Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 268014 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #795 Dátum: 2014. Október 08. - 14:04:58 »

Ez a goratex-bőr kombinációra ajánlott szer. Szintén hajszárítós mély bevitellel szoktam csinálni

http://www.mountex.hu/termek/11107-027-0/g-wax_leather_conditioner_impregnalo_lelegzo_labbelikhez

Ajánlott egy tisztítás előtte:

http://www.mountex.hu/termek/11107-078-0/g-max_footwear_cleaner_cipotisztito

Köszi, Voldi!
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #796 Dátum: 2014. Október 08. - 15:03:28 »

Bentshaft írta régebben, hogy a bakancs nyikorgásra a legjobb a nyérc olaj (mink oil). Teljesen megszünteti a nyikorgást a használata.
Én is hoztam még anno magammal, és a téli lescsizmámat azzal itattam át, anélkül, hogy tudtam volna még, hogy mire jó még a bőrápoláson és vízhatlanná tételen kívül.
Az biztos hogy nem nyikorog.
Jó lenne megtudni, hogy itthon lehet-e kapni, ha nem, akkor marad az Ebay...
 Emelem

Én ezt használom a Haix-ra. (ha nem jó meg is eheted  Ördög )

http://kanapekiraly.hu/mehviaszos-borapolo-balzsam-briston-br102-220ml-T5520K146.html
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #797 Dátum: 2014. Október 08. - 15:57:31 »

Én ezt használom a Haix-ra. (ha nem jó meg is eheted  Ördög )

http://kanapekiraly.hu/mehviaszos-borapolo-balzsam-briston-br102-220ml-T5520K146.html

Sima bőrre jó is, de ki látott már Goratexes kanapét?   Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #798 Dátum: 2014. Október 08. - 16:37:38 »

Sima bőrre jó is, de ki látott már Goratexes kanapét?   Röhög

Én leragadtam a bőr nyikorgásánál. A Gore Tex-el szerintem meg nincs mit csinálni lábbeli esetében, mert az belül van. Ha a bőr eltömődik akkor úgy is lőttek a Gore Tex-nek. A cipő, bakancs esetében pedig ha akarja az ember ha nem, akkor is be fog következni az eltömődés kenheti, fújhatja azt bármilyen "spéci firnájszal" ezt tapasztalatból mondom. A leggondosabb kezelés ellenére is a bőr pólusai eltömődnek és hiába van belül a csoda anyag, nem fog érni semmit. Ruházat esetében ez egy kicsit más, de bőr cucc esetében szerintem így van. Viszont arra jó, hogy qva drága legyen tőle valami.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #799 Dátum: 2014. Október 08. - 17:15:10 »

Én leragadtam a bőr nyikorgásánál. A Gore Tex-el szerintem meg nincs mit csinálni lábbeli esetében, mert az belül van. Ha a bőr eltömődik akkor úgy is lőttek a Gore Tex-nek. A cipő, bakancs esetében pedig ha akarja az ember ha nem, akkor is be fog következni az eltömődés kenheti, fújhatja azt bármilyen "spéci firnájszal" ezt tapasztalatból mondom. A leggondosabb kezelés ellenére is a bőr pólusai eltömődnek és hiába van belül a csoda anyag, nem fog érni semmit. Ruházat esetében ez egy kicsit más, de bőr cucc esetében szerintem így van. Viszont arra jó, hogy qva drága legyen tőle valami.

Azért kell olyat használni, ami nem tömi el. A hülye hegymászók már azért elég régen használják gond nélkül.

Igaz, úgy nem működik, hogy kenem mindenféle vacakkal, aztán a másiktól meg várom a csodát.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #800 Dátum: 2014. Október 08. - 17:34:41 »

Viszont arra jó, hogy qva drága legyen tőle valami.
Még valamire jó. A bőr béléses bakancs húsz év múlva is bakancs lesz, a gore-tex membránt meg pár év alatt kitaposod belőle...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #801 Dátum: 2014. Október 08. - 18:43:12 »

Még valamire jó. A bőr béléses bakancs húsz év múlva is bakancs lesz, a gore-tex membránt meg pár év alatt kitaposod belőle...

Világos.

Aki ezektől az anyagoktól várja a csodát az a drága vásárlás után még magának sem meri bevallani, hogy bizony jó jó, de nem hozta azt amit várt. Egy két barátommal akivel hardcore-ban  Ördög toljuk a leseket csak ortodox cuccokat használunk a lábra. A Haix egy kitérő volt, drága mint a dög, és a havas, saras, olvadék vizes fakitermelő utas húzós gyaloglás, majd az azt követő a nappal 0 fok lesen -5,-8 fokos körülmények megmutatják, hogy hol lakik a jó isten. Persze a terepjáró ajtajából fellépni a leslétrára az más műfaj.
Egyébként ezután lehet engem hűlyézni, de mióta eltömódótt a bakancsom, azóta nem fázik a lábam benne Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #802 Dátum: 2014. Október 08. - 20:25:24 »

Világos.

Aki ezektől az anyagoktól várja a csodát az a drága vásárlás után még magának sem meri bevallani, hogy bizony jó jó, de nem hozta azt amit várt. Egy két barátommal akivel hardcore-ban  Ördög toljuk a leseket csak ortodox cuccokat használunk a lábra. A Haix egy kitérő volt, drága mint a dög, és a havas, saras, olvadék vizes fakitermelő utas húzós gyaloglás, majd az azt követő a nappal 0 fok lesen -5,-8 fokos körülmények megmutatják, hogy hol lakik a jó isten. Persze a terepjáró ajtajából fellépni a leslétrára az más műfaj.
Egyébként ezután lehet engem hűlyézni, de mióta eltömódótt a bakancsom, azóta nem fázik a lábam benne Ördög
Mióta eltömődött a bakancsod, nem szívja fel a külseje a vizet. Kibaszottul tud fázni az ember lába egy gore-tex membrános cipőben ha a külső bőr réteg pacallá van ázva. Rohadtul nem fog érdekelni, hogy tulajdonképpen száraz a lábad.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #803 Dátum: 2014. Október 08. - 20:59:15 »

Még valamire jó. A bőr béléses bakancs húsz év múlva is bakancs lesz, a gore-tex membránt meg pár év alatt kitaposod belőle...



 Kézfogás  Ez nagyon nagy igazság,legyen az kívül-belül bőr oszt jónapot!

 Emelem



Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #804 Dátum: 2014. Október 08. - 22:55:54 »

A Haix egy kitérő volt, drága mint a dög, és a havas, saras, olvadék vizes fakitermelő utas húzós gyaloglás, majd az azt követő a nappal 0 fok lesen -5,-8 fokos körülmények megmutatják, hogy hol lakik a jó isten. Persze a terepjáró ajtajából fellépni a leslétrára az más műfaj.
Egyébként ezután lehet engem hűlyézni, de mióta eltömódótt a bakancsom, azóta nem fázik a lábam benne Ördög

A "draga" az relativ igen, de a Haix bakancsok kozepesek-atlagosak arba es nem neveznem draganak "mint a dog".  A Meindl, HanWag, Crispi, Lowa, Kenetrek, Danner, stb. na ezek nevezhetok draganak.

http://www.haixusa.com/hunting/
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #805 Dátum: 2014. Október 08. - 23:24:44 »

Mióta eltömődött a bakancsod, nem szívja fel a külseje a vizet. Kibaszottul tud fázni az ember lába egy gore-tex membrános cipőben ha a külső bőr réteg pacallá van ázva. Rohadtul nem fog érdekelni, hogy tulajdonképpen száraz a lábad.

Szerintem ha fazik a labad akkor fazik mindegy, hogy membranos-e vagy nem.
Az en membranos bakancsaim valoszinu el vannak tomodve es nem lelegzenek mint ahogyan azt terveztek de az engem edeskeveset erdekel. A vizhatlansag a fontos es abba meg jok, es a Danner-em mar 10 even tul van. Es igen, legalabb egyszer egy evbe leontom oket folyekony nyerc olajjal, puhitja, vizmentesiti, tartositja a bort (egy bakancsom sem nyikorog) Waxokat nem hasznalok, nem ellenzem oket az olajat egyszeruen  konnyebb rakenni.....ezzel nem kell tokolni a hajszaritoval olvasztgatni. Ha hidegebb van inzulalt membranos bakancsokat hasznalok 800 gram Thinsulate -el bennuk altalaba es nem fazik a labam, hiaba a bor kivul csuromvizes. A nem inzulalt bakkancsokba bizony alacsony fokokba mar fazik a labad. Az utolso javorvadaszatunk-kor a  800 gramos  Meindl-em egy hetig csuromvizes volt kivulrol, es reggelente bizony hideg volt ( 0 fok es -3) de nem volt gondom. Ja miutan hazajottunk, masnap elmentem a Cabelasba es meg vettem 3 par "Darn Tough" Hunting) zoknit mig akcioba vannak.....teljesen maghatott e vadaszat alatt a minoseguk.....es melegek.     
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
csszoradi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #806 Dátum: 2014. Október 17. - 17:50:26 »

Tisztelt Vadásztársak!

Idén végre meghoztam a döntést, hogy veszek egy (remélhetőleg) tartós neoprénes csizmát, amibe nem fagyok bele a őszi/téli cserkeléseken, apróvadazásokon. A le chameau vierzonord és vierzonord plus között dilemmázok. Visszaolvastam itt a fórumban és más fórumokon is körülnéztem, de nem találtam választ a kérdésemre. Szóval arra keresem a választ, hogy melyik lenne jobb választás egy inkább cserkelősebb vadászatra: a 3mm neoprénes vagy az 5mm neoprénes verziója a márkának? Úgy értem, hogy az 5mm-es nem lenne e túl meleg vagy ilyesmi. Egyszóval, ilyen szempontból nézve melyik változatot érdemes megvenni?

Ha van bárkinek ilyen jellegű tapasztalata, szívesen venném, ha megosztaná velem. Köszönöm!!

Vadászüdv!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #807 Dátum: 2014. Október 20. - 13:14:12 »

Szia Bentshaft!

"oket folyekony nyerc olajjal"
Kérdésem az lenne, hogy milyen márkát kiszerelést használsz???
Nekem is volt, igaz az beledörgölős, szárítós fajta, de nagyon jónak tartom.
Sajna elfogyott, és azóta én azt a fajtát nem találom sehol. még a csizmához kaptam.

Üdv

Endre Emelem

Naplózva

Üdv End
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #808 Dátum: 2014. Október 20. - 17:35:01 »

Szia Bentshaft!

"oket folyekony nyerc olajjal"
Kérdésem az lenne, hogy milyen márkát kiszerelést használsz???
Nekem is volt, igaz az beledörgölős, szárítós fajta, de nagyon jónak tartom.
Sajna elfogyott, és azóta én azt a fajtát nem találom sehol. még a csizmához kaptam.

Üdv

Endre Emelem



Irjal egy cimet privatba es kuldok neked ajandekba.
Ezt hasznalom kulonben
.          http://www.tandyleatherfactory.ca/en-cad/2346-00.aspx?countryid=998       
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #809 Dátum: 2014. Október 24. - 18:16:16 »

Sziasztok,

Csizmafűtéssel (fűthető talpbetét) kapcsolatosan van valakinek személyes, esetleg hosszútávú tapasztalata?
Mematec, Geb, Alpenheat, Thermacell, Therm-IC Sole  amiket hirtelen találtam, ebből néhányról hallottam infot, jót-rosszat, de csak "pletyka szinten". Magyr gyártmányról kaptam ma már infot, szeretnék minden kört körüljárni mielőtt döntök.
Üzemidő, tartósság (ne törjön el), alkatrész-pótolhatóság (ha mondjuk meghal az akku), használhatóság (ne égessen, de fűtsön, esetleg hőfokszabályzó, stb...), kényelem - ilyesmikre lennék kíváncsi.
Keresőztem is, de vagy rosszul kerestem, vagy még nem volt kivesézve a téma.

Nagy köszönet előre is!
Vadászüdv  Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: