Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266071 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Dátum: 2008. Augusztus 19. - 18:14:01 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a svéd Tretorn gumicsizmákkal?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 21:12:48 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a svéd Tretorn gumicsizmákkal?

Szia Viktor!

Én használtam, konkrétan Setter Outlast típust. Ez olyan egészen vékony vászonbevonatú neoprén bélésű (Outlast fantázianevű bélés), kellemes kis gumicsizma. Kényelmes, egy (számomra) hátránya van, ami valakinek előny lesz: kicsit bő a lábfeje, az én vékony lábamon az Aigle-el ellentétben lötyögött, de valakinek meg épp a szorítás érzését fogja megoldani.
Én tudom ajánlani, ha számít a véleményem.
Még a nevük is jó, Sarek Horizont, Setter Outlast...  Ördög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 22:21:29 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a svéd Tretorn gumicsizmákkal?

Szia Viktor!

Én használtam, konkrétan Setter Outlast típust. Ez olyan egészen vékony vászonbevonatú neoprén bélésű (Outlast fantázianevű bélés), kellemes kis gumicsizma. Kényelmes, egy (számomra) hátránya van, ami valakinek előny lesz: kicsit bő a lábfeje, az én vékony lábamon az Aigle-el ellentétben lötyögött, de valakinek meg épp a szorítás érzését fogja megoldani.
Én tudom ajánlani, ha számít a véleményem.
Még a nevük is jó, Sarek Horizont, Setter Outlast...  Ördög
Vazze, én meg fel sem tudtam húzni az Aigle csizmát, hogy a rosseb egye meg azokat a pipaszár lábakat, amikre tervezték Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 22:39:17 »

Vazze, én meg fel sem tudtam húzni az Aigle csizmát, hogy a rosseb egye meg azokat a pipaszár lábakat, amikre tervezték Nem

Szevasz Feri!

Igen, az Aigle az én igen vékony lábfejemre is nehezen jön fel (le méginkább), cserében nem lötyög. A Tretorn esetén ilyen gond nem volt, méretesebb vádilra és lábfejre is csont nélkül ráment!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 01:54:15 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a svéd Tretorn gumicsizmákkal?

Szia Viktor!

Én használtam, konkrétan Setter Outlast típust. Ez olyan egészen vékony vászonbevonatú neoprén bélésű (Outlast fantázianevű bélés), kellemes kis gumicsizma. Kényelmes, egy (számomra) hátránya van, ami valakinek előny lesz: kicsit bő a lábfeje, az én vékony lábamon az Aigle-el ellentétben lötyögött, de valakinek meg épp a szorítás érzését fogja megoldani.
Én tudom ajánlani, ha számít a véleményem.
Még a nevük is jó, Sarek Horizont, Setter Outlast...  Ördög

Számít hát!

Hun lehet ezeket kapni vajh?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 12:45:44 »

Életem első "komoly" csizmája egy Kettner Bush Line volt, nem ma volt már, még fősulis koromban vettem Gyöngyösön.
7 évet húztam le benne, diszóhajtásban meg mindenféle "csúf" helyen.
Elrehült szegény "itthoni" csizma lett belőle már mindkét lábfej szélén "gumiragasztó tapasz" van, mert elnyílt rendesen.
Aztán - sajnos - megörököltem egy Le Chameau neoprénes csizmát.
Szerintem magamtól sosem szántam volna rá ennyi pénzt és bár "igazi" gazdája koptatná most is, de hogy ez a csizma valami fantasztikusan jó az biztos.
Aki rászánja nem fog benne csalódni, nekem -5 fokig lesen is türhetően bevált.
Ezen kívül kaptam egy Novesta szőrme bélésű csizmát is.
No ez a csizma ergonómiailag szintén nagyon jó, az én lábamnak is igen kényelmes, csak a lábfej feletti rész egy kicsit szűkös, de nagyon jó meleg csizma, jól használható ez is.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 12:53:11 »

Számít hát!

Hun lehet ezeket kapni vajh?

Nevezett példány fellelhetősége a "trófeában" volt Gödöllőn - jó áron!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:46:54 »

 Üdv Mindenkinek! Érdeklödnék van valakinek tapasztalata :Steel vagy Martens bakancsok tartosságáról?
 Sajnos csak ez a két márka készit vékony "nem bélelt bumfordi " valódi bőr bakancsot barna szinben,20 lukast .
 Régen a vadászok is hordtak ,hasonló füzős csizmát.Nekem mindig tetszett ez a fazon ,de nem lehet kapni.

   Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Viktor
Vendég
« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 22:18:44 »

Üdv Mindenkinek! Érdeklödnék van valakinek tapasztalata :Steel vagy Martens bakancsok tartosságáról?
 Sajnos csak ez a két márka készit vékony "nem bélelt bumfordi " valódi bőr bakancsot barna szinben,20 lukast .
 Régen a vadászok is hordtak ,hasonló füzős csizmát.Nekem mindig tetszett ez a fazon ,de nem lehet kapni.

   Wave

ooooh, fiatalkorom idolja a Dr. Martens... emlékszem anno '89-ben csak a Pop90-ben lehetett kapni az Oktogonon...nekem még mindig van egy '90-ből...

De felejtsd el, nem vadászatra való.

1) Kopik, törik, szakad, a legkevésbé sem tartós.
2) Acélbetétes... abban tud ám csak jól fázni a lábad télen...
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 22:54:32 »

Üdv Mindenkinek! Érdeklödnék van valakinek tapasztalata :Steel vagy Martens bakancsok tartosságáról?
 Sajnos csak ez a két márka készit vékony "nem bélelt bumfordi " valódi bőr bakancsot barna szinben,20 lukast .
 Régen a vadászok is hordtak ,hasonló füzős csizmát.Nekem mindig tetszett ez a fazon ,de nem lehet kapni.

   Wave

Lacus! A Martens "rokkerlábbeli". Soroksáron az espéjagdban van hosszú szárú Watzmann vadászbakancs, nem egy lábtartóbajnok, de ha nem hivatásos vagy és csak alkalmanként hordod, ki lehet bírni. Nekem 6 éves a saját, ebből 1 év hivatásos használat nap mint nap, napi 12 órákat.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 23:28:19 »

Üdv Mindenkinek! Érdeklödnék van valakinek tapasztalata :Steel vagy Martens bakancsok tartosságáról?
 Sajnos csak ez a két márka készit vékony "nem bélelt bumfordi " valódi bőr bakancsot barna szinben,20 lukast .
 Régen a vadászok is hordtak ,hasonló füzős csizmát.Nekem mindig tetszett ez a fazon ,de nem lehet kapni.

   Wave

Lacus! A Martens "rokkerlábbeli". Soroksáron az espéjagdban van hosszú szárú Watzmann vadászbakancs, nem egy lábtartóbajnok, de ha nem hivatásos vagy és csak alkalmanként hordod, ki lehet bírni. Nekem 6 éves a saját, ebből 1 év hivatásos használat nap mint nap, napi 12 órákat.

Ne haragudj Balázs, de a Watzmannt én egyáltalán nem tartom jó választásnak. Csúszkál benne a láb, gyakorlatilag kiált azért hogy széttörje a lábat - mint ahogyan több ismerősömmel elő is fordult már. Az tény, hogy tartós, de ennél több erénye egy sincs.

A Zeiss-téma után már mindenki sznobozni fog, de ha bakancs akkor vagy HanWag, vagy Meindl, vagy Lowa. Igaz megkérik az árukat, de évtizedre van egy jó cipőd.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 23:35:13 »

Üdv Mindenkinek! Érdeklödnék van valakinek tapasztalata :Steel vagy Martens bakancsok tartosságáról?
 Sajnos csak ez a két márka készit vékony "nem bélelt bumfordi " valódi bőr bakancsot barna szinben,20 lukast .
 Régen a vadászok is hordtak ,hasonló füzős csizmát.Nekem mindig tetszett ez a fazon ,de nem lehet kapni.

   Wave

Lacus! A Martens "rokkerlábbeli". Soroksáron az espéjagdban van hosszú szárú Watzmann vadászbakancs, nem egy lábtartóbajnok, de ha nem hivatásos vagy és csak alkalmanként hordod, ki lehet bírni. Nekem 6 éves a saját, ebből 1 év hivatásos használat nap mint nap, napi 12 órákat.

Ne haragudj Balázs, de a Watzmannt én egyáltalán nem tartom jó választásnak. Csúszkál benne a láb, gyakorlatilag kiált azért hogy széttörje a lábat - mint ahogyan több ismerősömmel elő is fordult már. Az tény, hogy tartós, de ennél több erénye egy sincs.

A Zeiss-téma után már mindenki sznobozni fog, de ha bakancs akkor vagy HanWag, vagy Meindl, vagy Lowa. Igaz megkérik az árukat, de évtizedre van egy jó cipőd.

Nekem bevált a Watzmann, mindössze azóta kényelmetlen, mióta 5 éves korában a 2 acél merevítő a talpragasztásnál elvált. Nem tudom, a lábam nem törte csak egész napos lesépítés után, az valóban borzalom. Viszont az én lábam nagyon belepasszol, egyáltalán nem csúszkál benne, inkább a "rugalmasság" a baj. Mióta nincs benne a fém, nyikorog is a bőr.
Ha lesz rá kavics, AKU lesz a következő. AKU Taiga.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 23:39:29 »

[Nem tudom, a lábam nem törte csak egész napos lesépítés után, az valóban borzalom. Viszont az én lábam nagyon belepasszol, egyáltalán nem csúszkál benne, inkább a "rugalmasság" a baj.

Erről beszélek. Egy-két óra az semmi egy bakancsban, az egész napos használat alapján mutatkozik meg hogy jól van-e tervezve/készítve.

Én a Lowában aludni is szoktam néha...
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 00:06:31 »

Üdv Mindenkinek! Érdeklödnék van valakinek tapasztalata :Steel vagy Martens bakancsok tartosságáról?
 Sajnos csak ez a két márka készit vékony "nem bélelt bumfordi " valódi bőr bakancsot barna szinben,20 lukast .
 Régen a vadászok is hordtak ,hasonló füzős csizmát.Nekem mindig tetszett ez a fazon ,de nem lehet kapni.

   Wave

Én is csak azt tudom mondani,felejtsd el.Én régebben mindig Martensben jártam vadászni,de mióta van egy jó túrabakancsom,azóta eszembe nem jut felvenni(nem véletlenül)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 07:11:55 »

Ha az ember hazai bakancsot keres elfogadható áron, akkor szerintem érdemes megpróbálkozni a szolnoki Reintex cipőivel. (fenn vannak a neten)

Nekem ugyan nincs tőlük vadászcipőm, viszont a legtartósabb lábbelim amim valaha volt, az egy ilyen gyártású "biztonsági őr bakancs". Ezt a cipőt három éve vettem, tulajdonképpen "ennyi pénzért" felkiáltással, félig-meddig "poénból".... mos ott tartunk, hogy októbertől március végéig szinte le sem kerül a lábamról mégis szinte úgy néz ki mint új korában. Pedig sokat járok gyalog a 120 kilómmal (ráadásul csámpásan), a pesti sós, savas latyakot is megkóstolta párszor. A talpa szinte semmit nem kopott! Mindemellett jól tart, sosem ázott be (pedig gyöngyvászon az oldala), sosem törte a lábam, kényelmes.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: