Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266251 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1200 Dátum: 2016. December 16. - 16:34:16 »

Decathlonosok közül ezer forint felett bármelyik ajánlható, pl a Kiprunból. Vettem márkásabbakat is, semmivel nem jobbak. A kompressziós száraik is simán tartják a szintet a két - háromszor drágábbakkal. Viszont a futócipőikre ez nem feltétlenül mondható el, szerintem heti 20 km felett érdemes, 30 km felett feltétlenül ajánlott márkásat venni.
Köszi!
(A heti 30 km megvan...  visszaszoktam.)
 Wave
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1201 Dátum: 2016. December 16. - 20:01:33 »

Köszi!
(A heti 30 km megvan...  visszaszoktam.)
 Wave

 Vigyorog Taps
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1202 Dátum: 2016. December 23. - 06:54:50 »

Sem utódom, sem boldog ősöm...
Sem rokonom, sem ismerősöm,
      (Ady után szabadon)

Úgy gondolom néhányunknak hasznos lehet:   http://egykalappal.hu/kadar-ervin-sandor-a-csizmadoktor/
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #1203 Dátum: 2016. December 23. - 07:54:33 »

Sem utódom, sem boldog ősöm...
Sem rokonom, sem ismerősöm,
      (Ady után szabadon)

Úgy gondolom néhányunknak hasznos lehet:   http://egykalappal.hu/kadar-ervin-sandor-a-csizmadoktor/

Ajánlom mindenkinek! Láttam személyesen a munkáit remekül csinálja. Szuper. Igen Kacsint
Gyula  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1204 Dátum: 2016. December 25. - 11:13:50 »

Sem utódom, sem boldog ősöm...
Sem rokonom, sem ismerősöm,
      (Ady után szabadon)

Úgy gondolom néhányunknak hasznos lehet:   http://egykalappal.hu/kadar-ervin-sandor-a-csizmadoktor/

Úgy elképzeltem magam,amint azzal a lőbottal szerencsétlenkedek harci helyzetben és szépen elengedem lövés nélkül az akármit, majd kicsit sem ingerülten, amúgy Pars Krisztián módra belehajítom a legközelebbi vízmosásba. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1205 Dátum: 2017. Január 17. - 10:09:50 »

Üdv uraim!
Használt valaki közületek Camminare Eva hab csizmát?
Szeretnék venni egy csizmát hajtásokra és más munkákra, amit nem sajnálok, de azért ne legyen hideg és drága sem. Kivehető béléses a csizma, -35 fokig véd a leírása szerint.

 Emelem


Szia!

Én nemrégiben vettem egyet, a Camminare Forester modellt, akcióban szállítással együtt kevesebb volt, mint 10.000 Ft. Ezt a modellt -30 fokig írják használhatónak.
Sok tapasztlatom még nincs vele, egy reggeli -10 fokos récézésen és egy -19 fokos dzsindzsatörős apróvadazáson volt a lábamon.
Egy kicsit merev maga a csizma, de egyáltalán nem vészes, mivel végtére szivacsos az anyag, illetve a talpa is picit merevnek tűnik, mivel átszúrást gátló lemez van benne, ami igen hasznos, mert az apróvadazás után pár tüskét kihúztam a talpából, viszont fázni nem fáztam benne, míg mások 1-2 nevesebb bakancsban azért toporzékoltak helyenként.
Első alkalommal bő 1,5 órát sétáltam benne, második alkalommal bő 4 órát. Az első alkalommal a talpkialakítás volt picit fura, nem tudtam eldönteni, hogy kényelmes vagy nem kényelmes, de sem a talpam, sem a térdem nem sajgott utána. Nagy valószínűséggel egy 50.000 Ft-os Aigle csizma komfortosabb, de ha az eddigi tapasztalatokat hozza, azt hiszem az ajánlott kategóriába kerül nálam! Mosolyog
Az mondjuk igaz, hogy a hosszabb "túrán" a lábam jól beleizzadt, de a vékony filc bélés kivehető, szóval utána ment a radiátorra és gyorsan megszáradt az egész, abból úgy tudom lehet venni külön is, ha esetleg szétfeslik.

Üdv.: Puffadtpocok
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #1206 Dátum: 2017. Január 17. - 12:49:19 »

Üdv!

A Decathlonban megjelent egy hótaposó szerű lescsizma , használja valaki közölünk? Tapasztalatok?
A saját márkás cuccaikra 2 év garit adnak, ami ilyen szezon terméknél nekem szimpatikus. Nem járok úgy, hogy mire 3 x felveszem, kiderül hogy nem jó, lejárt az 1 év .
http://www.decathlon.hu/toundra-100-vadaszcsizma-zold-id_8370820.html

Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1207 Dátum: 2017. Január 17. - 14:38:12 »

Üdv!

A Decathlonban megjelent egy hótaposó szerű lescsizma , használja valaki közölünk? Tapasztalatok?
A saját márkás cuccaikra 2 év garit adnak, ami ilyen szezon terméknél nekem szimpatikus. Nem járok úgy, hogy mire 3 x felveszem, kiderül hogy nem jó, lejárt az 1 év .
http://www.decathlon.hu/toundra-100-vadaszcsizma-zold-id_8370820.html


Lesbakancsnak sovány szerintem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1208 Dátum: 2017. Január 18. - 08:52:54 »

Lesbakancsnak sovány szerintem.

Egyetértek. Tegnap voltam Decathlonban és megnéztem, vékony.
Ezekből a puhaszárú bélelt hótaposókból azért van választék jobban. Ha ilyenben gondolkodik valaki, akkor én a Fox Thermo Thoundra-t ajánlanám (kb 17.000, de fekete) vagy a Demar Hunter Pro-t (kb 21.000).
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1209 Dátum: 2017. Január 18. - 20:42:07 »

Üdv!

A Decathlonban megjelent egy hótaposó szerű lescsizma , használja valaki közölünk? Tapasztalatok?
A saját márkás cuccaikra 2 év garit adnak, ami ilyen szezon terméknél nekem szimpatikus. Nem járok úgy, hogy mire 3 x felveszem, kiderül hogy nem jó, lejárt az 1 év .
http://www.decathlon.hu/toundra-100-vadaszcsizma-zold-id_8370820.html



Ma elmentem, megnéztem, felpróbáltam. Menni egyáltalán nem lehet benne. Lescsizmának sem jó, mert szerintem az a "lescsizma" amibe bakancsostul belefér a lábam. Ezekkel az olcsó "hótaposó"-kal az a baj, hogy nem jók semmire! Nekem is van kettő belőle. Szomorú A jó cipőnek ára van, sajnos. Szomorú
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1210 Dátum: 2017. Január 20. - 13:16:26 »

Ma elmentem, megnéztem, felpróbáltam. Menni egyáltalán nem lehet benne. Lescsizmának sem jó, mert szerintem az a "lescsizma" amibe bakancsostul belefér a lábam. Ezekkel az olcsó "hótaposó"-kal az a baj, hogy nem jók semmire! Nekem is van kettő belőle. Szomorú A jó cipőnek ára van, sajnos. Szomorú

Elég egyszerű, otthon havatlapátolni elég lehet 10 percre.
Én most vadászati és túrázási célzattal beruháztam egy Kamik Alborgra (névlegesn -51 fok-ig jó), a NationPlus méretei nem voltak jók, nem tudom miért kellett a 44/45-ös méretet összevonni. A Meindl Sölden ugyanennyi lett volna kb, de picit vékonyabb a talpa, azt -25 fokig hirdetik.
Ha puhaszárút kerestem volna, akkor a Demar Hunter Pro, vagy a Fox Thermo csizma lett volna a szimpi, de most a Demarnál a gyárban van egy kis giszker és a gumirész öntőformája nem jó, elvileg kb 2 hét múlva jöhet újabb szállítmány. Lesre szerintem ezek is megtennék, mivel mérsékeltebb az áruk és esetleg a lábfejet is könnyebb benne mozgatni. A Demar Caribou Proja is ígéretesnek tűnt, de az is a 30.000 Ft körüli kategória, én ebben határoztam meg, azt amit még kiadok érte, remélem beválik, mert a 60.000-esek sem tűntek sokkal „okosabbnak”!  Nevet
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1211 Dátum: 2017. Január 20. - 19:04:00 »

Szia! 4-5 km cserkelésre biztosan nem a Kamik Alborg a legalkalmasabb. Én lesre, erős fagyban szoktam felvenni. De van, hogy sokat megyek a lesig, sok cuccal és ilyenkor sem érzem kényelmetlennek. Amúgy szinte mindig gumicsizmában vagyok. Cipőt csak nyáron veszek, ha olyan meleg van, hogy harmat sincs.  Wave
Tegnap teszteltem a Kamik Alborg-ot , 5 km disznóhajtás 40cm-es fagyott hóban, majd cserkelés este 10ig, -20 fokban. A lábamon kívül mindenem fázott.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1212 Dátum: 2017. Január 20. - 19:25:18 »

Tegnap teszteltem a Kamik Alborg-ot , 5 km disznóhajtás 40cm-es fagyott hóban, majd cserkelés este 10ig, -20 fokban. A lábamon kívül mindenem fázott.
Milyen zokniban?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1213 Dátum: 2017. Január 20. - 19:28:45 »

Tegnap teszteltem a Kamik Alborg-ot , 5 km disznóhajtás 40cm-es fagyott hóban, majd cserkelés este 10ig, -20 fokban. A lábamon kívül mindenem fázott.

Oceanwave írására annyit, hogy nézegettem a decathlonban zselés talpbetéteket. Ha bele lehet tenni úgy, hogy nem csúszik el, akkor lehet egy picit komfortosabbá lehetne tenni.
Nekem a Demar Caribou tetszett nagyon képről, de úgy volt, hogy nem tudom már megnézni időben és holnapi túra miatt kellett a lábbeli. Végül tegnap meg tudtam nézni a Demar Hunter Prot. Elvileg az importőr szerint a gumis alsó rész a kèt modellen ugyanaz, úgyhogy ami a Hunterből jó, a Caribou-ból is az lenne a méret. 44-es viszont csak 1 db volt egy boltban vidèken, próba nélkül pedig nem mertem berendelni. Majd beszámolok. Mosolyog
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1214 Dátum: 2017. Január 20. - 21:15:11 »

Milyen zokniban?
Piacos "vastag" bokazokniban. A bakancshoz kapott méretre vágható, papírvékony betétet nem raktam bele.
 Ezt nem tudtam, hogy vele jött-e vagy csak a boltban akartak kedveskedni vele, de nagyon gagyinak tűnt.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: