Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászruha  (Megtekintve 155829 alkalommal)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #660 Dátum: 2017. November 07. - 07:41:33 »

Esetleg használ valaki ilyen kabátot vadászatra?
 Az egyik ismerősöm dolgozni használja, de az nem ugyanaz mint a lesen ülni benne. Viszont ő laptop akkuval használja, igy kibír majd 24 órát.
 Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #661 Dátum: 2017. November 07. - 10:24:01 »

Esetleg használ valaki ilyen kabátot vadászatra?
 Az egyik ismerősöm dolgozni használja, de az nem ugyanaz mint a lesen ülni benne. Viszont ő laptop akkuval használja, igy kibír majd 24 órát.
 Emelem

Ne vedd akadékoskodásnak, de mégis milyet?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #662 Dátum: 2017. November 07. - 10:44:36 »

Esetleg használ valaki ilyen kabátot vadászatra?
 Az egyik ismerősöm dolgozni használja, de az nem ugyanaz mint a lesen ülni benne. Viszont ő laptop akkuval használja, igy kibír majd 24 órát.
 Emelem

Kép, típus nincs, de biztos valami hitech cucc. Tedd a szívedre a kezed és kérdezd meg magadtól kell ez nekem ? Nevet Én -10 fokban ültem kint ez volt a max. De akkor már taknyom nyálam összefolyt. Arról nem beszélve, hogy ha egy apró mozdulatot teszel minden elkezd ropogni. Vadnak nem kell több tudjuk...Rétegesen fel szoktam öltözni, thermo ruhában...Idén egy leszsákban gondolkozom, de max ennyi nekem is van elektromos talpbetétem, de ennyiben ki is merül az elektronika, hisz nem robotok vagyunk hanem vadászok. Vigyorog
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #663 Dátum: 2017. November 07. - 11:17:53 »

Ne vedd akadékoskodásnak, de mégis milyet?
Milyet? Láthatatlant vazze... Nem látod? Na ugye..,. Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #664 Dátum: 2017. November 07. - 12:09:21 »

Ne vedd akadékoskodásnak, de mégis milyet?
Jogos!
 Közben jött egy ügyfél , és lemaradt a link. Tehát ez lenne.
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #665 Dátum: 2017. November 07. - 12:20:14 »

Kép, típus nincs, de biztos valami hitech cucc. Tedd a szívedre a kezed és kérdezd meg magadtól kell ez nekem ? Nevet Én -10 fokban ültem kint ez volt a max. De akkor már taknyom nyálam összefolyt. Arról nem beszélve, hogy ha egy apró mozdulatot teszel minden elkezd ropogni. Vadnak nem kell több tudjuk...Rétegesen fel szoktam öltözni, thermo ruhában...Idén egy leszsákban gondolkozom, de max ennyi nekem is van elektromos talpbetétem, de ennyiben ki is merül az elektronika, hisz nem robotok vagyunk hanem vadászok. Vigyorog
Itt a videóban 1:11- nél írja , hogy zaj csökkentett külső felület.
 Nálam az a baj, hogy rövid a karom is, mag a nyakam is, és réteges öltözködésnél , már elég furán kell tartanom a fegyvert, hogy lássak is valamit a távcsőben.
 Ezért gondoltam ,hátha egy ilyen segítene a dolgon.
 Mindazon által  volt egy Remington toll béléses kabátom , ami viszont annyira zajos ( susogós) volt , hogy el kellett felejteni  benne mind a lesvadászatot  és a cserkelést is.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #666 Dátum: 2017. November 07. - 14:04:04 »

Itt a videóban 1:11- nél írja , hogy zaj csökkentett külső felület.
 Nálam az a baj, hogy rövid a karom is, mag a nyakam is, és réteges öltözködésnél , már elég furán kell tartanom a fegyvert, hogy lássak is valamit a távcsőben.
 Ezért gondoltam ,hátha egy ilyen segítene a dolgon.
 Mindazon által  volt egy Remington toll béléses kabátom , ami viszont annyira zajos ( susogós) volt , hogy el kellett felejteni  benne mind a lesvadászatot  és a cserkelést is.

Én úgy oldottam meg ezt a hidegben ülést,hogy vettem leszsák gyanánt egy osztrák katonai hálózsákot (van külön kibúvója a karoknak, ami ugye nem árt) négyezerért. Ha meg ettől is hidegebb van, akkor előveszem apósom néhai, békebeli sofőrbundáját. Igaz kevésbé vadászias a megjelenésem, de még nem fáztam benne. Ha meg még ettől is hidegebb van, akkor otthon maradok. Ilyen időben már legalább én ne tetőzzem annak a szerencsétlen vadnak a nyomorúságát.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #667 Dátum: 2017. November 07. - 14:35:21 »

Kép, típus nincs, de biztos valami hitech cucc. Tedd a szívedre a kezed és kérdezd meg magadtól kell ez nekem ? Nevet Én -10 fokban ültem kint ez volt a max. De akkor már taknyom nyálam összefolyt. Arról nem beszélve, hogy ha egy apró mozdulatot teszel minden elkezd ropogni. Vadnak nem kell több tudjuk...Rétegesen fel szoktam öltözni, thermo ruhában...Idén egy leszsákban gondolkozom, de max ennyi nekem is van elektromos talpbetétem, de ennyiben ki is merül az elektronika, hisz nem robotok vagyunk hanem vadászok. Vigyorog

Melegíteni kell a lest is ! Pl: tüzet raksz alatta !   Röhög
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #668 Dátum: 2017. November 07. - 15:01:02 »

Melegíteni kell a lest is ! Pl: tüzet raksz alatta !   Röhög

https://blog.atlatszo.hu/2016/11/mecsest-gyujtott-a-rendor-a-deli-hataron-leegett-a-szolgalati-magasles/

Én emlékszek még amikor Gondor tüzeit meggyújtották ! Nevet
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #669 Dátum: 2017. November 07. - 20:32:41 »

Na ez 100%-os teli találat.. Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #670 Dátum: 2017. November 08. - 15:08:26 »


Nem én voltam !   De   Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #671 Dátum: 2017. November 11. - 11:40:21 »

Ismét van "usánka" a decathlonban. Szvsz. ennyiért érdemes, meleg is, kényelmes is.

Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #672 Dátum: 2017. November 26. - 17:11:05 »

Információt szeretnék kérni bőrtisztítással, ápolással kapcsolatban.
Van egy bőrnadrágon bele van száradva a vér, sáros stb.
El lehet távolítani a vért ecetes olló kivételével valahogyan.
Lehet, érdemes mosógépben mosni vagy csak egy áttörlés vizes szivaccsal és kész?
Ha keményedik a bőr, akkor, ha jól emlékszem vékonyan babaolajjal át lehet kenni és az megpuhítja?
Szóval nagyon szívesen venném a segítőkész hozzászólásokat.
Előre is köszönöm
Tisztelettel
 Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #673 Dátum: 2017. November 26. - 18:24:40 »

Információt szeretnék kérni bőrtisztítással, ápolással kapcsolatban.
Van egy bőrnadrágon bele van száradva a vér, sáros stb.
El lehet távolítani a vért ecetes olló kivételével valahogyan.
Lehet, érdemes mosógépben mosni vagy csak egy áttörlés vizes szivaccsal és kész?
Ha keményedik a bőr, akkor, ha jól emlékszem vékonyan babaolajjal át lehet kenni és az megpuhítja?
Szóval nagyon szívesen venném a segítőkész hozzászólásokat.
Előre is köszönöm
Tisztelettel
 Emelem

Tisztítani??? Minek??? Idővel majd szép patinàs lesz és ellenàll mindennek. Akkor lesz az igazi, ha már megàll magàtól. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #674 Dátum: 2017. November 26. - 19:50:16 »

Információt szeretnék kérni bőrtisztítással, ápolással kapcsolatban.
Van egy bőrnadrágon bele van száradva a vér, sáros stb.
El lehet távolítani a vért ecetes olló kivételével valahogyan.
Lehet, érdemes mosógépben mosni vagy csak egy áttörlés vizes szivaccsal és kész?
Ha keményedik a bőr, akkor, ha jól emlékszem vékonyan babaolajjal át lehet kenni és az megpuhítja?
Szóval nagyon szívesen venném a segítőkész hozzászólásokat.
Előre is köszönöm
Tisztelettel
 Emelem

Az eladni kívánt bőrnadrágom én a tisztítóba vittem. Ott sem tudtak minden pecséttel megbírkózni, de legalább sérülésmentesen tiszta lett. Amikor egyszer tisztítottam odahaza, akkor beállva a kádba, langyos szappanos vízzel nagyjából kijött a sár, az eső áztatta foltok, de a zsír, vér az megmaradt, de akkor úgy voltam vele, majd a következő eltakarja. Nagyon lassan szárítottam, mégis kemény lett. Babaolajos vékoby kenegetés segített felpuhítani. Rengeteg munka volt vele, ezért aztán inkább a szakembert választottam másodszorra.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: