Szavazás
Kérdés: Kiírhatjuk-e a vadászboltok teljes címét és elérhetőségét?  (Szavazás lezárva: 2008. Szeptember 04. - 12:54:06)
Legfeljebb csak az utcanévig legyen említhető. - 4 (9.1%)
A teljes elérhetőség kiírható legyen. - 40 (90.9%)
Összes szavazó: 38

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászboltok  (Megtekintve 143763 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #270 Dátum: 2009. December 21. - 19:36:04 »

http://www.z-shops.eu/index.php?main_page=index
Nézzetek körül! Érdemes!
Figyelmetekbe ajánlom a harmadik hidegbelövőt, a Leupold Zero Point-t.
Nekem volt szerencsém ma megnézni, félelmetesen jó! Igen



Csak gyakorlatban egy népbolondító majd az összes hídegbelövő.
Arra jó, hogy a szálkeresztmozgató szerkezet műk. ellenőrizze az ember, valamint, hogy a durva (nagyon durva) hídegbelövést el lehessen végezni.
Ua lehet elérni vele, mint a zár ki, cső átnéz, optika beállít megoldással, tehát 50m-en egy A/4-es lőlapban a találatok benne lesznek. (talán).
Ugye egy hidegbelövő, legyen az kaliberes, optikai, vagy lézer, csak ez, sok dolgot nem tud imitálni, ezért minden esetben szükséges a melegbelövés.
De kétségtelen, hogy szép. Kacsint Vigyorog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #271 Dátum: 2009. December 21. - 19:42:03 »

Tényleg! Mi az a BTC?
Budapesti Távcső Centrum.
Ez a cég, mint más sok cég is, azt kérte a gyártól, hogy az Ő cégneve szerepeljen a terméken.
Ebben az esetben rövidítve.
Ugye különbséget kell tenni a forgalmazó cég és a gyártó cég között, mert az manapság nem törvényszerű, hogy azonos.
Legismertebb volt anno a Kettner, mint vadászati kellékeket forgalmazó cég, cég és nem gyártó.
Kettner sem gyártott Kettner céltávcsövet pld.
És vannak olyan cégnevek, melyeket, engedély nélkül felhasználnak a gyártók, főleg Kína.
Winchester, Luger, RWS,stb. és most láttam frissen egy Leupold 10x42-es binokulárt, amely Kínai gyártmány.
Eddig csak céltávcsőről tudtam, hogy Kínai gyártja, a Leupold engedélye nélkül.
Hogy a binokulárhoz kapott-e engedélyt, az nem tudom. :Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #272 Dátum: 2009. December 21. - 19:49:11 »

Szia Sab! Wave

A BTC-re adott válaszod köszönöm!

Néztem ezt a hidegbelövőt "élesben"
Bár hogyan tettem fel a fegyverre, a távcső szálkeresztje ugyan oda mutatott. Nem középre, hanem a négyzetrácsos skála azonos pontjára.
Természetesen -szerintem- ez arra jó, hogy a pontosan, élőben belőtt puskára felteszem, és a jelzett pontot a hozzá mellékelt, a  skálával azonos papírlapra  berajzolom. Egy hosszú utazás, ütés, vagy bármilyen külső hatás után ellenőrizni lehet a távcső esetleges elmozdulását.
Természetes, ha olyan erő éri a fegyvert, hogy az egész szerelék elmozdult, hiába állítom a jelölt helyre.
Az igaz, a személyesen végzett belövést nem pótolja.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #273 Dátum: 2010. április 12. - 11:59:36 »

 Tetszetős ki bolt...természetesen nem hazai  Ördög
Szerintem minden "fejlettebb" országban így néz ki egy vadászbolt, csak nálunk nem Szomorú



Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #274 Dátum: 2010. április 12. - 20:18:02 »

Szia Sab! Wave

A BTC-re adott válaszod köszönöm!

Néztem ezt a hidegbelövőt "élesben"
Bár hogyan tettem fel a fegyverre, a távcső szálkeresztje ugyan oda mutatott. Nem középre, hanem a négyzetrácsos skála azonos pontjára.
Természetesen -szerintem- ez arra jó, hogy a pontosan, élőben belőtt puskára felteszem, és a jelzett pontot a hozzá mellékelt, a  skálával azonos papírlapra  berajzolom. Egy hosszú utazás, ütés, vagy bármilyen külső hatás után ellenőrizni lehet a távcső esetleges elmozdulását.
Természetes, ha olyan erő éri a fegyvert, hogy az egész szerelék elmozdult, hiába állítom a jelölt helyre.
Az igaz, a személyesen végzett belövést nem pótolja.

Kicsit helyesbítem magam, mert volt lehetőségem a forgalmazó jóvoltából több héten át tesztelni az új Leupold hidegbelövő készüléket.
meg kell, hogy mondjam a többi lézeres, vagy optikás (kollimátorossal) szemben, van egy nagyon nagy előnye.
Nem rendelkezik kalibertüskével, ami a legtöbbnél a negatív sarkalatos pont.
Csak a cső végére kell illeszteni, azt egy nagyon erős mágnes tartja ott, majd a céltávcsőbe nézve be kell állítani a dőlését, hogy stimmeljen a céltávcső szálkeresztjével, majd a céltávcső diopterjével ki lehet élesíteni annak képét is.
Lényeg, hogy jár hozzá egy-pár kis lapocska, amelynek a feladata, hogy az előzőleg már melegen, lőtéren belőtt fegyvert, annak szálkeresztjét a hidegbelővő optikán jelentkező skálát kell regisztrálni.
Regisztrálni, hogy hova mutat a szálkereszt.
Ez több saját fegyverre is megoldható természetesen.
Kipróbáltam hetente több fegyveren, minden esetben azonos értéket mutatott levétel és felrakáskor.
Negatívja ( gondolom ezért adják a kis lapocskákat), hogy a fegyverhez nem lehet nullázni. ( nem nagyon érdekes ebben a formában)
Kicsi, megbízható, korrekt újítás.

A tesztelésen lévő pld vissza kellett adnom, tehát nem azért nyilatkoztam pozítívan, mert megkaptam. Kacsint Vigyorog

Arra nem alkalmas, hogy középre állítva a skálára állítsák a szálkeresztet, mert minden fegyvernek más és más minden technikai felépítése.
Szerelék, céltávcső, magasság, csőhossz, lőszer, stb. stb.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #275 Dátum: 2010. április 15. - 21:21:57 »

Sziasztok!

Nem reklámnak szánom, de akit érdelene csizmazsák az most itt vehet nagyon jó áron:
http://www.eurohunt.hu/product/deerhunter-csizmataska-zold

Olyan 6 ezer körül láttam máshol is, szerintem ez nagyon jó ár érte,..féláron gyakorlatilag...
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #276 Dátum: 2010. április 25. - 21:00:25 »

Sziasztok!

Ez egy ilyen vadászati aukciós ház vagy mi...Bécsben azt hiszem.
Nem tudom hogy működik, nem vagyok jó németből, de hátha valakit érdekel Mosolyog
http://www.springer-vienna.com/home.php
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #277 Dátum: 2010. április 26. - 13:41:05 »

Sziasztok!

Ez egy ilyen vadászati aukciós ház vagy mi...Bécsben azt hiszem.
Nem tudom hogy működik, nem vagyok jó németből, de hátha valakit érdekel Mosolyog
http://www.springer-vienna.com/home.php

Ezek csendes aukciók. Leadod a voksodat, úgy hogy nem tudod mi az eddigi legmagasabb-legalacsonyabb. Lejár az idő és a legmagasabb nyer. Érdekes árak születnek.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #278 Dátum: 2010. április 26. - 21:01:40 »

Azzal az elhatározással mentem el a Fehovára, hogy veszek egy bőr vadászzakót. Előzetesen egyeztettem a zanako bt.-vel, mondták, hogy még nincs nekik de a vásárra valószínűleg már lesz... A standjukon csinos fiatal hölgyek vihorásztak és ügyet sem vetettek a kedves vásárlóra aki csak állt ott mint f.sz a lakodalomban...aztán miután félretettem udvarias mosolyom és félbeszakítottam a vihogást, közölték velem, hogy ők ilyet nem forgalmaznak...az ígéretet firtató kérdésemre csak a vállukat vonogatták...
Eztán átballagtam a kos fashion standjához, akik viszont tartanak árban és méretben megfelelő zakót, csaképp a vásárra nem hozták el...
Mindegy, megígérték, hogy a terítő autójuk két héten belül jár erre és rám fognak csörögni. Ennek egy hónapja.
Ezúton is üzenek mindkét cégnek, hogy bekaphatják. Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #279 Dátum: 2010. április 26. - 21:05:56 »

-Jó napot! Van bőr vadász zakójuk?
-Jó napot! Van, de nem adunk!
 Bion
Naplózva
Lovi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Új üzenet #280 Dátum: 2010. április 27. - 11:47:26 »

Kedves Boar!
Olvasva soraid próbálok válaszolni gondolataidra.A fent említett céghez nem rég kerültem.Sajnos a kabát nem készült el a Fehovára (a gyártó cég
csúszik).
Így csak a meglévő nadrág,térdnadrág és mellényekből tudsz egyenlőre vásárolni.Gondolom láttad a terméket, igen csak jó minőségben és jó áron adjuk.Ígérem az eszembe tartom a kívánságodat és ha még aktuális lesz megkereslek.
Természetesen ha ruházatban másban tudok segíteni akkor is keres nyugodtan.
Persze ha azt az utolsó sort elfelejtjük!
Üdv! Lovi
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #281 Dátum: 2010. április 27. - 12:03:48 »

Szia Lovi!

Akkor talán nekem is tudsz segíteni Zanako ügyben. Én már lassan több mint egy hónapja rendeltem az itteni vadászbolton keresztül a Zanakótól bőrnadrágot, de a vadászbolt szerint még semmi hír róla. Egyet sikerült felpróbálni az itteni készletből, de az nagy volt. Az ár jó és a minőség is megfelelő. Szeretnék venni egyet.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #282 Dátum: 2010. április 27. - 12:30:32 »

Kedves Boar!
Olvasva soraid próbálok válaszolni gondolataidra.A fent említett céghez nem rég kerültem.Sajnos a kabát nem készült el a Fehovára (a gyártó cég
csúszik).
Így csak a meglévő nadrág,térdnadrág és mellényekből tudsz egyenlőre vásárolni.Gondolom láttad a terméket, igen csak jó minőségben és jó áron adjuk.Ígérem az eszembe tartom a kívánságodat és ha még aktuális lesz megkereslek.
Természetesen ha ruházatban másban tudok segíteni akkor is keres nyugodtan.
Persze ha azt az utolsó sort elfelejtjük!
Üdv! Lovi

Szia Laci!

 Igen
Legalább Te mutasd meg, hogy milyen a jó kereskedő, és hogyan kell a vadászokhoz, mint vevőkhöz viszonyulni.

Sok sikert az új munkahelyeden!
 ÖrömNeked
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Lovi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Új üzenet #283 Dátum: 2010. április 27. - 13:59:23 »

Bferi!

Hívj fel !06203316317
Lovi
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #284 Dátum: 2010. április 28. - 11:39:17 »

Azzal az elhatározással mentem el a Fehovára, hogy veszek egy bőr vadászzakót. Előzetesen egyeztettem a zanako bt.-vel, mondták, hogy még nincs nekik de a vásárra valószínűleg már lesz... A standjukon csinos fiatal hölgyek vihorásztak és ügyet sem vetettek a kedves vásárlóra aki csak állt ott mint f.sz a lakodalomban...aztán miután félretettem udvarias mosolyom és félbeszakítottam a vihogást, közölték velem, hogy ők ilyet nem forgalmaznak...az ígéretet firtató kérdésemre csak a vállukat vonogatták...
Eztán átballagtam a kos fashion standjához, akik viszont tartanak árban és méretben megfelelő zakót, csaképp a vásárra nem hozták el...
Mindegy, megígérték, hogy a terítő autójuk két héten belül jár erre és rám fognak csörögni. Ennek egy hónapja.
Ezúton is üzenek mindkét cégnek, hogy bekaphatják. Nem


Én is kikaptam egy vihogó puncit, aki még evett és telefonált is...
Félórás mű-keresés után csak megkérdezte, hogy mi is az a 30-06-os csőkígyó??

 Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: