Oldalak: 1 ... 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 349860 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #2085 Dátum: 2021. November 01. - 17:31:39 »

Összerándult a gyomrom, azt hittem, tényleg jönnek hős katonáink.
Aztán szerencsére kiderült, hogy csak "több lap, mint plajbász", valaki megint nem tud különbséget tenni vadászat és hadgyakorlat között.

https://mfor.hu/cikkek/makro/brutalisan-sok-fegyveres-akcio-zalaban-eddig-tobb-mint-ezer-szarvas-banta.html
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2086 Dátum: 2021. November 01. - 18:14:30 »

Összerándult a gyomrom, azt hittem, tényleg jönnek hős katonáink.
Aztán szerencsére kiderült, hogy csak "több lap, mint plajbász", valaki megint nem tud különbséget tenni vadászat és hadgyakorlat között.

https://mfor.hu/cikkek/makro/brutalisan-sok-fegyveres-akcio-zalaban-eddig-tobb-mint-ezer-szarvas-banta.html
Nem semmi! 3 milliótól indul egy Vapiti…. Hol lehet ez? A Zalaerdőnél?  Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #2087 Dátum: 2023. április 02. - 17:30:19 »

Sziasztok!

Jó rég jártam már itt,de most gondoltam megosztom Veletek egy diskurzuson hallott számomra érdekes témát,melyet azért fenntartásokkal kezelek.

Szóval a hallottak alapján: több éves felméréseket végeztek az arany sakállal,illetve a dám állománnyal kapcsolatban különböző kutató csoportok és arra a következtetésre jutottak,hogy több elejtett sakál gyomortartalmának vizsgálata során csupán elenyésző esetben találtak őz,vaddisznó,gím,dám stb maradványokat,majd megállapításra jutottak,hogy az esetek bő 90%-ban rágcsálók a sakál célpontjai.Ezek alkotják a fő táplálékát.
Megállapítást nyert az is,hogy a sakál család együtt marad és csupán az alfa nőstény szaporodik!Teszi ezt mindaddig míg valamilyen úton-módon meg nem semmisül az alfa nőstény.Ekkor a család darabokra hullik és a bennük nevelkedett nőstények is szaporodni kezdenek megpróbálva ezzel átvenni az alfa szerepét.
A dámmal kapcsolatban pedig az agancstő rothadást okolják a szaporulat hiányáért.Amennyiben jól értettem régen egy gomba és egy vírus okozta ezen betegséget,de mára egy tucat más baktérium,gomba és vírus is társult a betegséghez,mely összetétele súlyos kihatással van a szaporulatra.Magyarul vagy meddővé teszi a tehenet,vagy elhal a magzat a tehénben eme vírus és gomba koncepció miatt.

Nos.Nem tudom,ha ez igaz akkor fenekestül forgatja fel mindenkiben az eddigi tapasztalatokat.
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #2088 Dátum: 2023. április 02. - 18:43:24 »

Sziasztok!

Jó rég jártam már itt,de most gondoltam megosztom Veletek egy diskurzuson hallott számomra érdekes témát,melyet azért fenntartásokkal kezelek.

Szóval a hallottak alapján:  az esetek bő 90%-ban rágcsálók a sakál célpontjai

Leszögezem ,azon a véleményen vagyok, hogy a sakált (is) irtani kell tűzzel-vassal, de azt elfogadom, hogy mint a legtöbb ragadozó a sakál is opportunista, tehát mindig a legkönnyebben elérhető és legnagyobb számban jelenlevő táplálékot részesíti előnyben.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #2089 Dátum: 2023. április 02. - 19:49:14 »

Üdv!
Beszélgetések a sakál viselkedéséről és vadászatáról. Tanulságos három videó felvétel, és érdemes megnézni.



 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #2090 Dátum: 2023. Május 12. - 06:28:04 »

https://www.agroinform.hu/erdo_vadgazdalkodas/aranysakal-kolykoket-mentettek-meg-vadaszok-64261-001
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2091 Dátum: 2023. Május 12. - 08:24:25 »

2 kölyköt ezek közül a madármentős cimboralány próbált meg etetgetni,de a kölykök olyan allergiás reakciót váltottak ki nála,hogy kénytelen volt visszaadni őket a kórháznak. Van valami benne,mert az orosztonyi sakálbőrt én is anyósoméknál tartom,mert egyből orrtolulásom lesz,ha a közelemben van.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2092 Dátum: 2023. Május 12. - 10:38:55 »

2 kölyköt ezek közül a madármentős cimboralány próbált meg etetgetni,de a kölykök olyan allergiás reakciót váltottak ki nála,hogy kénytelen volt visszaadni őket a kórháznak. Van valami benne,mert az orosztonyi sakálbőrt én is anyósoméknál tartom,mert egyből orrtolulásom lesz,ha a közelemben van.

 Anyósnál mi? Látom tanulsz tőlünk. Ördög  Mondjuk ez a sakálbőrös buli nekem is új, még nem hallottam. Apropó, érdekel valakit egy bartellüzlet? Sakál lövésért jöhet hozzám farkast, medvét lőni. Tetszés szerint.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2093 Dátum: 2023. Május 12. - 10:40:49 »

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a farkasbőrnek is van-e olyan hatása mint a sakálbőrnek? Anyósom már van hozzá. Angyal
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2094 Dátum: 2023. Május 12. - 11:17:13 »

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a farkasbőrnek is van-e olyan hatása mint a sakálbőrnek? Anyósom már van hozzá. Angyal
Anyós?
Oda inkább medve kellene. Persze élve...aztán győzzön a jobb...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2095 Dátum: 2023. Május 12. - 14:31:44 »

Anyós?
Oda inkább medve kellene. Persze élve...aztán győzzön a jobb...

Nem sajnálod a medvét?...  Nyihi
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2096 Dátum: 2023. Május 12. - 15:27:16 »

Nem sajnálod a medvét?...  Nyihi

Nekem is ez jutott eszembe. Sokkal inkább a medve, mint anyósssom.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2097 Dátum: 2023. Május 12. - 15:53:38 »

Nem sajnálod a medvét?...  Nyihi
Ja...végülis az egyik egy nagy, ronda szőrös állat...a másik meg olyan aranyosan brummog... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2098 Dátum: 2023. Május 12. - 16:52:27 »

Ja, aztán amikor ott van, meg édesdrága anyuka de jó hogy jött. Kiss
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2099 Dátum: 2023. Május 12. - 17:45:43 »

Lehet, hogy a magadfajta papucsoknál ez így működik... Fejvakarás   Ördög
Én nagyjából 13 éve nem láttam az anyósomat...szóval szerencsésnek mondhatom magam.


Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: