Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 348614 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1965 Dátum: 2018. Február 06. - 16:13:27 »

https://vadaszapro.net/reszletek/283580/aranysakal-vadaszat

Sziasztok. Nem reklámnak szánom, semmi közöm hozzá, de gondoltam hátha van kedve valakinek. Nekem például lenne, de nem érek rá.
Üdv

Sajnos beteltek. Ma hívtam.
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1966 Dátum: 2018. Február 06. - 21:42:24 »

Én valahogy úgy csinálnám, hogy a vadászokat 8.00 körül a lehető legkisebb zajjal, a meghajtandó területeket messze kikerülve,
kizárólag autót használva lehetőleg a leshelyekig szétraknám.
Megpróbálnám a lehető legnagyobb területet lefogni, és kihasználnám a max. 25-ös létszámot.
Aztán indítanám a terelőket, de nem ordítozva állat módjára, hanem az Öhm Laciék módszerével, a csörgős deszkákkal.
A hajtósorba is tennék puskát, olyant is aki végig megy velük, meg több olyant is, aki megfelelő helyen szépen csendben visszamarad.
Élvezetes, jó vadászatot lehetne csinálni, úgy gondolom 👍
Ezt hívják "ördögien agyafúrt tervnek". Az tisztán látszódik, hogy ki kell dolgozni a leghatékonyabb módszereket a hozzáértőknek, hogy nekünk már csak implementálni kelljen a saját területen.  Emelem

Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1967 Dátum: 2018. Február 07. - 07:00:23 »

Én valahogy úgy csinálnám, hogy a vadászokat 8.00 körül a lehető legkisebb zajjal, a meghajtandó területeket messze kikerülve,
kizárólag autót használva lehetőleg a leshelyekig szétraknám.
Megpróbálnám a lehető legnagyobb területet lefogni, és kihasználnám a max. 25-ös létszámot.
Aztán indítanám a terelőket, de nem ordítozva állat módjára, hanem az Öhm Laciék módszerével, a csörgős deszkákkal.
A hajtósorba is tennék puskát, olyant is aki végig megy velük, meg több olyant is, aki megfelelő helyen szépen csendben visszamarad.
Élvezetes, jó vadászatot lehetne csinálni, úgy gondolom 👍
Erre a visszamaradós megoldásra én is gondoltam, mert úgyis van, ami visszatör, és mikor az hiszi, hogy megúszta, tán lassul is egy kicsit. Én vinnék kutyákat is, de nem hajtókutyákat, hanem visszahívható vizslákat pl., és csak a járhatatlan sűrűkbe küldeném őket.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1968 Dátum: 2018. Február 07. - 09:21:17 »

Sziasztok!
Van néhány sakálos emlékem nekem is. Gondoltam megosztom.
'16. februárjában kezdődött.
Hajnali lesen rókát hívtam nyúlsírással. A lassan, de határozottan keresztbe mozgó vadat elsőre kutyának, majd rókának néztem. Vagy fordítva. Amikor menet közben rálőttem azonnal kimúlt.
A Nagytudású vadőrünk alaposan elmagyarázta hogy itt látta meg ott látta meg erre mozgott meg amarra szokott menni...
Szép kan sakál volt a gereznáját szépen kikészítették.
Ez volt a területen az első számomra kézzelfogható jele, hogy itt van(nak).


'16. augusztus. Esti lesen ültem és a kukorica szélében a les alatt 10 méterre ólálkodott valami. Lassan esett le ismét, hogy sakál. sikerült meglőni.
Fiatal süldő sakál. Akkor a környéken 2 vadásztárs is lőtt 1-1 felnőtt egyedet.
Majd a terület más részein is esett 1+1.



'17. június. Esti lesen a frissen kaszált gyep szélén jelent meg. bogarakat eszegetett. Kellet egy szikrányi idő, hogy tudatosuljon bennem sakállal van dolgom.
Szuka sakál volt...



'17. november. Hajnali lesen. jelenlétéről már tudtam. Nyúl sírásra jött ugyan ott lőttem rá ahol a legelső sakált lőttem.
Szuka sakál.


'18. január. Esti lesen. A kerek széna bálában játszadozó. majd a réten kergetőző sakálokból az egyiket sikerült elejteni.
Kan sakál. Erről a lesről a harmadik...





Még nyáron az autóból fényképezve kettővel találkoztam:

Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1969 Dátum: 2018. Február 07. - 11:28:44 »



 ugyan ott lőttem rá ahol a legelső sakált lőttem.



"árvákat egykéket nem hagyunk"  Emelem
Az lenne még érdekes, hogy fiatal,alfa vagy máshogy, a ranglistán milyen helyről esett ki a kérdéses egyed.


Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1970 Dátum: 2018. Február 09. - 13:44:53 »

Sziasztok!

Sakál:

2012-ben lőttem az elsőt. De előtte eset már 2 db.
Azóta minden vadászévben lőttem, kivéve a mostani pedig minden les alkalmával legalább a végén hívok, legalább cincogok....
Csapdázva, az idén bírtak egy kicsi eredményt elérni. Mint Gálos Csabi is írta, a legfontosabb a szagtalanítás, és a minél kevesebb zavarás.
Szóró, zsiger, tetem, (bórz, róka, sakál, disznó stbbb...) mind kipróbálva, de eredményesen tartósan egyik és sokáig egyik sem működött.
Az egyik legjobb csali számomra, a szóróra nagy területen szétdobált kutyatáp..., olyan neki mint gyereknek a cukor. és vissza jár hozzá, csak egy idő után tudja,
hogy mikor nem látod már és akkor jön....
Tartós eredmény létszáma kordában tartásához, minden módszer összegyúrása, és a hivatásos, és sportvadászok állandó nyomása, vadászata. Kb. ennyi a Sakálról.

Ui.: Múltkori hívásom: Egyik nádas melletti lesünkön észrevettem, hogy egy saki megy át az egyik sarkon, kivártam azt a perc körülit, és ráhívtam. Látom ám, hogy nagy lendülettel szalad rám, kis fütty, lövés, fekszik. Akkor látom
hogy biz ez róka. Ugyanazon a válton jött amin a saki elment. lehet, hogy találkoztak is.... nem tudom...

 Emelem Wave

Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1971 Dátum: 2018. Március 04. - 20:39:05 »

Juhos Gábor nevű amatőr, de nagyon lelkes "partizán-fotós" ismerősöm lőtte ezeket a képeket Gyulajon tegnap, fényes nappal.




 Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1972 Dátum: 2018. Március 04. - 20:42:29 »

Nem merem, leírni, hogy de szépek, mert mindenki elküld melegebb éghajlatra, de ekkor is  Ördög
Naplózva
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #1973 Dátum: 2018. Március 04. - 21:47:31 »

Miért nem mered leírni!Ami szép az szép!Még ha toportyán is az Istenadta!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1974 Dátum: 2018. Március 05. - 17:31:12 »

...szépek is! Nekem is tetszenek... Kacsint


 Fene az ízléseteket !   Ördög
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1975 Dátum: 2018. Március 06. - 11:25:39 »

Sziasztok!
 28.-án reggeli lesre az úgynevezett Kettes területre mentem. Szerettem volna disznóval találkozni és úgy hallottam mostanában arra mozognak.
Fél hétig egy őzbakot láttam, meg 4 nyulat. (A nyulak erőteljes kergetőzésben voltak.)
Majd odafagytam a lesre. Lemásztam és megnéztem a "rövid szóró"-t, hogy mi látogatta az éjjel és indulni akartam, hogy 7-re beérjek a munkába.
Friss sakál nyomokat találtam a hóban. Gondoltam megpróbálkozom egy nyúlsírással és visszamásztam a lesre. 1 percen belül megjelent a szuka sakál amit sikerült elejtenem kb 40 méterről.





Üdv: KÁ
Naplózva
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1976 Dátum: 2018. Március 06. - 17:25:38 »

 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1977 Dátum: 2018. Március 06. - 18:13:41 »

....
Friss sakál nyomokat találtam a hóban. Gondoltam megpróbálkozom egy nyúlsírással és visszamásztam a lesre. 1 percen belül megjelent a szuka sakál amit sikerült elejtenem kb 40 méterről.
...


Gratulálok!  Igen  Kézfogás  Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1978 Dátum: 2018. Május 23. - 22:34:58 »

Egy búzára mentem ki, ahol több disznót is láttam a napokban, de lövéshez nem jutottam. Ma újra próbálkoztam. Háromnegyed 8 körül egy sakál jött ki a búzából, be az erdőbe, tőlem körülbelül 50 méterre. Sajnos mire megfordultam, be is ért, így a lövés elmaradt. Síp nélkül viszont nem megyek vadászni, úgyhogy megfújtam a Nordik mini Predatort, és hallottam is, hogy jön felém az erdőben a sakál. Felkészülve vártam, kb 10 méterre az ülőkémtől ki is dugta a fejét. Közöttünk volt egy diófa, a levelei között kellett átlőnöm, de sikerült. Amikor odamentem hozzá, akkor láttam csak, hogy nagyon nagytestű kansakál.
Naplózva

Üdv! Viko.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1979 Dátum: 2018. Május 24. - 08:37:29 »

Egy búzára mentem ki, ahol több disznót is láttam a napokban, de lövéshez nem jutottam. Ma újra próbálkoztam. Háromnegyed 8 körül egy sakál jött ki a búzából, be az erdőbe, tőlem körülbelül 50 méterre. Sajnos mire megfordultam, be is ért, így a lövés elmaradt. Síp nélkül viszont nem megyek vadászni, úgyhogy megfújtam a Nordik mini Predatort, és hallottam is, hogy jön felém az erdőben a sakál. Felkészülve vártam, kb 10 méterre az ülőkémtől ki is dugta a fejét. Közöttünk volt egy diófa, a levelei között kellett átlőnöm, de sikerült. Amikor odamentem hozzá, akkor láttam csak, hogy nagyon nagytestű kansakál.

 Emelem

 Igen Taps

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: