Szavazás
Kérdés: Kiírhatjuk-e a vadászboltok teljes címét és elérhetőségét?  (Szavazás lezárva: 2008. Szeptember 04. - 12:54:06)
Legfeljebb csak az utcanévig legyen említhető. - 4 (9.1%)
A teljes elérhetőség kiírható legyen. - 40 (90.9%)
Összes szavazó: 38

Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászboltok  (Megtekintve 144015 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 21:36:23 »

A dolog egyszerű, de Fkoreinek is igaza van részben.
Igyekezzünk úgy jellemzni egy boltot, hogy emiatt ne legyen esetlegesen gond, nem kell fröcsögni, csakéreztetni a dolgokat, de ha egyértelműen bizonyítható a dolog - pl. rossz termék, vagy irreális ár...stb - akkor lehet nyíltan is mondani.
Lehet használni hangutánzó szavakat, vagy a boltok nevével alliteráló szavakat is, mint ahogyan már oly sok boltot - direkt az esetleges gondok miatt - "elkereszteltek".

Jól értem, azt mondod, nem kell őszintének lenni, nehogy a csaló úr megsértődjön?

Tudjuk egyesek esetében mit jelent az őszinteség. A becsületsértő trágár tartalmakat törölni fogjuk.

Más fórumoknak fogjuk meghagyni az anonim köpködést. Nézz körül hány másik fórumon írhat akárki akármilyen hangnemben akármit. Itt ez ne legyen, főleg ha valaki nem tud védekezni adott esetben.

Inkább higgadtan, kritikai hangon beszéljünk. A szolgáltatások is csak így fejlődhetnek.

Én végképp nem értelek!  Fejvakarás Ha leírom, hogy egy vadászboltban a mellettem álló, jogosan reklamáló vadásszal ordítozott a boltos, és szabályosan kidobta, az "aniním köpködés"?  Szomorú
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 21:39:53 »

A dolog egyszerű, de Fkoreinek is igaza van részben.
Igyekezzünk úgy jellemzni egy boltot, hogy emiatt ne legyen esetlegesen gond, nem kell fröcsögni, csakéreztetni a dolgokat, de ha egyértelműen bizonyítható a dolog - pl. rossz termék, vagy irreális ár...stb - akkor lehet nyíltan is mondani.
Lehet használni hangutánzó szavakat, vagy a boltok nevével alliteráló szavakat is, mint ahogyan már oly sok boltot - direkt az esetleges gondok miatt - "elkereszteltek".

Jól értem, azt mondod, nem kell őszintének lenni, nehogy a csaló úr megsértődjön?

Tudjuk egyesek esetében mit jelent az őszinteség. A becsületsértő trágár tartalmakat törölni fogjuk.

Más fórumoknak fogjuk meghagyni az anonim köpködést. Nézz körül hány másik fórumon írhat akárki akármilyen hangnemben akármit. Itt ez ne legyen, főleg ha valaki nem tud védekezni adott esetben.

Inkább higgadtan, kritikai hangon beszéljünk. A szolgáltatások is csak így fejlődhetnek.

Én végképp nem értelek!  Fejvakarás Ha leírom, hogy egy vadászboltban a mellettem álló, jogosan reklamáló vadásszal ordítozott a boltos, és szabályosan kidobta, az "aniním köpködés"?  Szomorú

Jajj Sanyooo, hagyjuk, ehhez már túl késő van. Ha ilyet tapasztal, azt bárki leírhatja itt. Sőt.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 21:41:23 »

És ha azt írom, hogy a Magnumban a körúton, ahol soha, semmit sem vásároltam, de néha benézek, 2 puskát is kihozattam, tapogattam, csattogtattam, öszze-vissza hasonlítgattam őket, majd még különböző lőszereket is előrendeltem, méregettem, tapogattam, majd mosolyogva megköszöntem, és eljöttem! A boltosok, meg. "'Gyere máskor is, bármikor! Szia!"-val mosolyogva búcsúztak tőlem, a "nemvásárlótól"!?
Ez súlyos reklám?  Bion
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 21:42:30 »

A dolog egyszerű, de Fkoreinek is igaza van részben.
Igyekezzünk úgy jellemzni egy boltot, hogy emiatt ne legyen esetlegesen gond, nem kell fröcsögni, csakéreztetni a dolgokat, de ha egyértelműen bizonyítható a dolog - pl. rossz termék, vagy irreális ár...stb - akkor lehet nyíltan is mondani.
Lehet használni hangutánzó szavakat, vagy a boltok nevével alliteráló szavakat is, mint ahogyan már oly sok boltot - direkt az esetleges gondok miatt - "elkereszteltek".

Jól értem, azt mondod, nem kell őszintének lenni, nehogy a csaló úr megsértődjön?

Tudjuk egyesek esetében mit jelent az őszinteség. A becsületsértő trágár tartalmakat törölni fogjuk.

Más fórumoknak fogjuk meghagyni az anonim köpködést. Nézz körül hány másik fórumon írhat akárki akármilyen hangnemben akármit. Itt ez ne legyen, főleg ha valaki nem tud védekezni adott esetben.

Inkább higgadtan, kritikai hangon beszéljünk. A szolgáltatások is csak így fejlődhetnek.

Én végképp nem értelek!  Fejvakarás Ha leírom, hogy egy vadászboltban a mellettem álló, jogosan reklamáló vadásszal ordítozott a boltos, és szabályosan kidobta, az "aniním köpködés"?  Szomorú

Jajj Sanyooo, hagyjuk, ehhez már túl késő van. Ha ilyet tapasztal, azt bárki leírhatja itt. Sőt.

Akkor jó! Köszi!  Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 21:44:14 »

 Wave
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 21:49:09 »

Sokkal rosszabb a "sejteto" vadaskodas, mint az oszinte, higgadt es nyilt velemeny! szerintem
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 21:55:28 »

Sokkal rosszabb a "sejteto" vadaskodas, mint az oszinte, higgadt es nyilt velemeny! szerintem


Szia Frédi!

Én erről nem feltétlenül vagyok meggyőződve.
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 21:58:59 »

Ez is egy nyilt velemeny. Wave
 
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 22:01:02 »

Azt hiszem nem árt ebbe a topicba beidézni az Alapelvek vonatkozó részeit:

3. §

(2) bekezdés: "Moderálandó a hozzászólás, amennyiben más jogát, jogos érdekeit, illetve a közérdeket sérti, bűncselekményt, vagy szabálysértést valósít meg. Hasonlóképpen moderálandóak a jóerkölcsbe és közízlésbe ütköző hozzászólások is."

(5) bekezdés: "Moderálandóak a provokációt szolgáló, továbbá a józan szakmai vitán túlterjeszkedő, személyeskedő hangvételű hozzászólások is. A moderátor lehetőséghez mérten figyelmeztetheti a vitás feleket a vita abbahagyására. Ugyanígy kell eljárni a másokat, vagy azok nicknevét indok és alapos ok nélkül kompromittáló hozzászólásokkal is, abban az esetben is, ha e személy nem a Vadászfórum felhasználója."

(8.) bekezdés: "A fentiek kiterjednek mindenfajta, a fórumon közzétehető képi, vagy hanganyagra, továbbá az ilyen tartalmakra mutató linkekre is."


III.Rész
"Reklám
A Fórumon semmiféle reklámtevékenység nem megengedett. Nem minősül reklámnak a topic témájához kapcsolódó kérésre szolgáltatók, kereskedők elérhetőségének, termékek, szolgáltatások fellelhetőségének megadása, azonban ha ezzel valaki visszaél, a moderátorok törölhetik hozzászólását.
A Fórum KIZÁRÓLAG vadászattal kapcsolatos témák megvitatására jött létre, nem célja semmiféle kereskedelmi tevékenység vagy egyéb anyagi haszonszerzés, ezért az lenne a kérésünk, hogy ilyen ajánlatokkal senki ne is keressen meg bennünket."
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 22:31:11 »

Sziasztok!

A legutóbbi vadászboltos élményem sajnos negatív:
Pestszentimrén jártam kb. 2 hete, és csak időeltöltés céljából (ez hiba - sőtt bűn volt)  tértem be a Seeland vadászboltba.  
Nézelődtem a boltban és közben hülye kérdésekkel traktáltam az eladót. Pl. a Blaser fegyverekről, lőszerekről, a falon lévő trófeákról próbáltam beszélgetést kezdeményezni az eladó sráccal. Válasz helyett mindenre a - hű az nagyon drága - feleletet kaptam. Szóval szabályosan kinéztek a boltól.
Na jó, tényleg nem nézek ki tipikus "Blaser vásárlónak" (nemrég vettem egy ilyen márkájú használt vegyescsövűt) de ezt nem vártam. Woest Korábban vettem itt pl. bakancsot, az se volt olcsó - de jó - akkor nem tapasztaltam ilyet.
Valószínűleg újabban a "felső tízezer" a megcélzott vásárlói réteg, de szerintem nem egy jó üzletpolitika a kisebb tehetségű vásárlót semmibe venni...  Vállat von

Az ellenpélda a budaörsi Vadmacska vadászbolt. Ide heti rendszerességgel betérek, csak beszélgetni, információt gyüjteni. És érdekes itt sose néznek ki. Persze, ha valamire szükségem van itt veszem meg, mert itt az utolsó hülye kérdésemnek is utánamennek és beszerzik ha lehet. Ők csinálják rosszul???  Fejvakarás Bion
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 23:36:48 »

Sziasztok!

A legutóbbi vadászboltos élményem sajnos negatív:
Pestszentimrén jártam kb. 2 hete, és csak időeltöltés céljából (ez hiba - sőtt bűn volt)  tértem be a Seeland vadászboltba.  
Nézelődtem a boltban és közben hülye kérdésekkel traktáltam az eladót. Pl. a Blaser fegyverekről, lőszerekről, a falon lévő trófeákról próbáltam beszélgetést kezdeményezni az eladó sráccal. Válasz helyett mindenre a - hű az nagyon drága - feleletet kaptam. Szóval szabályosan kinéztek a boltól.
Na jó, tényleg nem nézek ki tipikus "Blaser vásárlónak" (nemrég vettem egy ilyen márkájú használt vegyescsövűt) de ezt nem vártam. Woest Korábban vettem itt pl. bakancsot, az se volt olcsó - de jó - akkor nem tapasztaltam ilyet.
Valószínűleg újabban a "felső tízezer" a megcélzott vásárlói réteg, de szerintem nem egy jó üzletpolitika a kisebb tehetségű vásárlót semmibe venni...  Vállat von

Az ellenpélda a budaörsi Vadmacska vadászbolt. Ide heti rendszerességgel betérek, csak beszélgetni, információt gyüjteni. És érdekes itt sose néznek ki. Persze, ha valamire szükségem van itt veszem meg, mert itt az utolsó hülye kérdésemnek is utánamennek és beszerzik ha lehet. Ők csinálják rosszul???  Fejvakarás Bion

Légy nyugodt, a Seeland forgalma nem lesz kisebb hogy ezt megírtad...

Mellesleg én is ugyanazt tapasztaltam ott is, meg a Macskáéknál... a Macskáéknál példaértékű a kiszolgálás, úgy a Petivel, mint a Macskával mindig el lehet egy jót dumálni... nekem Ők mondjuk Cimboráim, de ezen túl is szemmel látható, hogy megkapja a vevő a figyelmet ami kijár neki. Milyen érdekes, hogy nem reklámoznak sehol, aztán mégis megy a bolt. Meg is érdemlik! Igen
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 23:59:07 »


békés lelkületű Moderátor urak

Voldi

Ugye itt rám gondoltál? Angyal Vigyorog



Szerinted ilyen egy békés lelkületű modi?
Vállat von Röhög Röhög Röhög

Enyje,de rossz bőrben vagy,ne küldjek egy kis kaját? Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 07:12:43 »


békés lelkületű Moderátor urak

Voldi

Ugye itt rám gondoltál? Angyal Vigyorog



Szerinted ilyen egy békés lelkületű modi?
Vállat von Röhög Röhög Röhög

Enyje,de rossz bőrben vagy,ne küldjek egy kis kaját? Mosolyog

Egy üveg bort inkább ha tudnál... :-\ Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 08:17:16 »

"Válasz helyett mindenre a - hű az nagyon drága - feleletet kaptam"---Szerintem ez magnón van, mert én is hallottam ott!  Bion
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 08:52:26 »

A dolog egyszerű, de Fkoreinek is igaza van részben.
Igyekezzünk úgy jellemzni egy boltot, hogy emiatt ne legyen esetlegesen gond, nem kell fröcsögni, csakéreztetni a dolgokat, de ha egyértelműen bizonyítható a dolog - pl. rossz termék, vagy irreális ár...stb - akkor lehet nyíltan is mondani.
Lehet használni hangutánzó szavakat, vagy a boltok nevével alliteráló szavakat is, mint ahogyan már oly sok boltot - direkt az esetleges gondok miatt - "elkereszteltek".

Jól értem, azt mondod, nem kell őszintének lenni, nehogy a csaló úr megsértődjön?

Nem jól érted!

Óriási különbség van aközött, hogy elkezdesz pocskondiázni egy boltot, mintha inkább egyértelmű utalásokkal - esetleg cinikusan, vagy irónikusan - szépen elmondod a véleményed.
Ha szétnézel ebben a förtelmes országban láthatod, hogy mennyi ilyen, vagy hasonló jellegű per van.
Becsületsértés, rágalmazás, rossz hírnév terjesztése...stb.

A másik, hogy - véleményem szerint - sokkal célratörőbb egy értelmesen megfogalmazott és a szövegkörnyezetből egyértelműen kiolvasható negatív kritika, mint egy fröcsögős, szidalmakkal teli vélemény.
Utóbbiból nem minden esetben jön le az objektivitás, inkább mutat egy személyes érzelmi alapú megnyilatkozásnak, ami sok esetben hiteltelenné válhat.
Természetesen mindenki maga dönti el, hogy mi az amit leír, vagy sem, én biztosan nem fogok semmiféle kritikát törölni, kivéve ha az már tragár jellegű.
Nem vagyunk már gyerekek, mindenki tudja mit ír le és amit "intelemként" leírtam az csupán csak jótanács és nem "irányelv".
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: