Szavazás
Kérdés: Egyetért-e a minuszpontos trófeabírálat újbóli bevezetésével?
igen - 138 (85.2%)
nem - 24 (14.8%)
Összes szavazó: 147

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A trófeabírálat fonákságai  (Megtekintve 92993 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 15:20:46 »

Ez ördögi kör: ha nincs súlyos következménye a minuszpontos trófeának, akkor nincs visszatartó erő sem. Ha van súlyos következménye, akkor nem mutatják be.

Viszont most a Tolna m.-i szakhatóság eléggé számonkéri a társaságoktól a lelövési terv pontos végrehajtását. Konkrétan azt nézik hogy a bemutatott trófeák korcsoport szerinti megoszlása az engedélyezettnek megfelelő-e. Ha nem, akkor először jön a dörgedelem, aztán a csekk. Legalábbis a baknál így volt, (nagyon helyesen!) és remélem a bikánál is így lesz.

Ez így nagyon jó is, csak a kilövési tevet is olyan szakemberek írják ki, akik képben vannak az adott terület/társaság vadállományával és annak minőségével.


Ez azért nagyon jó, mert a terv készitői általában a "Merjünk nagyot álmodni!" szellemében írják be a számokat. Erre azt mondja a hivatal hogy rendben, legyen így, de ha nem sikerül teljesiteni akkor tessék a kasszához járulni. És akkor talán jövőre a terv készitők is kicsit jobban meggondolják hogy 3000ha-on akarnak-e 20 bikát 20 bakot meg 60-60 tarvadat lőni.

Na igen.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 16:47:53 »

Gyerekek nagyon kezdünk elkalandozni a topic témájától.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #92 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 17:00:31 »

Jogos!
Lajosnak szánt hozzászólásomat átraktam a "Gondolatok a vadászat helyzetéről" topikba
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #93 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 17:01:50 »

Jogos!
Lajosnak szánt hozzászólásomat átraktam a "Gondolatok a vadászat helyzetéről" topikba

 Igen
Naplózva
Modok Imre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #94 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 07:02:11 »

Jogos!
Lajosnak szánt hozzászólásomat átraktam a "Gondolatok a vadászat helyzetéről" topikba

 Igen

Ha megkérhetlek az én utolsó hozzászólásomnak is talán inkább ott a helye. Légyszíves áttenni, vagy törölni. Köszönöm! Wave
Naplózva

"Jó néha csendben maradni!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 07:44:15 »

Gyerekek azzal együtt lehet hogy nagyon érzéketlenül hangzik, de én iganis azt mondom, hogy ez a vita jól jellemzi a magyar vadászatot.

A kérdés az, hogy minuszpont vagy sem. Olyan szociális problémák kezdenek ugyanakkor a vitában előjönni, amelyek jól mutatják, hogy Hazánkban milyen fejlett a kifogáskultúra. A mások baratai, a saját pénztelenségünk, stb. Ha jól gondolom valami ilyen indokra hivatkozással vették el a minuszpontot. Meg is van az eredménye...

Ahogy Szerb Antal írja Móriczról: művei jól mutatják milyen sok a helyzeti energia ebben az országban és milyen kevés a mozgási...
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 08:00:40 »

Szia Viktor!

Valóban elkalandoztunk a minuszponttól, de mentségünkre legyen mondva, elég összetett, nehezen szétválasztható problémák együttese okozza a magyar vadállomány hanyatlását és ez nagyon sokunkat bánt. Ezért történnek kicsapongások a kérdésed megválaszolásában, mert elég sok más probléma is kapcsolódik a témához, de valóban, próbáljunk a témánál maradni. Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 10:26:32 »

Tudod Zoli nekem az a bajom, hogy ebben az országban ha valami megoldási javalat van, akkor egyből a probléma összetettségére kezd el hivatkozni mindenki, ez a polgárokra éppúgy jellemző, mint a hatóságokra, vagy a jogalkotásra. "Ez nem olyan hűbelebalázs dolog, megfontolást igényel, az illetékeseknek el kell gondókodni..."

Pató Pál.

Azt, hogy a minuszpont-rendszer jól működött, azt onnan tudhatjuk, hogy zuhanórepülést vett a trófeaminőség amióta nincs. Lehet hivatkozni arra, hogy milyen nehéz a gazdálkodás, stb., stb., de a rendszerváltás óta eltelt 18 évben nem először vannak nehéz helyzetben a gazdálkodók, ilyen vészes helyzet viszont szerintem még nem alakult ki soha, csak a közelében voltunk legfeljebb. Akkor pedig tehát ugyanezek a problémák voltak, vagy hasonlók. De volt minuszpont, volt visszatartó erő. Persze a gazdálkodási nehézségek is szerepet játszanak, ezt senki nem tagadja. A világ nem fekete-fehér, hanem szürke.

Senki nem állította, hogy a minuszpont önmagában elég, gyógyír, egyedüli csodaszer. Én is azt gondolom, hogy egy intézkedéscsomag részének kéne lennie a visszaállításának, de ebben a topicban a trófeabírálatról van szó, se többről, se kevesebbről...
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #98 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 10:30:27 »

Viktor!
Nem fogják visszaállítani...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #99 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 10:33:21 »

Viktor!
Nem fogják visszaállítani...

Nekem sincsenek illúzióim.

De eső sem lesz ha kérvényezzük. Erre pedig - ha nem is sokkal - de mégis több lehet az esély.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #100 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 10:35:34 »

Viktor!
Nem fogják visszaállítani...

Nekem sincsenek illúzióim.

De eső sem lesz ha kérvényezzük. Erre pedig - ha nem is sokkal - de mégis több lehet az esély.
Szerinted egy " felső-vezetés " befolyásolható lenne?
Eccerű, mezei vadászok véleménye alapján? Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 10:38:51 »

Viktor!
Nem fogják visszaállítani...

Nekem sincsenek illúzióim.

De eső sem lesz ha kérvényezzük. Erre pedig - ha nem is sokkal - de mégis több lehet az esély.
Szerinted egy " felső-vezetés " befolyásolható lenne?
Eccerű, mezei vadászok véleménye alapján? Vállat von

Szerinted egy francia parasztlány fel tudta volna szabadítani Franciaországot a XV. században?
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #102 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 10:43:54 »

Viktor!
Nem fogják visszaállítani...

Nekem sincsenek illúzióim.

De eső sem lesz ha kérvényezzük. Erre pedig - ha nem is sokkal - de mégis több lehet az esély.
Szerinted egy " felső-vezetés " befolyásolható lenne?
Eccerű, mezei vadászok véleménye alapján? Vállat von

Szerinted egy francia parasztlány fel tudta volna szabadítani Franciaországot a XV. században?
Akkor, amikor egy hat ujjú csecsemőt megöltek, mert boszorkánynak hitték?
Akkor már gömbölyű volt a Föld?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 11:18:49 »

Viktor!
Nem fogják visszaállítani...

Nekem sincsenek illúzióim.

De eső sem lesz ha kérvényezzük. Erre pedig - ha nem is sokkal - de mégis több lehet az esély.
Szerinted egy " felső-vezetés " befolyásolható lenne?
Eccerű, mezei vadászok véleménye alapján? Vállat von

Szerinted egy francia parasztlány fel tudta volna szabadítani Franciaországot a XV. században?
Akkor, amikor egy hat ujjú csecsemőt megöltek, mert boszorkánynak hitték?
Akkor már gömbölyű volt a Föld?

Nézd Peti, szerintem minden fejben dől el. Ha mi lemondóan legyintünk, akkor tényleg minden eldőlt.

Nem hinném, hogy EBBEN a topicban olyan sok minden történhet, de a pl. szavazás korlátlan ideig mehet és referencia lehet a későbbiekben.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #104 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 11:27:10 »

Nem lemondóan legyintek, csak nehéz lesz a harc...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: