Szavazás
Kérdés: Kiírhatjuk-e a vadászboltok teljes címét és elérhetőségét?  (Szavazás lezárva: 2008. Szeptember 04. - 12:54:06)
Legfeljebb csak az utcanévig legyen említhető. - 4 (9.1%)
A teljes elérhetőség kiírható legyen. - 40 (90.9%)
Összes szavazó: 38

Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászboltok  (Megtekintve 144000 alkalommal)
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 22:42:04 »

Szerintem nem olyan rossz, ha van egy csinos leányzó a bótban, csak legyen mellette egy ráncos 'vénember', aki a szakmai kérdésekre is tud válaszolni :-))

Amúgy véleményem szerint a lőszer árak csak egy lélektanilag fontos paraméter, mert ha 20-30 Ft-al olcsóbb, akkor is, ha belegondolsz, 200 db (!) esetén spórolsz max 5 000 Ft-ot.... Én inkább fizetek ennyivel többet, csak kapjak pl. kedves, korrekt kiszolgálást és pontos szállítási határidőt. Arról nem is beszélve, hogy akár a többszörösét lehet bukni egy komolyabb bakancs vásárlásán, akár....
A pesti boltok közül én nem ismerek sokat, a Magnumban az eladók kedvesek, de a garis dolgokban a főnökség (Ákos) kifejezetten rugalmatlan. Biztos meg van a saját tapasztalata, de ez engem konkrétan nem érdekel , csak a saját nyügöm, amiben eddig mindig igazam volt. Ez pedig elég fárasztó egy idő után, hiába kedvesek az emberei.... Viszont a nagykerségük révén eléggé kikerülhetetlenek.

Az SP Jagd szerintem is ritka családias (néha túlontúl is :-)) ), és elég széles a kínálatuk. Ami tetszik, hogy a garanciát igazán rugalmasan kezelik, amit lehet, azt megoldják. Nincs olyan kérés/kérdés, amire nem kapnék tőlük választ, pedig fegyvert egyet sem vettem tőlük, sőt igazán drága dolgot sem. (kivéve a lösamő gumit)
Hoppá,a a balos kispuskámat mégis tőlük vettem, és gond nélkül beszerezték, miközben több helyen kiröhögtek, amkor meghallották, mit is akarok.

Összegezve, mivel a forintokat 2 helyiértékig még nem kell számolgatnom,  ezért az áron kívül nekem legalább olyan fontos az emberi hangnem , a hozáállás, a szolgáltatás, a kínálat, vagy inkább fontosabb, mint az, hogy 10 forinttal olcsóbb a Sallerbéla. Amit mondjuk nem visz jól egyetlen fegyverem sem, ellenben a fikázott ámerikás Remingtont igen, és az sem drága.
Naplózva

Üdv:
Huta
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 07:56:30 »

Hoppá,a a balos kispuskámat mégis tőlük vettem, és gond nélkül beszerezték, miközben több helyen kiröhögtek, amkor meghallották, mit is akarok.

Egy kicsit off:
Megkérdezhetem milyen márka, illetve mennyiért adták?  Ha tippelnem kéne Zkm, mert azt láttam eddig csak balosban.


Amikor vettem az Izs sörétesemet, a nikkel változatot, én is ugy járam, hogy több helyen azt mondták, nincs ilyen változat, aminek ezüst szinü a zárteste...de volt  olyan bolt amelyik felajánlotta, hogy felpolírozzák Mosolyog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 09:23:21 »

Mióta ez történt, én nem járok oda.

Szia Zoli!

Hát többé én se fogom betenni a lábam oda az biztos...
Az egy dolog, hogy a százezres nadrág meg a kétszázezres kabát láttán felállt a hátamon a szőr, de ez nem gond,  valaki meg tudja venni, én nem.
A vevőhöz való hozzáállásuk viszont felháborító.
Sajnálom, mert korábban nem voltak ilyenek, de hát ők tudják. Vállat von

Na ja... ugyanez a Kos Vadászbolt a Jókai téren.

Régebben egy középkorú figura adogatott el ott, gyakorlatilag az első pillanattól olyan gyanakvással méregetett, hogy úgy éreztem: mennem kell. Mostanában egy fiatalabb, szemüveges srác van ott, az sokkal készségesebb, csak nem ért semmihez.

Igen, ugyan ez a tapasztalatom nekem is.
Mikor a 243-ast vettem, mindenem volt a Steyr és hát betértem a Kos -ba. Ki is néztem egy szép Classikot és mondtam az akkori eladónak, hogy szeretném megnézni azt a fegyvert. Az eladó rámnézett és azt mondta, hogy ez drága fegyver, ne akarjam fogdosni, nem adja oda. :'(
Hát fogtam a pénzem és otthagytam. Onnantól kezdve nem is mentem többet oda, de ezen túl sem fogok.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 09:48:01 »

Mióta ez történt, én nem járok oda.

Szia Zoli!

Hát többé én se fogom betenni a lábam oda az biztos...
Az egy dolog, hogy a százezres nadrág meg a kétszázezres kabát láttán felállt a hátamon a szőr, de ez nem gond,  valaki meg tudja venni, én nem.
A vevőhöz való hozzáállásuk viszont felháborító.
Sajnálom, mert korábban nem voltak ilyenek, de hát ők tudják. Vállat von

Na ja... ugyanez a Kos Vadászbolt a Jókai téren.

Régebben egy középkorú figura adogatott el ott, gyakorlatilag az első pillanattól olyan gyanakvással méregetett, hogy úgy éreztem: mennem kell. Mostanában egy fiatalabb, szemüveges srác van ott, az sokkal készségesebb, csak nem ért semmihez.

Igen, ugyan ez a tapasztalatom nekem is.
Mikor a 243-ast vettem, mindenem volt a Steyr és hát betértem a Kos -ba. Ki is néztem egy szép Classikot és mondtam az akkori eladónak, hogy szeretném megnézni azt a fegyvert. Az eladó rámnézett és azt mondta, hogy ez drága fegyver, ne akarjam fogdosni, nem adja oda. :'(
Hát fogtam a pénzem és otthagytam. Onnantól kezdve nem is mentem többet oda, de ezen túl sem fogok.

Nem is pörög az üzlet...
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 11:32:02 »

Idézet
Nem is pörög az üzlet...

Ami nem csoda! Teljesen normális, hogy ha valakinek ilyet beszólnak, akkor jól nézzék meg az ajtóig, mert akkor látják ott utoljára!

Csak azt nem értem, hogy a tulaj annyira rossz kereskedő, hogy megtart egy ilyen alkalmazottat?
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 11:53:51 »



Csak azt nem értem, hogy a tulaj annyira rossz kereskedő, hogy megtart egy ilyen alkalmazottat?

Tudod, erre is igaz lehet a mondás, hogy fejétől bűzlik a hal!
Tehát az alkalmazott is felveszi a tulaj stílusát, vagy eleve ilyen alkalmazottat vesz fel, mert azt hiszi, magából kiindúlva, hogy ez is olyan jó stílusú, beállítottságú, mint ő.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 12:27:44 »

Idézet
Nem is pörög az üzlet...

Ami nem csoda! Teljesen normális, hogy ha valakinek ilyet beszólnak, akkor jól nézzék meg az ajtóig, mert akkor látják ott utoljára!

Csak azt nem értem, hogy a tulaj annyira rossz kereskedő, hogy megtart egy ilyen alkalmazottat?

Vagy ő maga a tulaj?
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 15:19:56 »

Idézet
Nem is pörög az üzlet...

Ami nem csoda! Teljesen normális, hogy ha valakinek ilyet beszólnak, akkor jól nézzék meg az ajtóig, mert akkor látják ott utoljára!

Csak azt nem értem, hogy a tulaj annyira rossz kereskedő, hogy megtart egy ilyen alkalmazottat?

Vagy ő maga a tulaj?
Nem hiszem.Ismerem a tulaj fiát,azt mondta hogy van egy f@sz alkalmazottjuk.Csak azt nem értem miért nem lehet az ilyen elküldeni az anyjába,a saját üzletét rontja ezzel,hogy megtartja az ilyet.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 15:45:07 »

Idézet
Nem is pörög az üzlet...

Ami nem csoda! Teljesen normális, hogy ha valakinek ilyet beszólnak, akkor jól nézzék meg az ajtóig, mert akkor látják ott utoljára!

Csak azt nem értem, hogy a tulaj annyira rossz kereskedő, hogy megtart egy ilyen alkalmazottat?

Vagy ő maga a tulaj?
Nem hiszem.Ismerem a tulaj fiát,azt mondta hogy van egy f@sz alkalmazottjuk.Csak azt nem értem miért nem lehet az ilyen elküldeni az anyjába,a saját üzletét rontja ezzel,hogy megtartja az ilyet.

Na ja...
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 19:59:54 »

Sziasztok!
Elgondolkoztam azon amit irtatok,és mindenben eggyet értek veletek.Az aki saját üzlétében dolgozik és a vevőből él az meg is tesz mindent azért,hogy a betérő ügyfél vásárló legyen.Mert soha nem lehet azt tudni ,hogy mikor ki vissz el egy nagyértékű termékeket ,vagy kiből lessz vissza térő vásárló.Volt szerencsém több szombaton kisegiteni a barátaimat egy frekventált üzletben a belvárosban ,de mindig jó volt látni a vissza térő vásárlokat és az elégedet embreket akik a pénzükért a megfelelő terméket vagy szolgáltatást kapták.Igy születhetnek jó kapcsólatok "esetleg barátságok"is és ha egy üzletben jól képzet személyzet és jó kiszólgálási kultura van annak hire megy és előfordúl,hogy csak kiváncsiságbol jön be mert ezt meg azt hallótta a barátjátol.Nagyon sokk kis kénzű vadászt inditottunk el a vadász ősvényen csak jó tanáccsal és utána be jőtt ha nem is milliós puskát de löszert ,kiegészitöket vásárolt.Támogatom és úgy is szavaztam,hogy üzletet teljes névvel cimmel tegyük közzé,érezzék a kereskedők,hogy ők vannak értünk és abbol élnek amit mi megveszünk náluk.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 20:02:11 »

Támogatom és úgy is szavaztam,hogy üzletet teljes névvel cimmel tegyük közzé,érezzék a kereskedők,hogy ők vannak értünk és abbol élnek amit mi megveszünk náluk.
Üdv:HSanyi

Szia Sanyi!

Ebben is van valami bizony...
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 13:52:35 »

A Kettner vadaszbolt kikoltozott Budapest szivebol videkre. A mult honapban felkerestem oket, mert ugy tudtam, hogy elkezdtek arulni a Federal loszert es szerettem volna kiprobalni ezt a loszert szemelyesen is. A hir igaz volt, igy kertem egy doboz loszert 300-as remingtom magnum kaliberben. Azt valaszoltak, hogy ilyen kalibert nem hoznak be az orszagba es a jovoben sem fognak, viszont ha szeretnek ilyen loszert, akkor rendeljek egy kartonnal (amiben 200 darab loszer van), a loszer kb 750 ft/darab aron lesz. Ez azt jelenti, hogy 200*750=150'000 forinttal oda lehet setalni a penztarthoz. Termeszetesen nem rendeltem Federal loszert, mert nekem egy proba loves sorozat nem er meg 150'000 forintot (gondolom ezzel nem vagyok egyedul).

Csak velem probalkoztak be ilyen ostoba modon, vagy masnak is van ilyen tapasztalata a Kettnerrel?
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 14:04:03 »

Én a Kettnerhez csak akkor jártam, amikor még a Tomasik (remélem jól írtam a nevét) vezette. Ez csepelen volt a gyártelepen, ők voltak a nagykerek.
Amikor meglátott, mindíg odajött hozzám és beszélgettünk, megmutatta a Blasereket, akkoriban jöttek be az R93-ok. Szétszedte, összerakta, odaadta nekem is gyakorolni, össze is állított nekem egyet, olcsóbb változatot tuningolt fel, innen ezt, onnan azt szedett le a különböző Luxus, Standard és egyéb R93-okról és odaadta, hogy ezt kb. 300. ezerrel olcsóbban tudja nekem adni.
A távcsöveket is mind kihozta hogy nézegessem, de neki el kell mennie, 10 perc és itt van, addig én próbálgassam a cél és keresőtávcsöveket is. Sőt, csinált még olyat is, amit nem akarok leírni, de más ilyet nem tett volna, főleg egy idegennek, mint én voltam neki.
Szóval én nagyon megvoltam elégedve, igaz nem a Bp. szívében lévő boltról beszélek.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 14:24:32 »

Én a Kettnerhez csak akkor jártam, amikor még a Tomasik (remélem jól írtam a nevét) vezette. Ez csepelen volt a gyártelepen, ők voltak a nagykerek.
Amikor meglátott, mindíg odajött hozzám és beszélgettünk, megmutatta a Blasereket, akkoriban jöttek be az R93-ok. Szétszedte, összerakta, odaadta nekem is gyakorolni, össze is állított nekem egyet, olcsóbb változatot tuningolt fel, innen ezt, onnan azt szedett le a különböző Luxus, Standard és egyéb R93-okról és odaadta, hogy ezt kb. 300. ezerrel olcsóbban tudja nekem adni.
A távcsöveket is mind kihozta hogy nézegessem, de neki el kell mennie, 10 perc és itt van, addig én próbálgassam a cél és keresőtávcsöveket is. Sőt, csinált még olyat is, amit nem akarok leírni, de más ilyet nem tett volna, főleg egy idegennek, mint én voltam neki.
Szóval én nagyon megvoltam elégedve, igaz nem a Bp. szívében lévő boltról beszélek.
Szervusz!
Tomasek-et ismertem szemelyesen, mert a Blaser R93 luxus puskat meg nala vettem. Ez meg akkor volt, mielott a Blaser atvette volna a Kettnert. Tenyleg jol csinalta a dolgokat. Meggyozott, hogy vegyem meg a draga Zeiss 56x4-12-es tavcsovet, amit azota sem bantam meg...[:-)
Sajnos, O mar evek ota nincs a Kettner kozeleben.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 14:43:58 »

Én az Andrássy úti boltba járogattam be, igaz cimborához... úgyhogy nem tudok elfogulatlanul nyilatkozni...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: