Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266257 alkalommal)
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1230 Dátum: 2017. Január 25. - 07:27:30 »

Hátha valakinek hasznára válik…

A múlt hét végét Somogyban töltöttük Barátommal, esténként lesen ültünk disznóra várva, mínusz 8-10 fokos hőmérséklet mellett.
Az első estére volt még egyszer használatos lábmelegítő betétünk, tudjátok az az egész talpas, vadászboltokban kapható.
Másnap bementünk Kaposvárra a vadászboltba venni, de nem kaptunk. Az eladó hölgy viszont megsúgta, hogy átellenben a Lidl-ben van, ráadásul valami nagyon jó áron.
Kissé szkeptikusan de átmentünk a Lidl-be és lám, valóban volt, igaz nem a teletalpas, csak ez a fajta:



A semminél talán többet ér felkiáltással, vettünk pár csomaggal.  Az „akár 8 óra” feliraton persze mosolyogtunk, ha 4 órát tud, már érhet valamit.
Délután négykor ragasztottuk fel a talpunkra, este tízkor vettük le a szálláson csizmákat.

 Emelem
Egész végig érződött, hogy langyos, szó sem volt lábfázásról, pedig sokat topogtunk a hóban is.
A slusszpoén azonban, hogy mikor vacsora után, az addig csak úgy félrehajított betéteket ki akartuk dobni, meglepően tapasztaltuk, hogy annyira forrók, hogy (kis túlzással) szinte nem állja a kéz.
Ez már kb.: 7 órával a felbontás után volt, tehát nem is annyira kamu a 8 órás melegítés!
Mindketten megállapítottuk, hogy klasszissal jobb, mint a három-négyszer annyiba kerülő, teletalpas, vadászboltos lábmelegítő párnák.
Vasárnap hazaérvén Kecskemétre kiszaladtam a Lidl-be, hogy felvásároljam a készletet, de itt sajnos nem volt.
Aki még talál valahol, érdemes beruházni rá, tényleg jó!
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1231 Dátum: 2017. Január 25. - 07:35:52 »


Aki még talál valahol, érdemes beruházni rá, tényleg jó!


Melyik polcsoron kell keresni?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1232 Dátum: 2017. Január 25. - 08:30:11 »

Hátha valakinek hasznára válik…

A múlt hét végét Somogyban töltöttük Barátommal, esténként lesen ültünk disznóra várva, mínusz 8-10 fokos hőmérséklet mellett.
Az első estére volt még egyszer használatos lábmelegítő betétünk, tudjátok az az egész talpas, vadászboltokban kapható.
Másnap bementünk Kaposvárra a vadászboltba venni, de nem kaptunk. Az eladó hölgy viszont megsúgta, hogy átellenben a Lidl-ben van, ráadásul valami nagyon jó áron.
Kissé szkeptikusan de átmentünk a Lidl-be és lám, valóban volt, igaz nem a teletalpas, csak ez a fajta:



A semminél talán többet ér felkiáltással, vettünk pár csomaggal.  Az „akár 8 óra” feliraton persze mosolyogtunk, ha 4 órát tud, már érhet valamit.
Délután négykor ragasztottuk fel a talpunkra, este tízkor vettük le a szálláson csizmákat.

 Emelem
Egész végig érződött, hogy langyos, szó sem volt lábfázásról, pedig sokat topogtunk a hóban is.
A slusszpoén azonban, hogy mikor vacsora után, az addig csak úgy félrehajított betéteket ki akartuk dobni, meglepően tapasztaltuk, hogy annyira forrók, hogy (kis túlzással) szinte nem állja a kéz.
Ez már kb.: 7 órával a felbontás után volt, tehát nem is annyira kamu a 8 órás melegítés!
Mindketten megállapítottuk, hogy klasszissal jobb, mint a három-négyszer annyiba kerülő, teletalpas, vadászboltos lábmelegítő párnák.
Vasárnap hazaérvén Kecskemétre kiszaladtam a Lidl-be, hogy felvásároljam a készletet, de itt sajnos nem volt.
Aki még talál valahol, érdemes beruházni rá, tényleg jó!


 Emelem

Hasonlót láttam már többféle gyártmányban és kiszerelésben. Szoktam használni és tényleg jó, ahogy írod.
Legutóbb a Decathlonlan vettem.  Igen
Tényleg (sokkal) tovább bírja, mint ami rá van írva. Persze ez főleg annak köszönhető, hogy a csizma belsejében nem nagyon kap levegőt, ezért se olyan forró, inkább langyos. Amikor kiveszed, újra kap egy csomó zoxigént és elkezdi ontani a meleget.
Legutóbb -18°C-ban a szintén Decás gumicsizmában "teszteltem". Akkor azért már fázott a lábam, de nem fagyott le. Egy komolyabb lescsizmában szvsz. már teljesen  Igen

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1233 Dátum: 2017. Január 25. - 09:01:19 »

Nekem izzadós a lábam és mindég leáll ez a nyavalya ha az ujjaim alá rakom.
Én a lábív alá rakom de ott ha meg beindul égeti a vékonybőrt.  Röhög

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1234 Dátum: 2017. Január 25. - 09:29:33 »


 Nekem meg se kezem, se lábam nem fázós Mosolyog Kesztyűt sosem hordok.  Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1235 Dátum: 2017. Január 25. - 16:31:36 »

Nekem meg se kezem, se lábam nem fázós Mosolyog Kesztyűt sosem hordok.  Wave

Jó neked.  Igen
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1236 Dátum: 2017. Január 25. - 16:38:31 »

Nekem meg se kezem, se lábam nem fázós Mosolyog Kesztyűt sosem hordok.  Wave

Kesztyűt én sem hordok, de a lábam az qurvára tud fázni! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1237 Dátum: 2017. Január 25. - 16:46:44 »

Melyik polcsoron kell keresni?

Középen, a gyarmatáru részen...  és tényleg jó!
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1238 Dátum: 2017. Január 25. - 17:54:48 »

Melyik polcsoron kell keresni?
Mindig a jóseggű árúfeltöltő mellettin.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #1239 Dátum: 2017. Január 26. - 16:56:19 »

Üdv a Vadásznak!

"Egy kis lábbeli egy kis vadászbolt"

Tegnap netezés közben mellém keveredett a kollégám, és látja bújom a bakancsos oldalakat:
"- Mit keresel? Jól látom KAMIK bakancsot? Van nekem otthon egy amit még az Oroszokhoz vettem (12 éve), de túl meleg volt és alig használtam.
  Holnap behozom, ha jó, neked adom."
Be is hozta, örültem is neki, mint majom a ......
Felpróbáltam tök jó volt, méretben stimmelt, tényleg jó meleg is volt (egy régi Patriot).
Aztán otthon alaposabban átnézve vékony hézagot találtam az alsó és a felső részek között.
Kicsi eröltetés, kicsi mozgatás, és az alsó rész az egyik kezemben a felső a másikban maradt, mind a két bakancsnál.
Na most ez vagy egy első szériás egyszerhasználatosan kivehető béléses bakancs, vagy megette az idő (az utóbbi, a gumi részek teljesen elöregedtek, minimális erővel szétszakíthatóak).



Ezután a neten WEBáruházon keresztül megrendeltem akciósan 23 000 Ft-ért egy pár Kamik Nation Plus bakancsot, megjegyzésben leírtam, hogy a 41-es mellé küldjenek egy 42-t is felpróbálni.
Ma délre már az Üllői telephelyükön volt mind a két pár, amiből próba után a 41-esnél maradtam.
Kérdésem, hogy szerintetek van valamilyen anyag, amivel meg lehet védeni a gumi részeket az ilyen jellegű károsodástól(értelmes összegért, mert nem szeretnék 10 év alatt több bakancs árát rákölteni), vagy bírja amíg bírja.

 Emelem
Tamási Zoltán
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1240 Dátum: 2017. Január 26. - 17:33:27 »


Kérdésem, hogy szerintetek van valamilyen anyag, amivel meg lehet védeni a gumi részeket az ilyen jellegű károsodástól(értelmes összegért, mert nem szeretnék 10 év alatt több bakancs árát rákölteni), vagy bírja amíg bírja.


Kérdezd már meg a barátodat, hogy hogyan ill. hol tárolta a bakancsot? A gumi egyik legnagyobb ellensége a napsütés, de az nem feltétlen életszerű, hogy használaton kívül valaki a téli bakancsát hosszú ideig napon hagyná, úgyhogy én is inkább kíváncsi vagyok...  Vállat von
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1241 Dátum: 2017. Január 27. - 07:17:36 »

Kérdezd már meg a barátodat, hogy hogyan ill. hol tárolta a bakancsot? A gumi egyik legnagyobb ellensége a napsütés, de az nem feltétlen életszerű, hogy használaton kívül valaki a téli bakancsát hosszú ideig napon hagyná, úgyhogy én is inkább kíváncsi vagyok...  Vállat von

Wibram talpas csillivilli 40 ezres bakanccsal én is jártam így. (márkára nem emlékszem, de nem Kamik volt)  4 év után egyszer csak leesett a talpa.  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1242 Dátum: 2017. Január 27. - 08:08:03 »

Nekem Kamik bakancsom volt, a Vibram talpa úgy lerohadt róla mint a huzat, ahogy lejárt a garancia. Leértékelt kirakat darab volt, de nem sütötte a nap, pláza üzletben... Metro áruházban vettem jó 15 éve egy akciós kínai kivehető filcbéléses bakancsot, na az mindannyiunkat túlél 12.000 ért. Nem szól szám Meglepődött
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1243 Dátum: 2017. Január 27. - 09:36:55 »

Nekem Kamik bakancsom volt, a Vibram talpa úgy lerohadt róla mint a huzat, ahogy lejárt a garancia. Leértékelt kirakat darab volt, de nem sütötte a nap, pláza üzletben... Metro áruházban vettem jó 15 éve egy akciós kínai kivehető filcbéléses bakancsot, na az mindannyiunkat túlél 12.000 ért. Nem szól szám Meglepődött

Tényleg, most, hogy mondod, ha jól emlékszem a Kamik Patriot talpa mintha nekem is elkezdte volna elengedni magát (mondjuk jó 8-10 év használat után), de gyorsan bevittem a cipészhez, aki visszaragasztotta gond nélkül. Évekkel később sajna a bőr hasadt ki a jobb láb külső oldalán, ott, ahol a gumival össze volt varrva. Pedig G-Wax-oltam, mint a kisangyal...  Vállat von
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1244 Dátum: 2017. Január 27. - 10:08:15 »

Tényleg, most, hogy mondod, ha jól emlékszem a Kamik Patriot talpa mintha nekem is elkezdte volna elengedni magát (mondjuk jó 8-10 év használat után), de gyorsan bevittem a cipészhez, aki visszaragasztotta gond nélkül. Évekkel később sajna a bőr hasadt ki a jobb láb külső oldalán, ott, ahol a gumival össze volt varrva. Pedig G-Wax-oltam, mint a kisangyal...  Vállat von

Nálam a talp szivacsos - valami keményszivacs - része porlott el szó szerint. Azon nemigen lett volna mit ragasztani mihez  :Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: