Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266228 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1215 Dátum: 2017. Január 20. - 21:34:40 »

Piacos "vastag" bokazokniban. A bakancshoz kapott méretre vágható, papírvékony betétet nem raktam bele.
 Ezt nem tudtam, hogy vele jött-e vagy csak a boltban akartak kedveskedni vele, de nagyon gagyinak tűnt.
Ja. Most néztem meg jobban: mozogtál. Mozgás után, ha pár órát ülsz egy helyben,majd arról várok véleményt. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1216 Dátum: 2017. Január 21. - 08:24:52 »

Nekem valamelyik Kamik van...  Stoel
Tud benne fázni a lábam...
De a hiba az izzadós láb környékén keresendő.
Sem kesztyűben, sem bakancsban nem találtam még olyat, amiben pár óra ücsörgés után ne fáznának az ominózus testrészek.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1217 Dátum: 2017. Január 21. - 08:28:56 »

Nekem valamelyik Kamik van...  Stoel
Tud benne fázni a lábam...
De a hiba az izzadós láb környékén keresendő.
Sem kesztyűben, sem bakancsban nem találtam még olyat, amiben pár óra ücsörgés után ne fáznának az ominózus testrészek.
 Emelem
Igen Ugyanez. Ezért kérdeztem a zokniját,de rájöttem,hogy folyamatosan mozgott. Úgy én sem fázok,még csizmában sem. Bakancs: Kamik NP.Csizma: Grubs.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1218 Dátum: 2017. Január 21. - 08:39:36 »

Igen Ugyanez. Ezért kérdeztem a zokniját,de rájöttem,hogy folyamatosan mozgott. Úgy én sem fázok,még csizmában sem. Bakancs: Kamik NP.Csizma: Grubs.
Mozgásban semmiben nem fázok. Van egy szanaszét taposott, hordott, gyilkolt dekis cserkelő bakancsom. Még -18ban is abban mentem hajtásra.
A múlt héten Nagyszékelyben vadásztam (és elengedtem eddigi életem legnagyobb kanját), de pár óra ücsörgés után a Kamikban fázott a patám. Már mindent kipróbáltam. Legutóbb Janika ajánlotta a futózoknit, hogy neki bevált. Rajtam az is kifogott. Sajnos...
 Wave
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1219 Dátum: 2017. Január 21. - 10:11:52 »

 Emelem
Decemberben vettem egy Demar Huntert. Én cserkelni, hajtásban meg munkába használtam eddig, szóval mozgásban, egy szál vékony harisnyával egész nap melegben volt a lábam. Kényelmes járni benne, alig van súlya, nem szükséges nagyobb számot venni. Lesben nem tudom hogy muzsikál, én ott a zsákban két vastag, nagyváradi piacos gyapjúharisnyában vagyok. A forgalmazó, lescsizmának a Caribou-t ajánlotta, abba viszont, az elmondása szerint, nem olyan kényelmes járni, meg nehezebb is. Wave
Naplózva

Üdv Chris
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1220 Dátum: 2017. Január 21. - 18:10:43 »

Ha fázik a lábad vegyél fel sapkát!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1221 Dátum: 2017. Január 22. - 11:24:34 »

Igen Ugyanez. Ezért kérdeztem a zokniját,de rájöttem,hogy folyamatosan mozgott. Úgy én sem fázok,még csizmában sem. Bakancs: Kamik NP.Csizma: Grubs.

A helyzet az, hogy egy Norvégiában dolgozó emberke azt mondta , hogy a lábbeliben hagyjunk levegőnek helyet ne tömjük ki teljesen zoknival.
( Mint ahogy a hálózsákban  is csak gatyában kellene aludni , hogy a testünk melegét verje vissza a zsák fala. )
 Ennek függvényében   én sem vettem fel csak 1 vastagabb zoknit a csizma alá, és így ültünk fel lesre, mert két nagy" medvét" is láttunk napközben , etetés közben.
-18 fokot mutatott a hőmérő, igaz a széllel felturbózva , kétszer ennyinek lehetett érezni.
 A barátom ekkor, egy munkaruha boltokban is vásárolható  , fehér , vékony kezeslábast vett elő amibe belebújt.
  Én nem bírtam tovább a fagyos szélben és 8 körül lemásztam a lesről beültem a terepjáróba. Ő este 11-kor jött le. Azt mondja abszolút nem fázott , sőt inkább melege lett, ugyanis a levegő nem hatol keresztül a kezeslábason.
 A lábam az nem fázott.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1222 Dátum: 2017. Január 23. - 08:46:57 »

Oceanwave írására annyit, hogy nézegettem a decathlonban zselés talpbetéteket. Ha bele lehet tenni úgy, hogy nem csúszik el, akkor lehet egy picit komfortosabbá lehetne tenni.
Nekem a Demar Caribou tetszett nagyon képről, de úgy volt, hogy nem tudom már megnézni időben és holnapi túra miatt kellett a lábbeli. Végül tegnap meg tudtam nézni a Demar Hunter Prot. Elvileg az importőr szerint a gumis alsó rész a kèt modellen ugyanaz, úgyhogy ami a Hunterből jó, a Caribou-ból is az lenne a méret. 44-es viszont csak 1 db volt egy boltban vidèken, próba nélkül pedig nem mertem berendelni. Majd beszámolok. Mosolyog

Karácsony előtt megfutottam ezeket a köröket. Jó fel is b@sztam az agyam a sok hulladék webshopon, akik annyira nullák, hogy 1 párat nem képes készleten tartani, hogy kiérjen 2-3 nap alatt...2-3 hetet meg várjon a f@szom a lutrira, meg a semmire...mindegy is.
Gödöllőn van minden, majdnem minden méretben, igaz ott pár ezerrel drágább is. De legalább VAN.
Demar Yetti Pro-t vettem. Sétálni, cserkelni is kényelmes. -13-15 fokban hajtásban állni egész nap, jó széllel ki lehet bírni, a lábujjak vége azonban többször kezdett hűvösödni. Kis mozgatás és kész is. A -70-ben lehet hogy tesztelték, de azt nem mondták, hogy a tesztalany megfagyott-e. Simán. Mert ugye csak az van ráírva, hogy "tested in -70 C"  Röhög Ezek a számok felejtősek. Tesztelni én is tesztelek bármit.
A Caribou kurva kényelmes. Nemtom ki mondta, hogy nehezebb járni benne. A Yettiben is lehet, a Caribou meg kurva kényelmes. Mivel inkább lesbakancsot szerettem volna, ezért lett a Yetti.
A Hunter az szépen néz ki a fotókon a weblapokon, de nekem nem jött be élőben.

Nekem bejöttek ezek a lengyel cuccok.
A Graff téli szettjét vettem meg asszem 4 éve. Igazán tesztelve idén volt csak. Hajtásban a -13-15ben mindkétszer jó szeles hely jutott. Órákig bírtam volna aludni. Simlédert lehúztam a szembe szél miatt. Semmit nem érzékeltem a hidegből. Igaz jöhetett volna bármi, észre sem veszem, meg a puskát sem emeltem volna fel  Röhög
Próbáltam egy Meindlt is, de abból sajnos nem volt egyel nagyobb, amit meg próbáltam az kicsit szorított.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1223 Dátum: 2017. Január 23. - 09:11:49 »

A -70-ben lehet hogy tesztelték, de azt nem mondták, hogy a tesztalany megfagyott-e. Simán. Mert ugye csak az van ráírva, hogy "tested in -70 C"  Röhög Ezek a számok felejtősek. Tesztelni én is tesztelek bármit.

Nemrég röpködtek már itt a számok a -70, meg ki tudja még, hány fokos bakancsokról, hogy ugye "azt írják, addig jó". Ezek a számok sosem azt jelentik, hogy Te meddig bírod benne (már csak azért sem, mert ahány ember, annyiféle hőérzet, meg annyiféle "fázósság"), hanem a csizma/bakancs anyaga mekkora hideget bír károsodás (pl. törés) nélkül. Tehát b***hatod a bakancsot -70 fokban, ha az embert pár óra múlva lapáttal kell kiütni belőle...  Wave
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1224 Dátum: 2017. Január 23. - 19:54:04 »

Nemrég röpködtek már itt a számok a -70, meg ki tudja még, hány fokos bakancsokról, hogy ugye "azt írják, addig jó". Ezek a számok sosem azt jelentik, hogy Te meddig bírod benne (már csak azért sem, mert ahány ember, annyiféle hőérzet, meg annyiféle "fázósság"), hanem a csizma/bakancs anyaga mekkora hideget bír károsodás (pl. törés) nélkül. Tehát b***hatod a bakancsot -70 fokban, ha az embert pár óra múlva lapáttal kell kiütni belőle...  Wave
  A románok is árultak "gyapjú" takarót, rá volt írva nagybetűkkel a csomagolásra nagybetűkkel. 100% GYAPJÚ, alatta meg kicsivel, hogy: érzés! Röhög
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #1225 Dátum: 2017. Január 24. - 13:39:33 »

Üdv a Vadásznak!

Érdeklődnék, hogy a TRACKER SNOW  les bakancsról van valakinek tapasztalata?
Elég jó áron megkapható most Székesfehérváron.

 Emelem
Tamási Zoltán
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1226 Dátum: 2017. Január 24. - 13:58:19 »

Üdv a Vadásznak!

Érdeklődnék, hogy a TRACKER SNOW  les bakancsról van valakinek tapasztalata?
Elég jó áron megkapható most Székesfehérváron.

 Emelem
Tamási Zoltán
Az a jó ár nem is olyan jó ár. Hozzáteszel egy kicsit és a Kamik Nationplus is elérhető,valószínűleg jobb is. (Én pl. a Kamikot utolsó darabként 14 990-ért vettem. Vigyorog)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1227 Dátum: 2017. Január 24. - 15:22:39 »

Üdv a Vadásznak!

Érdeklődnék, hogy a TRACKER SNOW  les bakancsról van valakinek tapasztalata?
Elég jó áron megkapható most Székesfehérváron.

 Emelem
Tamási Zoltán

Valami vadaszkupon.eu honlapon meg 14900-,  Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1228 Dátum: 2017. Január 24. - 17:34:30 »

Valami vadaszkupon.eu honlapon meg 14900-,  Vállat von
Ezeken a szlovák hátterű oldalakon szokott olcsó lenni. Volt már 10 alatt is készletkisöprésben.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #1229 Dátum: 2017. Január 24. - 20:23:13 »

Az a jó ár nem is olyan jó ár. Hozzáteszel egy kicsit és a Kamik Nationplus is elérhető,valószínűleg jobb is. (Én pl. a Kamikot utolsó darabként 14 990-ért vettem. Vigyorog)

Köszönöm a tanácsot!

Igazából a minőség, és az számít, hogy ne faggyon le a lábam a lesen (az ár csak másodlagos....).
Keresgéltem egy kicsit a neten, Kamik Nationplus-t 22 900 Ft-ért találtam legolcsóbban "WEBSHOPBAN".
Én viszont szeretném megfogni, felpróbálni, és úgy választani, ezért még keresgélek.

 Emelem
Tamási Zoltán
Naplózva
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: