Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266250 alkalommal)
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #1170 Dátum: 2016. December 12. - 20:52:48 »

Őrcsizma
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1171 Dátum: 2016. December 12. - 20:55:58 »

Mi a neve annak a gyapjú/nemez lábbelinek amit bakancson kívül viseltek pl. katonáéknál őrségben ácsorgás közben. Valamikor már volt itt emlegetve de nem emlékszem.

Határőr koromban "őrbotos" volt a neve.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1172 Dátum: 2016. December 12. - 21:05:56 »

Határőr koromban "őrbotos" volt a neve.


Így van, ez a helyes terminus. Mosolyog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1173 Dátum: 2016. December 12. - 21:09:17 »

Nem találok eladót.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1174 Dátum: 2016. December 12. - 21:19:28 »

Lövögettél is benne ?   Ördög

Viccelsz? Új csizmában?  Nooormalis?  Ördög
 Röhög

(A hajtásban a nem nyert kártyát húztam, vasárnap reggel azért egy sutagidát hazahoztam. Makkmarcinak viszont lenne mesélni valója a hajtással kapcsolatban... Türelmetlenül)

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1175 Dátum: 2016. December 12. - 21:23:59 »

Mikolós!  Emelem
Nem akarok okoskodni, de ha a képet kimented, és odaadod egy szíjgyártónak, (aki lószerszámokat, ilyesmit készít) hamarabb, és olcsóbban megúszod!

Jo otlet Attila de itt mire felkutatnak egy szijgyartot addigra Magyarbol megjon. Az se biztos hogy olcsobb lenne .... amilyen kurens szakma ez itt!  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1176 Dátum: 2016. December 12. - 21:25:45 »

Nem találok eladót.

http://www.roncskutatas.hu/image/tid/153?page=3

Nem tudom mire szeretnéd használni Ördög  rajtam egyszer volt még a kiképzésen, de se lépni, se menni semmit nem tudtam benne ha el akartam volna dűlni azt sem tudtam volna. Azt a rendes csizmára kívülre húztuk.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1177 Dátum: 2016. December 12. - 21:32:20 »

Nem találok eladót.

Minek az neked?  Fejvakarás    Nagyon rossz viselet...

Ha nagyon kell, itt próbáld: http://marcalibakabolt.hu/labra    Képen van!   Angyal
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1178 Dátum: 2016. December 12. - 21:38:22 »

http://www.roncskutatas.hu/image/tid/153?page=3

Nem tudom mire szeretnéd használni Ördög  rajtam egyszer volt még a kiképzésen, de se lépni, se menni semmit nem tudtam benne ha el akartam volna dűlni azt sem tudtam volna. Azt a rendes csizmára kívülre húztuk.
Tudom. Katonai boltban egyszer próbáltam. A prosztatám követel valami megoldást. Szombaton sétáltunk a lesig,beizzadtam a lesbakancsba,így végigfáztam alulról vagy 4 órát. Tudom ,hogy nem ez a tuti,csak mint jelenség jutott eszembe. (egy gyors zoknicsere segített volna,volt is a hátizsákban,de nem volt kedvem ezzel szöszmötölni.) Jó minőségű a zoknim de az 1 km séta betett neki. Zokni: Zajo,bakancs: Kamik Nationplus.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1179 Dátum: 2016. December 12. - 22:52:20 »

Lövögettél is benne ?   Ördög
Stefi!
Ismered a viccet, Szergej szabadságról visszatér a frontra és kérdezgetik a bajtársai mit csinált otthon?
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1180 Dátum: 2016. December 13. - 10:05:01 »

Tudom. Katonai boltban egyszer próbáltam. A prosztatám követel valami megoldást. Szombaton sétáltunk a lesig,beizzadtam a lesbakancsba,így végigfáztam alulról vagy 4 órát. Tudom ,hogy nem ez a tuti,csak mint jelenség jutott eszembe. (egy gyors zoknicsere segített volna,volt is a hátizsákban,de nem volt kedvem ezzel szöszmötölni.) Jó minőségű a zoknim de az 1 km séta betett neki. Zokni: Zajo,bakancs: Kamik Nationplus.
Mégis mit akarsz? Normál bakancsban menni a lesig és ott ráhúzni ez a külön cipelt cuccot?
Alternatív megoldás lehet az is, hogy csak olyankor használsz lesbakancsot, amikor az indokolt...hátha akkor nem izzadnak bele a csülkeid. Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1181 Dátum: 2016. December 13. - 11:47:12 »

Mégis mit akarsz? Normál bakancsban menni a lesig és ott ráhúzni ez a külön cipelt cuccot?
Alternatív megoldás lehet az is, hogy csak olyankor használsz lesbakancsot, amikor az indokolt...hátha akkor nem izzadnak bele a csülkeid. Vállat von
Szombaton senki nem számított rá,hogy ennyit fogunk gyalogolni...igaz ,csak berepülni lehetett volna csendben... Páran még nálam is jobban fáztak ebből kifolyólag. Komolyabb cuccban is,vagy éppen azért. Igazából átgondolva,csak a zoknicsere lett volna jó megoldás.
(fjall raven uralmat kezdi kiszorítani a Sitka, ritka csúnya mintájú,de biztosan jó holmi. Tapasztalat?)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1182 Dátum: 2016. December 13. - 14:38:50 »


(fjall raven uralmat kezdi kiszorítani a Sitka, ritka csúnya mintájú,de biztosan jó holmi. Tapasztalat?)
Mark dicsérte, nálunk kétlem, hogy túl sok tapasztalat lenne vele.
Nem olcsó portéka.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1183 Dátum: 2016. December 13. - 14:45:59 »

...fjall raven uralmat kezdi kiszorítani a Sitka...

Fjall raven bakancsra gondoltál ?
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1184 Dátum: 2016. December 13. - 14:51:08 »



Kosz okonor!
Ez az, errol van szo  Wave
Inditom a vasarlast.

Óvatoskásan az ilyen "békebeli" bőrcucokkal. Pár éve vettem a vaterán egy katonai orvosi táskát,gondoltam jó lesz vadásztáskának. Úgy is nézett ki,mint akinek még ezer éve hátra van. De nem volt egy fél sem. Párszor felnyitottam,bezártam a fedelét és szépen a kezemben maradt. Eltört a bőr a hajlásnál. Ellenben a hordszíja két összecsatolt katonai öv volt. Na azok bírják a gyűrődést. Azóta is hordjuk őket a vőmmel.

Ajánlj érte vagy kétezer forintot,mert ugyan ki a bánat vesz ilyet.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: