Oldalak: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 302841 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1605 Dátum: 2020. április 09. - 14:25:05 »

Máj csúcsát csípte, de alacsony béllövés volt a fő seb. A hasüreget kinyitotta a lövedék. Rengeteget ment...
 Emelem

Gratulálok Nektek! Ezt sokan otthagyták volna. Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #1606 Dátum: 2020. április 09. - 14:35:28 »

Tegnap esti sebzés.
A rálövéstől pár méterre májdarabkák és bélsáros vér.
A sebzett a kondával együtt megugrott, ez nagyban megnehezítette munkát. Több hurkolás és elbizonytalanodás után, kb 3 km vezetékmunka után Rozi nagyon izgatott lett, gőzmozdonyként húzott. A sebágyból felkeltett disznó zörgését hallva hajszára engedtem. Bő 100 m távolságig hallottuk, hogy ugatva hajtja maga előtt, majd egy helyből jött az állóra csaholás hangja, majd csend...
Próbáltuk belőni az irányt, de hiába. Aztán a kiskutyám egyszer csak mellettem állt...
Mivel semmit nem találtunk a vaksötétben, Rozi is érdektelenné vált, úgy döntöttünk, ma reggel újra megpróbáljuk.
Így is lett. Az egyik megjelölt csapajelnél újra felvette az addigra bő 12 órás nyomot (tegnap este a rálövéstől számított 2 óra elteltével indítottuk).
1 km vezetékmunka után újra indítottuk, mert valami érdekesebbet talált...
Ekkor már bevette az agya, mit is várunk tőle és újabb 2800 m vezetékmunka után a dermedt disznóhoz vezetett minket.
Mi történhetett?
2 eshetőség fordult meg a fejünkben:
1. Az éjjel állóra csaholt disznó az utolsókat rúgta a hajsza végén, majd miután elcsendesedett, nem volt érdekes már Rozinak. (Ez sajnos jellemző rá: egy ugráló békát is ugat, de a tetem már nem érdekli.)
2. A sebzett valahogy lerázta magáról és meglógott... ez a kevésbé valószínű... szerintem.



 Emelem



Gratulálok nektek!
Valószinűleg tényleg már este kilehelte a lelkét a disznód.
És ha azután már nem érdekli, elég nehéz lesz neki megtanítanod a dermedthez vezetést.
Bár akár az is lehet, hogy mire legközelebb ilyen ritka dolog elő fog veletek fordulni, már tudja a kis hölgy hogy mit kell tennie, hogy kell feléd jeleznie.
Még valószínűbb, hogy addigra te tanulsz meg, olvasni belőle.
 Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1607 Dátum: 2020. április 09. - 17:22:45 »

Tegnap esti sebzés.
A rálövéstől pár méterre májdarabkák és bélsáros vér.
A sebzett a kondával együtt megugrott, ez nagyban megnehezítette munkát. Több hurkolás és elbizonytalanodás után, kb 3 km vezetékmunka után Rozi nagyon izgatott lett, gőzmozdonyként húzott. A sebágyból felkeltett disznó zörgését hallva hajszára engedtem. Bő 100 m távolságig hallottuk, hogy ugatva hajtja maga előtt, majd egy helyből jött az állóra csaholás hangja, majd csend...
Próbáltuk belőni az irányt, de hiába. Aztán a kiskutyám egyszer csak mellettem állt...
Mivel semmit nem találtunk a vaksötétben, Rozi is érdektelenné vált, úgy döntöttünk, ma reggel újra megpróbáljuk.
Így is lett. Az egyik megjelölt csapajelnél újra felvette az addigra bő 12 órás nyomot (tegnap este a rálövéstől számított 2 óra elteltével indítottuk).
1 km vezetékmunka után újra indítottuk, mert valami érdekesebbet talált...
Ekkor már bevette az agya, mit is várunk tőle és újabb 2800 m vezetékmunka után a dermedt disznóhoz vezetett minket.
Mi történhetett?
2 eshetőség fordult meg a fejünkben:
1. Az éjjel állóra csaholt disznó az utolsókat rúgta a hajsza végén, majd miután elcsendesedett, nem volt érdekes már Rozinak. (Ez sajnos jellemző rá: egy ugráló békát is ugat, de a tetem már nem érdekli.)
2. A sebzett valahogy lerázta magáról és meglógott... ez a kevésbé valószínű... szerintem.


 Emelem




Gratulálok !  Tanácsolom hogy éjszaka semmi esetre se engedd hajszára a kutyát és 3 kilométert se menj  éjszaka a sebzett után . Most szerencséd is volt , na meg a kutya is jó volt de én óvatosabb lennék .  Még engem is ér ( talán jogos) bírálat  az éjszakai keresésért de nagyon sokszor az a legjobb megoldás . Ha néhány száz méter után nincs meg a sebzett vagy kikelt a sebágyból és akkor nem sikerül meglőni én befejezem az éjszakai keresést és másnapra marad az utánkeresés .     Emelem
Naplózva
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #1608 Dátum: 2020. április 09. - 18:24:41 »


Gratulálok !  Tanácsolom hogy éjszaka semmi esetre se engedd hajszára a kutyát és 3 kilométert se menj  éjszaka a sebzett után . Most szerencséd is volt , na meg a kutya is jó volt de én óvatosabb lennék .  Még engem is ér ( talán jogos) bírálat  az éjszakai keresésért de nagyon sokszor az a legjobb megoldás . Ha néhány száz méter után nincs meg a sebzett vagy kikelt a sebágyból és akkor nem sikerül meglőni én befejezem az éjszakai keresést és másnapra marad az utánkeresés .     Emelem
Nagyon helyes Emelem

Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1609 Dátum: 2020. április 09. - 20:50:36 »


Gratulálok !  Tanácsolom hogy éjszaka semmi esetre se engedd hajszára a kutyát és 3 kilométert se menj  éjszaka a sebzett után . Most szerencséd is volt , na meg a kutya is jó volt de én óvatosabb lennék .  Még engem is ér ( talán jogos) bírálat  az éjszakai keresésért de nagyon sokszor az a legjobb megoldás . Ha néhány száz méter után nincs meg a sebzett vagy kikelt a sebágyból és akkor nem sikerül meglőni én befejezem az éjszakai keresést és másnapra marad az utánkeresés .     Emelem
Jogos!
Köszönöm az eszrevételt és a tanácsot!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: