Szavazás
Kérdés: Egyetért-e a minuszpontos trófeabírálat újbóli bevezetésével?
igen - 138 (85.2%)
nem - 24 (14.8%)
Összes szavazó: 147

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A trófeabírálat fonákságai  (Megtekintve 92988 alkalommal)
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #165 Dátum: 2014. Január 21. - 14:24:29 »

Ha nem mechanikai sérülés akkor öröklődik, de csak ezért egy jó bikát kár meglőni.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #166 Dátum: 2014. Január 21. - 17:39:01 »

Ha nem mechanikai sérülés akkor öröklődik, de csak ezért egy jó bikát kár meglőni.



Szerintem selejtezési szempont és nem véletlenül . Nagyon veszélyes és néha halálos sérüléseket okozhat vele. Ha meg már ilyet lát a vadász akkor úgyis Ő magában dönti el hogy mi lesz a sorsa. gazdasági vagy egyéb érdekből megkegyelmezhet az ilyennek is.     Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #167 Dátum: 2014. Január 21. - 17:54:15 »

gazdasági vagy egyéb érdekből megkegyelmezhet az ilyennek is. 





Az elsőnek igen , a másodiknak nemigen .

 Vigyorog


Naplózva
immi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #168 Dátum: 2014. Január 21. - 18:17:30 »

Köszönöm a válaszotokat, akkor ahogy látom most sem került pont az íre  OOO OOO OOO
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #169 Dátum: 2014. Január 21. - 18:26:14 »

Ennek meg végképp nem !   Ördög Vigyorog

Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #170 Dátum: 2014. Január 21. - 18:59:22 »

És ez? Ördög

Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
immi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #171 Dátum: 2014. Január 21. - 19:02:24 »

 Röhög Na ja Röhög
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #172 Dátum: 2014. Január 21. - 19:50:55 »

És ez? Ördög

Ez nem öröklődik , de sajnos durr .   Fejvakarás

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #173 Dátum: 2014. Január 21. - 20:04:24 »

Üdv!
   Gímbikánál a lefelé álló szemág  selejtezézési  ok e?
  Már nagyon sok "hozzáértőt" megkérdeztem , és hát igencsak eltérő válaszokat kaptam.  Emelem
A "lefelé"  álló szemág genetikai örökség.
Nem a vetélytársra,hanem saját magára lehet veszélyes. Öklelni nem tud vele. Hegye közel van a bika orrához.Összeakaszkodáskor sem szúróeszköz,mert ha azzal akar sebezni,akkor az ellenfél felkanyarodó szemága,vagy középága őt szúrja meg.
Karl barátom feltett képeket példának.Azok nem lefelé állók,csak egyenesek.Nem mindegy!
Ha annyira veszélyesek lennének ezek a szemágtípusok,akkor napjainkban már csak ilyenek lennének,mert az evolúció legsikeresebbjei lennének.
De van még harminc más típus ugyanolyan sikeres.
Véleményem szerint nem szabad az ilyen szemágú bikákat "selejtnek" minősíteni,mert a legnagyobb trófeát tudják produkálni jó élőhelyen.
A lefelé álló mechanikai sérült szemágnak van legalább egy összenőtt töréspontja.
Az igazi lefelé álló szemág vektorja azonos irányú a rózsa vonalával,amelyik már szöget zár be a rózsavonallal,az  nem lefelé álló!
Az sem igaz,hogy az ág azért lefelé álló,mert a túl jó táplálék hatására annyira gyorsan nő az ág,hogy nem bírja el a saját súlyát! (Szidnai László írta egy cikkben ezt a verziót az ártéren előforduló egyik koronatípusra)
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #174 Dátum: 2014. Január 22. - 09:55:50 »

A "lefelé"  álló szemág genetikai örökség.
Nem a vetélytársra,hanem saját magára lehet veszélyes. Öklelni nem tud vele. Hegye közel van a bika orrához.Összeakaszkodáskor sem szúróeszköz,mert ha azzal akar sebezni,akkor az ellenfél felkanyarodó szemága,vagy középága őt szúrja meg.
Karl barátom feltett képeket példának.Azok nem lefelé állók,csak egyenesek.Nem mindegy!
Ha annyira veszélyesek lennének ezek a szemágtípusok,akkor napjainkban már csak ilyenek lennének,mert az evolúció legsikeresebbjei lennének.
De van még harminc más típus ugyanolyan sikeres.
Véleményem szerint nem szabad az ilyen szemágú bikákat "selejtnek" minősíteni,mert a legnagyobb trófeát tudják produkálni jó élőhelyen.
A lefelé álló mechanikai sérült szemágnak van legalább egy összenőtt töréspontja.
Az igazi lefelé álló szemág vektorja azonos irányú a rózsa vonalával,amelyik már szöget zár be a rózsavonallal,az  nem lefelé álló!
Az sem igaz,hogy az ág azért lefelé álló,mert a túl jó táplálék hatására annyira gyorsan nő az ág,hogy nem bírja el a saját súlyát! (Szidnai László írta egy cikkben ezt a verziót az ártéren előforduló egyik koronatípusra)

Az ELŐREÁLLÓ szemág tudtommal azért veszélyes a másik bikára mer a szokásos összeöklelős helyzetben a másik fején, szemén, nyakán okoz sérüléseket amik egyébként nem keletkeznének. Az viszont igaz hogy a különböző agancsok még sok-sok más módon okozott halálos sérüléseket tehetnek a másik bikán. Egy barátomnak segítettem a lőhető bika kiválasztásában és egy ilyen előreálló szemágút "sikerült" lőnünk. A bírálati lapra kiemelten ráírták "előreálló szemág" .                 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #175 Dátum: 2014. Január 22. - 10:18:59 »


Határeset !  ( Ha átjön a határon.)    Röhög

Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #176 Dátum: 2014. Január 22. - 10:35:10 »

A bírálati lapra kiemelten ráírták "előreálló szemág" .                 Emelem

Erről csak annyit, amit az egyik bírálóbizottság jó kilövésnek minősített, a másik azt mondta rá, hogy nagyon jóindulattal -2 (egy élőhely, egy bírálati szempont, mielőtt valaki félreértené). A következtetéseket pedig mindenki vonja le saját maga.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #177 Dátum: 2014. Január 22. - 20:38:56 »

Egy ki érdekesség:

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #178 Dátum: 2014. Február 01. - 09:12:57 »

Az ELŐREÁLLÓ szemág tudtommal azért veszélyes a másik bikára mer a szokásos összeöklelős helyzetben a másik fején, szemén, nyakán okoz sérüléseket amik egyébként nem keletkeznének. Az viszont igaz hogy a különböző agancsok még sok-sok más módon okozott halálos sérüléseket tehetnek a másik bikán. Egy barátomnak segítettem a lőhető bika kiválasztásában és egy ilyen előreálló szemágút "sikerült" lőnünk. A bírálati lapra kiemelten ráírták "előreálló szemág" .                 Emelem
Én lefelé álló szemágról írtam!
Az előre álló egy másik típus,nem tévesztendő össze a kettő!
Ha nem tévedek,az ágak alapfunkciója,hogy veszélyes legyen a másik élőlényre.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Hunter74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #179 Dátum: 2014. Február 06. - 11:12:13 »

Idézet
Én lefelé álló szemágról írtam!
Az előre álló egy másik típus,nem tévesztendő össze a kettő!
Ha nem tévedek,az ágak alapfunkciója,hogy veszélyes legyen a másik élőlényre.



Ilyenre gondoltál?
A szemág a pajzs szerepét tölti be a párharc során, ezért ennek hiánya ill. rendellenes fejlődése (főleg ha az lefele ível) esetén a bika maga ellen hívja ki a sorsot, ha verekedésbe bocsátkozik!
Ezt véleményem szerint nagyon jól példázza a fenti trófea, ahol vélhetően a teher a jégágakra nehezedett, azok viszont nem nem bírták a nyomást és letörtek.
Azt azonban hozzá kell tennem, hogy a bika fején (bár a meglövését követően 5 hét elteltével került meg) sérülés nyomát nem találtam.


Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: