog Előbb szeretném, mint Afrikát, pedig az is tetszik, de az is a ragadozók miatt  OOO Ördög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 08:05:45 »

A magyar Predator Big Five kilövését én is nagyon szeretném! Igen
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 09:20:36 »

Király!
Mondjuk a róka-borz részt begyűjteném 3 nap alatt, a másik hármat meg további 30 év alatt. Bion Talán...

Szia Jani!

Hát igen, a róka így nyáron viszonylag egyszerű, egy érmes koponyájú öreg kant főleg télen, koslatáskor téli szőrben vagy ki tudsz ülni és Diana is elédtereli, vagy nem... A borz sem túl nehéz, sokszor inkább az okozza a problémát ahogy a múltkor egy beszélgetés során kiderült, hogy a kotorékot megtalálják. Itt rengeteg borznyomot láttam már a területen, a nyomok tulaját még csak egyszer télen nappal elsuhanni a bozótban (fotózni voltam kinn egy szép havas napon), de amúgy a nyomok végére sosem értünk mert mindig átment a füvön és elvesztettük a nyomot...
A másik 3 szép és ritka ragadozó pedig valóban "életmű" Kacsint

 Mosolyog Wave

Tudod miért nem lesz ez felkapott dolog? Mert nem megvehető.
Milyen jól mutat a vadászújság közepén nagyjaink fotója, amint a világ átellenes csücskében pózolnak valami egzotikus kecskével. Hát már csak nem fényképezkednek borzzal meg nyestkutyával?! Amire tök sok időt kéne rászánni, és még csak nem is drága. Na nee...

Hát akkor önző módon kívánom magamnak és nem önző módon Neked és minden kedves barátomnak aki szeretné, hogy lője meg ezt a magyar Predator Big Five-ot Mosolyog Előbb szeretném, mint Afrikát, pedig az is tetszik, de az is a ragadozók miatt  OOO Ördög


Ok, de előre rögzitsük a feltételeket!
Mennyi idő alatt, milyen vadászati módon, stb... gondolom ha kocsival elütök egy mosómedvét az nem számit bele? Meglepődött Bion

Dolgozzuk ki a kritériumokat és tegyük hivatalossá a dolgot, én benne vagyok!
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 09:28:40 »

Biztosak vagytok benne, hogy az elkövetkező években nem fognak elszaporodni nálunk is ezek a ragadozók? Nyugatabbra egyre több van belőlük. Lehet, hogy nincs is olyan messze, hogy olyan elterjedté váljon mint a róka és a borz.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 09:30:24 »

Jani!

Viccet félre téve a javaslatom (szerény vadászati "tapasztalataim" alapján):

Ragadozó vadfajokról lévén szó, korrektnek tartom akár a cserkeléssel, akár lesvadászattal történő elejtést. Lehet hívással, róka esetén reflektorral, dögtéren vagy kotorék melletti lesszéken történő vadászat. Szerintem időt kár megkötni, akinek ezt sikerül etikus vadászati módok során véghez vinni, nagy dolgot könyvelhet el már eleve, időtartamtól függetlenül. És ha valóban komolyan próbálkozik vele, szigorúan fényképpel és történetekkel kell elmesélni az egyes vadászatok minden apró részletét, hogy akinek nem sikerül, legalább más élményeit átérezhesse  Bion
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 09:32:39 »

Biztosak vagytok benne, hogy az elkövetkező években nem fognak elszaporodni nálunk is ezek a ragadozók? Nyugatabbra egyre több van belőlük. Lehet, hogy nincs is olyan messze, hogy olyan elterjedté váljon mint a róka és a borz.


Finnországban és Németország keleti részén már most nagyobb a nyestkutya állománysűrűsége a rókáénál.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 09:36:30 »

Biztosak vagytok benne, hogy az elkövetkező években nem fognak elszaporodni nálunk is ezek a ragadozók? Nyugatabbra egyre több van belőlük. Lehet, hogy nincs is olyan messze, hogy olyan elterjedté váljon mint a róka és a borz.


Finnországban és Németország keleti részén már most nagyobb a nyestkutya állománysűrűsége a rókáénál.

Hirtelen utána olvastam a nyestkutyának, de 6 leírásból csak egy említi, hogy elfoglalja a róka-borz kotorékot vagy ás magának. Erről mi a véleményetek? Ránézésre nem lehet komoly ellnfél egy kotorék kutyának.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 09:51:52 »

Biztosak vagytok benne, hogy az elkövetkező években nem fognak elszaporodni nálunk is ezek a ragadozók? Nyugatabbra egyre több van belőlük. Lehet, hogy nincs is olyan messze, hogy olyan elterjedté váljon mint a róka és a borz.


Finnországban és Németország keleti részén már most nagyobb a nyestkutya állománysűrűsége a rókáénál.

Konkurrenciája a rókának, vagy megélnek egymás mellett?
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: