Oldalak: 1 ... 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 [139] 140 141 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 349871 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #2070 Dátum: 2021. Június 10. - 14:23:11 »


Szemtelenednek. (már ha tényleg azok voltak)

Idézet
A ragadozók másnap visszatértek, és elvittek még egy tenyésztyúkot.

Biztos vagyok benne, hogy egy külföldről importált, díjnyertes, nagy értékű egyed volt.  Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #2071 Dátum: 2021. Június 10. - 14:51:16 »



Biztos vagyok benne, hogy egy külföldről importált, díjnyertes, nagy értékű egyed volt.  Ördög
Nyilván. Ráadásul a környék kedvence, turisták is szokták látogatni...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Zotmund76
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #2072 Dátum: 2021. Október 15. - 14:05:33 »

Kedves Vadászok!

Régen olvastam a fórumot, ezért nem tudom hogy valaki felvetett e hasonló gondolatokat.
Olvastam egy újságcikkben hogy a 24. órában vagyunk. :
https://www.veol.hu/kozelet/helyi-kozelet/szelektiv-olocsapdak-az-erdokben-vadaszok-kontra-kutyatulajdonosok-4512277/
egy másikban pedig az izraeli példát és vadászmódit:) :
https://agrojager.hu/vadgazdalkodas/2020/06/10/kitekintes-az-aranysakal-terjeszkedese-es-vadaszata-izraelben/
Tehát az a kérdésem hogy miért nem kérik a vadászok a hadsereg bevetését, hasonló eszközökkel, hangtompító, éjjellátó, hőkamera.... Hiszen régen a vadászat egyfajta katonai hadgyakorlat is volt egyben. (Nyilván most nem lovasíjász hadviselés van, de sokat emelne a katonák harckészségén egy ilyenfajta tapasztalat, azt is borítékolom hogy kb. minden 10. katona lenne hajlandó elhivatottan erre)
A másik kérdésem hogy magyar kutyafajtákkal már egyszer kiszorították kis hazánk területéről a sakálokat, most melyik magyar kutyafajtát lehetne bevetni sakál irtásra? (kuvasz, erdélyi kopó?) Ha lehetséges lenne ez, akkor ezek a ritka fajták újra létjogosultak lennének, és hasznosak... A kotorékot ki lehetne nyomozni a kutyákkal?
Esetleg egy külföldi kutyafajta lenne az ideális? (én magyar fajta párti vagyok, de nyilván az ír farkaskutya is hatékony jószág lehetett ha az ír szigeten nem maradt farkas.)
Előre köszönöm a válaszokat!
Fikázni nem ér, tényleg érdekel mit gondolnak a nálam okosabbak erről.
Z.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #2073 Dátum: 2021. Október 22. - 22:11:16 »


Tehát az a kérdésem hogy miért nem kérik a vadászok a hadsereg bevetését, hasonló eszközökkel, hangtompító, éjjellátó, hőkamera.... Hiszen régen a vadászat egyfajta katonai hadgyakorlat is volt egyben.


Jó ötlet, csak előbb meg kell mondani nekik, hogy a távcsőről a lencsevédőt le kell venni.



Na most - Hofiként - képzeljék el, ez a vezérbetyár. Milyen lehet a beosztott?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2074 Dátum: 2021. Október 23. - 19:17:38 »


Tehát az a kérdésem hogy miért nem kérik a vadászok a hadsereg bevetését, hasonló eszközökkel, hangtompító, éjjellátó, hőkamera.... Hiszen régen a vadászat egyfajta katonai hadgyakorlat is volt egyben.


Szervusz Zotmund76! Emelem

Megpróbálok  válaszolni.
Az aranysakál a szerb háború idején települt vissza Magyarországra. Egy nagyon jó érzékszervekkel, ravaszsággal, alkalmazkodási képességgel megáldott ragadozó, amelyiknek megvan a magához való esze is, főleg ha a bőre a tét.  Az első időkben _hála a természetvédők lobbizásának- teljes védelem alatt állt! Nem ez az első eset, amikor a természetvédelem olyan helyzetet állít elő amelyik később visszafordíthatatlan gondokat okoz! A rohamos szaporodásuk miatt egy ideig részlegesen, később egész évben vadászhatóvá tették, de -szerintem- már késő volt.  A szaporodása egyenlőre megállíthatatlan, kártétele hatalmas!
A hattyúnyak egy ragadozó apasztásra jó eszköz, főleg ha jól szagtalanítják, telepítik és jó csalit használnak!  Más vadra, emberre nem veszélyes. Valóban megfogja a kutyát is, de ez a felelőtlen állattartás miatt van! A kutyatulajdonosok nagy része nem hajlandó betartani az ebtartás szabályait, (3 törvény, rendelet is szabályozza) póráz nélkül szabadon engedik kutyáikat amelyek sok esetben űzik a vadat, megtalálják a kirakott csapdákat és  olyankor valóban csapdába esnek!  A szabálytalanul sétáltatott kutyák gazdáit 300 000 forint pénzbüntetésre is kötelezhetik, de én ilyenről még nem hallottam.
A honvédség bevetését a vadászat bármilyen formájában elfogadhatatlannak tartom. Egyrészt vadászatot csak olyan személy folytathat aki az un. vadászati és vadgazdálkodási tanfolyamot elvégezte és fegyverismeretből és gyakorlati lövészetből is sikeres vizsgát tett! Magyarországon minden nemű állathang utánzó elektronikus eszköz, éjjellátó és hűkamera célzóeszköz használata tilos tehát  azokat a katonák sem használhatnák vadászatra. A ragadozók vadászata nem egy fácánvadászat. A sakál elejtése nagyon sok időt, utánjárást és főleg szakmai ismeretet kíván, amivel a honvédség nem rendelkezik. Egy sakál elejtése sokszor hetekig tartó utánjárást, türelmet és szerencsét kíván!  A területismeretről nem is beszélve! 
A vadászat során pedig tilos minden öntöltő golyós fegyver használata!
Másrészt ami talán a legfontosabb:  A vad nem céltábla, nem ellenség ami ellen harcot kellene vívni, a vadászat pedig nem hadgyakorlat!

És még egy dolog, ami tudom sokaknak nagyon nem lesz népszerű, de leírom.  Ahhoz, hogy valaki vadászhason nagyon sok áldozatot kell hoznia. Maga a vadászati lehetőség megszerzése is több százezer forintba kerül, (tanfolyam, vizsga, felszerelés, stb) és akkor még el sem sütötte a puskáját!  Ha olyan elvetemült a vadász, hogy egy területtel rendelkező  társaságba akar belépni akkor az ma már több millió forint, de az évenkénti tagdíja is 6 számjeggyel mérhető. Nem beszélve a kötelezettségekről és a ráfordított időről. Aki saját jogon vadászik,(nincs vadászterülete) az nagyon keményen fizet minden egyes elejtett vadjáért!  Lehet önzőségnek, irigységnek nevezni, de én úgy tartom, hogy a meghívott vadászvendégeken, vadászbarátokon és a fizető vadászokon kívül nem szeretnék mást a területen vadászni látni!

Vadászüdvözlettel Attila  Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2075 Dátum: 2021. Október 23. - 19:59:21 »

Jó ötlet, csak előbb meg kell mondani nekik, hogy a távcsőről a lencsevédőt le kell venni.



Na most - Hofiként - képzeljék el, ez a vezérbetyár. Milyen lehet a beosztott?

Így azt képzelhet bele a távcsőbe amit csak akar! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #2076 Dátum: 2021. Október 29. - 19:41:32 »

Úgy megijedtem hogy jön a hadsereg rendet tenni, hogy ma meglőttem az első sakálomat. Annyiban katonás volt a dolog, hogy kitáraztam őuraságára, aztán még némi közelharcra is sor került. Jól jött volna a gyalásó'.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2077 Dátum: 2021. Október 29. - 19:46:07 »

Úgy megijedtem hogy jön a hadsereg rendet tenni, hogy ma meglőttem az első sakálomat. Annyiban katonás volt a dolog, hogy kitáraztam őuraságára, aztán még némi közelharcra is sor került. Jól jött volna a gyalásó'.

Gratulálok! Igen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #2078 Dátum: 2021. Október 29. - 20:01:12 »

Úgy megijedtem hogy jön a hadsereg rendet tenni, hogy ma meglőttem az első sakálomat. Annyiban katonás volt a dolog, hogy kitáraztam őuraságára, aztán még némi közelharcra is sor került. Jól jött volna a gyalásó'.


Gratulálok! Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2079 Dátum: 2021. Október 29. - 20:53:48 »

Úgy megijedtem hogy jön a hadsereg rendet tenni, hogy ma meglőttem az első sakálomat. Annyiban katonás volt a dolog, hogy kitáraztam őuraságára, aztán még némi közelharcra is sor került. Jól jött volna a gyalásó'.
Piál Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2080 Dátum: 2021. Október 30. - 12:54:13 »

Vajon hol lehet svk???  Vállat von Vállat von Vállat von

 Emelem

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2081 Dátum: 2021. Október 30. - 14:19:16 »

Hát a fórumrol elég kevés indokkal szoktak eltünni.
-gyertya
-inkább facebookozik
-Boarral összebalhézik
-magánélet

Valamelyik a 4 közül...
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #2082 Dátum: 2021. Október 30. - 14:54:18 »

Hát a fórumrol elég kevés indokkal szoktak eltünni.
-gyertya
-inkább facebookozik
-Boarral összebalhézik
-magánélet

Valamelyik a 4 közül...
Khmm...
"Mártinak hívták
De nem ezért ástam el"
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #2083 Dátum: 2021. Október 31. - 14:53:39 »

Úgy megijedtem hogy jön a hadsereg rendet tenni, hogy ma meglőttem az első sakálomat. Annyiban katonás volt a dolog, hogy kitáraztam őuraságára, aztán még némi közelharcra is sor került. Jól jött volna a gyalásó'.


Ha,ha,ha! Röhög Hiszem ha látom!   Csodalk
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #2084 Dátum: 2021. Október 31. - 14:54:52 »

Hát a fórumrol elég kevés indokkal szoktak eltünni.
-gyertya
-inkább facebookozik
-Boarral összebalhézik
-magánélet

Valamelyik a 4 közül...

ÁÁÁ, dehogy van még opció: Megették a sakálok!  Ördög
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Oldalak: 1 ... 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 [139] 140 141 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: