Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266226 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1005 Dátum: 2015. Október 16. - 22:06:43 »

Nekem volt ilyen. -40 fok helyett -5-ig jó, járni kínszenvedés benne mert semmi tartása. Egy határ szar.

Sajnos jó cipőt (s)nem lehet olcsón kapni.  Vállat von
Naplózva
szőkejancsi
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #1006 Dátum: 2015. Október 17. - 06:17:46 »

Én egy ilyen csizmát vettem magamnak !www.haldorado.hu/shop.php?itemid=21365&zoneid=2&gclid=CI2ilZvSyMgCFUcUwwod_n8IzA
A  boltot nem reklámozom!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1007 Dátum: 2015. Október 17. - 07:27:44 »

Én egy ilyen csizmát vettem magamnak !www.haldorado.hu/shop.php?itemid=21365&zoneid=2&gclid=CI2ilZvSyMgCFUcUwwod_n8IzA
A  boltot nem reklámozom!

Mióta használod?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1008 Dátum: 2015. Október 17. - 08:25:09 »

Én egy ilyen csizmát vettem magamnak !www.haldorado.hu/shop.php?itemid=21365&zoneid=2&gclid=CI2ilZvSyMgCFUcUwwod_n8IzA
A  boltot nem reklámozom!

Én is hasonlót vettem azt hiszem szintén a haldorádóban de az "extrém"- nek mondott változatot ( a talpbetét nagyon vastag ) csak az fekete színű .  Már három éve használom elég intenzíven de nekem megfelel . Az igaz hogy nem túrázásra való talán nem is disznóhajtásra mert a lófax tudja ott mennyit kell gyalogolni de az átlag lesvadászatra ár-érték arányban megfelel.     Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1009 Dátum: 2015. Október 17. - 08:36:36 »

Én is hasonlót vettem azt hiszem szintén a haldorádóban de az "extrém"- nek mondott változatot ( a talpbetét nagyon vastag ) csak az fekete színű .  Már három éve használom elég intenzíven de nekem megfelel . Az igaz hogy nem túrázásra való talán nem is disznóhajtásra mert a lófax tudja ott mennyit kell gyalogolni de az átlag lesvadászatra ár-érték arányban megfelel.     Emelem

Melyik az, a predator nevű?
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1010 Dátum: 2015. Október 17. - 08:49:38 »

Az olcso az lesz a vegen mindeg a legdrágább...
Van egy Meindl Nordkap pro gtx bakim az az első amibe nem fázott a lábam. -12ben voltam kint vele táborozni. Nagyon faja volt.
Legtöbb ilyennek az a baja hogy a izzadást nem vezeti ki.
Na akkor kezdődik a cidri.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1011 Dátum: 2015. Október 17. - 08:59:47 »

Melyik az, a predator nevű?

Azt hiszem ez vagyis a vastagabb talpú változata , az most nincs a listán . Persze nem -40 fokba való de az utóbbi idők teleit el lehet benne viselni .
 

Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1012 Dátum: 2015. Október 17. - 09:10:23 »

Azt hiszem ez vagyis a vastagabb talpú változata , az most nincs a listán . Persze nem -40 fokba való de az utóbbi idők teleit el lehet benne viselni .
 



Ez nem az EVA, azt hittem arra gondolsz.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1013 Dátum: 2015. Október 17. - 09:44:23 »

Így képről az Demar New Universal Pro és a Perfect modellek tetszenek. Tavaly egy apróvad hajtáson láttam egy apa-fia pároson,nagyon dicsérték. (Még jó,hogy már majdnem dűlőre jutottam téli csizma ügyben...Most jól össze lettem zavarva... OOO Fejvakarás Vállat von Vigyorog )

Én kicsit több mint 3 éve használok egy Demar csizmát. Ezeknek az elődjét. 9000 ft volt. ősztől tavaszig napi 4-5 órát használom és nyáron is sokszor. Nagyon jól bevált és az enyémnek betétje sincs. Nagyon könnyű és kényelmes. A két csizma együtt 40 dkg. Ha most tönkremenne, akkor is 15 év alatt 4-5 csizmát használnék el és így is fele annyiba van mint egy 100e-es csimma.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
forester73
Vendég
« Új üzenet #1014 Dátum: 2015. Október 17. - 14:56:43 »

Különböztessünk meg túra és les bakancsot . A túrának kényelmesnek , vibrációt tompítónak , lehetőleg úgy vizhatlannak , hogy közben szellőzzön is ( ezt csak a GORETEX v. a hasonlóak tudják , egy darabig , folyamatos karbantartást és ápolást igényelve ) kell lennie , na ezek a kritériumok teszik drágává . A les bakancsnak más kihívásoknak kell megfelelni , leginkább a mozgásnélküli melegtartásnak . Sokfajta megfordult már nálam is , de -5 celsius alatt kb 2 óra után már mindegy úgy is fog fáznia a lába annak aki érzékenyrá aki meg nem az meg elül egy surranóban is egész éjszaka . Én a fázós fajta vagyok ezért a sok kidobott pénz után én a leszsákokban hiszek . Na ezt is kipróbáltam már sokat , végül a majdnem legolcsóbbnál állapodtam meg ami nem más mint a svájci katonai múmia hálózsák . Megvettem a legnagyobbat , a vállánál varrattam rá két nagy lyukat , így a leskabátot is alátudom venni és a két lyukba a kezeimet is -mint egy muffba- betudomrakni és még vastag kesztyű sem kell , elég egy sima cérna kesztyű -általában az asszony fekete kesztyűit kommunizálom el- amiben kényelmesen tudom fogni a fegyvert arra a pár percre amig célzok . Van még egy kiegészítőm egy sima vászonból készűlt lábzsák , amit akkor használok ha esetleg még sár lenne ekkor ráhuzom a bakira és a leszsák nem lessz sáros belülről . Ha jól számolom  kb 10-12e Ft-ból el is vagyok akár -15-20 fokig . A túra/cserkelős téli bakancsom egy Lasportiva Vibramtalpas Goretex/bőr összetételü már 3 éves és teljesen hibátlan . A leszsákba meg elég egy sima bakancs is , esetleg lehet fokozni egy olcsóbb lesbakival . Hóban cserkelni meg úgyis gumicsizma való , a szerencséseknek nem torkos a lábfejük ők sokféléből választhatnak , én csak végigfűzőset tudok hordani mert a vádlim miatt akár vehetnék 10 számmal nagyobbat is akkor sem lenne jó . S.Peti Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1015 Dátum: 2015. November 05. - 19:53:20 »

http://www.huntland.hu/vadaszat/labbelik_bakancsok_csizmak_cipok/csizmak/1652_le_chameau_vierzonord_neoprene_belessel.html
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1016 Dátum: 2015. November 06. - 15:52:14 »

Grubs (muck boot tay) csizmát használ valaki? Hogy vált be?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1017 Dátum: 2015. November 06. - 19:48:21 »

Grubs (muck boot tay) csizmát használ valaki? Hogy vált be?

 Emelem
Vádlid milyen?

Néhány éve majdnem vettem egyet, vadásztárs nagyon dicsérte. Aztán a futár ahogy hozta, vitte is... Nem az én rusnya lábamra találták ki. A Decás zippes viszont jóóó, és viszonylag meleg is.
Már nem jó a Demar?
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #1018 Dátum: 2015. November 06. - 20:06:02 »

Grubs (muck boot tay) csizmát használ valaki? Hogy vált be?
Muck b t-t három szezont használtam. A Grubs 12mm változatát második éve használom, a nyári száraz, forró napokat kivéve. Esti lesvadászatra is. Igaz tavaly télen vettem bele egy Lidlis talp melegítőt. Pedig én elvetemült vagyok, kiülöm a disznókat. Aztán persze egyénenként változik a hidegtűrés.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1019 Dátum: 2015. November 06. - 20:26:02 »

Emelem
Vádlid milyen?

Néhány éve majdnem vettem egyet, vadásztárs nagyon dicsérte. Aztán a futár ahogy hozta, vitte is... Nem az én rusnya lábamra találták ki. A Decás zippes viszont jóóó, és viszonylag meleg is.
Már nem jó a Demar?

Felpróbáltam a 46-ost,a Grubs-ból:kicsit roggyant a szára,de a funkcionalitás megkérdőjelezhetetlen. (Biztonságos,kényelmes,erős... Kell belőle a 47-es viszont.) A Demarnál ezt nem éreztem. Tény viszont,hogy nagyon könnyű, kényelmes csizma.Az akácba nem mertem bevállalni a szivacsos műanyagot.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: