Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 268031 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #495 Dátum: 2012. Február 17. - 07:26:07 »

Ugye nem a bicikli foltra gondoltál?   Ördög

Én speciel a sallerre  Tasli




A folyékony gumiragasztó jó lehet pl.

Csináld úgy, hogy mielőtt bekened a lyukat kívül belül, nyomj ki egy adagot szikkadni, párologjon el az oldószer jól, és csak utána kend be a csizmát, majd ezzel a sűrűbb, korábban kinyomott ragasztóval fedd be , és nyomd szét a lyuk tetején. Mindezt alapos tisztítás, zsírtalanítás és feldörzsölés után!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #496 Dátum: 2012. Február 17. - 07:34:21 »

Én speciel a sallerre  Tasli




A folyékony gumiragasztó jó lehet pl.

Csináld úgy, hogy mielőtt bekened a lyukat kívül belül, nyomj ki egy adagot szikkadni, párologjon el az oldószer jól, és csak utána kend be a csizmát, majd ezzel a sűrűbb, korábban kinyomott ragasztóval fedd be , és nyomd szét a lyuk tetején. Mindezt alapos tisztítás, zsírtalanítás és feldörzsölés után!
Zöld is van? Vagy színtelen?  Vállat von
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #497 Dátum: 2012. Február 17. - 07:43:09 »

Zöld is van? Vagy színtelen?  Vállat von

Színtelen, de az is lehet, hogy kaucsuk színű lesz a gombóc, amit előre kinyomsz.

De hallottam sima pillanatragasztós megoldást is.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #498 Dátum: 2012. Február 17. - 07:49:01 »

Színtelen, de az is lehet, hogy kaucsuk színű lesz a gombóc, amit előre kinyomsz.

De hallottam sima pillanatragasztós megoldást is.

Mivel lábfej felett van éppcsak, így viszonylag nagy a terhelés.  Fejvakarás
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #499 Dátum: 2012. Február 17. - 07:52:01 »

Mivel lábfej felett van éppcsak, így viszonylag nagy a terhelés.  Fejvakarás

Hát a levétel, felhúzás az nem fog használni a javított szakasznak. Viszont, ha nem merőleges a csizma felületére a "seb", jó lehet a pillanatragasztó, igaz, hogy elmerevíti a "heget, de éppen ettől lesz tartósabb is. Majd a környezete nyúlik.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #500 Dátum: 2012. Február 17. - 08:42:26 »

A múlt héten sikerült egy nádtorzzsal lábfej felett átszúrnom a gumicsizmám. Van valakinek ötlete hogyan, vagy hol javítható?  Emelem
Én a saroknál szedtem össze egy lyukat, "szerencsére" a sarok rész és a talp találkozásánál.
Semmilyen módszerrel nem sikerült megjavítani. Voltam gumisnál, raktak rá kicsi foltot, nagy foltot, pillanatok alatt lejött mindkettő(annyira pillanatok alatt, hogy a nagyképű gumisgyerek által egy ezresért felrakott foltot ott a szeme láttára különösebb erőltetés nélkül lehúztam). A le chameau saját ragasztója és saját foltja sem fogta meg. Tény, hogy nagyon rossz helyen van a sérülés.
Bobakos ajánlott valami ragasztót hozzá de még nem volt érkezésem kipróbálni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #501 Dátum: 2012. Február 21. - 00:33:50 »

Sziasztok! Ismeri valaki ezt a csizmát?

http://gumicsizmaaruhaz.hu/termek/?product[product][item]=251

Kellene valamilyen jobb minőségű gumicsizma. Nézegetek ilyeneket is, hogy MuckBoot Tay vagy Aigle Parcours Iso, de ezekkel az a baj, hogy a vastag neoprén bélés miatt nyáron, egész napos viselés nem lenne egészséges. Viszont télen meg ilyen lenne jó. Na, de most elsősorban nyári csizma kellene, vastagabb vádlihoz. Ha valakinek van jó tapasztalata egy ilyen gumicsizmával, amit szivesen ajánlana is, az kérem írjon. úgy 20000 ft-ot szánnék rá. Esetleg 25000-t.  Eddig még csak ócska csizmáim voltak, 1 csizma 1 nyár. Ördög Ezért szeretnék mostmár valami komolyabbat. Fejvakarás Csak hát eléggé tanácstalan vagyok.

Üdv: pnorbi Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #502 Dátum: 2012. Február 21. - 16:59:10 »

Sziasztok! Ismeri valaki ezt a csizmát?

http://gumicsizmaaruhaz.hu/termek/?product[product][item]=251

Kellene valamilyen jobb minőségű gumicsizma. Nézegetek ilyeneket is, hogy MuckBoot Tay vagy Aigle Parcours Iso, de ezekkel az a baj, hogy a vastag neoprén bélés miatt nyáron, egész napos viselés nem lenne egészséges. Viszont télen meg ilyen lenne jó. Na, de most elsősorban nyári csizma kellene, vastagabb vádlihoz. Ha valakinek van jó tapasztalata egy ilyen gumicsizmával, amit szivesen ajánlana is, az kérem írjon. úgy 20000 ft-ot szánnék rá. Esetleg 25000-t.  Eddig még csak ócska csizmáim voltak, 1 csizma 1 nyár. Ördög Ezért szeretnék mostmár valami komolyabbat. Fejvakarás Csak hát eléggé tanácstalan vagyok.

Üdv: pnorbi Emelem
Nekem van Le Chameau nem pont ilyen, de ha tehetem csak ezt a márkát választom. Az enyém kimondottan cserkelő csizma, nagyon halkan lehet menni benne.
http://www.bestfishing.iwebshop.hu/index.php?content2=termek_kiir&termek_id=9093431453&szint1=Ruh%C3%A1zat+-+L%C3%A1bbeli&szint2=L%C3%A1bbeli%2C+csizma&szint3=Gumicsizma&szint4=LE+CHAMEAU
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #503 Dátum: 2012. Február 21. - 18:51:58 »

Nekem van Le Chameau nem pont ilyen, de ha tehetem csak ezt a márkát választom. Az enyém kimondottan cserkelő csizma, nagyon halkan lehet menni benne.
http://www.bestfishing.iwebshop.hu/index.php?content2=termek_kiir&termek_id=9093431453&szint1=Ruh%C3%A1zat+-+L%C3%A1bbeli&szint2=L%C3%A1bbeli%2C+csizma&szint3=Gumicsizma&szint4=LE+CHAMEAU
A Le Chameau nem igazán vastag vádlira van kitalálva...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #504 Dátum: 2012. Február 21. - 19:18:52 »

Sziasztok! Ismeri valaki ezt a csizmát?

http://gumicsizmaaruhaz.hu/termek/?product[product][item]=251

Kellene valamilyen jobb minőségű gumicsizma. Nézegetek ilyeneket is, hogy MuckBoot Tay vagy Aigle Parcours Iso, de ezekkel az a baj, hogy a vastag neoprén bélés miatt nyáron, egész napos viselés nem lenne egészséges. Viszont télen meg ilyen lenne jó. Na, de most elsősorban nyári csizma kellene, vastagabb vádlihoz. Ha valakinek van jó tapasztalata egy ilyen gumicsizmával, amit szivesen ajánlana is, az kérem írjon. úgy 20000 ft-ot szánnék rá. Esetleg 25000-t.  Eddig még csak ócska csizmáim voltak, 1 csizma 1 nyár. Ördög Ezért szeretnék mostmár valami komolyabbat. Fejvakarás Csak hát eléggé tanácstalan vagyok.

Üdv: pnorbi Emelem

Szia!

Én ezt vettem, bevált. Nem egy "karácsonyfadísz" alkat vagyok, jóval 100kg felett, de a szárába a vékonyabb bélelt nadrág is belefért. Kényelmes, egész napos fácánvadászatokon sem fáradt el a lábam benne. Fagyban, hóban meg bakancsot+ kamáslit hordok, én ha nem gyalogolok, a neoprénes gumicsizmában is fázom.
http://www.grube.hu/22151020-professional/17148-tretorn-estate-gumicsizma-fa-betettel

 Emelem
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #505 Dátum: 2012. Február 22. - 00:34:59 »

Köszönöm a válaszokat! Emelem

Fa betét? Az nem merevíti meg nagyon a talpat?

További tippeket is szivesen fogadok!  Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #506 Dátum: 2012. Február 22. - 08:38:07 »

A Le Chameau nem igazán vastag vádlira van kitalálva...
Ez típus kifejezetten erős vádlira.
Naplózva
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #507 Dátum: 2012. Február 22. - 18:17:58 »

Köszönöm a válaszokat! Emelem

Fa betét? Az nem merevíti meg nagyon a talpat?

További tippeket is szivesen fogadok!  Emelem

Orrától kb. a talpközépig van, egyáltalán nem érezhető, állítólag az átszúrás ellen van benne.  Emelem
Naplózva
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #508 Dátum: 2012. Március 08. - 11:29:50 »

18. születésnapomra végre sikerült megkapnom az X-hunt csizmát. Akár, egy Le Chameau. Táncol
Olyan kérdésem lenne, hogy most bontottam ki a dobozból..vettem hozzá spray-t is, és milyen időközönként szokták kezelni?
Most, frissen lefújjam?  Mosolyog
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #509 Dátum: 2012. Március 10. - 15:03:44 »

18. születésnapomra végre sikerült megkapnom az X-hunt csizmát. Akár, egy Le Chameau. Táncol
Olyan kérdésem lenne, hogy most bontottam ki a dobozból..vettem hozzá spray-t is, és milyen időközönként szokták kezelni?
Most, frissen lefújjam?  Mosolyog

Én még sohasem fújtam le semmivel...
Meleg mosószeres víz, oszt csákány!

 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: