Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 265647 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1245 Dátum: 2017. Január 27. - 10:19:49 »

Nálam a talp szivacsos - valami keményszivacs - része porlott el szó szerint. Azon nemigen lett volna mit ragasztani mihez  :Mosolyog
Nekem egy Lehigh hótaposóm volt, akkoriban ezt használták a jenki katonák is. Annak a talpa járt így, egyik szezonban még használtam, következőben felvettem és eltört mindkét talp kereszbe, majd amikor megnéztem, hogy gyógyítható-e, ugyanígy el lehetett morzsolni az anyagát. Rííí
Sajnáltam mert egyszerű volt ugyan mint a faék de nem fázott benne a lábam és ez nálam ritkaság.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #1246 Dátum: 2017. Január 27. - 10:55:51 »

Nálam a talp szivacsos - valami keményszivacs - része porlott el szó szerint. Azon nemigen lett volna mit ragasztani mihez  :Mosolyog
[/quote]

Itt szerintem a poliuretán hidrolízis vagy degradáció volt a ludas.

https://www.thestalkingdirectory.co.uk/showthread.php/107554-Hydrolysis-of-polyurethane-soles-warning
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1247 Dátum: 2017. Január 27. - 13:05:18 »


Itt szerintem a poliuretán hidrolízis vagy degradáció volt a ludas.


Nekem is kezdettől fogva ez volt a gyanúm...  Röhög  Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1248 Dátum: 2017. Január 27. - 14:13:49 »

Majd spetya felteszi a magáét. Először azt hittem,azt látjuk. Szerintem is a puritán polipok hidrogénezték ki a degenerációt...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #1249 Dátum: 2017. Január 27. - 19:58:55 »

Szerintem is a puritán polipok hidrogénezték ki a degenerációt...

 Nyihi jajaja, még az a szerencse,hogy pengék vagyunk hittanból  Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
aszat
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1250 Dátum: 2017. Január 29. - 18:22:26 »

Sziasztok!

Neoprén gumicsizmában kinek mi a tapasztalata? Öt év után a második pár Muck Boot-ot esett szét alattam. (első Tay, a második Muck Master) Mindkettőnél a talp vált le, melyen a többszöri garanciális újraragasztás sem segített... Nagyon szerettem őket, kényelmesek, késő ősszel is melegek voltak. Harmadszor nem akarom ugyanezt...

Olvasva a hozzászólásokat - lesre e mostani hidegekben én Kamik Alborgot használok Bridgedale zoknival, fűthető talpbetéttel. Eleinte ugyanazzal a problémával küzdöttem, mint több olv.társ - a láb izzadását követően a talpbetét nem fűtött. Egy túlélő amerikai fórumon olvastam, hogy közvetlenül a lábra tízórási műanyag zacsit kell húzni és erre a zoknit. Fura volt mégcsak rá is gondolni, de kipróbáltam és nekem tökéletesen bevált. A fűtött talpbetét végig melegít - boldogság:))

Nos neoprén csizma...mivel várjam a tavaszt?Mosolyog)
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #1251 Dátum: 2017. Január 30. - 10:43:27 »

Sziasztok!

Neoprén gumicsizmában kinek mi a tapasztalata? Öt év után a második pár Muck Boot-ot esett szét alattam. (első Tay, a második Muck Master) Mindkettőnél a talp vált le, melyen a többszöri garanciális újraragasztás sem segített... Nagyon szerettem őket, kényelmesek, késő ősszel is melegek voltak. Harmadszor nem akarom ugyanezt...

Olvasva a hozzászólásokat - lesre e mostani hidegekben én Kamik Alborgot használok Bridgedale zoknival, fűthető talpbetéttel. Eleinte ugyanazzal a problémával küzdöttem, mint több olv.társ - a láb izzadását követően a talpbetét nem fűtött. Egy túlélő amerikai fórumon olvastam, hogy közvetlenül a lábra tízórási műanyag zacsit kell húzni és erre a zoknit. Fura volt mégcsak rá is gondolni, de kipróbáltam és nekem tökéletesen bevált. A fűtött talpbetét végig melegít - boldogság:))

Nos neoprén csizma...mivel várjam a tavaszt?Mosolyog)

Ezt mi túlélőfórum nélkül is csináltuk ezelőtt harmincöt évvel a seregben. Csak mi a zoknira húztuk a zacsit. És tényleg jó volt, még a surranóban is ki lehetett bírni az őrséget télen.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #1252 Dátum: 2017. Január 30. - 11:56:43 »

Kérdezd már meg a barátodat, hogy hogyan ill. hol tárolta a bakancsot? A gumi egyik legnagyobb ellensége a napsütés, de az nem feltétlen életszerű, hogy használaton kívül valaki a téli bakancsát hosszú ideig napon hagyná, úgyhogy én is inkább kíváncsi vagyok...  Vállat von

Megkérdeztem a kollégámat. Amióta letette a bakancsot lakásban, a cipős szekrénye mélyén porosodott.
Mivel nem használta nem is kenegette, ápolgatta semmivel.......

 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1253 Dátum: 2017. Január 30. - 12:15:17 »

Megkérdeztem a kollégámat. Amióta letette a bakancsot lakásban, a cipős szekrénye mélyén porosodott.
Mivel nem használta nem is kenegette, ápolgatta semmivel.......

 Emelem

Köszi az infot, akkor végképp nem értem, mitől történhetett...
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1254 Dátum: 2017. Január 30. - 21:13:58 »


Nem tudom mikor vettem...kb 6-8 éve.
Sosem kezeltem semmivel, nem gondoltam, hogy kellene.
Elégedett voltam vele, szekrényben tartottam, napfény nem igazán érte.
Ennyit bírt.
A balos széttört, a jobbost nem bírom szétszakítani...



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1255 Dátum: 2017. Január 30. - 21:18:16 »


Nem tudom mikor vettem...kb 6-8 éve.
Sosem kezeltem semmivel, nem gondoltam, hogy kellene.
Elégedett voltam vele, szekrényben tartottam, napfény nem igazán érte.
Ennyit bírt.
A balos széttört, a jobbost nem bírom szétszakítani...



 S.Peti
Majd spetya felteszi a magáét. Először azt hittem,azt látjuk. Szerintem is a puritán polipok hidrogénezték ki a degenerációt...
Ugye?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Szecs
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1256 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 06:51:17 »

Üdv Mindenkinek!

Lábbelivel kapcsolatos kérdéseim lennének.

Ezeket a bakancsokat ismeri valaki?
https://vadaszapro.net/reszletek/272491/vadaszbakancs

A watzmann bakancsok tényleg olyan szörnyűek?

Köszönjük a válaszokat!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1257 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 08:07:40 »

Üdv Mindenkinek!


A watzmann bakancsok tényleg olyan szörnyűek?

Köszönjük a válaszokat!

 Kb 15 éve vettem Bonyhádon egy Watzmannt mivel nagyon bevált két éve vettem egy másikat ( néha ezt is felveszem ünneplős vadászatra ) viszont ezt az öreget amióta az új megvan abszolút nem ápolom nem takarítom , ha sáros megvárom hogy megszárad és odacsapkodom a lépcsőhöz és az Istenért nem akar szétmenni . Na ennyire szőrnyű .  Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #1258 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 10:44:09 »

Üdv Mindenkinek!

Lábbelivel kapcsolatos kérdéseim lennének.

Ezeket a bakancsokat ismeri valaki?
https://vadaszapro.net/reszletek/272491/vadaszbakancs

A watzmann bakancsok tényleg olyan szörnyűek?

Köszönjük a válaszokat!

Most kezdem majd vele a harmadik szezonomat és nekem bejött. Főleg az ára, mert még az ittenihez képest is jóval jobb volt. Meindl után léptem bele és így is azt mondom,hogy nekem jó. Persze nem Meindl, de nem is annyi volt az ára sem. Két év alatt gyakorlatilag semmi kopást nem mutat. Mivel kicsivel nagyobb a mérete, tettem bele egy piacos filc talpbetétet. Egyszer sem fázott benne a lábam,pedig az elmúlt télen mifelénk lett volna erre alkalom bőven.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Szecs
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1259 Dátum: 2017. Szeptember 27. - 06:05:53 »

Köszönöm a válaszokat.
Ahogy olvastam, többeknek az volt a baja a watzmannal, hogy kényelmetlen hosszútávon.
 
"Most kezdem majd vele a harmadik szezonomat és nekem bejött..." - ez a belinkelt bakancsra vonatkozik?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: