Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 268075 alkalommal)
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #630 Dátum: 2013. április 11. - 08:07:18 »

Köszönöm a tanácsokat, most nagyon rákattantam a magas szárú bakancsra (eddig még nem volt) de meg fogom gondolni ezek után. Pontosabban volt, egy klasszik magyar surranó, de azért az szerintem más kategória, mint a vadász bakancsok.
 Emelem
Naplózva

Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #631 Dátum: 2013. április 11. - 09:07:58 »

Köszönöm a tanácsokat, most nagyon rákattantam a magas szárú bakancsra (eddig még nem volt) de meg fogom gondolni ezek után. Pontosabban volt, egy klasszik magyar surranó, de azért az szerintem más kategória, mint a vadász bakancsok.
 Emelem
A surranó legalább engedi a láb természetes mozgását,bokában. Igaz a katonaságnál kaptam egy olyan megkérgesedett darabot amit még valahol a Donnál húztak le egy lövészárokbeli hulláról. Kellett neki pár liter zsiradék és egy gyalogsági fejsze foka amíg megpuhult.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #632 Dátum: 2013. április 11. - 23:04:47 »

A surranó legalább engedi a láb természetes mozgását,bokában. Igaz a katonaságnál kaptam egy olyan megkérgesedett darabot amit még valahol a Donnál húztak le egy lövészárokbeli hulláról. Kellett neki pár liter zsiradék és egy gyalogsági fejsze foka amíg megpuhult.

Az enyémen átment egy DAK...
Puhányos lett... Ördög Ördög

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Somefire
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71


« Új üzenet #633 Dátum: 2013. Május 21. - 16:00:15 »

A vasárnap esti vihar után cserkelés lett a lesvadászatból. Barátom fegyvere ugyan néma maradt de így is sok tapasztalattal tértem haza, ugyanis kiderült, hogy jelenleg nincs olyan lábbelim, ami ennek a célnak megfelel. Jelen esetben térdig csatakosan ültem autóba a vadászat után.
Így jön a kérdés, hogy mit vegyek a tavaszi-nyári-ősz elejei vadászatokhoz:
egy jó bakancsot, esetleg kamáslival
esetleg nyári gumicsizmát - bár még tapasztalatom nincs vele, hogy ez mennyire megfelelő, kényelmes hosszabb cserkelésre
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #634 Dátum: 2013. Május 21. - 16:29:05 »

A vasárnap esti vihar után cserkelés lett a lesvadászatból. Barátom fegyvere ugyan néma maradt de így is sok tapasztalattal tértem haza, ugyanis kiderült, hogy jelenleg nincs olyan lábbelim, ami ennek a célnak megfelel. Jelen esetben térdig csatakosan ültem autóba a vadászat után.
Így jön a kérdés, hogy mit vegyek a tavaszi-nyári-ősz elejei vadászatokhoz:
egy jó bakancsot, esetleg kamáslival
esetleg nyári gumicsizmát - bár még tapasztalatom nincs vele, hogy ez mennyire megfelelő, kényelmes hosszabb cserkelésre
Szerintem nyári gumicsizma a nyerő.  A márkásabbak majdnem olyan kényelmesek mint egy bakancs. Én a Tevéset ajánlom, csak méretpontosat kell venni, nem szabad ráhagyni. Hidegebb időre, másik kell és kész.
Kullancsbegyűjtési szempontból is sokkal jobb a gumicselló, mint a bakancs.  Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #635 Dátum: 2013. Május 21. - 18:12:56 »

Gumicsizma. Wave Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #636 Dátum: 2013. Május 21. - 18:17:10 »

Mesztilláb és sok Szukuval! Kacsint Mosolyog Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #637 Dátum: 2013. Május 21. - 19:52:55 »

A vasárnap esti vihar után cserkelés lett a lesvadászatból. Barátom fegyvere ugyan néma maradt de így is sok tapasztalattal tértem haza, ugyanis kiderült, hogy jelenleg nincs olyan lábbelim, ami ennek a célnak megfelel. Jelen esetben térdig csatakosan ültem autóba a vadászat után.
Így jön a kérdés, hogy mit vegyek a tavaszi-nyári-ősz elejei vadászatokhoz:
egy jó bakancsot, esetleg kamáslival
esetleg nyári gumicsizmát - bár még tapasztalatom nincs vele, hogy ez mennyire megfelelő, kényelmes hosszabb cserkelésre

Decathlonban vettem ötezerért nyárit. Jó hónapja gyepálom itthon meg terepen is, eddig nem bántam meg. Két év garancia van rá. Hűvösebb időre meg ott a neoprénes.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #638 Dátum: 2013. Május 22. - 09:43:03 »

Decathlonban vettem ötezerért nyárit. Jó hónapja gyepálom itthon meg terepen is, eddig nem bántam meg. Két év garancia van rá. Hűvösebb időre meg ott a neoprénes.  Emelem

A jó dunaföldvári gummacséró csak 2000 Ft körül van és még zőőőőd is.    Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #639 Dátum: 2013. Május 22. - 09:59:41 »

A jó dunaföldvári gummacséró csak 2000 Ft körül van és még zőőőőd is.    Emelem

Abból főzi Soma a diópálinkát?  Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Somefire
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71


« Új üzenet #640 Dátum: 2013. Május 22. - 10:33:52 »

Mesztilláb és sok Szukuval! Kacsint Mosolyog Emelem

Gyerekkoromban még ment a dolog az Alföld mezőin, szántóin, de mára már elkényelmesedtem Mosolyog

Köszönöm a tippeket Urak!  Emelem Én is arra jutottam, hogy nézek egy kényelmes nyári csimmát, amiben Ti is megerősítettetek. Gaz, kullancs ás vizes növényzet ellen is jobban véd. Majd keresek valami kényelmeset.

Hideg időre is már nézegettem csizmákat. 5mm-es neoprén bélésűek közül válogatok. Így elsőre a Vulkan tetszik (árban is egyelőre), de még fel is kell próbálni őket. A téli csizmák válogatásában sokat segített, hogy végigolvastam az elmúlt 2-3 év hozzászólásait itt a Fórumon is Mosolyog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #641 Dátum: 2013. Július 15. - 13:12:52 »

Kihagyhatatlan áron (14900 Ft) rendeltem és vettem egy 46-os Kamik Nation Plus-t. Szuper könnyű és kényelmes bakancs,még járni is lehet benne... Kacsint A farmer alá is befért a szára. A lábam olyan torkos mint a csütörtök,de így is kényelmesen belefértem, (csizmából 47-es kell) Remélem valakinek hasznos lesz ez a vélemény!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #642 Dátum: 2013. Július 15. - 13:58:28 »

Kihagyhatatlan áron (14900 Ft) rendeltem és vettem egy 46-os Kamik Nation Plus-t. Szuper könnyű és kényelmes bakancs,még járni is lehet benne... Kacsint A farmer alá is befért a szára. A lábam olyan torkos mint a csütörtök,de így is kényelmesen belefértem, (csizmából 47-es kell) Remélem valakinek hasznos lesz ez a vélemény!
Szia!
Hol, illetve el tudnád küldeni az elérhetőségét?
Köszönettel: Varga Károly
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #643 Dátum: 2013. Július 15. - 14:25:45 »

Küldtem privátot! A Kamik NP-ből,ha jól látom már csak 48-as van. Nagyon nagy lób.szó ember kell ahhoz. (A köszönős szlovák oldalon.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #644 Dátum: 2013. Augusztus 30. - 19:13:02 »

Üdv!
Tudom, hogy ezerszer átrágott téma lehet már nektek.
De kellene némi segítség csizma vásárlás ügyben, mivel az X-Hunt 2 év alatt 3-szor törött ki.
Ezért a vadászbolt felajánlott egy cserét és ráfizetéssel akár másik csizmát kaphatok. Az a kérdés, hogy milyet?!
Csatost meguntam, sőt megutáltam, mert folyamatosan leszakad.
Két csizma között folyik a variáció:
Le Chameau Chasseur (szőrmés)
Aigle Parcours Iso Open (neopren)

Megéri azt a 9.000 ft többletet a Le Chameau?
Tudom, hogy különbség van neopren és szőrmés között, de hajtásba tuti, hogy nem fogom belevinni bármelyikre is esik a választás.
Első ízben nekem a Le Chameau mellé esne a választásom. Nagypapám 10 éve használja ugyan ezt a fajtát..De jól gondolom, hogy sokat romlott a csizmák minősége ez alatt a 10 év alatt?
Az Aigle-ről meg semmi tapasztalatom nincs.

Kérem, segítsetek és támasszátok alá pár gondolattal, hogy melyik is lenne jobb választás, mert nem akarok 1-2 évente venni és cserélgetni, mert kitörik..vagy más baja lesz.

Üdvözlettel:
Kristóf  Emelem


Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: