Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 268053 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #690 Dátum: 2013. Október 18. - 09:38:33 »

A Gore-Tex azért lett nagy világtalálmány, mert kitalálta azt az eljárást, amikor az anyag lukacsos szerkezetét pont olyan méretűre tudja készíteni, hogy a folyékony állapotú vízmolekula fennakadjon rajta, de a kisebb méretű gáz halmazállapotú vízmolekula (gőz, pára) átférjen a likakon Igen
Ezért van az, hogy kifelé a pára eltávozhat (ha a gondos gazda mondjuk nem tömi agyon fókazsírral a külső részét egy bőrbakancsnak  Vigyorog ) de befelé a folyékony víz nem talál utat magának.
Aztán jöttek a mindenféle ....-Tex anyagok gyártói, akik megpróbálták lekoppintani több, de inkább kevesebb sikerrel a Gore-Tex találmányát.
Csak általában nem tudtak teljesen egyenletes rácsot kialakítani, így itt-ott "szivárog a rendszer" Ördög
De sajnos a Gore-Texet is hamisítják rendesen, így sokan kiábrándultak az így reklámozott ruhából, cipőből, pedig csak annyi történt, hogy töke volt a menyasszonynak, vagyis kamu membrán volt a ruhába építve.
Van egy Swed-Team "szőrös" kabátom, ami idén pont 18 éves.
A Gore membránja még mindig teljesen vízálló Igen
Igaz 1995-ben amikor kaptam a kabátot, az ára kicsit magasabb volt, mint egy havi fizetésem Meglepődött
Volt 110 eurós motoroscsizmám Sympa-Tex membránnal, az kb 10 perccel az eső első cseppjei után kezdett beázni pár helyen. Egy év után bebaxtam a kukába.
Most van egy Daytona Touring Star motoros túracsizmám ami igaz, hogy 400 euró volt, de 7 évesen is teljesen vízálló.
Valahogy így van ez a vadászcsizmákkal is.
Csehszlovák csizmából egy év alatt 2-3 párat szaggattam el (szó szerint), aztán voltak 1-1 éves márkásabb csizmáim is (pl. Novesta és Nokia), de az első Le'Chameau csizmám, egy béleletlen mezei modell kibírt majd 10 évet és akkor is csak az ápolás teljes hiánya miatt ment tönkre Stoel. Azt tartották akkoriban, hogy ezt az anyagot nem kell kezelni semmivel, hát ez nem jött be Vállat von.....
Persze, hogy ezt is kell, még ha nem is olyan gyorsan szárad ki, mint az olcsóbb anyagú csizmák, de a gumiból idővel kipárolognak a rugalmasságot és ellenállóságot biztosító szilikátok, ezért a felületét  kenni kell és nem árt tisztán tartani. Meghálálja!
Most van három pár belőle, a vékony neoprénes-cipzáros 2 éves, a vastag téli bélésű nem cippelős pedig 3. A nyári vékony bélésű bebújós pedig kb. 6.
Ezeket időnként lekenem a márka saját ápoló anyagával, így ha minden jól megy, az elkövetkező min. 10 évben nem kell csizmát vennem.
Persze arra vigyázni kell, hogy egy frissen sarlózott akácsarjas nem feltétlen használ neki, habár a tüskék szúrásánál teljesen összezáródik és nem is ázik be, de ha egy komolyabb csök felböki, akkor ott valószínűleg javíthatatlan lesz a csimma. Talán Feri járt így az övével.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #691 Dátum: 2013. Október 18. - 12:41:04 »

Köszönöm, hogy megerősítettél Csaba!

Másfél-két hónapja már leírtam egy kérdésre ugyanezt: nevezetesen, hogy kisebb szúrást elvisel, és nem ázik be utána. Ez az összezáródás, (beforrás???) a természetes kaucsuk sajátossága. Itt a Fórumon valaki majdnem fejemet vette érte, (azaz, hogy miért írok le ilyen hülyeséget) pedig ez a személyes tapasztalatom is.
Nekem nagyon bevált.

Üdv: Regius
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #692 Dátum: 2013. Október 18. - 14:53:00 »

Köszönöm, hogy megerősítettél Csaba!

Másfél-két hónapja már leírtam egy kérdésre ugyanezt: nevezetesen, hogy kisebb szúrást elvisel, és nem ázik be utána. Ez az összezáródás, (beforrás???) a természetes kaucsuk sajátossága.
Az "összezáródás" és a "beforrás" nagyon nem ugyanaz...az egyiknél fizikailag összeszorulnak a felületek, a másiknál kémiai kötés alakul ki köztük. Erre az utóbbira mondtam, hogy nem valószínű...ha igaz lenne, ezt nem csak és nem elsősorban gumicsizmáknál alkalmaznák... Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #693 Dátum: 2013. Október 18. - 16:42:38 »

A felhasználók szempontjából csak a végeredmény számít... Emelem
Naplózva
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #694 Dátum: 2013. Október 26. - 09:29:34 »

Üdv!
Érdeklődnék, hogy valakinek van tapasztalata a Gumleaf csizmákkal?
Leírás:
Alapanyaga tiszta gumi, kívűl végigzippzáros kivitelben. 3 mm-es neoprén béléssel. Strapabíró, kényelmes csizma khaki színben.
Méretek: 39-47-ig
(Nem akartam belinkelni az oldalt, nehogy reklám legyen.)
Ár: 27.900
Naplózva
batyu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


Vadászíjász


« Új üzenet #695 Dátum: 2013. Október 26. - 22:02:51 »

Üdv!
Ez a csizma nagyon hasonlít a cseh champin és novesta csizmákra ( lehet hogy ugyan ott készül)!
A Novesta csatos nálunk most 17000 ft-t van!
Naplózva

A vadászat nemcsak szenvedély,  hanem szakma, sőt tudomány is, az igaz vadász élete éppen ezért folyamatos ismeretgyűjtés és tanulás.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #696 Dátum: 2013. November 01. - 20:17:41 »

Valamilyen megoldást szeretnék a ti tapasztalataitok alapján találni arra,hogy ne fázzon a lábam a lesen. A lesbakancsban beizzad a lábam,utána meg fázik.Csizmában ugyanez. Pati említett egy zoknimárkát ami megoldást jelenthet,illetve jókat hallottam az Aigle csizma-papucsáról (?) amiben ha izzad is a láb azt felszívja és nem hagyja fázni...Szóval minden tapasztalat érdekel,ami segíthet.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #697 Dátum: 2013. November 01. - 22:19:02 »

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, járt-e már valaki úgy a csizmájával,hogy elrepedt a talpa keresztbe, ott ahol a lépésnél is hajlik a csizma.
A márkája : Le Chameau ,a típus Vega.
Ez a gyárnak a nyári csizmája , nagyon szeretem és igen sokat használtam , gyűrtem. 2010-ben vásároltam és visszamentem a boltba szeptember elején ,hogy valami ragasztót , vagy javítási lehetőséget tudnak-e ajánlani.
A válasz: a gyár kb ennyi időt garantál.
Tehát húzzá gyorsan hülyefalusi , vagy ha nem akkor  vegyé mégegyet!!!!!!!!!
Ezzel nem bántom a gyártót, mert a régebbi "melegváltozat" még mindig problémamentes.

Valami megoldást tudna valaki ajánlani? Anyagot amivel megpróbálhatnám rendberakni ezen a kényes helyen a következő szezonig?

Köszi

Tamás
 
Naplózva
gabi243
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


« Új üzenet #698 Dátum: 2013. November 01. - 22:25:50 »

Valamilyen megoldást szeretnék a ti tapasztalataitok alapján találni arra,hogy ne fázzon a lábam a lesen. A lesbakancsban beizzad a lábam,utána meg fázik.Csizmában ugyanez. Pati említett egy zoknimárkát ami megoldást jelenthet,illetve jókat hallottam az Aigle csizma-papucsáról (?) amiben ha izzad is a láb azt felszívja és nem hagyja fázni...Szóval minden tapasztalat érdekel,ami segíthet.

Tegyél valami hőszigetelőt anyagot a lábad alá. Már egy rossz pullóver is sokat ér, de egy vastag szivacsról nem is beszélek.
Én simán gumicsizmába szoktam menni (normál cseh ) annyi, hogy felveszek egy normál zoknit és rá egy drágább termozoknit, de csak akkor amikor kiszállolok a kocsiból, hogy véletlenül se izzadjon meg a lábam a kocsiba.
Nagy minuszokba meg csak leszsákba szabad kimaradni szerintem.
 Nekem nem volt keret rá, de van olyan vadásztársam aki komoly leszsákot vett(60-70 ezerért) és -14 fokban egy száll zokniba ült mellettem 4,5 órán át, de márgyűjtök egyre  
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #699 Dátum: 2013. November 01. - 22:28:22 »

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, járt-e már valaki úgy a csizmájával,hogy elrepedt a talpa keresztbe, ott ahol a lépésnél is hajlik a csizma.
A márkája : Le Chameau ,a típus Vega.
Ez a gyárnak a nyári csizmája , nagyon szeretem és igen sokat használtam , gyűrtem. 2010-ben vásároltam és visszamentem a boltba szeptember elején ,hogy valami ragasztót , vagy javítási lehetőséget tudnak-e ajánlani.
A válasz: a gyár kb ennyi időt garantál.
Tehát húzzá gyorsan hülyefalusi , vagy ha nem akkor  vegyé mégegyet!!!!!!!!!
Ezzel nem bántom a gyártót, mert a régebbi "melegváltozat" még mindig problémamentes.

Valami megoldást tudna valaki ajánlani? Anyagot amivel megpróbálhatnám rendberakni ezen a kényes helyen a következő szezonig?

Köszi

Tamás
 
Attól tartok,hogy az általad megadott helyen javíthatatlan ez a hiba.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
troger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Új üzenet #700 Dátum: 2013. November 14. - 18:52:27 »

A múlthéten jutottsm hozzá barátnőm révén amikor turkálóba vittem, és én magamnak ezt túrtam.  Kacsint

A hasítást és a ringlizést már a saját vádlimra csináltattam. Nekem nagyon megtetszett ez a Birgerli csizma.  Emelem

Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #701 Dátum: 2013. November 20. - 16:30:09 »

Vadászaprón is hirdető tatai talpfűtéssel volt már valakinek gyakorlati tapasztalata?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #702 Dátum: 2013. November 20. - 16:36:40 »

Vadászaprón is hirdető tatai talpfűtéssel volt már valakinek gyakorlati tapasztalata?
Szia!
Nekem tavaly tél óta van. Nagyon meg vagyok vele elégedve.  Gyaloglásra nem alkalma a nagy akkumulátor miatt,de lesre tökéletes.  Igen  Lehet folyamatosan is használni ,de 15 perc alatt felmelegíti a lábat és egy órát nem fázik a lábam. Ha megint elkezdeni fázni csak ráteszem a sarut és már melegít is.   Emelem
Naplózva
ptibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #703 Dátum: 2013. November 22. - 11:07:45 »

Sziasztok!
A Seals márkájú gumicsizmákról mi a véleményetek?
A 25.000 Ft-os kategória alatt szeretnék neoprénes csizmát venni, de nem tudom melyik márkából érdemes bogarászni.
Tudnátok valamit ajánlani?
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #704 Dátum: 2013. November 22. - 11:15:38 »

Sziasztok!
A Seals márkájú gumicsizmákról mi a véleményetek?
A 25.000 Ft-os kategória alatt szeretnék neoprénes csizmát venni, de nem tudom melyik márkából érdemes bogarászni.
Tudnátok valamit ajánlani?

MUCK BOOT Tay, nagyon bevált.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: