Szavazás
Kérdés: Kiírhatjuk-e a vadászboltok teljes címét és elérhetőségét?  (Szavazás lezárva: 2008. Szeptember 04. - 12:54:06)
Legfeljebb csak az utcanévig legyen említhető. - 4 (9.1%)
A teljes elérhetőség kiírható legyen. - 40 (90.9%)
Összes szavazó: 38

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászboltok  (Megtekintve 144004 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 14:47:02 »

Szervusz!
Tomasek-et ismertem szemelyesen, mert a Blaser R93 luxus puskat meg nala vettem. Ez meg akkor volt, mielott a Blaser atvette volna a Kettnert. Tenyleg jol csinalta a dolgokat. Meggyozott, hogy vegyem meg a draga Zeiss 56x4-12-es tavcsovet, amit azota sem bantam meg...[:-)
Sajnos, O mar evek ota nincs a Kettner kozeleben.

Mióta Ő nincs a Kettnerben, azóta nem járok én sem oda. Sajnálom, hogy nincs ott, mert hozzá jó volt bemenni egy kis beszélgetésre is, de mindíg megfájdította a szívem, mikor előhozott nekem egy R93-t vagy egy jó Zeiss Victoryt. :'(
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 16:02:02 »

Én az Andrássy úti boltba járogattam be, igaz cimborához... úgyhogy nem tudok elfogulatlanul nyilatkozni...
Szervusz!
Sokaig nekem is a kedvencem volt a Kettner. Volt olyan eset, hogy elfelejtettek az egyik nadragot lehuzni a VISA-rol es csak hetek mulva jartam arrafele megint. (Nekem ez nem olyan egyszeru felmenni Budapestre.) Termeszetesen elismertem, hogy tartozasom van (nem az en hibambol) es azonnal fizettem. Utana VIP vasarlo voltam ott sokaig, de most a koltozes utan nem tudom mi lesz. A bolt terulete a toredekere esett vissza es bizony attol tartok, hogy az aru mennyisege is. Gondolom nem arulok el vele titkot, hogy van olyan europai orszag ahol tobb mint egy eve egyszeruan megszunt a Kettner...
Tudja valaki, hogy mi a helyzet most a biatorbagyi Kettner bolttal? Juliusban meg csak felig voltak a polcok feltoltve aruval.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 18:13:18 »

Én 2x voltam a Kettnerben még anno, katona voltam.
Egyszer amikor csakúgy érdeklődtem, még tán szóba is álltak velem.
No de aztán megjött egy fószer meg vele a fia, aki frissen lett vadász.
A terepjárójuk nagyon szépen csillogott, oda is jöttek a pulthoz és igaz nagymenőként a fószer kijelentette, hogy a fiának adjanak egy "normális" golyóst, de legalább Steyr legyen...no ekkor mindkét eladó otthagyott mint eb a sz.rát és majdhogynem hanyatt estek előttük.
Persze jól rásóztak a "nagy tapasztalatú" vadászra és fiára egy 8x68-as Steyr-t.

Gondoltam jólvan, mégegy kísérletet megér, és szalonka szezon kedzete előtt betértem 2 doboz 16-os patronért.
Amikor kimnodtam hogy "csak" 2 doboz kell, még a szemembe is mondták, hogy mindösszesen ennyi és kérdően, fanyarulk nézett rám a fickó???
No azóta a környéken sem voltam.

...de a "csavaratszarvú" vadászboltban is hasonlóképpen "igazságosan" bántak velünk.  Bion
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #93 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 12:39:32 »

Sziasztok,
Kettner ügyben csak egy pár információ. Az operánál lévő üzletben nekem jó ismerőseim, barátaim dolgoztak, de próbálok reális lenni.
A Kettner tulajdonosai megváltoztak, a német is és az itthoni is többször.A jelenlegi magyar gazdáknak van egy elképzelése, ami nem biztos, hogy a többségével egyezik. Az ott dolgozók alkalmazottak, így semmi beleszólásuk nincs a bolt menetébe, a kiköltözés után létszámuk is csökkent. Amit olvastam, hogy egy dobozért nem rendelnek, min. egy kartont, ez az új tulajdonosok álláspontját tükrözi és az eladó semmit sem tehet. Arról nem is szólva, hogy a város központi helyén lévő üzletbe sokan bejártak, beestek egy kicsit szétnézni, mindig volt valami érdekes, újdonság, társaság. Ennek sajnos vége, egy korszak lezárult. Kár. A belvárosban csak egy nagyobb üzlet maradt a Rózsa utcai, és pár kisebb. Üdv: Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 20:11:51 »

Sziasztok,
Kettner ügyben csak egy pár információ. Az operánál lévő üzletben nekem jó ismerőseim, barátaim dolgoztak, de próbálok reális lenni.
A Kettner tulajdonosai megváltoztak, a német is és az itthoni is többször.A jelenlegi magyar gazdáknak van egy elképzelése, ami nem biztos, hogy a többségével egyezik. Az ott dolgozók alkalmazottak, így semmi beleszólásuk nincs a bolt menetébe, a kiköltözés után létszámuk is csökkent. Amit olvastam, hogy egy dobozért nem rendelnek, min. egy kartont, ez az új tulajdonosok álláspontját tükrözi és az eladó semmit sem tehet. Arról nem is szólva, hogy a város központi helyén lévő üzletbe sokan bejártak, beestek egy kicsit szétnézni, mindig volt valami érdekes, újdonság, társaság. Ennek sajnos vége, egy korszak lezárult. Kár. A belvárosban csak egy nagyobb üzlet maradt a Rózsa utcai, és pár kisebb. Üdv: Juszuph  Wave

Meg el is mentek onnan sokan, akik miatt érdemes volt bejárni...
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 20:28:28 »

Az igazi kereskedő el tudja hitetni veled, hogy fontos vagy neki, a barátja vagy, érted mindent megtesz,( és csakis érted,) és közben elfelejted, mennyibe is került az egész. Fontosnak érezheted magad, és ezért visszajársz.

Nem csak egy degesz bukszának tekint, akinek az a dolga, hogy őt eltartsa, és úgy hogy ezért ne kelljen semmit tennie.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 22:18:55 »

Az igazi kereskedő el tudja hitetni veled, hogy fontos vagy neki, a barátja vagy, érted mindent megtesz,( és csakis érted,) és közben elfelejted, mennyibe is került az egész. Fontosnak érezheted magad, és ezért visszajársz.

Nem csak egy degesz bukszának tekint, akinek az a dolga, hogy őt eltartsa, és úgy hogy ezért ne kelljen semmit tennie.


Szia Judit!

Én szeretném elhinni, hogy a jó kereskedő ezen túl van.

Szerintem egy jó kereskedő élvezi a munkáját és ennek megfelelően rendelkezik a szükséges tulajdonságokkal: emberismerettel, empátiával, nyitottsággal. Se több, se kevesebb nem akar lenni mint kereskedő. Kicsit nehéz megfogalmazni, de szerintem ez kicsit több mint elHITETNI, hogy a barátod. Egy kicsit legyen is az.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 10:01:08 »

Mellesleg a jó kereskedőre példának tudnám felhozni a nagykörúti Magnum eladóit, M. Ferit és Cs. Gabit. Ez a két srác jó példája annak, hogy egy olyan közepes és kötött áruválasztékú üzletből, mint a Magnum mit lehet kihozni.

Mindig egy óra fegyvertapperálós beszélgetést be kell kalkulálnom ha oda megyek. Ha valami nincs, azonnal rendelnek, előtte néha csak telefonon szólok be. Kitűnő kereskedők!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #98 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 10:13:31 »

Mellesleg a jó kereskedőre példának tudnám felhozni a nagykörúti Magnum eladóit, M. Ferit és Cs. Gabit. Ez a két srác jó példája annak, hogy egy olyan közepes és kötött áruválasztékú üzletből, mint a Magnum mit lehet kihozni.

Mindig egy óra fegyvertapperálós beszélgetést be kell kalkulálnom ha oda megyek. Ha valami nincs, azonnal rendelnek, előtte néha csak telefonon szólok be. Kitűnő kereskedők!

Alá tudom támasztani, amikor bementem a Maglite átalakításhoz szíjkengyelt venni, a kemény 2 darab csavar ami asszem 780 forint volt, ugyanolyan megbecsült vásárlásként tekintették, mint egy HEYM safari duplagolyós értékét, csak példaképp mondva... Nagyon rendes volt az eladó, le a kalappal.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #99 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 10:21:01 »

Mellesleg a jó kereskedőre példának tudnám felhozni a nagykörúti Magnum eladóit, M. Ferit és Cs. Gabit. Ez a két srác jó példája annak, hogy egy olyan közepes és kötött áruválasztékú üzletből, mint a Magnum mit lehet kihozni.

Mindig egy óra fegyvertapperálós beszélgetést be kell kalkulálnom ha oda megyek. Ha valami nincs, azonnal rendelnek, előtte néha csak telefonon szólok be. Kitűnő kereskedők!

Alá tudom támasztani, amikor bementem a Maglite átalakításhoz szíjkengyelt venni, a kemény 2 darab csavar ami asszem 780 forint volt, ugyanolyan megbecsült vásárlásként tekintették, mint egy HEYM safari duplagolyós értékét, csak példaképp mondva... Nagyon rendes volt az eladó, le a kalappal.

Melyik volt? A magas szőkésbarna, vagy az alacsonyabb fekete szakállas srác?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #100 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 10:25:26 »

Mellesleg a jó kereskedőre példának tudnám felhozni a nagykörúti Magnum eladóit, M. Ferit és Cs. Gabit. Ez a két srác jó példája annak, hogy egy olyan közepes és kötött áruválasztékú üzletből, mint a Magnum mit lehet kihozni.

Mindig egy óra fegyvertapperálós beszélgetést be kell kalkulálnom ha oda megyek. Ha valami nincs, azonnal rendelnek, előtte néha csak telefonon szólok be. Kitűnő kereskedők!

Alá tudom támasztani, amikor bementem a Maglite átalakításhoz szíjkengyelt venni, a kemény 2 darab csavar ami asszem 780 forint volt, ugyanolyan megbecsült vásárlásként tekintették, mint egy HEYM safari duplagolyós értékét, csak példaképp mondva... Nagyon rendes volt az eladó, le a kalappal.

Melyik volt? A magas szőkésbarna, vagy az alacsonyabb fekete szakállas srác?

Talán a magasabb, de nem esküdnék meg rá.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 10:31:55 »

Feri az üzletvezető. Ha boltot nyitnék tudnám kit kéne átcsábítani, kerül amibe kerül... Gáborral egyetemben.

Néha vannak beugrók, de Feriék őket is nevelik.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #102 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:40:16 »

Viszont a Magnumnál bevezethetnék a kártyás fizetés lehetőségét, mert az ember nem járkálhat folyton a fél fizetésével a pénztárcájában.

A Kosnál ellenben lehet kártyával fizetni, sőt, a múltkorjában még kedvezményt is kaptam. Táncol

A Kettner biatorbágyi üzletével beszéltem telefonon lőszerügyben párszor, árat sosem tudtak mondani, a Federalra nekem is ilyen "körülbelüli" árat mondtak (nem tudom, hogy a kasszánál mit üt be ilyenkor? Fejvakarás ), de a lényeg, hogy Budapestről ki fog tudni nekik kimenni az üzletükbe 8-16 óra között, munkaidőben, dugóban? 
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:49:14 »

"Viszont a Magnumnál bevezethetnék a kártyás fizetés lehetőségét, mert az ember nem járkálhat folyton a fél fizetésével a pénztárcájában."

Teljesen egyetértek, sőt, a boltnak más tekintetben is igen sok fejlődnivalója lenne (választék, nyitvatartás, stb.)... ezért jók különösen az eladók, mert elérték, hogy mindezek ellenére szeretek bejárni hozzájuk.

"A Kosnál ellenben lehet kártyával fizetni, sőt, a múltkorjában még kedvezményt is kaptam."

Ekkora árrésnél ez nem is csoda...
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #104 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 14:01:48 »


"A Kosnál ellenben lehet kártyával fizetni, sőt, a múltkorjában még kedvezményt is kaptam."

Ekkora árrésnél ez nem is csoda...

Szerintem, amióta újranyitottak, lehet náluk olcsón vásárolni. Persze ki kell fogni, de az Izs akciójuk keretében alig 100 eFt fölött volt a 27-EM-1C, a lőszereik között is volt sörétes patron 50 Ft alatt is (Nem a honlapról veszem ezeket, hanem vettem is!), szóval nem olyan rossz az összbenyomás.

A Magnumos srácok tényleg kedvesek, de a múltkor 2 hónapig tartott nekik egy lámpaaksi-tok berendelése a nagykerből.  Meglepődött Mert amit nekem rendeltek, azt közben el is adták másnak. Vigyorog De a bolt alapvetően rendben van szerintem is.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: