Szavazás
Kérdés: Egyetért-e a minuszpontos trófeabírálat újbóli bevezetésével?
igen - 138 (85.2%)
nem - 24 (14.8%)
Összes szavazó: 147

Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A trófeabírálat fonákságai  (Megtekintve 92991 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 09:37:05 »


Nagyon érdekes ez az agancs és a kérdés is igen jó.
Ha találkoznék egy ilyen bikával elsőre hirtelen nem is tudom mit mondanék,

Sajnos ma MO-on a legtöbben azt mondanák, hogy: Schiessen! Bitte schnell!!! Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 09:43:11 »


Nagyon érdekes ez az agancs és a kérdés is igen jó.
Ha találkoznék egy ilyen bikával elsőre hirtelen nem is tudom mit mondanék,

Sajnos ma MO-on a legtöbben azt mondanák, hogy: Schiessen! Bitte schnell!!! Nyihi Nyihi Nyihi

Ha csak éppen azt nem - mint ahogyan az előfordult - : sájszen...
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 09:45:19 »

Ha csak éppen azt nem - mint ahogyan az előfordult - : sájszen...

 OOO Jajj de dili vagy  Ördög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 12:29:38 »

És ha már a kérdést feltettem.
Milyen képlet alapján bírálhatták el a magyar ranglista 4. helyezett bakját?
Gondolom, nem csak bikák bírálatáról szólhat a topic.

Szervusz Tomek!
Szerintem egy szuper jó és szakmailag is rengeteg vadászt érdeklő kérdést tettél fel!
Reméljük lesz köztünk, aki választ tud majd rá adni. Addig is feltöltöm a trófeáról szóló képet, hogy mindenki "képben" legyen!
Üdv. forsterh


Üdv!

Jó hogy feltetted  a képet, mert én konkrétan nem tudtam hogy milyen trófeáról van szó.
Ezt látva csak annyit tudok mondani, hogy a hivatalos kiadványokban gyakran szereplő " méltán világhírű magyar vadgazdálkodás" koporsószegei az ilyen bakok.
Nem akarom elhinni hogy ez természetes körülmények közt kifejlődött agancs, és úgy gondolom hogy a létrehozói mindannyiunk jó hírét teszik kockára.
Nem kéne homokba dugni a fejünket, és álmélkodni hogy jéé milyen érdekes, különleges agancs...  Nem vagyok szakértő őzbak ügyben, de hülye sem vagyok. Látom ezen a bakon amit látni kell, és erősen csodálkozom hogy a bírálatot végzők ezt nem láttak, és simán lebírálták.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 12:31:54 »

Ha csak éppen azt nem - mint ahogyan az előfordult - : sájszen...

 OOO Jajj de dili vagy  Ördög

Volt ilyen... nem is kevésszer, nem is egy helyen...
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 14:21:42 »

A hetvegen volt szerencsem Salzburgban lefotozni a kovetkezo joszagot. (Kivancsi vagyok, hogy ki ismeri fel.) Ezek az osztrakok valamit nagyon tudnak, hogy zart korulmenyek kozott, hogyan kell felpumpalni az agancsokat. Az a szerencsejuk, hogy a versenysporttal ellentetben a trofeak elbiralasanal meg nincs dopping vizsgalat...


Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 14:26:21 »

Jesszus micsoda korcs!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 14:35:46 »

A hetvegen volt szerencsem Salzburgban lefotozni a kovetkezo joszagot. (Kivancsi vagyok, hogy ki ismeri fel.) Ezek az osztrakok valamit nagyon tudnak, hogy zart korulmenyek kozott, hogyan kell felpumpalni az agancsokat. Az a szerencsejuk, hogy a versenysporttal ellentetben a trofeak elbiralasanal meg nincs dopping vizsgalat...




Fúúúú...ez ölég sz.rul néz ki!
Persze mindig van tök akinekl teccik az ilyen szerencsétlen jószág! Nem
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 14:40:26 »

Mindenesetre a kerti bikáik kapcsán ezt már régóta készülök leírni: nekem egy osztrák se villogtassa ezentúl a műfogsorát, ha egy hajtó véletlenül belép a terítékre.

Ennyit az etikáról, meg a vad tiszteletéről. Bitte sájszen. Nem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 14:55:19 »

Felteszek meg par kepet a felpumpalt renszarvasrol amelyik egy falatnyi saros teruleten van bezarva Ausztriaban. En meg ilyen joszagot se filmen se fenykepen nem lattam. Szerintem ez nagyon messze van a termeszetestol. Ha egy renszarvassal ilyet lehet muvelni, akkor hogy nezne ki egy arteri bika felpumpalva?








Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 15:00:45 »

Ha egy renszarvassal ilyet lehet muvelni, akkor hogy nezne ki egy arteri bika felpumpalva?

Van olyan is... mit ad Isten, az egyikük egészen Bulgáriáig elkódorgott...
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 15:02:21 »

Ha egy renszarvassal ilyet lehet muvelni, akkor hogy nezne ki egy arteri bika felpumpalva?

Van olyan is... mit ad Isten, az egyikük egészen Bulgáriáig elkódorgott...

Há' má' unta a hegyilevegővel teli kertet oszt elindút Keletnek.... Fejvakarás Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 15:08:40 »

Ha egy renszarvassal ilyet lehet muvelni, akkor hogy nezne ki egy arteri bika felpumpalva?

Van olyan is... mit ad Isten, az egyikük egészen Bulgáriáig elkódorgott...

Hát Istenem!
Volt idő, mikor mi is elkódorogtunk Bulgáriáig!
Csak mi kocsival mentünk, mint a kertekből  a nagy vadkanok, a hajtások reggelén, a vadászat szinhelyére!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 25. - 17:32:56 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 15:37:25 »

Ha egy renszarvassal ilyet lehet muvelni, akkor hogy nezne ki egy arteri bika felpumpalva?

Van olyan is... mit ad Isten, az egyikük egészen Bulgáriáig elkódorgott...

Hát Istenem!
Volt idő, mikor mi is elkódorogtunk Bulgáriáig!
Csak mi kocsival mentünk, mint a kertekből  a nagy vadkanok a hajtások reggelén!

No igen.. egyre inkább a Szennyeskosárban érzem a téma helyét, javaslom, hogy a kerti szörnyetegek és egyéb génmanipulált mutánsok kitárgyalását ott folytassuk!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 09:51:24 »

Nagyon kiváncsi vagyok az idei bikaidényre, ugyanakkor nagyon tartok attól, hogy sokakéval egyetemben az én félelmeim is beigazolódnak és látványosan csökkenni fog a trófeaminőség.

Ez - szerintem - már az elmúlt években is látható volt, hiába kerülnek elő minden idényben nagy öregek, az ennek való örvendezés során valahogy az egész magyar vadgazdálkodásról az az ember jut eszembe, aki kiesett a harmincadikról, de minden emeleten azt hallották tőle: "eddig semmi baj..."

Én nagyban hibáztatom az állomány elfiatalodásáért a minuszpontos rendszer eltörlését. Nem titkoltan vitaindítónak szánom ezt a hsz.-t, Ti mit gondoltok?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 02. - 10:07:01 írta Horrido » Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: