Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászruha  (Megtekintve 156401 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #615 Dátum: 2016. November 10. - 21:45:01 »

Muck Boot -ot nem hasznaltok ?
Van muckim de nem szeretem. Lehúzza a nadrágomat járás közben. Ahogy feszül a vádlimon, a beletűrt nadrágot állandóan húzogatja és amikor vissza akarom húzni, akkor meg úgy tapad hozzá, hogy alig bírok vele.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #616 Dátum: 2016. November 11. - 00:23:24 »

Van muckim de nem szeretem. Lehúzza a nadrágomat járás közben. Ahogy feszül a vádlimon, a beletűrt nadrágot állandóan húzogatja és amikor vissza akarom húzni, akkor meg úgy tapad hozzá, hogy alig bírok vele.

Fura, ezt meg nem hallottam. Esetleg hagyd buggyosan a nadragot ne turd be nagyon feszesen le vegig. En nem mindig turom be, de van amikor be, de ezt meg nem eszleltem; a nadragom bovebb szarba, es rovid  vagyis bokan joval feluli, igy csak az alja lesz vizes magas fube ha nem is turom be. Vadaszni szeretem a bo nadragokat, amugy amivel hasznalom a csizmat legtobbet bokraszni (koszos durva helyekre mint wapiti, javor terep) az egy egyszeru Columbia vastag pamut vaszon nadrag, semmi hi-tech. Csodalkozom mert a neopren az nem is tunik tapadosnak. Az en muckomnak nincs semmi belese.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #617 Dátum: 2016. November 11. - 08:04:44 »

Utánanézve hetvenezer felett van a 3mm-es neoprénes verzió is, az 5mm-es és a bőrös még drágább.

Szia Boar!


Egy tevés csizmám volt eddig, amit tavasztól őszig használok, ez a Vega típus.Kb 8 éves és tavaly javítattam a talpát Hódmezőn, azóta megint nyúzom és jó. A Le Chameau -ból most vettem a vierzonord plust a Grube-nál , 5 mm neopren ,igaz csak csatos , de jo kényelmes. 54000HUF, drága , de ha addig húzza mint a vékony akkor évekre lebontva már mindjárt más.
Olvasom ,hogy a vádliméreted nem a "szokványos" ,de talán egy próbát valamelyik boltban ami közel van hozzád megér, tőlük (Grube) meg ha olcsóbb , neten tudod megrendelni.

Üdv

Tamás Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #618 Dátum: 2016. November 11. - 08:43:11 »

Szia Boar!


Egy tevés csizmám volt eddig, amit tavasztól őszig használok, ez a Vega típus.Kb 8 éves és tavaly javítattam a talpát Hódmezőn, azóta megint nyúzom és jó. A Le Chameau -ból most vettem a vierzonord plust a Grube-nál , 5 mm neopren ,igaz csak csatos , de jo kényelmes. 54000HUF, drága , de ha addig húzza mint a vékony akkor évekre lebontva már mindjárt más.
Olvasom ,hogy a vádliméreted nem a "szokványos" ,de talán egy próbát valamelyik boltban ami közel van hozzád megér, tőlük (Grube) meg ha olcsóbb , neten tudod megrendelni.

Üdv

Tamás Emelem
4 pár le chameau-m volt eddig, ebből kettőt ma is használok. A legjobbat szúrta ki a kóró olyan helyen, hogy nem lehet javítani, a neoprénes zippzáros még működik de zippzárja már a múlté. Van egy olcsó, sötétzöld "farmer" verzióm is, azt használom a kertben meg fűnyírásnál, már kezd kitöredezni.
Most rendeltem egy harkilát, meglátjuk, milyen lesz.(Meg persze azt is, megjön-e, tartják-e az árat stb. Mert a rendelés során volt pár "sajnálatos félreértés")
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #619 Dátum: 2016. November 11. - 08:50:13 »

4 pár le chameau-m volt eddig, ebből kettőt ma is használok. A legjobbat szúrta ki a kóró olyan helyen, hogy nem lehet javítani, a neoprénes zippzáros még működik de zippzárja már a múlté. Van egy olcsó, sötétzöld "farmer" verzióm is, azt használom a kertben meg fűnyírásnál, már kezd kitöredezni.
Most rendeltem egy harkilát, meglátjuk, milyen lesz.(Meg persze azt is, megjön-e, tartják-e az árat stb. Mert a rendelés során volt pár "sajnálatos félreértés")

Szia!

Látom Harkila lett belőle. Nem fogod megbánni! Nagyon jó. Hol rendelted meg?

Üdv.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #620 Dátum: 2016. November 11. - 09:41:11 »

4 pár le chameau-m volt eddig, ebből kettőt ma is használok. A legjobbat szúrta ki a kóró olyan helyen, hogy nem lehet javítani, a neoprénes zippzáros még működik de zippzárja már a múlté. Van egy olcsó, sötétzöld "farmer" verzióm is, azt használom a kertben meg fűnyírásnál, már kezd kitöredezni.
Most rendeltem egy harkilát, meglátjuk, milyen lesz.(Meg persze azt is, megjön-e, tartják-e az árat stb. Mert a rendelés során volt pár "sajnálatos félreértés")
Van muckim de nem szeretem. Lehúzza a nadrágomat járás közben. Ahogy feszül a vádlimon, a beletűrt nadrágot állandóan húzogatja és amikor vissza akarom húzni, akkor meg úgy tapad hozzá, hogy alig bírok vele.

A járt utat ( Le Chamenau ) járatlanér el ne hagyd .  S.Peti

A nadrág gyűrést , vádli törést , kényelmetlen szorítást én igy oldom meg már régóta . 
https://www.vadasz-bolt.hu/Nadrag-terd-kord
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #621 Dátum: 2016. November 13. - 17:13:32 »

Szia!

Látom Harkila lett belőle. Nem fogod megbánni! Nagyon jó. Hol rendelted meg?

Üdv.
Seeland.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #622 Dátum: 2016. November 14. - 19:38:43 »

Seeland.
Elolvastam az utóbbi idők hozzászólásait. A problémákat ismerem. Néhány hét híján 45 évet szolgáltam nadrágban!
Így írom,mert a nadrág néhány centiméterrel térd alatt végződik csattal,fűzővel, vagy tépőzáras anyaggal különböző méretre állíthatóan. Amelyik viselet ettől hosszabb, az nem nadrág,hanem liberális pantalló,mely csak félcipővel egyeztethető össze! Néhány éve megszentségtelenítve szakmánk hagyományait,kaptunk óvszer anyagból készült "egyenruhát".
Ez a meghatározás az anyag minőségére ül,mert ha álldogál az ember ilyen ruhában,akkor fázik,ha egy kilométert gyalogol az én tempómban,akkor olyan lesz,mintha most lépett volna ki az úszómedencéből,annyira nem lélegző anyag. Na ezek után minden lakóhelytől 5-10 kilométerre mit csináljon az ember tűz melletti szárítkozás lehetősége nélkül? Marad a megfázás,természetesen másnap újra menni kell,lábon kihordja az ember.
Stefi nadrágjáról annyit,hogy én is nagy néha láttam vadászboltban olyan nadrágot,de magyar szabó készítette és nem emberi testalkatra való. Nincs összhang a nadrághossz és a nagy farizom mérete között. Hasonló a problémám az egyenruha öltönynél is volt. Ha a pantalló méretem volt,akkor a zakó ujja rövid volt. Ha a zakó ujja az én méretemre készült,akkor akkora volt a zakó,hogy az egész család belefért. Tíz évet szolgáltam Somogyban,ez idő alatt kétszer volt rajtam pantalló. Egy ünnepségen  és egy temetésen kötelező volt azonos viseletben megjelenni.
Természetesen a nadrágviselésemnek is volt hátránya,mégpedig a térdharisnya mérete. Valahogy sehogy sem sikerült nekik megérteni,hogy háromféle alap testalkat van. Piknikus,leptoszóm és atléta. Ez utóbbira jellemző a hosszú lábszár és az emberi lábfejméret, ami 46-osnál kezdődik.
Csizmáknál én is jártam úgy,mint Boar. Abban az időben komoly választék volt,-fekete bányászcsizma. De volt az én lábamra való is! Az egyik esetben sikerült kifognom egy öntési formahibás párat. Ez a német csizmanadrágomat a lábamon körbetekerte és a térdharisnyát óránként bokazoknivá varázsolta.
Aztán a dübörgő gazdaság idejében megjelentek a jobbnál jobb kinézetű gumicsizmák. Egy alkalommal egy cseh gyártmányú szuper téli csizmát lehetett választani. Minden kollégám figyelmét felhívtam rá. Az egész erdőgazdaság cseh csizmában járt,csak én nem, mert a vastag bélés miatt 49-50-es kellett volna,de akkorát a gyár nem gyártott.
A szuper gumicsizmáknak van egy gyártási alap problémája,mégpedig az alakja. Készítenek egy női mérető proto- darabot,42-es méretben és ennek minden méretét azonos mértékben felnagyítják negyvennyolcasra. Elindul az ember cserkelni,klapfog minden lépésnél. Mindig volt nálam két sál a csizma kitömésére,mert égtem a vendég előtt,mint a Rechstag, ha klapfogva lépkedtem. Olyan visszataszító stílusban soha nem viseltem gumicsizmát,mint sok hivatásos vadász. Külső felén végig zippzáras csizmát fel nem húzott zippzárral.Slendrián viselet!
Összefoglalva:
Szakmánknak vannak hagyományai,melyekbe beletartoznak az évszázadokon át kikísérletezett ruhaformák és anyagok. Ha valaki egész napokat kint akar tölteni a természet lágy ölén,az viselje a hagyományos,emberre szabott ruhákat és az anyagáról is úgy döntsön,hogy a bőr,lóden,bársony,vászon és posztó már bizonyította megfelelőségét!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #623 Dátum: 2016. November 14. - 21:33:03 »

Elolvastam az utóbbi idők hozzászólásait. A problémákat ismerem. Néhány hét híján 45 évet szolgáltam nadrágban!
Így írom,mert a nadrág néhány centiméterrel térd alatt végződik csattal,fűzővel, vagy tépőzáras anyaggal különböző méretre állíthatóan.
Egyetemista koromban volt Sopron városában egy "bőr turkáló". Mindenféle letett bőrruhákat, bundákat árultak, fillérekért. Volt egy csomó bőrnadrág is. Némelyikbe háromszor is belefért volna a már akkor sem fokhagymagerezd seggem, de olyat nem találtam, amit be tudtam volna csatolni térd alatt. Ezeknek az osztrákoknak ritka pipaszár lába lehet...  Fejvakarás
Olyan visszataszító stílusban soha nem viseltem gumicsizmát,mint sok hivatásos vadász. Külső felén végig zippzáras csizmát fel nem húzott zippzárral.Slendrián viselet!
Pedig ez a "menő" hivatásoséknál, még a hétvégi bevásárlást is gumicsizmában rendezik, totál lehúzott zippzárral.
(Nem menőzök, de mostanában én is így járok-igaz, nem bevásárolni, és az is igaz, hogy nem slendriánságból hanem azért, mert mindkét zippzárom áthelyezte magát múltidőbe. De még mindig jobb, mint ha néger lennék Ördög)
Összefoglalva:
Szakmánknak vannak hagyományai,melyekbe beletartoznak az évszázadokon át kikísérletezett ruhaformák és anyagok. Ha valaki egész napokat kint akar tölteni a természet lágy ölén,az viselje a hagyományos,emberre szabott ruhákat és az anyagáról is úgy döntsön,hogy a bőr,lóden,bársony,vászon és posztó már bizonyította megfelelőségét!
Nem ördögtől valók a modern anyagok sem, de mindennek megvan a helye és ideje.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #624 Dátum: 2016. November 15. - 11:52:07 »

Egyetemista koromban volt Sopron városában egy "bőr turkáló". Mindenféle letett bőrruhákat, bundákat árultak, fillérekért. Volt egy csomó bőrnadrág is. Némelyikbe háromszor is belefért volna a már akkor sem fokhagymagerezd seggem, de olyat nem találtam, amit be tudtam volna csatolni térd alatt. Ezeknek az osztrákoknak ritka pipaszár lába lehet...  :fejvPedig ez a "menő" hivatásoséknál, még a hétvégi bevásárlást is gumicsizmában rendezik, totál lehúzott zippzárral.
(Nem menőzök, de mostanában én is így járok-igaz, nem bevásárolni, és az is igaz, hogy nem slendriánságból hanem azért, mert mindkét zippzárom áthelyezte magát múltidőbe. De még mindig jobb, mint ha néger lennék Ördög)Nem ördögtől valók a modern anyagok sem, de mindennek megvan a helye és ideje.
Ui:
Kimaradt egy super egyenruha darab.
Mellénynek adták,de nem tudom minek nevezzem.
A mellény alapleírása szerint-legalábbis nálunk-nincs ujja és nincs gallérja.Ezért mellény.
Adtak keménygalléros inget,galléros mellényt,galléros "kiskabátot" és galléros vastag kabátot,aminek a gallérjában bele gyűrt kapucni van.
Életemben utáltam erdőn sálat viselni-befülled az ember- és akkor egy gallérgyűjteménnyel a nyakamban járjam az erdőt. Még inget is,ha lehet gallér nélkülit viselek terepen.
Esőkabátot narancssárgát kaptunk,ha az esőnadrágot nem vették fel a kollégák,akkor a nadrágjukra,vagy a csizmájukba vízgyűjtőszerűen összehozta a vizet.
Papírhéjú fantázia kalapot is adtak.Minden nap másmilyen alakú volt és az első esőben totál átázott. Átmeneti időkre siltes sábesz deklit adtak. Na ez kiverte egyből a biztosítékot nálam!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #625 Dátum: 2016. November 21. - 20:47:38 »

A Wanderlick,Kos fashion, Venator bélelt nadrágjairól kérnék tapasztalatokat,ha vannak. Lesre és hajtáson álldogálásra,üldögélésre kellene egy téli nadrág. Vesevédő, szélállóság,vízlepergetés és zajmentesség lenne az alapvető elvárás.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #626 Dátum: 2016. November 21. - 20:54:05 »

A Wanderlick,Kos fashion, Venator bélelt nadrágjairól kérnék tapasztalatokat,ha vannak. Lesre és hajtáson álldogálásra,üldögélésre kellene egy téli nadrág. Vesevédő, szélállóság,vízlepergetés és zajmentesség lenne az alapvető elvárás.

Wanderlick: mindig azt használtam lesre is, hajtásban is, újabban vízlepergető (de szerintem nem vízhatlan, még nem kellett kipróbálnom ezt a részt) anyagból van, vesevédő van rajta. Nem zajos, szelet is megfogja. 16e körül van tudtommal. Mondjuk mínusz 5 alatt ülni - hosszabb ideig - már egy polár elmegy alá, de ez fázósságtól is függ.

Megjegyzem a vastag téli kabátjuk (meg a mellényük) is baromi jó, de azzal még csak szemezgetek, a jelenlegi vatelines dzsekim már vagy 15 éve szolgál, még nincs szívem lecserélni.  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #627 Dátum: 2016. November 21. - 21:13:15 »

Wanderlick: mindig azt használtam lesre is, hajtásban is, újabban vízlepergető (de szerintem nem vízhatlan, még nem kellett kipróbálnom ezt a részt) anyagból van, vesevédő van rajta. Nem zajos, szelet is megfogja. 16e körül van tudtommal. Mondjuk mínusz 5 alatt ülni - hosszabb ideig - már egy polár elmegy alá, de ez fázósságtól is függ.

Megjegyzem a vastag téli kabátjuk (meg a mellényük) is baromi jó, de azzal még csak szemezgetek, a jelenlegi vatelines dzsekim már vagy 15 éve szolgál, még nincs szívem lecserélni.  Emelem
Árképzésben nekem is szimpatikus. Van fölé vehető lesnadrágom nagyobb hidegre. Ez csak alap nadrágnak kellene. A régi nadrágomból már tavaly kifogytam, meg az annyira nem windstopper meg waterproof így a térdeim hamar reumásodnak benne...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #628 Dátum: 2016. November 21. - 23:24:39 »

Szia!

Tavaly vettem Mosonmagyaróváron a Jagdrevier vadászbóltban. Most tényleg egy picit magasabb az ára ahogy nézem ,bár az e havi Nimródba hirdetik az 5mm-es neoprénest 55.000 Ft-ért.

Üdv.
Hallod, ez egy igen drága csizma  Fejvakarás
A megrendelésbe beírtam, hogy előzetes értesítést kérek a szállításról. Ezt nem egészen úgy gondoltam, hogy kézbesítés előtt fél órával jön egy sms a futártól. Persze a világ végén voltam, az asszony vette át a csizmát. Utánvéttel. Stoel
Aztán elkezdte sorolni, neki mi kellene  Fejvakarás
Egy bőrös Le Chameau olcsóbbra jött volna ki némi diszkrécióval Rííí
Amúgy nem vagyok annyira elragadtatva tőle, a felhasznált anyagok erősen az arxusra hajaznak, a zippzár akkor jön fel teljesen, ha egy vászon nadrágra húzom, bélelt nadrággal már felejtős, a 46-os mértet is úgy gondolják, hogy a külső rész akkora, a vastag neoprén meg elvesz amennyit elvesz, szóval két zoknival már nem az igazi.
Majd meglátjuk.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #629 Dátum: 2016. November 22. - 03:57:49 »

Vettem egy parat az este (amugy csak tankolni huztam be az uzlethez, nem csizmat vasarolni dehat...) ugy talalt mint egy kesztyu, nem birtam otthagyni. .Mar csak azert mert ez melegebb mint a nyari valtozata ami nekem van. A kepet eredetileg  azert csinaltam, hogy kuldjem el a haveremnek, hogy vegyen o is mert emlitette, hogy akar....(de nezegetve itt a topikot gondoltam felrakom).. Mosolyog

 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: