Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 353141 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #135 Dátum: 2009. Március 21. - 21:48:01 »

Lebíráltam a sakálkoponyámat, 26 pontos. A borz 23-tól, a róka 25-től arany.

Gratulálok Erik!
Sokat nem tudok a sakál biológiájáról, de alapevetően nagyobb feje van a rókánál, így szerintem ha lenne (!) ponthatár és érmezés rá, magasabb is lenne az... De ahogy látom nem hogy a pontozást nem fogják bevezetni a sakálra, örülhetünk ha a vadászati lehetősége marad...

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #136 Dátum: 2009. Március 21. - 21:57:19 »

Köszönöm a gratulációkat!

A ponthatárt csak viszonyításképpen írtam. Ha lenne rá éremtáblázat, akkor szerintem bronz minimum lenne, de talán ezüst is. Mindegy, csak kíváncsiságból bíráltam, nem érdekel engem az érem, inkább az élmény. Sokan nem kívánatosnak tartják, én nem. Örülök hogy itt van, gazdagítja az élővilágot, színesíti a terítéket. Ja, és lehet hogy én ennyire hülye vagyok, de a hangját is szeretem hallgatni. Hatalmas élmény volt tavaly szalonkázáskor. Töksötét, tiszta ég, telihold, az erdő közepén egy írtáson, tőlem száz méterre meg egy család torka szakadtából kürtölte szét hogy indulnak vadászni.

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Bandi
Vendég
« Új üzenet #137 Dátum: 2009. Március 21. - 21:59:40 »

Ma is láttunk sakálokat azon a bizonyos lucernán. Lengyi is látta őket, meg én is. Min. 2, de lehet, hogy 3 is volt kint(azért a bizonytalanság, mert az egyik eltűnt pár percre, majd kis idő múlva már máshol bukkant elő egy sakál, de olyan messze, hogy nem valószínű, hogy annyi idő alatt odaért volna).
Oszt mé' nem lőtt oda,uram? Mosolyog
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #138 Dátum: 2009. Március 21. - 22:03:33 »

1: bent voltak az "erdő mélyén"  Vigyorog  olyan száz méterre lehettek de nem láttam őket
2: parcours patronnal volt töltve a Gamba Mauser
3: sok az a 100 méter söréttel
4: szalonkázni voltunk, tehát március volt

Egyébként lőttem volna  Vigyorog
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Bandi
Vendég
« Új üzenet #139 Dátum: 2009. Március 21. - 22:03:41 »

Oszt mé' nem lőtt oda,uram? Mosolyog
Sűrű elnézést kérek,nagy hülyeséget írtam.Mentségemre legyen mondva(ha lehet ilyenben),hogy mifelénk nincs sakál.Kérném az előző és a mostani hozzászólásom törlését!
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #140 Dátum: 2009. Március 21. - 22:05:19 »

Ugyan már! Mással is előfordult.

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Bandi
Vendég
« Új üzenet #141 Dátum: 2009. Március 21. - 22:06:53 »

1: bent voltak az "erdő mélyén"  Vigyorog  olyan száz méterre lehettek de nem láttam őket
2: parcours patronnal volt töltve a Gamba Mauser
3: sok az a 100 méter söréttel
4: szalonkázni voltunk, tehát március volt

Egyébként lőttem volna  Vigyorog
Szia!
Girgesznek írtam,de közben rájöttem a tévedésemre,hiszen ma írta a hozzászólását.

Amúgy őszintén gratulálok a koponyához. Wave
Üdv
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #142 Dátum: 2009. Március 21. - 22:07:41 »

Erik!

Félre ne értse Kend, én is kívánatosnak tartom, sőt, egy szépen faragott diófa talpon a falamon is kívánatosnak tartanék egyet...  Bion Majd talán a nyári tarlókon sikerül csípni egyet, bár hihetetelen szerencse kéne hozzá...

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #143 Dátum: 2009. Március 21. - 22:14:19 »

Sajnos nem vagyok tag nálunk, így ez akadályokba ütközik. Nálunk sem úgy van ám az hogy olyan sűrűn futunk össze velük mint a rókával. Hallani azt lehet, de összeakadni velük, ahhoz szerencse kell. Az a tervem, hogy majd ha egyszer -ha nagy leszek- és tag, akkor csinálok egy dögteret. Persze előtte mélyrehatóbb "kutatásokat" végzek a mozgásuk irányáról meg mindenről. Utána ha odaszoktak, semmi akadálya, de még előtte egy Dianát még sakálvadásszá kell avatnom. De jó is lenne.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #144 Dátum: 2009. Március 22. - 12:02:01 »

Nálunk ez emlót idényben nagy csend volt sakálügyben, alig-alig hallottuk őket és nem esett egy sem.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #145 Dátum: 2009. Március 22. - 13:05:37 »

Lőni nálunk se lőttek sokat, de hallani azt lehet sűrűn. Az idényben erről az egy sakálról tudok, ezt is vendégvadász lőtte:

http://kepfeltoltes.hu/view/090322/090109_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #146 Dátum: 2009. Május 19. - 06:06:25 »

Ma reggel hallgattam a rádiót, és azt mondja egy nagyon tudós állatkerti "szakértő" az aranysakál csak pockot, meg hasonlőkat eszik, dögöt. Nagyon ritkán fordul elő, hogy őzet, vagy disznót fog. Aztán mondja este gyűlnek össze csapatba, amikor vadászni mennek. Mire, egérre, csapatban? Borzasztó, megint olyan beszél, aki csak azt tudja amit egy másik szoba tudós leír! Fejbever
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #147 Dátum: 2009. Május 25. - 09:25:37 »

Ma reggel hallgattam a rádiót, és azt mondja egy nagyon tudós állatkerti "szakértő" az aranysakál csak pockot, meg hasonlőkat eszik, dögöt. Nagyon ritkán fordul elő, hogy őzet, vagy disznót fog. Aztán mondja este gyűlnek össze csapatba, amikor vadászni mennek. Mire, egérre, csapatban? Borzasztó, megint olyan beszél, aki csak azt tudja amit egy másik szoba tudós leír! Fejbever

Ha jól tudom ezt a Vadbiológiai Intézet gyomortartalom vizsgálata is valamelyest alátámasztja.
Én nem tartom olyan "vérengzőnek" mint azt sokan teszik, igaz találtunk már sakáléknál őzgida, meg malacmaradékot is.
Dehát ez van, ez a természet rendje, az erősebb fennmarad, a gyengébbnek mennie kell.

Éppen tegnap láttam egy hatalmas kant, ültem a lesen és mellettem a nyiladékon ballagott el.
Meg kell mondjam láttam már jópár - meg szerencsére lőttem is - sakált, de ekkora jószágot... Meglepődött

Én alapvetően másként állok a ragadozókhoz, vallom, hogy helyük van MO.-on, sokkal kevesebb kárt okoznak, mint az oktalan, hozzá nem értő mai vadgazdálkodás és vadászat.
Mennyivel szegényesebb lenne a vadászélet is róka, vagy sakál nélkül...és engem elbűvöl az is, ahogyan a héja vadászik...sokkal jobban mint a rottyos, tokos nevelt "broilerfácánokat" puskázni.
Persze ez csak az én véleményem. Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #148 Dátum: 2009. Május 25. - 09:50:18 »

Nekem is ez a véleményem, sőt én így vagyok a farkassal és a hiúzzal is. És nagyon nem tudok azonosulni a galambászok nyavalygásával, hogy a túlszaporodott sólyom (!) állományt ritkítani kell.
Bár őszintén szólva vérzett a szívem a múlt héten, mikor egy "háztáji" fecskénket reptében kapta el a kaba, ugyanakkor lenyűgöző is volt, csak álltunk szájtátva  OOO

Óóóóóóóó a farkas számomra a vadfajok Non Plus Ultra-ja!!!!!!
Van aki Afrikába, vagy Kanadába vágyik trófeás vadra....nekem azonban a vágyálom EGYETLEN farkas elejtése a Kárpátokban.
Naplózva
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #149 Dátum: 2009. Május 25. - 10:17:22 »

Ha jól tudom ezt a Vadbiológiai Intézet gyomortartalom vizsgálata is valamelyest alátámasztja.
Én nem tartom olyan "vérengzőnek" mint azt sokan teszik, igaz találtunk már sakáléknál őzgida, meg malacmaradékot is.
Dehát ez van, ez a természet rendje, az erősebb fennmarad, a gyengébbnek mennie kell.

Éppen tegnap láttam egy hatalmas kant, ültem a lesen és mellettem a nyiladékon ballagott el.
Meg kell mondjam láttam már jópár - meg szerencsére lőttem is - sakált, de ekkora jószágot... Meglepődött

Én alapvetően másként állok a ragadozókhoz, vallom, hogy helyük van MO.-on, sokkal kevesebb kárt okoznak, mint az oktalan, hozzá nem értő mai vadgazdálkodás és vadászat.
Mennyivel szegényesebb lenne a vadászélet is róka, vagy sakál nélkül...és engem elbűvöl az is, ahogyan a héja vadászik...sokkal jobban mint a rottyos, tokos nevelt "broilerfácánokat" puskázni.
Persze ez csak az én véleményem. Kacsint

Szerintem is szükség van, örülök is, csak a félre vezetés miatt mondom, mert úgy akarták beállítani, mint egy házi cicát.
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: