Szavazás
Kérdés: Kiírhatjuk-e a vadászboltok teljes címét és elérhetőségét?  (Szavazás lezárva: 2008. Szeptember 04. - 12:54:06)
Legfeljebb csak az utcanévig legyen említhető. - 4 (9.1%)
A teljes elérhetőség kiírható legyen. - 40 (90.9%)
Összes szavazó: 38

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászboltok  (Megtekintve 143986 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #180 Dátum: 2009. április 18. - 18:47:00 »

Hát köztudott, hogy nem vagyok a vadászboltok kedvence általában, de most voltam d.e az egyik szombathelyi ("új") boltban meghívásra.
Tulajdonost ismerem rég, elismert, korrekt fiatalember, nagy szaktudással.
Szépen berendezett, hangulatos, családias vadászbolt, amelynek az eladótere fent helyezkedik el az épületben, olyan galéria jelleggel.
( együtt teszteltük a céltávcsöveket utoljára).
De már maga a hangulat is a boltban baráti, jó érezni, hogy szakmailag hozzáértő a tulajdonos, és elismert vadász, és egyben vadászati szakértő is.
Sok, és míves használt, de kiváló állapotban lévő minőségi fegyver van készleten, és kérés nélkül átadta mindet "fogdosásra".
Hogy nekem szólt-e a kedvesség, vagy sem,nem tudom, de állandó jelleggel kínált üdítővel, és tényleg jól éreztem magam.
Hétvége és ebéd előtti időszak lévén csak egy vásárló jelent meg, akit szintén nagy kedvességgel fogadott.
Kicsit beszélgettünk a szakmáról, fegyverekről, fegyverjogról, stb. és most éreztem azt, hogy igen, ezt egy jó vadászbolt, jó készlettel, még ha nem is nagy, de szakmailag segítőkész, kedves, és ami jó, nagyon jó, hogy hozzáértő, főleg a tulajdonost, vagy egyik tulajdonost tekintve, mert a másikat nem ismerem annyira.
Ez a : VADÁSZBAZÁR Vadászbolt
9700 Szombathely
Paragvári u 7.
Innét is köszönöm a szíves fogadtatást a boltnak ! Wave
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #181 Dátum: 2009. április 19. - 09:35:05 »

Hát köztudott, hogy nem vagyok a vadászboltok kedvence általában, de most voltam d.e az egyik szombathelyi ("új") boltban meghívásra.
Tulajdonost ismerem rég, elismert, korrekt fiatalember, nagy szaktudással.
Szépen berendezett, hangulatos, családias vadászbolt, amelynek az eladótere fent helyezkedik el az épületben, olyan galéria jelleggel.
( együtt teszteltük a céltávcsöveket utoljára).
De már maga a hangulat is a boltban baráti, jó érezni, hogy szakmailag hozzáértő a tulajdonos, és elismert vadász, és egyben vadászati szakértő is.
Sok, és míves használt, de kiváló állapotban lévő minőségi fegyver van készleten, és kérés nélkül átadta mindet "fogdosásra".
Hogy nekem szólt-e a kedvesség, vagy sem,nem tudom, de állandó jelleggel kínált üdítővel, és tényleg jól éreztem magam.
Hétvége és ebéd előtti időszak lévén csak egy vásárló jelent meg, akit szintén nagy kedvességgel fogadott.
Kicsit beszélgettünk a szakmáról, fegyverekről, fegyverjogról, stb. és most éreztem azt, hogy igen, ezt egy jó vadászbolt, jó készlettel, még ha nem is nagy, de szakmailag segítőkész, kedves, és ami jó, nagyon jó, hogy hozzáértő, főleg a tulajdonost, vagy egyik tulajdonost tekintve, mert a másikat nem ismerem annyira.
Ez a : VADÁSZBAZÁR Vadászbolt
9700 Szombathely
Paragvári u 7.
Innét is köszönöm a szíves fogadtatást a boltnak ! Wave

Szia Sab!
Úgy van ahogy írod!
Talán a Márkus Tibi volt a boltban?
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #182 Dátum: 2009. április 19. - 09:51:29 »

Idézet
Talán a Márkus Tibi volt a boltban?

Szerintem Sab T. Andrásra gondolt!
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #183 Dátum: 2009. április 19. - 19:55:09 »

Szia Sab!
Úgy van ahogy írod!
Talán a Márkus Tibi volt a boltban?

nem, az Andár, mint írták.

"Kollégája" még annyira nem ismert számomra, pedig elvileg kolléga nekem is. Kacsint Mosolyog Vigyorog

Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #184 Dátum: 2009. április 19. - 19:55:53 »

Nem, az András, mint írták.

"Kollégája" még annyira nem ismert számomra, pedig elvileg kolléga nekem is. Kacsint Mosolyog Vigyorog



Helyesbítés. Mosolyog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #185 Dátum: 2009. április 19. - 20:02:17 »

Sopronban nem nyílik vadászbolt?
Szegény S. annyira egyedül van, de ennek ellenére nagyon korrekt!! Bár itt az osztrák határ mellett nem leányálom vadászboltosnak lenni.
Egonnak is közelebb lenne... Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #186 Dátum: 2009. április 19. - 20:26:04 »

Sopronban nem nyílik vadászbolt?
Szegény S. annyira egyedül van, de ennek ellenére nagyon korrekt!! Bár itt az osztrák határ mellett nem leányálom vadászboltosnak lenni.
Egonnak is közelebb lenne... Bion

Nekem? Meglepődött
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #187 Dátum: 2009. április 19. - 20:27:07 »

Nekem? Meglepődött
Kriebernegg Egon közelebb lakik szerintem. Max 13 km. Ördög Bion Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #188 Dátum: 2009. április 19. - 20:30:23 »

Kriebernegg Egon közelebb lakik szerintem. Max 13 km. Ördög Bion Bion
Pedig nekem sincs messze max. 300km. Kacsint
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #189 Dátum: 2009. Június 11. - 13:59:47 »

Egy kis szösszenet, egy keszthelyi vadászboltról.

Megláttam egy hirdetést a legkisebb méretű újságban, hogy X fegyver, 8x56-os S&B távcsővel eladó. Mivel épp X fegyverem van, és szeretném a céltávcsövét a megadott márkára lecserélni, felhívtam. Szívélyesek voltak, szó szót követett, és miután elhangzott, hogy a fegyver 5 éves, és stainless csővel rendelkezik, felkeltette az érdeklődésemet, hogy milyen is lehet, mert ha jó, akkor nem csak a távcsövet kérem el róla... :Mosolyog Kértem fényképet a fegyverről, amit meg is küldtek. Először azt hittem, hogy másik puskáról szól a kép, köze nincs a gyári honlapon látható kivitelhez...Aztán a Google kiderítette, hogy a képen látható modellt 1963 és 1973 között gyártották, a csöve - de csak az - valóban barnítatlan volt a képen, de a tok nem, vagyis egyértelmű csőcserés volt már a fegyver... Nem esett jól.
Másnap felhívott a boltos, hogy akkor mi legyen, tetszik-e a portéka? Válaszomra, hogy ez bizony nem 5 éves fegyver, meg se várta az eladó, hogy tisztességesen befejezzem a mondatomat, egy gyors "köszönöm, visszhall" után letette. Azt hiszem sejtitek, hogy ezek után a céltávcső sem érdekel, ki tudja, hogy milyen turpisság lehet abban is...
 Vállat von
 Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #190 Dátum: 2009. Június 11. - 17:53:35 »

Egy kis szösszenet, egy keszthelyi vadászboltról.

Megláttam egy hirdetést a legkisebb méretű újságban, hogy X fegyver, 8x56-os S&B távcsővel eladó. Mivel épp X fegyverem van, és szeretném a céltávcsövét a megadott márkára lecserélni, felhívtam. Szívélyesek voltak, szó szót követett, és miután elhangzott, hogy a fegyver 5 éves, és stainless csővel rendelkezik, felkeltette az érdeklődésemet, hogy milyen is lehet, mert ha jó, akkor nem csak a távcsövet kérem el róla... :Mosolyog Kértem fényképet a fegyverről, amit meg is küldtek. Először azt hittem, hogy másik puskáról szól a kép, köze nincs a gyári honlapon látható kivitelhez...Aztán a Google kiderítette, hogy a képen látható modellt 1963 és 1973 között gyártották, a csöve - de csak az - valóban barnítatlan volt a képen, de a tok nem, vagyis egyértelmű csőcserés volt már a fegyver... Nem esett jól.
Másnap felhívott a boltos, hogy akkor mi legyen, tetszik-e a portéka? Válaszomra, hogy ez bizony nem 5 éves fegyver, meg se várta az eladó, hogy tisztességesen befejezzem a mondatomat, egy gyors "köszönöm, visszhall" után letette. Azt hiszem sejtitek, hogy ezek után a céltávcső sem érdekel, ki tudja, hogy milyen turpisság lehet abban is...
 Vállat von
 Wave

Már említeni sem kell, ezt az üzletet, mert sajnos több esetben eljátszották már ezt.
Sőt, csövet, tokot újrabarnítanak, majd eladják, mint alig, vagy nem használt fegyvert.
Cső, "természetesen" kilőve, túlméretes, de rendesen.
Az A/4-es bizonylatot nem véletlenül nem adják a fegyverhez.
Hát, hogy finoman mondjam, nem etikus az ilyen cselekedet. Nem Szomorú
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #191 Dátum: 2009. Július 14. - 19:07:36 »


Egy friss vadászbolti történetet szeretnék megosztani.
Szerintem erősen negatív a hozzáállás, de döntse le mindenki.
Egyik megrendelőm vett egy Voere LBW ismétlő 8x68S kaliberű fegyvert.
Szépen fel lett szerelve, belőve, gond nélkül.
Pár nap, és a tulajdonos jelzi, hogy gond van, mert ismétléskor a zár ala komplett a fegyverből kijön, ha jobban hátrahúzza.
Megkért, hogy nézzem meg.
A zárdugattyú rögzítő első akasztó része rádiuszban lekopott, és ezért erőteljesebb húzáskor, ismétléskor azon átugorhat a zár, és kézben maradhat.
Na, a tulaj felhívta a forgalmazási helyet, majd megkért, hogy ecseteljem a gondot.
Egy hölgy (tulaj felesége), volt a vonal túlvégén, állandó jelleggel belekotyogott az ecsetelésembe.
Mondja, hogy ilyen még nem volt, és a fegyvert nem lehet már a gyártó céghez kivinni, stb. stb.
Már-már vártam, hogy szakmailag lehülyéz.
Mivel ez új és garanciális fegyver, ezért közöltem vele, hogy nem lenne célszerű ezt sem nekem, sem másoknak reszelgetni, javaslom a gyártó cégtől ezt az alkatrészt megrendelni, mert ez nem fődarab, azt simán biztosítják.
Ha meg, annál is a jelenség ismét jelentkezik, akkor bizony konstrukciós hiba.
(szerintem az, mert látva az akasztó forgáspontját, és az akasztó kivitelezését, az ismét kopni fog azon a részen.)
Ebben az esetben a tulaj elmondása alapján az a kényelmetlen, már-már veszélyes, hogy ezt a kalibert pont azért vette, hogy gyorsan tudjon ismételni, ha szükséges, mert ha nem, akkor a medve, disznó sebzés esetén nem kizárt, hogy ledarálja.
Zárszerkezettel a kézben fel lesz koncolva adott esetben.
Mivel van ZKK-600-as fegyvere is ezért tudja, hogy annál pld. ilyen nincs, tehát van összehasonlítási alapja.

Én azt éreztem ki a telefonból, hogy megint örömmel elfogadják a pénzt a forgalmazók (tisztelet a kivételnek), de mikor van reklamációs gond, akkor a kuncsaft csak púp a háton.

Én azt szeretném ezúton is üzenni, de nem csak ennek az üzletnek, ha én, vagy bármely kollégám azt mondjuk, hogy az kopott, akkor fogadják el, hogy az kopott és nem megfelelő, ezért van a hibajelenség, és 1-2 hetes fegyvernél ez nem normális.
Egy fegyverjavító véleményezését ne bírálja felül egy kereskedő, azt fogadja el, vagy ha nem, akkor perelje be, de ne szórakozzon se vele, se a megrendelővel.

Sajnálatos és számomra felháborító az ilyen hozzáállás a kereskedő részéről.
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #192 Dátum: 2009. Július 14. - 19:21:50 »

Üdv
Tal emlékszel kb 2 hete kértem tanácsot tőled pont ez a márka LBW Standart akciósan 272 000 ft nekem nagyon tetszett szerintem szép fegyver az árát még ki is préseltem volna bár a gyári szerelékre nem futott 84 000ft. A vége az lett, hogy nem vettem meg mert a zárolása nagyon durva akadós volt a boltban azt mondták ez vadászfegyver bánjak vele vadásziasan  basszam oda becsülettel azt a zárdugattyút. Az én véleményem szerint egy ilyen áru fegyvernek ami ráadásul a világ jobbik oldaláról jött nem így kéne működni, ezek után már biztos vagyok benne, hogy jó döntést hoztam.
Üdv
Zsolt
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #193 Dátum: 2009. Július 14. - 20:21:50 »

Üdv
Tal emlékszel kb 2 hete kértem tanácsot tőled pont ez a márka LBW Standart akciósan 272 000 ft nekem nagyon tetszett szerintem szép fegyver az árát még ki is préseltem volna bár a gyári szerelékre nem futott 84 000ft. A vége az lett, hogy nem vettem meg mert a zárolása nagyon durva akadós volt a boltban azt mondták ez vadászfegyver bánjak vele vadásziasan  basszam oda becsülettel azt a zárdugattyút. Az én véleményem szerint egy ilyen áru fegyvernek ami ráadásul a világ jobbik oldaláról jött nem így kéne működni, ezek után már biztos vagyok benne, hogy jó döntést hoztam.
Üdv
Zsolt

De jó, hogy nem vetted meg !
Nekem és még sokaknak "új" ez a fegyver, még a hibajelenségek csak most fognak előjönni.
Megyénkben tudtommal csak ez az egy db van eddig, de lehet, hogy ez sem sokáig, ha a forgalmazó nem rendezi sorokat.

Tényleg jó döntést hoztál, most már én is tudom, hogy miként kezeljem ezt a fegyvert ajánlatilag. Nem Vigyorog

No meg az alutokozat !
Na, mindegy. :Mosolyog Szomorú
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #194 Dátum: 2009. Július 14. - 20:28:54 »

Egy friss vadászbolti történetet szeretnék megosztani.
Szerintem erősen negatív a hozzáállás, de döntse le mindenki.
Egyik megrendelőm vett egy Voere LBW ismétlő 8x68S kaliberű fegyvert.
Szépen fel lett szerelve, belőve, gond nélkül.
Pár nap, és a tulajdonos jelzi, hogy gond van, mert ismétléskor a zár ala komplett a fegyverből kijön, ha jobban hátrahúzza.
Megkért, hogy nézzem meg.
A zárdugattyú rögzítő első akasztó része rádiuszban lekopott, és ezért erőteljesebb húzáskor, ismétléskor azon átugorhat a zár, és kézben maradhat.
Na, a tulaj felhívta a forgalmazási helyet, majd megkért, hogy ecseteljem a gondot.
Egy hölgy (tulaj felesége), volt a vonal túlvégén, állandó jelleggel belekotyogott az ecsetelésembe.
Mondja, hogy ilyen még nem volt, és a fegyvert nem lehet már a gyártó céghez kivinni, stb. stb.
Már-már vártam, hogy szakmailag lehülyéz.
Mivel ez új és garanciális fegyver, ezért közöltem vele, hogy nem lenne célszerű ezt sem nekem, sem másoknak reszelgetni, javaslom a gyártó cégtől ezt az alkatrészt megrendelni, mert ez nem fődarab, azt simán biztosítják.
Ha meg, annál is a jelenség ismét jelentkezik, akkor bizony konstrukciós hiba.
(szerintem az, mert látva az akasztó forgáspontját, és az akasztó kivitelezését, az ismét kopni fog azon a részen.)
Ebben az esetben a tulaj elmondása alapján az a kényelmetlen, már-már veszélyes, hogy ezt a kalibert pont azért vette, hogy gyorsan tudjon ismételni, ha szükséges, mert ha nem, akkor a medve, disznó sebzés esetén nem kizárt, hogy ledarálja.
Zárszerkezettel a kézben fel lesz koncolva adott esetben.
Mivel van ZKK-600-as fegyvere is ezért tudja, hogy annál pld. ilyen nincs, tehát van összehasonlítási alapja.

Én azt éreztem ki a telefonból, hogy megint örömmel elfogadják a pénzt a forgalmazók (tisztelet a kivételnek), de mikor van reklamációs gond, akkor a kuncsaft csak púp a háton.

Én azt szeretném ezúton is üzenni, de nem csak ennek az üzletnek, ha én, vagy bármely kollégám azt mondjuk, hogy az kopott, akkor fogadják el, hogy az kopott és nem megfelelő, ezért van a hibajelenség, és 1-2 hetes fegyvernél ez nem normális.
Egy fegyverjavító véleményezését ne bírálja felül egy kereskedő, azt fogadja el, vagy ha nem, akkor perelje be, de ne szórakozzon se vele, se a megrendelővel.

Sajnálatos és számomra felháborító az ilyen hozzáállás a kereskedő részéről.


Szia Sab!

Mi lett a történet vége, miben sikerült megállapodnod a jellemzően "magyar kereskedőfajtával"?

Dzsi
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: